Ухвала
від 05.06.2023 по справі 127/14247/23
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа 127/14247/23

Провадження 1-кс/127/5612/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 червня 2023 року м. Вінниця

Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , розглянувши в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_2 , про тимчасовий доступ до речей та документів, що перебувають у володінні міського комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , основний вид діяльності: 71.11 Діяльність у сфері архітектури) за адресою: АДРЕСА_1 , за відсутності фіксації судового розгляду технічними засобами, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий ОСОБА_2 звернувся до суду з вищевказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором про тимчасовий доступ до речей та документів.

Клопотання мотивовано тим, що у слідчого в провадженні знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021022110000185 від 10.11.2021 ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 364 КК України, у зв`язку із чим у органу досудового розслідування постала необхідність у отриманні дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів.

Під час судового розгляду, з матеріалів клопотання встановлено, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ІНФОРМАЦІЯ_6 , зловживаючи своїм службовим становищем всупереч інтересам служби, з використанням влади чи службового становища, з метою одержання неправомірної вигоди третім юридичним та/чи фізичним особам, які виступають набувачами земельних ділянок, протиправно відчужили та передали у власність невстановлених осіб частину земель державного підприємства понад 600га, що завдало істотної шкоди державним інтересам.

Так, установлено, що у постійному користуванні Державне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (далі - ДП « ІНФОРМАЦІЯ_8 ») перебувало 1451,538га землі для ведення дослідних цілей i ведення сільського господарства згідно державного акта на право постійного користування землею cepiї ВН № 1853, зареєстрованого 12.06.2000 у Книзі записів державних актів на право постійного користування землею ІНФОРМАЦІЯ_9 за № 10.

На підставі договору ДП « ІНФОРМАЦІЯ_8 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » останнім у 2012 році виготовлено технічну документацію iз землеустрою по інвентаризації земель ДП « ІНФОРМАЦІЯ_8 » на території ІНФОРМАЦІЯ_9 .

Розпорядженням ІНФОРМАЦІЯ_11 від 02.08.2012 № 886 та рішенням ІНФОРМАЦІЯ_3 від 20.07.2012 затверджено технічну документацію iз землеустрою по інвентаризації земель ДП « ІНФОРМАЦІЯ_8 » на території ІНФОРМАЦІЯ_9 , та на їх підставі державному підприємству в межах земельних ділянок, що використовувались підприємством згідно державного акту cepiї ВН № 1853, видано 35 нових державних актів на право постійного користування земельними ділянками загальною площею 813,3716га для дослідних i навчальних цілей.

Рішенням ІНФОРМАЦІЯ_12 від 09.02.2018 № 21 «Про визнання Державного акту на право постійного користування землею таким, що втратив чинність» у зв`язку з проведеною інвентаризацією державний акт на право постійного користування землею cepiї ВН № 1853, виданий 12.06.2002 ДП « ІНФОРМАЦІЯ_8 » ІНФОРМАЦІЯ_13 , визнано таким, що втратив чинність.

ІНФОРМАЦІЯ_14 у 2019 році 885,86га землі з балансу ДП « ІНФОРМАЦІЯ_8 » передано на баланс ІНФОРМАЦІЯ_15 .

Згідно даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на даний час за ІНФОРМАЦІЯ_16 , що перебували у постійному користуванні ДП « ІНФОРМАЦІЯ_8 » на підставі державного акту cepiї ВН № 1853 від 12.06.2002, на праві постійного користування зареєстровано 35 ділянок загальною площею 755,05га.

Решта землі вибула з постійного користування підприємств та установ ІНФОРМАЦІЯ_6 .

Зокрема співставленням даних державного акту на право постійного користування землею cepiї ВН № 1853, зареєстрованого 12.06.2002 за № 10, та Публічної кадастрової карти України встановлено, що в межах державних земель, переданих у постійне користування ДП « ІНФОРМАЦІЯ_8 », понад 1000г земельних ділянок перебувають у приватній власності фізичних ociб на підставі наказів ІНФОРМАЦІЯ_2 , рішень ІНФОРМАЦІЯ_4 та розпоряджень ІНФОРМАЦІЯ_17 .

Відповідно до п. е ч. 4 ст. 84, ч. 2 ст. 117 Земельного кодексу України земельні ділянки, надані ДП « ІНФОРМАЦІЯ_8 » ІНФОРМАЦІЯ_13 на підставі державного акту на право постійного користування землею сepiї ВН № 1853 від 12.06.2002, не можуть передаватися у комунальну та приватну власність.

Згідно ч. 5 ст. 116 Земельного кодексу України земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадян або юридичних ociб передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом.

Згідно ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом.

Відповідно до ч. 2 ст. 98 КПК України, документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені у частині першій.

Тимчасовий доступ до речей і документів, які зазначені у клопотанні та їх вилучення не тягне негативних наслідків, передбачених п. 10 ч. 1 ст. 309 КПК України, оскільки орган досудового розслідування звертається із клопотанням про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю та не позбавляє володільця документів можливості здійснювати свою діяльність та в жодному разі не порушує права і свободи, визначені Конституцією України, а саме особисті, політичні, соціально-економічні та культурні, в тому числі право на підприємницьку діяльність, яке визначене ст. 42 Конституції України.

Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

З метою з`ясування усіх обставин вказаного кримінального правопорушення, повного та неупередженого досудового розслідування, виникла необхідність про надання тимчасового доступу до документів, тобто ознайомитись та вилучити належним чином завірені копії документів (в тому числі в електронному вигляді), а саме «Проекту внесення змін до детального плану території кварталу обмеженого вул. Сабарівське шосе, шосе на с. Шкуринці та проектною об`їзною дорогою» (затвердженого рішенням ІНФОРМАЦІЯ_18 24.06.2022 № 1120), зареєстрований під інвентарним номером 320кн66 у ІНФОРМАЦІЯ_19 , який перебуває у володінні міського комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , основний вид діяльності: 71.11 Діяльність у сфері архітектури) за адресою: АДРЕСА_1 .

Враховуючи вищевикладене, слідчий просив слідчого суддю клопотання задовольнити.

Слідчий в судове засідання не з`явився, однак подав до суду заяву про розгляд клопотання у його відсутність, у якій також зазначив про те, що вказане клопотання підтримує в повному обсязі.

Дослідивши матеріали клопотання, оцінивши докази в їх сукупності, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Враховуючи наведене, судовий розгляд клопотання здійснювався за відсутності фіксації судового процесу технічними засобами.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Матеріалами кримінального провадження та клопотанням слідчого підтверджено те, що речі та документи про доступ до яких клопоче слідчий мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та проведення експертиз.

Враховуючи те, що вказані обставини є доведеними матеріалами кримінального провадження, оскільки сукупність інших заходів, застосованих слідчим підтверджує неможливість отримання вказаних відомостей іншими способами, а в подальшому відомості, що містяться в речах та документах можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, тому слідчий суддя дійшов висновку, що дане клопотання слід задовольнити.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 159, 162, 163, 164, 165 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_2 задовольнити.

Надати дозвіл старшому слідчому слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області майору поліції ОСОБА_2 та/або слідчим слідчої групи, на тимчасовий доступ, виїмку належним чином завірених копій документів, а саме «Проекту внесення змін до детального плану території кварталу обмеженого вул. Сабарівське шосе, шосе на с. Шкуринці та проектною об`їзною дорогою» (затвердженого рішенням ІНФОРМАЦІЯ_18 24.06.2022 № 1120), зареєстрований під інвентарним номером 320кн66 у ІНФОРМАЦІЯ_19 , який перебуває у володінні міського комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , основний вид діяльності: 71.11 Діяльність у сфері архітектури) за адресою: АДРЕСА_1 .

Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.

У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення05.06.2023
Оприлюднено07.05.2024
Номер документу111324955
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —127/14247/23

Ухвала від 05.06.2023

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Ковбаса Ю. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні