Рішення
від 05.06.2023 по справі 904/1706/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.06.2023 м. ДніпроСправа № 904/1706/23

Господарський суд Дніпропетровської області у складі судді Татарчука В.О., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) представників сторін справу

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Біохім Агро" (Вінницька обл., Вінницький р-н, с. Зарванці)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Придніпровський" (Дніпропетровська обл., Нікопольський р-н, с. Привільне)

про стягнення заборгованості

СУТЬ СПОРУ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Біохім Агро" звернулось з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Придніпровський" про стягнення заборгованості в загальному розмірі 100384,71грн, з якої: 24720,31грн 3% річних, 75664,40грн інфляційних втрат. Судові витрати по сплаті судового збору просить покласти на відповідача.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов договору поставки №0604-20-П від 06.04.2020 в частині своєчасної оплати за поставлений товар. У зв`язку з простроченням виконання грошового зобов`язання позивачем на підставі частини 2 статті 625 ЦК України нараховані до стягнення з відповідача 3% річних та інфляційні втрати.

Зважаючи на те, що справа є незначної складності, враховуючи приписи ст. 12, ч. 1 ст. 247, ч. 7 ст. 250 ГПК України, ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 05.04.2023 справу прийнято до розгляду та відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін за наявними в матеріалах справи документами. Зобов`язано відповідача надати відзив на позовну заяву протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Відповідач відзив на позов не надав, про розгляд справи повідомлявся належним чином.

З приводу дотримання прав відповідача під час розгляду даної справи судом, слід зазначити таке.

Господарським судом направлялась ухвала суду від 05.04.2023 на адресу відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: 53262, Дніпропетровська обл., Нікопольський р-н, с. Привільне, вул. Центральна, буд. 20-А.

Доказом вручення ухвали суду від 05.04.2023 є поштове повідомлення про вручення №4930021882226, відповідно до якого відповідач отримав зазначену ухвалу суду 01.05.2023 (а.с. 120 том 1).

Враховуючи дату отримання ухвали суду - 01.05.2023, відповідач мав подати відзив на позовну заяву в строк по 16.05.2023 включно.

Станом на 05.06.2023 відповідач не надав до суду відзив на позов.

Будь-яких клопотань про продовження вказаного процесуального строку у порядку, передбаченому частиною 2 статті 119 Господарського процесуального кодексу України, до суду від відповідача не надходило; поважних причин пропуску вказаного строку суду також не повідомлено.

Згідно із частиною 1 статті 118 Господарського процесуального кодексу України право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку.

Слід також зауважити, що кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій (частина 3 статті 13 Господарського процесуального кодексу України).

При цьому, за змістом статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" кожен має право на доступ до судових рішень у порядку, визначеному цим Законом. Усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі.

Сторони у розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження, та зобов`язані сумлінно користуватися наданими їм процесуальними правами (рішення Європейського суду з прав людини від 03.04.2008 у справі "Пономарьов проти України").

Судом також враховано, що в силу вимог частини 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов`язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.

Враховуючи предмет та підстави позову у даній справі, суд приходить до висновку, що матеріали справи містять достатньо документів, необхідних для вирішення спору по суті та прийняття обґрунтованого рішення. Відповідач мав достатньо часу для подання відзиву на позовну заяву, однак не зробив цього, будь-яких заперечень чи відомостей щодо викладених у позовній заяві обставин відповідачем до суду не надано.

Таким чином, суд вважає, що відповідач не скористався своїм правом на надання відзиву на позовну заяву та вважає можливим розглянути справу за наявними у ній матеріалами.

Відповідно до ст. 248 ГПК України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Положеннями пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 04.11.1950, ратифікованої Верховною Радою України (Закон України від 17.07.1997 №475/97-ВР) встановлено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Розумним, зокрема, вважається строк, що є об`єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту.

З огляду на практику Європейського суду з прав людини, критеріями розумних строків є: правова та фактична складність справи; поведінка заявника, а також інших осіб, які беруть участь у справі, інших учасників процесу; поведінка органів державної влади (насамперед суду); характер процесу та його значення для заявника.

Відповідно до п. 10 ч. 3 ст. 2 ГПК України одним з основних засад господарського судочинства є розумність строків розгляду справи судом.

Враховуючи достатність часу наданого сторонами для подання заяв по суті справи чи з процесуальних питань, суд вважає за можливе завершити розгляд справи.

Згідно з ч. 4 ст. 240 ГПК України, у зв`язку з розглядом справи без виклику учасників справи, рішення прийнято без його проголошення.

Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши фактичні обставини, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, господарський суд, -

УСТАНОВИВ:

06.04.2020 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Біохім Агро" (далі - постачальник, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Придніпровський" (далі - покупець, відповідач) укладено договір поставки №0604-20-П (далі - договір).

Відповідно до пункту 1.1 договору в порядку та на умовах договору, постачальник зобов`язується поставити у встановлений строк покупцю комплектуючі для закладки промислового саду, ручні інструменти та аксесуари, сільськогосподарські машини та устаткування, добрива тощо (далі товар), а покупець зобов`язується прийняти послуги та товар і оплатити їх вартість.

Поставка товару здійснюється партіями. Під партією товару сторони розуміють товар, що поставляється згідно відповідної видаткової накладної. Найменування, кількість, вартість товару визначається згідно підписаних сторонами видаткових накладних на товар та/або специфікацій, які є додатками та невід`ємними частинами цього Договору. Специфікації, видаткові накладні на товар, а також інші товаросупровідні документи - повинні містити/найменування товару, кількість товару, що постачається в конкретній партії, асортимент, номенклатура за сортами, марками; типами, розмірами та наявність додаткових комплектів до виробів, ціну товару, а також інші реквізити, які відповідно до вимог чинного законодавства України є обов`язковими для первинних документів (п. 1.2 договору).

Пунктом 2.1 договору сторони визначили, що ціна за одиницю товару, що поставляється за цим договором, визначається у виставленому постачальником на адресу покупця рахунку на оплату та фіксується у підписаних сторонами видаткових накладних/специфікаціях.

Загальна вартість договору становить суму всіх підписаних сторонами видаткових накладних протягом строку (терміну) дії цього договору (п. 2.3 договору).

Відповідно до п. 2.4 договору, оплата за товар здійснюється покупцем шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок на умовах 100% попередньої оплати, на підставі рахунку виставленого постачальником, протягом 3 (трьох) банківських днів з дня надання рахунку, якщо інше письмово не погоджено сторонами у специфікаціях.

Згідно з п. 3.4 договору право власності на товар переходить від постачальника до покупця в момент отримання товару покупцем від постачальника, що підтверджується підписанням сторонами видаткових накладних (дата поставки).

У випадку невиконання або неналежного виконання зобов`язань, встановлених цим договором, сторони несуть відповідальність, що передбачена положеннями чинного законодавства України та цього договору. Збитки; що можуть бути завдані будь-якій із сторін внаслідок невиконання або неналежного виконання зобов`язань іншою стороною підлягають відшкодуванню в повному обсязі (п. 5.1 договору).

Пунктом 7.1 договору сторони визначили, що договір вступає в силу з моменту його підписання представниками сторін та скріплення печатками (за наявності).

Відповідно до п. 7.2 договору, договір діє до 31.12.2020 року, але в будь-якому випадку до моменту повного виконання сторонами прийнятих на себе за цим договором зобов`язань.

У випадку, якщо за 10 (десять) календарних днів до закінчення терміну (строку) дії договору жодна із сторін письмово не заявить про його розірвання, цей договір вважається пролонгованим на 1 (один) календарний рік на таких самих умовах. Кількість пролонгацій є необмеженою (п. 7.3 договору).

Будь-які офіційні повідомлення, якими обмінюються сторони, вважаються належним чином здійсненими, якщо вони надсилаються в письмовій формі та/або передаються по електронній пошті, факсу або надсилаються рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи передаються особисто або через кур`єра за реквізитами, що вказані в цьому договорі (п. 11.1 договору).

Відповідно до розділу 12 договору, для обміну повідомленнями, стороною покупця зазначено адресу електронної пошти: pridneprovskiy@i.ua, місцезнаходження: 53262, Дніпропетровська обл., Нікопольський р-н, с. Привільне, вул. Центральна, буд. 20-А.

Договір підписаний сторонами та скріплений печатками без зауважень та заперечень до нього.

Згідно зі статтею 204 Цивільного кодексу України правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.

В матеріалах справи відсутні докази того, що договір визнавався недійсним в судовому порядку.

Так, жодна із сторін письмово не виявила бажання припинити дію договору. Відтак, договір поставки №0604-20-П від 06.04.2020 був чинним протягом відповідного періоду.

04.05.2020 між сторонами укладено специфікацію №3 до договору поставки №0604-20П (а.с. 18 том 1).

Відповідно до пункту 3 специфікації сторони визначили умови оплати: передоплата 100% вартості товару, що становить 552174,00грн, впродовж 3 (трьох) банківських діб з моменту отримання рахунку на сплату товару.

30.04.2020 позивачем було виставлено відповідачу рахунок на оплату товару на суму 552174,00грн (а.с. 19 том 1). Даний рахунок 30.04.2020 був направлений на електронну адресу відповідача, зазначену у договорі (а.с. 21, 22 том 1).

На виконання умов договору та специфікації №3 позивач здійснив поставку товару на суму 552174,00грн, що підтверджується підписаною сторонами видатковою накладною №78 від 08.05.2020 (а.с. 20 том 1).

Як зазначає позивач та підтверджується, наданими ним платіжними дорученнями (а.с. 23, 24 том 1), відповідач здійснив оплату товару у загальній сумі 552174,00грн, а саме:

- 354000,00грн за платіжним дорученням №983 від 04.05.2020;

- 198174,00грн за платіжним дорученням №732 від 22.05.2020.

07.05.2020 між сторонами укладено специфікацію №5 до договору поставки №0604-20П (а.с. 25 том 1).

Відповідно до пункту 3 специфікації сторони визначили умови оплати: передоплата 100% вартості товару, що становить 558720,00грн, впродовж 3 (трьох) банківських діб з моменту отримання рахунку на сплату товару.

07.05.2020 позивачем було виставлено відповідачу рахунок на оплату товару на суму 558720,00грн (а.с. 26 том 1). Даний рахунок 07.05.2020 був направлений на електронну адресу відповідача, зазначену у договорі (а.с. 29, 30 том 1).

На виконання умов договору та специфікації №5 позивач здійснив поставку товару на суму 558720,00грн, що підтверджується підписаною сторонами видатковою накладною №86 від 12.05.2020 (а.с. 27 том 1).

Як зазначає позивач та підтверджується, наданими ним платіжними дорученнями (а.с. 31, 32 том 1), відповідач здійснив оплату товару у загальній сумі 558720,00грн, а саме:

- 279360,00грн за платіжним дорученням №704 від 12.05.2020;

- 279360,00грн за платіжним дорученням №733 від 22.05.2020.

29.05.2020 між сторонами укладено специфікацію №6 до договору поставки №0604-20П (а.с. 33 том 1).

Відповідно до пункту 3 специфікації сторони визначили умови оплати: передоплата 100% вартості товару, що становить 68889,60грн, впродовж 3 (трьох) банківських діб з моменту отримання рахунку на сплату товару.

29.05.2020 позивачем було виставлено відповідачу рахунок на оплату товару на суму 68889,60грн (а.с. 34 том 1). Даний рахунок 29.05.2020 був направлений на електронну адресу відповідача, зазначену у договорі (а.с. 36, 37 том 1).

На виконання умов договору та специфікації №6 позивач здійснив поставку товару на суму 68889,60грн, що підтверджується підписаною сторонами видатковою накладною №146 від 01.06.2020 (а.с. 35 том 1).

Як зазначає позивач та підтверджується, наданим ним платіжним дорученням №1243 від 15.06.2020 (а.с. 38 том 1), відповідач здійснив оплату товару у загальній сумі 68889,60грн.

05.06.2020 між сторонами укладено специфікацію №7 до договору поставки №0604-20П (а.с. 39 том 1).

Відповідно до пункту 3 специфікації сторони визначили умови оплати: передоплата 100% вартості товару, що становить 555932,40грн, впродовж 3 (трьох) банківських діб з моменту отримання рахунку на сплату товару.

05.06.2020 позивачем було виставлено відповідачу рахунок на оплату товару на суму 555932,40грн (а.с. 40 том 1). Даний рахунок 09.06.2020 був направлений на електронну адресу відповідача, зазначену у договорі (а.с. 42, 43 том 1).

На виконання умов договору та специфікації №7 позивач здійснив поставку товару на суму 555932,40грн, що підтверджується підписаною сторонами видатковою накладною №180 від 16.06.2020 (а.с. 41 том 1).

Як зазначає позивач та підтверджується, наданими ним платіжними дорученнями (а.с. 44-46 том 1), відповідач здійснив оплату товару у загальній сумі 555932,40грн, а саме:

- 200000,00грн за платіжним дорученням №1415 від 01.07.2020;

- 210000,00грн за платіжним дорученням №1523 від 09.07.2020;

- 145932,40грн за платіжним дорученням №1545 від 10.07.2020.

09.06.2020 між сторонами укладено специфікацію №8 до договору поставки №0604-20П (а.с. 47 том 1).

Відповідно до пункту 3 специфікації сторони визначили умови оплати: передоплата 100% вартості товару, що становить 69840,00грн, впродовж 3 (трьох) банківських діб з моменту отримання рахунку на сплату товару.

09.06.2020 позивачем було виставлено відповідачу рахунок на оплату товару на суму 69840,00грн (а.с. 48 том 1). Даний рахунок 09.06.2020 був направлений на електронну адресу відповідача, зазначену у договорі (а.с. 50, 51 том 1).

На виконання умов договору та специфікації №8 позивач здійснив поставку товару на суму 69840,00грн, що підтверджується підписаною сторонами видатковою накладною №178 від 15.06.2020 (а.с. 49 том 1).

Як зазначає позивач та підтверджується, наданим ним платіжним дорученням №2709 від 19.11.2020 (а.с. 52 том 1), відповідач здійснив оплату товару у загальній сумі 100000,00грн (з якої 69840,00грн направлено позивачем на погашення заборгованості згідно з видатковою накладною №178 від 15.06.2020, а 30160,00грн на часткове погашення боргу за видатковою накладною №182 від 18.06.2020).

17.06.2020 між сторонами укладено специфікацію №9 до договору поставки №0604-20П (а.с. 53 том 1).

Відповідно до пункту 3 специфікації сторони визначили умови оплати: передоплата 100% вартості товару, що становить 355027,20грн, впродовж 3 (трьох) банківських діб з моменту отримання рахунку на сплату товару.

17.06.2020 позивачем було виставлено відповідачу рахунок на оплату товару на суму 355027,20грн (а.с. 54 том 1). Даний рахунок 17.06.2020 був направлений на електронну адресу відповідача, зазначену у договорі (а.с. 57, 58 том 1).

На виконання умов договору та специфікації №9 позивач здійснив поставку товару на суму 355027,20грн, що підтверджується підписаною сторонами видатковою накладною №182 від 18.06.2020 (а.с. 55 том 1).

Як зазначає позивач та підтверджується, наданими ним платіжними дорученнями (а.с. 59-62 том 1), відповідач здійснив оплату товару у загальній сумі 355027,20грн, а саме:

- 124067,60грн за платіжним дорученням №1446 від 10.07.2020;

- 40000,00грн за платіжним дорученням №1723 від 29.07.2020;

- 100000,00грн за платіжним дорученням №2709 від 19.11.2020 (з якої 69840,00грн направлено позивачем на погашення заборгованості згідно з видатковою накладною №178 від 15.06.2020, а 30160,00грн на часткове погашення боргу за видатковою накладною №182 від 18.06.2020);

- 265000,00грн за платіжним дорученням №900 від 24.12.2020 (з якої 160799,60грн направлено позивачем на погашення заборгованості згідно з видатковою накладною №182 від 18.06.2020, а 104200,40грн на часткове погашення боргу за видатковою накладною №237 від 14.07.2020).

10.07.2020 між сторонами укладено специфікацію №10 до договору поставки №0604-20П (а.с. 63 том 1).

Відповідно до пункту 3 специфікації сторони визначили умови оплати: передоплата 100% вартості товару, що становить 118188,00грн, впродовж 3 (трьох) банківських діб з моменту отримання рахунку на сплату товару.

10.07.2020 позивачем було виставлено відповідачу рахунок на оплату товару на суму 118188,00грн (а.с. 64 том 1). Даний рахунок 10.06.2020 був направлений на електронну адресу відповідача, зазначену у договорі (а.с. 66, 67 том 1).

На виконання умов договору та специфікації №10 позивач здійснив поставку товару на суму 118188,00грн, що підтверджується підписаною сторонами видатковою накладною №237 від 14.07.2020 (а.с. 65 том 1).

Як зазначає позивач та підтверджується наданими ним платіжними дорученнями (а.с. 68, 69 том 1), відповідач здійснив оплату товару на суму 118188,00грн, а саме:

- 265000,00грн за платіжним дорученням №900 від 24.12.2020 (з якої 160799,60грн направлено позивачем на погашення заборгованості згідно з видатковою накладною №182 від 18.06.2020, а 104200,40грн на часткове погашення боргу за видатковою накладною №237 від 14.07.2020).

- 300000,00грн за платіжним дорученням №3065 від 30.12.2020 (з якої 13987,60грн направлено позивачем на погашення заборгованості згідно з видатковою накладною №237 від 14.07.2020, а 286012,40грн на часткове погашення боргу за видатковими накладними №246 від 21.07.2020 та №249 від 22.07.2020);

20.07.2020 між сторонами укладено специфікацію №11 до договору поставки №0604-20П (а.с. 70 том 1).

Відповідно до пункту 3 специфікації сторони визначили умови оплати: передоплата 100% вартості товару, що становить 379877,40грн, впродовж 3 (трьох) банківських діб з моменту отримання рахунку на сплату товару.

20.07.2020 позивачем було виставлено відповідачу рахунок на оплату товару на суму 379877,40грн (а.с. 71 том 1). Даний рахунок 20.07.2020 був направлений на електронну адресу відповідача, зазначену у договорі (а.с. 76, 77 том 1).

На виконання умов договору та специфікації №11 позивач здійснив поставку товару на суму 379877,40грн, що підтверджується підписаними сторонами видатковими накладними №246 від 21.07.2020 на суму 16107,00грн та №249 від 22.07.2020 на суму 363770,40грн (а.с. 72, 73 том 1).

Як зазначає позивач та підтверджується, наданими ним платіжними дорученнями (а.с. 78, 79 том 1), відповідач здійснив оплату товару у загальній сумі 379877,40грн, а саме:

- 300000,00грн за платіжним дорученням №3065 від 30.12.2020 (з якої 13987,60грн направлено позивачем на погашення заборгованості згідно з видатковою накладною №237 від 14.07.2020, а 286012,40грн на часткове погашення боргу за видатковими накладними №246 від 21.07.2020 та №249 від 22.07.2020);

- 550000,00грн за платіжним дорученням №308 від 01.02.2021 (з якої 93865,00грн направлено позивачем на погашення заборгованості згідно з видатковою накладною №249 від 22.07.2020, 125076,00грн на часткове погашення боргу за видатковою накладною №264 від 03.08.2020, а 331059,00грн на часткове погашення боргу по видатковій накладній №290 від 18.08.2020).

03.08.2020 між сторонами укладено специфікацію №12 до договору поставки №0604-20П (а.с. 80 том 1).

Відповідно до пункту 3 специфікації сторони визначили умови оплати: передоплата 100% вартості товару, що становить 125076,00грн, впродовж 3 (трьох) банківських діб з моменту отримання рахунку на сплату товару.

03.08.2020 позивачем було виставлено відповідачу рахунок на оплату товару на суму 125076,00грн (а.с. 81 том 1). Даний рахунок 04.08.2020 був направлений на електронну адресу відповідача, зазначену у договорі (а.с. 83, 84 том 1).

На виконання умов договору та специфікації №12 позивач здійснив поставку товару на суму 125076,00грн, що підтверджується підписаною сторонами видатковою накладною №264 від 03.08.2020 на суму 125076,00грн (а.с. 82 том 1).

Як зазначає позивач та підтверджується, наданим ним платіжним дорученням (а.с. 85 том 1), відповідач здійснив оплату товару у загальній сумі 125076,00грн, а саме:

- 550000,00грн за платіжним дорученням №308 від 01.02.2021 (з якої 93865,00грн направлено позивачем на погашення заборгованості згідно з видатковою накладною №249 від 22.07.2020, 125076,00грн на часткове погашення боргу за видатковою накладною №264 від 03.08.2020, а 331059,00грн на часткове погашення боргу по видатковій накладній №290 від 18.08.2020).

13.08.2020 між сторонами укладено специфікацію №13 до договору поставки №0604-20П (а.с. 86 том 1).

Відповідно до пункту 3 специфікації сторони визначили умови оплати: передоплата 100% вартості товару, що становить 494436,00грн, впродовж 3 (трьох) банківських діб з моменту отримання рахунку на сплату товару.

13.08.2020 позивачем було виставлено відповідачу рахунок на оплату товару на суму 494436,00грн (а.с. 87 том 1). Даний рахунок 13.08.2020 був направлений на електронну адресу відповідача, зазначену у договорі (а.с. 89, 90 том 1).

На виконання умов договору та специфікації №13 позивач здійснив поставку товару на суму 494436,00грн, що підтверджується підписаною сторонами видатковою накладною №290 від 18.08.2020 на суму 494436,00грн (а.с. 88 том 1).

Як зазначає позивач та підтверджується, наданими ним платіжними дорученнями (а.с. 91-93 том 1), відповідач здійснив оплату товару у загальній сумі 494436,00грн, а саме:

- 550000,00грн за платіжним дорученням №308 від 01.02.2021 (з якої 93865,00грн направлено позивачем на погашення заборгованості згідно з видатковою накладною №249 від 22.07.2020, 125076,00грн на часткове погашення боргу за видатковою накладною №264 від 03.08.2020, а 331059,00грн на часткове погашення боргу по видатковій накладній №290 від 18.08.2020);

- 151210,00грн за платіжним дорученням №640 від 26.02.2021;

- 267996,20грн за платіжним дорученням №666 від 04.03.2021 (з якої 12167,00грн направлено позивачем на погашення заборгованості згідно з видатковою накладною №290 від 18.08.2020, 165734,40грн на часткове погашення боргу за видатковою накладною №290 від 18.08.2020, а 63892,80грн на часткове погашення боргу по видатковій накладній №313 від 04.09.2020).

19.08.2020 між сторонами укладено специфікацію №15 до договору поставки №0604-20П (а.с. 94 том 1).

Відповідно до пункту 3 специфікації сторони визначили умови оплати: передоплата 100% вартості товару, що становить 165734,40грн, впродовж 3 (трьох) банківських діб з моменту отримання рахунку на сплату товару.

19.08.2020 позивачем було виставлено відповідачу рахунок на оплату товару на суму 165734,40грн (а.с. 95 том 1). Даний рахунок 19.08.2020 був направлений на електронну адресу відповідача, зазначену у договорі (а.с. 97, 98 том 1).

На виконання умов договору та специфікації №15 позивач здійснив поставку товару на суму 165734,40грн, що підтверджується підписаною сторонами видатковою накладною №295 від 20.08.2020 на суму 165734,40грн (а.с. 96 том 1).

Як зазначає позивач та підтверджується, наданим ним платіжним дорученням (а.с. 99 том 1), відповідач здійснив оплату товару у загальній сумі 165734,40грн, а саме:

- 267996,20грн за платіжним дорученням №666 від 04.03.2021 (з якої 12167,00грн направлено позивачем на погашення заборгованості згідно з видатковою накладною №290 від 18.08.2020, 165734,40грн на часткове погашення боргу за видатковою накладною №290 від 18.08.2020, а 63892,80грн на часткове погашення боргу по видатковій накладній №313 від 04.09.2020).

19.08.2020 між сторонами укладено специфікацію №15 до договору поставки №0604-20П (а.с. 100 том 1).

Відповідно до пункту 3 специфікації сторони визначили умови оплати: передоплата 100% вартості товару, що становить 63892,80грн, впродовж 3 (трьох) банківських діб з моменту отримання рахунку на сплату товару.

04.09.2020 позивачем було виставлено відповідачу рахунок на оплату товару на суму 63892,80грн (а.с. 101 том 1). Даний рахунок 07.09.2020 був направлений на електронну адресу відповідача, зазначену у договорі (а.с. 103, 104 том 1).

На виконання умов договору та специфікації №15 позивач здійснив поставку товару на суму 63892,80грн, що підтверджується підписаною сторонами видатковою накладною №313 від 04.09.2020 на суму 63892,80грн (а.с. 102 том 1).

Як зазначає позивач та підтверджується, наданим ним платіжним дорученням (а.с. 105 том 1), відповідач здійснив оплату товару у загальній сумі 63892,80грн, а саме:

- 267996,20грн за платіжним дорученням №666 від 04.03.2021 (з якої 12167,00грн направлено позивачем на погашення заборгованості згідно з видатковою накладною №290 від 18.08.2020, 165734,40грн на часткове погашення боргу за видатковою накладною №290 від 18.08.2020, а 63892,80грн на часткове погашення боргу по видатковій накладній №313 від 04.09.2020).

У зв`язку з несвоєчасною оплатою відповідачем поставленого товару, позивач нарахував та просить стягнути з відповідача 24720,31грн 3% річних, 75664,40грн інфляційних втрат, що і є причиною виникнення спору.

Предметом розгляду у даній справі є стягнення з відповідача на користь позивача 3% річних та інфляційних втрат за прострочення виконання зобов`язання з оплати вартості поставленого товару.

Предметом доказування у даній справі є обставини укладення договору поставки, строк його дії, умови поставки, загальна ціна, строк оплати, докази оплати, наявність/відсутність підстав для застосування відповідальності за порушення зобов`язань за договором.

За змістом статті 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов`язками наділені обидві сторони договору (стаття 626 Цивільного кодексу України).

Згідно з частиною 1 статті 175 ГК України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов`язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов`язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

Майнові зобов`язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Згідно з ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до частин 1, 2 статті 712 Цивільного кодексу України, за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

У відповідності до статті 655 Цивільного кодексу України, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до частини 1 статті 691 Цивільного кодексу України покупець зобов`язаний оплатити товар за ціною, встановленою у договорі купівлі-продажу.

Договір купівлі-продажу є оплатним, відтак одним із основних обов`язків покупця є оплата ціни товару. Ціна - грошове відображення вартості товару за його кількісну одиницю. Ціна товару, як правило, визначається у договорі за згодою сторін.

Частиною 1 статті 692 ЦК України встановлено, що покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.

Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст.525 Цивільного кодексу України).

В матеріалах справи відсутні будь-які докази щодо наявності заперечень відповідача стосовно обсягів, строку, вартості та якості поставленого товару.

Протягом розгляду справи судом жодних заперечень з приводу прийняття товару за зазначеними видатковими накладними відповідачем також не заявлено.

Отже, суд приходить до висновку, що позивачем дотримано положення договору в частині виконання його зобов`язань.

Враховуючи зазначений вид договорів, вбачається, що він є оплатним, і обов`язку постачальника за договором поставити товар відповідає обов`язок покупця оплатити вартість цього товару.

У відповідності до ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події. Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України).

Враховуючи визначений контрагентами у пункті 2.4 договору та у пунктах 3 специфікацій, порядок розрахунків за поставлений товар, приймаючи до уваги його прийняття відповідачем за наведеними видатковими накладними та відсутності заперечень останнього щодо дати отримання рахунків, строк оплати є таким, що настав:

- 05.05.2020 за видатковою накладною №78 від 08.05.2020 на суму 552174,00грн, прострочення з 06.05.2020;

- 12.05.2020 за видатковою накладною №86 від 12.05.2020 на суму 558720,00грн, прострочення з 13.05.2020;

- 03.06.2020 за видатковою накладною №146 від 01.06.2020 на суму 68889,60грн, прострочення з 04.06.2020;

- 12.06.2020 за видатковою накладною №180 від 16.06.2020 на суму 555932,40грн, прострочення з 13.06.2020;

- 12.06.2020 за видатковою накладною №178 від 15.06.2020 на суму 69840,00грн, прострочення з 13.06.2020;

- 22.06.2020 за видатковою накладною №182 від 18.06.2020 на суму 355027,20грн, прострочення з 23.06.2020;

- 15.07.2020 за видатковою накладною №237 від 14.07.2020 на суму 118188,00грн, прострочення з 16.07.2020;

- 23.07.2020 за видатковою накладною №246 від 21.07.2020 на суму 16107,00грн та видатковою накладною №249 від 22.07.2020 на суму 363770,40грн, прострочення з 24.07.2020;

- 07.08.2020 за видатковою накладною №264 від 03.08.2020 на суму 125076,00грн, прострочення з 08.08.2020;

- 18.08.2020 за видатковою накладною №290 від 18.08.2020 на суму 494436,00грн, прострочення з 19.08.2020;

- 24.08.2020 за видатковою накладною №295 від 20.08.2020 на суму 165734,40грн, прострочення з 25.08.2020;

- 10.09.2020 за видатковою накладною №313 від 04.09.2020 на суму 63892,80грн, прострочення з 11.09.2020.

Враховуючи викладене, а також здійснені відповідачем оплати за зазначеними видатковими накладними, вбачається, що відповідач порушив строки оплати.

Наслідки прострочення грошового зобов`язання, коли боржник повинен сплатити грошові кошти, але неправомірно не сплачує їх, врегульовані законодавством.

Згідно з частиною другою статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Заявлені позивачем до стягнення 3% річних розраховані у загальній сумі 24720,31грн за загальний період з 06.05.2020 по 04.03.2021 (а.с. 4-6 том 1).

Перевіркою здійсненого позивачем розрахунку 3% річних судом встановлено, що позивачем допущено арифметичні помилки, не враховано вимог статей 253 Цивільного кодексу України щодо початку перебігу строку, а також те, що день фактичної сплати суми заборгованості не включається в період часу, за який здійснюється стягнення інфляційних нарахувань та пені.

З огляду на викладене, з урахуванням дати виникнення у відповідача грошового зобов`язання перед позивачем, дати погашення заборгованості та меж позовних вимог, правомірними є позовні вимоги про стягнення з відповідача 3% річних у загальному розмірі 24629,29грн за загальний період з 06.05.2020 по 04.03.2021, з яких:

- 259,90грн за період з 06.05.2020 по 21.05.2020 із заборгованості 198174,00грн за видатковою накладною №78 від 08.05.2020;

- 206,09грн за період з 13.05.2020 по 21.05.2020 із заборгованості 279360,00грн за видатковою накладною №86 від 12.05.2020;

- 56,47грн за період з 05.06.2020 по 14.06.2020 із заборгованості 68889,60грн за видатковою накладною №146 від 01.06.2020;

- 263,02грн за період з 15.06.2020 по 01.07.2020 із заборгованості 200000,00грн за видатковою накладною №180 від 16.06.2020;

- 414,25грн за період з 15.06.2020 по 09.07.2020 із заборгованості 210000,00грн за видатковою накладною №180 від 16.06.2020;

- 287,87грн за період з 15.06.2020 по 09.07.2020 із заборгованості 145932,40грн за видатковою накладною №180 від 16.06.2020;

- 898,76грн за період з 15.06.2020 по 18.11.2020 із заборгованості 69840,00грн за видатковою накладною №178 від 15.06.2020;

- 173,36грн за період з 23.06.2020 по 10.07.2020 із заборгованості 124067,60грн за видатковою накладною №182 від 18.06.2020;

- 118,36грн за період з 23.06.2020 по 29.07.2020 із заборгованості 40000,00грн за видатковою накладною №182 від 18.06.2020;

- 369,36грн за період з 23.06.2020 по 19.11.2020 із заборгованості 30160,00грн за видатковою накладною №182 від 18.06.2020;

- 2425,17грн за період з 23.06.2020 по 23.12.2020 із заборгованості 160799,60грн за видатковою накладною №182 від 18.06.2020;

- 1378,88грн за період з 16.07.2020 по 24.12.2020 із заборгованості 104200,40грн за видатковою накладною №237 від 14.07.2020;

- 191,47грн за період з 16.07.2020 по 29.12.2020 із заборгованості 13987,60грн за видатковою накладною №237 від 14.07.2020;

- 3727,54грн за період з 24.07.2020 по 29.12.2020 із заборгованості 286012,40грн за видатковою накладною №246 від 21.07.2020 на суму 16107,00грн та видатковою накладною №249 від 22.07.2020 на суму 363770,40грн;

- 1477,87грн за період з 24.07.2020 по 31.01.2021 із заборгованості 93865,00грн за видатковою накладною №246 від 21.07.2020 на суму 16107,00грн та видатковою накладною №249 від 22.07.2020 на суму 363770,40грн;

- 1799,04грн за період з 08.08.2020 по 31.01.2021 із заборгованості 125076,00грн за видатковою накладною №264 від 03.08.2020;

- 4506,88грн за період з 19.08.2020 по 31.01.2021 із заборгованості 331059,00грн за видатковою накладною №290 від 18.08.2020;

- 2369,21грн за період з 19.08.2020 по 25.02.2021 із заборгованості 151210,00грн за видатковою накладною №290 від 18.08.2020;

- 196,64грн за період з 19.08.2020 по 03.03.2021 із заборгованості 12167,00грн за видатковою накладною №290 від 18.08.2020;

- 2597,00грн за період з 25.08.2020 по 03.03.2021 із заборгованості 165734,40грн за видатковою накладною №295 від 20.08.2020;

- 912,15грн за період з 11.09.2020 по 03.03.2021 із заборгованості 63892,80грн за видатковою накладною №313 від 04.09.2020.

Позивачем також заявлено до стягнення інфляційні втрати розраховані у загальній сумі 75664,40грн за загальний період з травня 2020 року по лютий 2021 року із заборгованості за видатковими накладними, з урахуванням здійснених відповідачем оплат (а.с. 6-8 том 1).

Щодо порядку розрахунку інфляційних втрат суд зазначає таке.

Об`єднаною палатою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду у справі №905/21/19 наведено формулу за якою можна розрахувати інфляційні втрати: "Х" * "і-1" - 100 грн. = "ЗБ", де "Х" - залишок боргу на початок розрахункового періоду, "і-1" - офіційно встановлений індекс інфляції у розрахунковому місяці та 100 грн - умовна сума погашення боргу у цьому місяці, а "ЗБ" - залишок основного боргу з інфляційною складовою за цей місяць (вартість грошей з урахуванням інфляції у цьому місяці та часткового погашення боргу у цьому ж місяці). При цьому зазначено, що за наступний місяць базовою сумою для розрахунку індексу інфляції буде залишок боргу разом з інфляційною складовою за попередній місяць ("ЗБ" відповідно до наведеної формули), який перемножується на індекс інфляції за цей місяць, а від зазначеного добутку має відніматися сума погашення боржником своєї заборгованості у поточному місяці (якщо таке погашення відбувалося).

У випадку якщо погашення боргу не відбувалося декілька місяців підряд, то залишок основного боргу з інфляційною складовою за перший розрахунковий місяць такого періоду ("ЗБ") перемножується послідовно на індекси інфляції за весь період, протягом якого не відбувалося погашення боргу, та ділиться на 100%.

Зазначена правова позиція також викладена у постанові Верховного Суду від 20.08.2020 у справі № 904/3546/19.

Крім того, об`єднана палата Касаційного господарського суду у постанові від 20 листопада 2020 року у справі № 910/13071/19 надала роз`яснення, що сума боргу, внесена за період з 1 до 15 числа включно відповідного місяця, індексується за період з урахуванням цього місяця, а якщо суму внесено з 16 до 31 числа місяця, то розрахунок починається з наступного місяця. За аналогією, якщо погашення заборгованості відбулося з 1 по 15 число включно відповідного місяця - інфляційна складова розраховується без урахування цього місяця, а якщо з 16 до 31 числа місяця - інфляційна складова розраховується з урахуванням цього місяця.

Отже, якщо період прострочення виконання грошового зобов`язання складає неповний місяць, то інфляційна складова враховується або не враховується в залежності від математичного округлення періоду прострочення у неповному місяці.

Методику розрахунку інфляційних втрат за неповний місяць прострочення виконання грошового зобов`язання доцільно відобразити, виходячи з математичного підходу до округлення днів у календарному місяці, упродовж якого мало місце прострочення, а саме:

- час прострочення у неповному місяці більше півмісяця (> 15 днів) = 1 (один) місяць, тому за такий неповний місяць нараховується індекс інфляції на суму боргу;

- час прострочення у неповному місяці менше або дорівнює половині місяця (від 1, включно з 15 днями) = 0 (нуль), тому за такий неповний місяць інфляційна складова боргу не враховується.

Щодо індексу інфляції слід також зазначити, що показники індексу споживчих цін (індексу інфляції за окремі місяці та сукупного індексу інфляції за певний період часу) обчислюються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, та публікується в офіційних періодичних виданнях десятковим дробом, з одним числовим знаком після коми (тобто округленими до десятих). Отже, застосування у розрахунку індексу інфляції (сукупного індексу інфляції) з округленням до сотих є неправомірним.

За результатами здійсненого судом перерахунку сума інфляційних втрат за загальний період з травня 2020 року по лютий 2021 року із заборгованості за видатковими накладними, з урахуванням здійснених відповідачем оплат, становить 75460,73грн, з яких:

- 594,52грн за травень 2020 року із заборгованості 198174,00грн за видатковою накладною №78 від 08.05.2020;

- 838,08грн за травень 2020 року із заборгованості 279360,00грн за видатковою накладною №86 від 12.05.2020;

- 400,00грн за червень 2020 року із заборгованості 200000,00грн за видатковою накладною №180 від 16.06.2020;

- 420,00грн за червень 2020 року із заборгованості 210000,00грн за видатковою накладною №180 від 16.06.2020;

- 291,86грн за червень 2020 року із заборгованості 145932,40грн за видатковою накладною №180 від 16.06.2020;

- 1541,51грн за період з червня 2020 року по листопад 2020 року із заборгованості 69840,00грн за видатковою накладною №178 від 15.06.2020;

- 604,17грн за період з липня 2020 року по листопад 2020 року із заборгованості 30160,00грн за видатковою накладною №182 від 18.06.2020;

- 4697,33грн за період з липня 2020 року по грудень 2020 року із заборгованості 160799,60грн за видатковою накладною №182 від 18.06.2020;

- 3691,28грн за період з серпня 2020 року по грудень 2020 року із заборгованості 104200,40грн за видатковою накладною №237 від 14.07.2020;

- 495,51грн за період з серпня 2020 року по грудень 2020 року із заборгованості 13987,60грн за видатковою накладною №237 від 14.07.2020;

- 10131,95грн за період з серпня 2020 року по грудень 2020 року із заборгованості 286012,40грн за видатковою накладною №246 від 21.07.2020 на суму 16107,00грн та видатковою накладною №249 від 22.07.2020 на суму 363770,40грн;

- 4588,63грн за період з серпня 2020 року по січень 2020 року із заборгованості 93865,00грн за видатковою накладною №246 від 21.07.2020 на суму 16107,00грн та видатковою накладною №249 від 22.07.2020 на суму 363770,40грн;

- 6114,39грн за період з серпня 2020 року по січень 2020 року із заборгованості 125076,00грн за видатковою накладною №264 від 03.08.2020;

- 16879,82грн за період з вересня 2020 року по січень 2020 року із заборгованості 331059,00грн за видатковою накладною №290 від 18.08.2020;

- 9299,00грн за період з вересня 2020 року по лютий 2020 року із заборгованості 151210,00грн за видатковою накладною №290 від 18.08.2020;

- 748,24грн за період з вересня 2020 року по лютий 2020 року із заборгованості 12167,00грн за видатковою накладною №290 від 18.08.2020;

- 10192,21грн за період з вересня 2020 року по лютий 2020 року із заборгованості 165734,40грн за видатковою накладною №295 від 20.08.2020;

- 3929,23грн за період з вересня 2020 року по лютий 2020 року із заборгованості 63892,80грн за видатковою накладною №313 від 04.09.2020.

За таких обставин законними й обґрунтованими є вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості у загальній сумі 100090,02грн, з яких: 24629,29грн - 3% річних, 75460,73грн - інфляційних втрат.

На підставі викладеного з урахуванням встановлених обставин, вимоги позивача підлягають частковому задоволенню, шляхом стягнення 24629,29грн - 3% річних, 75460,73грн - інфляційних втрат. В решті позовних вимог слід відмовити.

Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України у разі часткового задоволення позову всі судові витрати покладаються на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

За таких обставин судовий збір покладається на відповідача у сумі 2676,12грн (100090,02 х 2684,00/100384,71 = 2676,12грн).

Керуючись ст.ст. 2, 73, 74, 76, 77- 79, 86, 91, 129, 233, 238, 240, 241, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Біохім Агро" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Придніпровський" про стягнення заборгованості в загальному розмірі 100384,71грн, з якої: 24720,31грн 3% річних, 75664,40грн індексу інфляції - задовольнити частково.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Придніпровський" (53262, Дніпропетровська обл., Нікопольський р-н, с. Привільне, вул. Центральна, буд. 20-А; ідентифікаційний код 30831912) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Біохім Агро" (21029, Вінницька обл., Вінницький р-н, с. Зарванці, вул. Соснова, буд. 17, ідентифікаційний код 43535973) 24629,29грн - 3% річних, 75460,73грн - інфляційних втрат та 2676,12грн - витрат по сплаті судового збору.

Відмовити в задоволенні позову в частині стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Придніпровський" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Біохім Агро" 91,02грн - 3% річних та 203,67грн - інфляційних втрат.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду може бути оскаржене протягом двадцяти днів з дня підписання рішення шляхом подання апеляційної скарги до Центрального апеляційного господарського суду.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне рішення складено: 05.06.2023.

Суддя В.О. Татарчук

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення05.06.2023
Оприлюднено07.06.2023
Номер документу111336643
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —904/1706/23

Судовий наказ від 05.07.2023

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Татарчук Володимир Олександрович

Рішення від 05.06.2023

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Татарчук Володимир Олександрович

Ухвала від 05.04.2023

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Татарчук Володимир Олександрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні