Центральний районний суд м. Миколаєва
54020, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 41/12, inbox@ct.mk.court.gov.ua
н\п 1-кс/490/4678/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29травня 2023року слідчийсуддя Центральногорайонного судум.Миколаєва ОСОБА_1 ,за участюсекретаря ОСОБА_2 ,прокурора ОСОБА_3 ,захисника ОСОБА_4 ,розглянувши клопотанняпрокурора Херсонськоїокружної прокуратуриХерсонської області ОСОБА_5 про здійсненняспеціального досудовогорозслідування укримінальному провадженні№12022230000002453від 25.07.2022року щодо
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Челябінськ, рф, громадянки України, раніше не судимої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , -
ВСТАНОВИВ:
25.07.2022 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстроване кримінальне провадження №12022230000002453 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 111-1, ч.3 ст.111-1, ч.1 ст.111-2 КК України.
28.03.2023 року у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 111-1, ч. 5 ст. 111-1 КК України.
17.05.2023 року ОСОБА_6 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 111-1, ч.3 ст.111-1, ч.1 ст.111-2 КК України.
Згідно вказаного повідомлення, громадянка України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усвідомлюючи, що Україна є унітарною державою, суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною, не пізніше 16 серпня 2022 року (більш точну дату та час в ході досудового розслідування не встановлено), знаходячись у м. Херсон Херсонської області, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки своїх дій та бажаючи їх настання, діючи в інтересах та на користь Російської Федерації, з метою завдання шкоди національним інтересам України, добровільно погодилась на пропозицію представників окупаційної адміністрації держави-агресора та розпочала співпрацю зі створеним незаконним органом окупаційної адміністрації держави-агресора, так званим «Департаментом образования и науки Херсонской области», а саме добровільно зайняла у вказаному незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території міста Херсон, посаду так званого «начальника Управления образования города Херсона», пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій для забезпечення та впровадження стандартів освіти рф на тимчасово окупованій території Херсонської області.
В подальшому, постановою «Председателя Совета министров- Председателя Правительства Военно-гражданской администрации Херсонськой области» № 15-пп від 29.08.2022 «О создании Министерства образования и науки Херсонской области» вищевказаний «Департамент образования и науки Херсонской области» реорганізований в так зване «Министерство образования и науки Херсонской области», виконувачем обов`язків так званого «заместителя Министра образования и науки Херсонськой области» призначено ОСОБА_7 .
В подальшому, ОСОБА_6 , не пізніше 13.09.2022, (більш точну дату та час в ході досудового розслідування не встановлено), знаходячись у м. Херсон Херсонської області, реалізуючи свій протиправний умисел спрямований на завдання шкоди національним інтересам України, та створення позитивного іміджу окупаційної адміністрації держави-агресора серед населення, продовжила співпрацю з окупаційною владою щодо інтеграції системи освіти на окупованій території м. Херсона та Херсонської області в систему освіти рф та відновлення роботи загальноосвітніх закладів, забезпечення їх функціонування на тимчасово окупованій частині території Херсонської області, добровільно обійнявши посаду так званого «начальника Управления по работе с образовательными учреждениями г.Херсона Министерства образования и науки Херсонской области».
Після призначення ОСОБА_6 на вказані посади, остання розпочала здійснювати організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, які полягають у загальному керівництві закладами освіти на території м. Херсон.
Зокрема, ОСОБА_6 , передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки своїх дій та бажаючи їх настання, перебуваючи за адресою: м. Херсон, проспект Ушакова, буд. 37, на початку серпня 2022 року (більш точний час та дату досудовим розслідуванням не встановлено), здійснюючи повноваження так званого «начальника Управления образования города Херсона», достовірно розуміючи, що загальноосвітні заклади, розташовані на території Херсонської територіальної громади є власністю Херсонської міської ради держави України, та їх функціонування забезпечується державними органами та органами місцевого самоврядування України відповідно до Закону України Про освіту, в тому числі відповідно до наказів управління освіти Херсонської міської ради № 34-т від 24.02.2022 «Про роботу закладів освіти Херсонської міської територіальної громади з 24 лютого 2022 року» та №51-т від 08.09.2022 «Про деякі питання організації освітнього процесу в 2022/2023 навчальному році на період дії воєнного стану», достовірно знаючи що педагогічні працівники забезпечують дистанційно освітній процес, зібрала директорів освітніх закладів м. Херсон, призначених окупаційною адміністрацією держави-агресора, а саме так званим «Департаментом образования и науки Херсонской области», та публічно повідомила щодо інтеграції навчальних закладів Херсонської області в освітню систему РФ та впровадження стандартів освіти держави-агресора, надала вказівку підпорядкованим директорам освітніх закладів прибрати українську символіку та забезпечити розміщення у приміщеннях навчальних закладів символіки держави-агресора, а саме прапора рф, підготувати приміщення закладів освіти для організації навчання за стандартами освіти рф.
Також, ОСОБА_6 , 16.08.2022, знаходячись у м. Херсон Херсонської області (більш точний час та місце досудовим розслідуванням не встановлено), реалізуючи свої адміністративно-господарські повноваження як «начальник Управления образования города Херсона» підписала службову записку №88/в на ім`я «Министра образования и науки Херсонской области ОСОБА_8 » з пропозицією по оптимізації по дошкільним освітнім закладам міста Херсона.
Крім того, ОСОБА_6 , 17.08.2022, знаходячись у м. Херсон Херсонської області (більш точний час та місце досудовим розслідуванням не встановлено), реалізуючи свої адміністративно-господарські повноваження як «начальник Управления образования города Херсона» підписала листа № 96 від на ім`я «ВРИО Главы ВГА Херсонской области, Председателю Правительства Херсонской области С.В. Елисееву», щодо фінансування ремонтних робіт в базових дошкільних освітніх закладах міста Херсон.
Також, ОСОБА_9 , 29.08.2022, знаходячись у м. Херсон Херсонської області (більш точний час та місце досудовим розслідуванням не встановлено), реалізуючи свої адміністративно-господарські повноваження як «начальник Управления образования города Херсона» підписала службову записку №136/в на ім`я «Главы военно-гражданской администрации Херсонской городской территориальной громады Херсонского района Херсонской области А.Ю. Кобец» про виділення автобусів для підвозу дітей до навчальних закладів.
Крім того, ОСОБА_9 , 31.08.2022, знаходячись у м. Херсон Херсонської області (більш точний час та місце досудовим розслідуванням не встановлено), реалізуючи свої адміністративно-господарські повноваження як «начальник Управления образования города Херсона», підписала службову записку на ім`я «Начальника Департамента образования и науки Херсонской области Т.А. Кузьмич» № 153/в від 31.08.2022 про виділення грошових коштів на придбання необхідних предметів і матеріалів, а також канцелярських приладів для потреб дошкільного закладу м. Херсон з відвантаженням в «ГБОУ Херсонской области «Детский сад № 67 города Херсона», який знаходиться за адресою: м Херсон, вул. І. Кулика, 120-а.
Також, ОСОБА_6 , 06.09.2022, знаходячись у м. Херсон Херсонської області (більш точний час та місце досудовим розслідуванням не встановлено), реалізуючи свої адміністративно-господарські повноваження як начальник Управления образования города Херсона» підписала службові записки №174/в та №175/в та 07.09.2022 підписала службову записку №178/в про виділення грошових коштів на виплату заробітної плати працівникам «СПО» до моменту створення «ГБОУ СПО».
Крім того, ОСОБА_6 , 08.09.2022, знаходячись у м. Херсон Херсонської області (більш точний час та місце досудовим розслідуванням не встановлено), реалізуючи свої організаційно-розпорядчі повноваження як «начальник Управления образования города Херсона» у складі комісії підписала «Акт проверки по докладной записке ОСОБА_10 » №43/в.
Також, ОСОБА_6 13.09.2022, знаходячись у м. Херсон Херсонської області (більш точний час та місце досудовим розслідуванням не встановлено), реалізуючи свої адміністративно-господарські повноваження як «начальник Управления образования города Херсона» підписала службову записку №196/в на ім`я «Главы военно- гражданской администрации Херсонской территориальной громады Херсонского района Херсонской области ОСОБА_11 » щодо роз`яснення порядку фінансування виплат матеріальної допомоги для працівників «ГБОУ» директорам таких навчальних закладів.
Так, ОСОБА_6 29.09.2022, знаходячись у м. Херсон Херсонської області (більш точний час та місце досудовим розслідуванням не встановлено), реалізуючи свої організаційно-розпорядчі повноваження як «начальник Управления по работе с образовательными учреждениями г. Херсона Министерства образования и науки Херсонской области» підписала «Служебную записку о несоответствии занимаемой должности директора ГБОУ Херсонской области «Школы № 6 города Херсона» ОСОБА_12 » на ім`я «Министра образования и науки Херсонской области ОСОБА_8 ».
Так, ОСОБА_6 12.10.2022, знаходячись у м. Херсон Херсонської області (більш точний час та місце досудовим розслідуванням не встановлено), реалізуючи свої організаційно-розпорядчі повноваження як «начальник Управления по работе с образовательными учреждениями г. Херсона Министерства образования и науки Херсонской области» підписала «Служебную записку» на ім`я «Министра образования и науки Херсонской области ОСОБА_8 » про невідповідність займаній посаді «Директора ГБОУ Херсонской области «Школы № 27 города Херсона» ОСОБА_13 ».
Крім того, ОСОБА_6 видавала інші документи, пов`язані з відновленням роботи загальноосвітніх закладів, забезпеченням їх функціонування, фінансування тощо на тимчасово окупованій території міста Херсон.
Тобто, ОСОБА_6 , перебуваючи на території тимчасово окупованого військами держави-агресора міста Херсон, діючи в умовах воєнного стану, з метою завдання шкоди національним інтересам Україні, у період часу з 16 серпня по листопад 2022 року (більш точний час та дата досудовим розслідуванням не встановлено), в порушення норм чинного законодавства України, а саме Законів України «Про національну безпеку України», «Про освіту», добровільно зайняла посаду пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у незаконному органі влади, який створено окупаційною адміністрацією держави-агресора, яка пов`язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій.
Крім того, громадянка України ОСОБА_6 починаючи з 21 липня по вересень 2022 року (більш точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), знаходячись в тимчасово окупованому військами РФ місті Херсон, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки своїх дій та бажаючи їх настання, маючи досвід у сфері освіти, діючи умисно в інтересах та на користь держави-агресора РФ, вчинила умисні дії, спрямовані на впровадження стандартів освіти держави-агресора в очолюваному нею новоствореному окупаційною адміністрацією навчальному закладі, за наступних обставин.
Так, відповідно до п. 15 «Указа «О создании государственных бюджетных образовательных учреждений Херсонской области» № 231-р від 15.07.2022, виданого «Военно-гражданской администрацией Херсонской области», створено так зване «Государственное бюджетное образовательное учреждение Херсонской области «Детский сад № 60 города Херсона», на базі цілісного майнового комплексу комунальної установи: Херсонського ясла-садка компенсуючого типу - центр розвитку дитини № 60 Херсонської міської ради, код ЄДРПОУ: 22762331, за адресою: Херсонська область, м. Херсон, вул. Лавреньова, буд. 9а, назву якого в подальшому, відповідно до «Указа «О внесении изменений в отдельные указы Главы Военно-гражданской администрации Херсонской области» №324-р от 09.08.2022 змінено на «Государственное бюджетное образовательное учреждение Херсонской области «Ясли-сад № 60 комбинированого вида города Херсона».
ОСОБА_6 відповідно до «Приказа о назначении руководителя государственного бюджетного образовательного учреждения Херсонской области» № 01/245 від 19.07.2022, виданого так званим «Департаментом образования и науки Херсонской области» з 21.07.2022 призначена на посаду так званої «заведующей ГБОУ Херсонской области «Детский сад № 60 города Херсона», на якій виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції та вчиняла дії, спрямовані на впровадження стандартів освіти держави-агресора в очоленому нею дошкільному навчальному закладі та підпорядкуванні його окупаційній адміністрації держави-агресора.
ОСОБА_6 , у період не пізніше 21 липня по вересень 2022 року (більш точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), перебуваючи на посаді так званої «заведующей ГБОУ Херсонской области «Детский сад № 60 города Херсона», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, достовірно знаючи, що «Херсонський ясла-садок компенсуючого типу - центр розвитку дитини № 60 Херсонської міської ради» є власністю Херсонської міської територіальної громади та його функціонування забезпечується держаними органами та органами місцевого самоврядування України, що педагогічні працівники держави Україна забезпечують освітній процес дистанційно відповідно до вимог Закону України «Про дошкільну освіту» та наказу управління освіти Херсонської міської ради № 34-т від 24.02.2022 «Про роботу закладів освіти Херсонської міської територіальної громади з 24 лютого 2022 року», вчинила дії спрямовані на впровадження стандартів освіти держави-агресора в очоленому нею дошкільному навчальному закладі та підпорядкуванні його окупаційній адміністрації держави-агресора, добровільно забезпечила розміщення у приміщені дошкільного навчального закладу символіки держави-агресора, а саме прапора РФ, а також забезпечила ведення документації виключно на російській мові.
Крім того, ОСОБА_6 з метою реалізації свого кримінально-протиправного наміру, спрямованого на здійснення дій щодо впровадження стандартів освіти держави-агресора у дошкільному закладі освіти, визначених «Федеральным законом «Об образовании в Российской Федерации» від 29.12.2012 № 273-ФЗ, в період часу не пізніше з 21 липня по вересень 2022 року (більш точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) вжила заходів по зарахуванню вихованців до очолюваного нею закладу освіти на навчальний 2022-2023 рік, визначила вихователів, забезпечила початок навчання в очолюваному нею закладі за стандартами освіти держави-агресора з загальним застосуванням російської мови, як офіційної, що суперечить вимогам ст. 10 Конституції України, ст. ст. 6, 9, 21 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», ст. ст. 7, 12 Закону України «Про освіту», ст. ст. 5, 44 Закону України «Про дошкільну освіту».
Надалі, ОСОБА_6 , продовжуючи свій злочинний умисел, направлений на впровадження стандартів освіти держави-агресора в закладах освіти м.Херсона, не пізніше 16 серпня 2022 року (більш точну дату та час в ході досудового розслідування не встановлено), знаходячись у м. Херсон Херсонської області, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки своїх дій та бажаючи їх настання, діючи в інтересах та на користь Російської Федерації, перебуваючи на посаді так званого «начальника Управления образования города Херсона» так званого «Департамента образования и науки Херсонской области» та в подальшому «начальника Управления по работе с образовательными учреждениями г. Херсона Министерства образования и науки Херсонской области» вчиняла дії спрямовані на впровадження стандартів освіти держави-агресора у підпорядкованих закладах освіти міста Херсон, які створені окупаційною адміністрацією держави-агресора в особі «Департамента образования и науки Херсонской области», шляхом підбору кадрів на посади керівників закладів освіти, проведення нарад серед «директоров ГБОУ», яким надавала розпорядження щодо підготовки закладів освіти м. Херсон до 2022-2023 навчального року за стандартами освіти рф, розміщення символіки рф в закладах освіти, проходження директорами та вчителями перекваліфікації для роботи за стандартами освіти рф, вчиняла дії щодо підготовки закладів освіти міста Херсона до початку навчального року за програмами та стандартами освіти рф.
Крім того, громадянка України ОСОБА_6 , усвідомлюючи, що Україна є унітарною державою, суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною, не пізніше 21 липня по листопад 2022 року (більш точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), знаходячись у м. Херсон Херсонської області, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки своїх дій та бажаючи їх настання, вчиняла умисні дії, спрямовані на допомогу окупаційній адміністрації держави-агресора (пособництво), з метою завдання шкоди Україні, шляхом реалізації, підтримки рішень та дій окупаційної адміністрації держави-агресора та забезпечила передачу матеріальних ресурсів окупаційній адміністрації держави-агресора, за наступних обставин.
Так, ОСОБА_6 починаючи з 21 липня по вересень 2022 року (більш точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), знаходячись у м. Херсон Херсонської області, реалізуючи свій протиправний умисел, спрямований на допомогу окупаційній адміністрації держави-агресора, а саме так званого «Департамента образования и науки Херсонской области» підтримала дії та рішення окупаційної адміністрації держави-агресора щодо створення та інтеграції навчальних закладів м. Херсон в освітню систему держави-агресора рф, зокрема погодилась на призначення її на посаду так званої «заведующей ГБОУ Херсонской области «Детский сад № 60 города Херсона» відповідно до «Приказа о назначении руководителя государственного бюджетного образовательного учреждения Херсонской области» № 01/245 від 19.07.2022, виданого так званим «Департаментом образования и науки Херсонской области», чим підтримала та реалізувала рішення окупаційної адміністрації держави-агресора.
Крім того, ОСОБА_6 , в період часу з 21 липня по вересень 2022 року (більш точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) перебуваючи на вищевказаній посаді, з метою забезпечення належного виконання рішень окупаційної адміністрації держави-агресора «ВГА Херсонской области», спрямованих на завдання шкоди національним інтересам України, а також ефективного виконання задач покладених на окупаційні органи влади, щодо стабілізації та розвитку сфери освіти і науки у відповідності до стандартів освіти держави-агресора рф, визначених «Федеральным законом «Об образовании в Российской Федерации» від 29.12.2012 № 273-ФЗ, та «Указом «О создании государственных бюджетных образовательных учреждений Херсонской области» № 231-р від 15.07.2022, виданого окупаційною адміністрацією держави-агресора «Военно-гражданской администрацией Херсонской области», створено так зване «Государственное бюджетное образовательное учреждение Херсонской области «Детский сад № 60 города Херсона», на базі цілісного майнового комплексу комунальної установи: Херсонського ясла-садка компенсуючого типу - центр розвитку дитини № 60 Херсонської міської ради, код ЄДРПОУ: 22762331, за адресою: Херсонська область, м. Херсон, вул. Лавреньова, буд. 9а, назву якого в подальшому змінено відповідно до «Указа «О внесении изменений в отдельные указы Главы Военно-гражданской администрации Херсонской области» №324-р от 09.08.2022 на «Государственное бюджетное образовательное учреждение Херсонской области «Ясли-сад № 60 комбинированого вида города Херсона» з метою реалізації вказаних рішень у підпорядкованому їй дошкільному закладі освіти вчинила дії спрямовані на їх виконання, а саме забезпечила розміщення у приміщені дошкільного навчального закладу символіки держави-агресора, а саме прапора РФ, а також забезпечила ведення документації виключно на російській мові, забезпечила прийняття на виховання до очолюваного нею закладу дітей дошкільного віку та розподілу їх за віковими групами, а також організувала освітній процес за стандартами освіти держави-агресора рф, визначила вихователів, забезпечила початок навчання за стандартами освіти держави-агресора у очолюваному нею закладі дошкільної освіти з загальним застосуванням російської мови, як офіційної, що суперечить вимогам ст. 10 Конституції України, ст. ст. 6, 9, 21 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», ст. ст. 7, 12 Закону України «Про освіту», ст. ст. 5, 44 Закону України «Про дошкільну освіту».
Крім того, громадянка України ОСОБА_6 , не пізніше 16 серпня 2022 року (більш точну дату та час в ході досудового розслідування не встановлено), знаходячись у м. Херсон Херсонської області, реалізуючи свій протиправний умисел, спрямований на допомогу окупаційній адміністрації держави-агресора, а саме так званих «Военно-гражданской администрации Херсонской области», «Департамента образования и науки Херсонской области», «Министерства образования и науки Херсонской области», підтримала дії та рішення окупаційної адміністрації держави-агресора щодо створення та функціонування вказаних органів влади, а саме: «Указ Военно-гражданской администрации Херсонской области» № 054-р 30.05.2022, яким створено незаконний орган окупаційної адміністрації держави-агресора, так званий «Департамент образования и науки в Херсонской области», та постанову «Председателя Совета министров- Председателя Правительства Военно-гражданской администрации Херсонской области» № 15-пп від 29.08.2022 «О создании Министерства образования и науки Херсонской области», якою вищевказаний «Департамент образования и науки Херсонской области» реорганізований в так зване «Министерство образования и науки Херсонской области» і добровільно погодилась на призначення її на посаду так званого «начальника Управления образования города Херсона» у так званому «Департаменте образования и науки Херсонской области» та в подальшому так званого «начальника Управления по работе с образовательными учреждениями г.Херсона» у так званому «Министерстве образования и науки Херсонской области» та забезпечила виконання рішень щодо управління і нормативного регулювання у сфері освіти та взаємодію з окупаційними органами влади держави-агресора.
Також, ОСОБА_6 підтримала рішення та дії окупаційної адміністрації держави-агресора щодо інтеграції навчальних закладів м. Херсон в освітню систему держави-агресора рф, зокрема, перебуваючи на вищевказаних посадах у незаконних органах влади, виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, які полягають у загальному керівництві закладами освіти на території м. Херсон, та здійснювала дії, щодо підтримки рішень окупаційної адміністрації держави-агресора спрямовані на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти м. Херсона, а саме видавала документи щодо забезпечення фінансування закладів освіти, організації проведення ремонтних робіт у навчальних закладах, проводила перевірки відповідності займаній посаді директорів «ГБОУ», проводила наради з директорами освітніх закладів м. Херсон, призначених окупаційною адміністрацією держави-агресора, де публічно повідомляла про інтеграцію навчальних закладів м. Херсона в освітню систему РФ та впровадження стандартів освіти держави-агресора, надавала вказівки підпорядкованим директорам освітніх закладів прибрати державну символіку України та забезпечити розміщення у приміщеннях навчальних закладів символіки держави-агресора, а саме прапора рф, підготувати приміщення закладів освіти для організації навчання за стандартами освіти рф.
Крім того, громадянка України ОСОБА_6 , перебуваючи на посаді так званого «начальника Управления образования по работе з общеобразовательными учреждениями г.Херсона» у так званому «Министерстве образования и науки Херсонской области», створеному окупаційною адміністрацією держави-агресора, добровільно передала матеріальні ресурси «Херсонського ясла-садка компенсуючого типу центру розвитку дитини №60 Херсонської міської ради» представникам окупаційної адміністрації держави-агресора за наступних обставин.
Так, ОСОБА_6 до початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України, на підставі наказу управління освіти Херсонської міської ради №1632-К від 22.09.2014 з 1 жовтня 2014 року обіймала посаду завідувача «Херсонського ясла-садка компенсуючого типу центру розвитку дитини №60 Херсонської міської ради», та, відповідно, достеменно була обізнана про те, що у власності «Херсонського ясла-садка компенсуючого типу центру розвитку дитини №60 Херсонської міської ради» перебувають транспортні засоби, а саме: автомобіль марки «GEELY» моделі «CK», 2013 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1 , сірого кольору та автомобіль марки «ГАЗ» моделі «32213», 2002 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_2 , колір білий, які перебували на балансі ясла-саду.
В подальшому, ОСОБА_6 , перебуваючи на посаді так званого «начальника Управления образования по работе з общеобразовательными учреждениями г. Херсона» у так званому «Министерстве образования и науки Херсонской области», 23.10.2022 у період часу з 09 до 11 години 11 хвилин, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки своїх дій та бажаючи їх настання, умисно надала усне розпорядження завідуючій господарством «Херсонського ясла-садка компенсуючого типу- центр розвитку дитини №60 Херсонської міської ради» ОСОБА_14 про передачу 2 вищевказаних транспортних засобів представникам окупаційної адміністрації держави-агресора з числа працівників так званого «Министерства образования и науки Херсонской области», після чого транспортні засоби із гаражного приміщення за адресою: АДРЕСА_2 , були передані окупаційній адміністрації, про що завідувачем господарства ОСОБА_14 складено акти від 23.10.2022 про вилучення зазначених автомобілів.
Згідно висновку експерта Херсонського НДЕКЦ МВС України № СЕ-19/122-23/930-АВ від 02.05.2023, середня ринкова ціна продажу КТЗ марки «GEELY» моделі «CK», реєстраційний номер НОМЕР_1 , 2013 року випуску, станом на 01.10.2022 складала 115 920, 00 грн. (сто п`ятнадцять тисяч дев`ятсот двадцять гривень нуль копійок).
Згідно висновку експерта Херсонського НДЕКЦ МВС України № СЕ-19/122-23/931-АВ від 03.05.2023, середня ринкова ціна продажу КТЗ марки «ГАЗ» моделі «32213», реєстраційний номер НОМЕР_2 , 2002 року випуску, станом на 01.10.2022 склала 68 750, 00 грн. (шістдесят вісім тисяч сімсот п`ятдесят гривень нуль копійок).
Прокурор звернувся до слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва з клопотанням про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні №12022230000002453 від 25.07.2022 року стосовно оголошеної у розшук підозрюваної ОСОБА_6 .
В обґрунтування клопотання вказав, відповідно до вимог ст.ст. 111, 112, 135 та 136 КПК України, в номері газети Кабінету Міністрів України «Урядовий кур`єр» № 61 (7459) за 28.03.2023 та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора, в розділі «Повістки про виклик» опубліковано повідомлення про підозру ОСОБА_6 за ч. 5 ст. 111-1 та ч.3 ст.111-1 КК України та повістки про виклики для допиту в якості підозрюваного та для проведення інших слідчих та процесуальних дій на 3,4,5 квітня 2023 року.
Підозрювана ОСОБА_6 відповідно до статтей 133, 135 КПК України викликалася 3, 4, 5 квітня 2023 року в період часу з 09 год. 00 хв. по 17 год. 00 хв. у найближчий територіально розташований підрозділ органів поліції Головного управління національної поліції України. Проте підозрювана жодного разу не з`явилася та про причини своєї неявки не повідомила.
06.04.2023 беручи до уваги те, що на теперішній час ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території України, а саме тимчасово окупованій території лівобережжя Херсонської області (можливо в АР Крим, яка також є тимчасово окупованою територією України), а також те, що остання неодноразово викликалась до органу досудового розслідування, шляхом опублікування в газеті «Урядовий кур`єр» та на сайті Офісу Генерального прокурора України, але жодного разу на виклики слідчого не з`явилася, не повідомивши при цьому про причини неявки, тобто переховується від органів слідства з метою ухилення від кримінальної відповідальності, у зв`язку з чим підозрювана ОСОБА_6 оголошена у розшук.
13.04.2023 ухвалою слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва підозрюваній ОСОБА_6 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення застави.
Відповідно до вимог ст.ст. 111, 112, 135 та 136 КПК України, в газеті Кабінету Міністрів України «Урядовий кур`єр» № 98 (7496) за 15.05.2023 та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора, в розділі «Повістки про виклик» опубліковано повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри особі у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів) та повідомлено про нову підозру у вчиненні кримінального правопорушення ОСОБА_6 за ч. 5 ст. 111-1, ч.3 ст.111-1, ч.1 ст.111-2 КК України та повістки про виклики для допиту в якості підозрюваного та для проведення інших слідчих та процесуальних дій на 22, 23, 24 травня 2023 року.
На виклики слідчого підозрювана не зявилася, про причини неявки не повідомила.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив задовольнити.
Захисник заперечував проти задоволення клопотання.
Заслухавши думку учасників процесу, вивчивши матеріали клопотання та додані до нього матеріали, вважаю необхідним клопотання задовольнити, виходячи з наступного.
ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень,передбачених ч.5ст.111-1,ч.3ст.111-1,ч.1ст.111-2КК України,якевідносяться докатегорії особливотяжкого злочину,за вчиненняякого передбаченопокарання увигляді позбавленняволі настрок віддесяти додванадцяти роківз позбавленнямправа обійматипевні посадиабо займатисяпевною діяльністюна строквід десятидо п`ятнадцятироків таз конфіскацієюмайна абобез такої.Підозра єобґрунтованою,підтверджується наступнимизібраними матеріаламикримінального провадження:Протоколом допитусвідка ОСОБА_15 від 17.01.2023;Протоколом допитусвідка ОСОБА_16 від 18.01.2023;Протоколом додатковогодопиту свідка ОСОБА_16 від 02.05.2023;Протоколом допитусвідка ОСОБА_17 від 13.01.2023;Протоколом допитусвідка ОСОБА_18 від 27.01.2023;Протоколом допитусвідка ОСОБА_19 від 22.01.2023;Протоколом допитусвідка ОСОБА_20 від 27.01.2023;Протоколом допитусвідка ОСОБА_21 від 25.01.2023;Протоколом пред`явленняособи длявпізнання пофотознімках від15.02.2023;Протоколом допитусвідка ОСОБА_22 від 26.01.2022;Протоколом допитусвідка ОСОБА_14 від 25.01.2023;Актами від23.10.2022про вилученняавтомобіля марки«Джилли» (Ceely)CКта автомобілямарки «Газель2705»за підписами ОСОБА_14 та ОСОБА_23 ;Протоколом пред`явленняособи длявпізнання пофотознімках від15.02.2023;Протоколом додатковогодопиту свідка ОСОБА_14 від 28.04.2023;Протоколом проведенняслідчого експериментувід 02.03.2023за участісвідка ОСОБА_14 ;Протоколом допитусвідка ОСОБА_24 від 26.01.2023; Протоколом пред`явленняособи длявпізнання пофотознімках від16.02.2023;Протоколом додатковогодопиту свідка ОСОБА_24 від 02.03.2023; Протоколом проведенняслідчого експериментувід 02.03.2023за участісвідка ОСОБА_24 ;Протоколом допитусвідка ОСОБА_23 від 15.03.2023;Протоколом допитусвідка ОСОБА_25 від 15.02.2023;Протоколом допитусвідка ОСОБА_26 від 28.02.2023; Протоколом допиту свідка ОСОБА_27 від 02.03.2023; Протоколом допиту свідка ОСОБА_28 від 27.03.2023; Протоколом пред`явлення особи для впізнання по фотознімках від 27.03.2023 за участю свідка ОСОБА_28 ; Протоколом допиту свідка ОСОБА_29 від 13.04.2023; протоколом допиту свідка ОСОБА_30 від 26.04.2023; Протоколом допиту свідка ОСОБА_31 від 28.04.2023; Протоколом огляду Інтернет публікації « ОСОБА_32 очолила окупаційне «управління освіти» Херсона»; Протоколом огляду від 16.02.2023; Протоколом проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_6 від 22.03.2023; Протоколом тимчасового доступу до речей і документів від 24.03.2023; Протоколом огляду від 24.04.2023; Висновком експерта Миколаївського НДЕКЦ МВС України №СЕ-19/115-23/700-ФП від 27.02.2023; Висновком експерта Миколаївського НДЕКЦ МВС України №СЕ-19/115-23/5119 ПЧ від 12.04.2023; Висновком експерта Миколаївського НДЕКЦ МВС України №СЕ-19/115-23/5118 ПЧ від 19.04.2023; Висновком експерта Херсонського НДЕКЦ МВС України № СЕ-19/122-23/930-АВ від 02.05.2023; Висновком експерта експерта Херсонського НДЕКЦ МВС України № СЕ-19/122-23/931-АВ від 03.05.2023; «Указом «О создании государственных бюджетных образовательных учреждений Херсонской области» № 231-р від 15.07.2022; «Приказом «О назначении руководителя государственного бюджетного образовательного учреждения Херсонской области» № 01/245 від 19.07.2022; «Указом Военно-гражданской администрации Херсонской области» № 054-р 30.05.2022; Постановлением «Председателя Совета министров- Председателя Правительства Военно-гражданской администрации Херсонской области» № 15-пп від 29.08.2022 «О создании Министерства образования и науки Херсонской области»; іншими матеріалами, здобутими у ході досудового розслідування кримінального провадження.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що 06.04.2023 року у зв`язку з невстановленим місцезнаходженням підозрюваної ОСОБА_6 її оголошено в розшук.
03.04.2023, 04.04.2023, 05.04.2023, 22.05.2023, 23.05.2023, 24.05.2023 року ОСОБА_6 викликалась шляхом розміщення повідомлення про виклик на сайті видання «Урядовий кур`єр» та офісу Генерального прокурора України, але за викликами остання не з`явилась.
Зібрані у кримінальному провадженні докази беззаперечно вказують на те, що підозрювана ОСОБА_6 належним чином повідомлена про проведення стосовно неї досудового розслідування, набуття нею статусу підозрюваної у цьому кримінальному провадженні відповідно до повідомлення про підозру від 28.03.2023 та про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру від 17.05.2023 року, про необхідність її явки до слідчого для проведення процесуальних дій, а також на те, що підозрювана ОСОБА_6 переховується від органів слідства з метою ухилення від кримінальної відповідальності на тимчасово окупованій території України.
Таким чином, існують достатні підстави вважати, що підозрювана ОСОБА_6 ухиляється від явки на виклик слідчого, прокурора (не прибув на виклик без поважної причини більше ніж два рази), перебуває на тимчасово окупованій території України.
Відповідно до ч. 5 ст. 139, п. 20-1 розділу ХІ КПК України ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваними, та оголошення їх у міждержавний та/або міжнародний розшук, або які понад шість місяців переховуються від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або стосовно яких наявні фактичні дані, що вони перебувають за межами України, на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції, є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 1 КПК України, кримінальне процесуальне законодавство України складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України.
Згідно з ст. 297-1 КПК України, спеціальне досудове розслідування (in absentia) здійснюється згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченим цим Кодексом, з урахуванням положень глави «Особливості спеціального досудового розслідування кримінальних правопорушень».
Ч. 2 ст. 297-1, п. 20-1 розділу ХІ КПК України, передбачають, що спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочину, передбаченого зокрема статтею 258 - 3 КК України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та оголошений у міждержавний та/або міжнародний розшук, або який понад шість місяців переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або стосовно якого наявні фактичні дані, що він перебуває за межами України, на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції. Здійснення спеціального досудового розслідування щодо інших злочинів не допускається, крім випадків, коли злочини вчинені особами, які переховуються від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності або оголошені у міждержавний та/або міжнародний розшук, та вони розслідуються в одному кримінальному провадженні із злочинами, зазначеними у ч. 2 ст. 297 - 1 КПК України, а виділення матеріалів щодо них може негативно вплинути на повноту досудового розслідування та судового розгляду.
Вимогами ст. 5 «Здійснення спеціального досудового розслідування та спеціального судового провадження стосовно осіб, які перебувають в районі проведення антитерористичної операції» Закону України «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв`язку з проведенням антитерористичної операції» № 1632-VІІ від 12.08.2014р., передбачено, що ухилення від явки на виклик до слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш ніж два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який перебуває в районі проведення антитерористичної операції, та оголошення його в розшук є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження, передбаченому КПК України, з особливостями, встановленими цим Законом.
Вимога про оголошення у міждержавний або міжнародний розшук не поширюється на випадки, якщо вирішується питання про застосування стосовно цих осіб спеціального кримінального провадження.
З урахуванням викладеного, беручи до уваги обґрунтованість підозри ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 111-1, ч.3 ст.111-1, ч.1 ст.111-2 КК України, з метою ухилення від кримінальної відповідальності, на виклики слідчого не з`являється, оголошена у розшук та перебуває на тимчасово окупованій території України, вважаю необхідним клопотання задовольнити.
Керуючись ст.ст. 297-1, 297-2, 297-4, п. 20-1 розділу ХІ "Перехідні положення", 309 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання - задовольнити.
Надати дозвіл на здійснення у кримінальному провадженні №12022230000002453 від 25.07.2022 року спеціального досудового розслідування стосовно оголошеної у розшук ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 111-1, ч.3 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України.
Зобов`язати прокурора у кримінальному провадженні внести відомості про здійснення спеціального досудового розслідування до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали оголошено 31 травня 2023 року о 11 год. 00 хв.
СЛІДЧИЙ СУДДЯ ОСОБА_33
Суд | Центральний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2023 |
Оприлюднено | 07.06.2023 |
Номер документу | 111334998 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про здійснення спеціального досудового розслідування |
Кримінальне
Центральний районний суд м. Миколаєва
Подзігун Г. В.