ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901,UA368999980313151206083020649
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
25.05.2023 Справа №905/506/23
Господарський суд Донецької області у складі:
судді Фурсової С.М.
при секретарі судового засідання Кухтик С.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Донецькі енергетичні послуги» (49044, місто Дніпро, вулиця Моссаковського Володимира, будинок №7; код ЄДРПОУ 42086719)
до Державної установи «Маріупольський виправний центр (№138)» (87257, Донецька область, місто Маріуполь, вулиця Каменська, будинок №71; код ЄДРПОУ 08563197)
про стягнення 522 619,59 гривень -
за участю представників сторін:
від позивача: Денисенко Н.М.
від відповідача: не з`явився
С У Т Ь С П О Р У
Товариство з обмеженою відповідальністю «Донецькі енергетичні послуги» звернулось до Господарського суду Донецької області з позовною заявою до Державної установи «Маріупольський виправний центр (№138)» про стягнення 522 619,59 гривень, з яких: 400 296,67 гривень заборгованість, 14 608,05 гривень 3% річних, 107 714,87 гривень інфляційні втрати.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на порушення відповідачем умов договору №2131 про постачання (закупівлю) електричної енергії від 13.12.2021 в частині проведення повної оплати за спожиту електричну енергію за грудень 2021 року. На підставі вказаного, заявником нараховані 3% річних та інфляційні втрати.
Ухвалою Господарського суду Донецької області від 02.05.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №905/506/23, справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження за клопотанням позивача, судове засідання призначено на 25.05.2023.
Ухвалою суду від 17.05.2023 клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Донецькі енергетичні послуги» про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду задоволено.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача не з`явився, будь-яких заяв чи клопотань не надавав.
Відповідач своїм правом на подання відзиву не скористався, в інший спосіб своєї позиції на довів.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.9 ст.165 ГПК України).
З огляду на те, що під час розгляду справи судом створено сторонам необхідні умови для доведення фактичних обставин справи, зокрема, надано достатньо часу для реалізації кожним учасником спору своїх процесуальних прав, передбачених статтями 42, 46 ГПК України, суд дійшов висновку про відсутність підстав для відкладення розгляду справи та можливість її розгляду по суті заявлених вимог за наявними у ній матеріали в даному судовому засіданні, оскільки їх цілком достатньо для правильної юридичної кваліфікації спірних правовідносин, а відсутність належним чином повідомлених представників сторін істотним чином не впливає на таку кваліфікацію і не перешкоджає розгляду справи.
Розглянувши подані документи, дослідивши матеріали справи, господарський суд -
В С Т А Н О В И В
13.12.2021 між Товариством з обмеженою відповідальністю «Донецькі енергетичні послуги» (далі Постачальник, позивач) та Державною установою «Маріупольський виправний центр (№138)» (далі Покупець, відповідач) було укладено договір про постачання (закупівлю) електричної енергії №2131 (далі Договір), за умовами п.1.1. якого Постачальник продає електричну енергію для забезпечення потреб електроустановок Споживача, а Споживач оплачує Постачальнику вартість використаної (купованої) електричної енергії та здійснює Інші платежі згідно з умовами цього Договору.
Найменування товару: Електрична енергія (код згідно Національного класифікатора ДК 021:2015: 09310000-5) (далі - товар або електрична енергія). Постачання товару за цим Договором передбачає поставку електричної енергії для забезпечення потреб електроустановок Споживача за допомогою технічних засобів розподілу електричної енергії (п.1.2. договору).
Відповідно до п.п.2.1.-2.4. 2.1. строк (термін) поставки товару: 31.12.2021.
Місце поставки (передачі) товару: м.Маріуполь, сел. Каменськ, вул.Каменська, буд.71.
Споживач має право змінювати Постачальника відповідно до процедури, викладеної в ПРРЕЕ, та положень цього Договору.
Постачальник за цим Договором не має права вимагати від Споживача будь-якої іншої плати за електричну енергію, що не визначена у комерційні пропозиції Постачальника, яка є додатком до цього Договору.
Загальна вартість цього Договору становить 750 000,00 гривень, в тому числі 20% ПДВ 125 000,00 гривень.
Згідно з п. 4.3. розрахунковим періодом за цим Договором є календарний місяць.
Оплата рахунка Постачальника за цим Договором має бути здійснена Споживачем у строк, визначений у рахунку, який не може бути меншим 5 (п`яти) робочих днів з моменту отримання його Споживачем, або в строк, визначений у комерційній пропозиції, прийнятій Споживачем.
Всі платіжні документи, що виставляються Постачальником Споживачу, мають містити чітку Інформацію про суму платежу, порядок та строки оплати, що погоджені Сторонами цього Договору, а також можуть містити інформацію щодо адреси, телефонів, офіційних веб-сайтів для отримання інформації про подання звернень, скарг та претензій щодо якості постачання електричної енергії та надання повідомлень про загрозу електробезпеки (п.4.5. договору)
За умовами п.4.6. договору якщо Споживач не здійснив оплату за цим Договором у передбачені Договором строки або не допустив представників Постачальника до розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії, що розташовані на території споживача, Постачальник має право здійснити заходи з припинення постачання електричної енергії Споживачу у порядку, визначеному ПРРЕЕ.
У разі порушення Споживачем строків оплати за цим Договором, Постачальник має право вимагати сплату пені.
Споживач сплачує Постачальнику пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожний день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати, нарахованої протягом всього періоду прострочення зобов`язання, якщо Інше, за згодою Сторін, не буде визначено в додатковій угоді до цього Договору. При розрахунку пені використовуються розміри облікових ставок НБУ. що діяли у період прострочки, за який сплачується пеня. Санкції сплачуються Споживачем на розрахунковий рахунок, вказаний у рахунку на оплату відповідної санкції.
Споживач здійснює плату за послугу з розподілу електричної енергії у відповідності до умов комерційної пропозиції (п. 4.8. договору).
Згідно з п.6.1. договору Постачальник має право повідомляти Споживачу інформацію, яка стосується взаємовідносин Сторін або може бути корисною для Споживача, шляхом направлення відповідної інформації:
-через особистий кабінет на своєму офіційному сайті у мережі Інтернет;
-засобами електронного зв`язку на електронну адресу, вказану у Договорі;
-СМС-повідомленням на номер, зазначений у Договорі;
-в центрах обслуговування споживачів;
-засобами поштового зв`язку;
-в рахунках на оплату електричної енергії;
-через Кол-центр;
-іншими способами.
Відповідно до п.12.1. цей Договір набирає чинності з дати його підписання Сторонами та діє до « 31 »грудня 2021, якщо інше не встановлено комерційною пропозицією, а в частині проведення розрахунків- до повного виконання Сторонами своїх зобов`язань за Договором. Відповідно до ч. 3 ст. 631 Цивільного кодексу України, умови даного Договору поширюють свою дію на відносини, які склались між сторонами з 01.12.2021.
Також, 13.12.2021 Державною установою «Маріупольський виправний центр (№138)» керуючись статтями 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України, Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженим постановою НКРЕКП №312 від 14.03.2018, та ознайомившись з умовами договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг на сайті електропостачальника Товариства з обмеженою відповідальністю «Донецькі енергетичні послуги», Споживач ініціював приєднання до умов Договору на умовах Комерційної пропозиції Постачальника.
Відповідно до Комерційної пропозиції «Фіксована Бюджет 2021», яка є додатком до договору про постачання електричної енергії оплата за спожиту електричну енергію має бути здійснена Споживачем у строк не більше 5 робочих днів після закінчення розрахункового періоду (п. 4.2 Комерційної пропозиції).
У пункті 5.1 Комерційної пропозиції зазначено, що Споживач самостійно формує розрахункові документи (рахунок, акт приймання передавання) в сервісі «Особовий кабінет» не пізніше 24 годин після закінчення розрахункового періоду.
В інших випадках, виставлення рахунків за спожиту електроенергію здійснюється не пізніше 20-го числа місяця наступного за розрахунковим, за умови отримання даних про обсяги споживання від Споживача/оператора системи/адміністратора комерційного обліку.
Виставлення рахунку здійснюється шляхом його формування в програмному комплексі Постачальника з можливістю перегляду в сервісі «Особистий кабінет».
Розрахункові документи можуть бути роздруковані Постачальником та отримані Споживачем у відповідному енергоофісі Постачальника.
У разі не отримання Споживачем рахунку, Споживач здійснює оплату за спожиту електричну енергію, у встановлені цією комерційною пропозицією строки, за платіжним документом, самостійно оформленим Споживачем.
Згідно з п. 5.2 Комерційної пропозиції У випадку не отримання Споживачем акта прийняття-передавання або не повернення Постачальнику отриманого та підписаного з боку Споживача акта прийняття-передавання протягом десяти днів з дня його формування, він вважається підписаним та узгодженим сторонами, якщо в цей же строк Споживачем не буде надано обґрунтованих заперечень.
У відповідності до пункту 13.4 Комерційної пропозиції, умови користування сервісом «Особистий кабінет» публікуються на офіційному веб-сайті Постачальника.
Статтею 11 Цивільного кодексу України передбачено, що цивільні права і обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також з дій осіб, що не передбачені актами цивільного законодавства, але за аналогією породжують цивільні права і обов`язки.
Згідно із ч.2 ст. 11 Цивільного кодексу України, підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Відповідно до ст. 175 Господарського кодексу України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов`язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов`язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.
Згідно з ст.275 Господарського кодексу України за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується. Окремим видом договору енергопостачання є договір постачання електричної енергії споживачу. Особливості постачання електричної енергії споживачам та вимоги до договору постачання електричної енергії споживачу встановлюються Законом України «Про ринок електричної енергії».
Згідно з ч. 1-2 ст. 56 Закону України «Про ринок електричної енергії» постачання електричної енергії споживачам здійснюється електропостачальниками, які отримали відповідну ліцензію, за договором постачання електричної енергії споживачу. Договір постачання електричної енергії споживачу укладається між електропостачальником та споживачем та передбачає постачання всього обсягу фактичного споживання електричної енергії споживачем у певний період часу одним електропостачальником. Постачання електричної енергії споживачам здійснюється за вільними цінами.
Згідно до п. 1.2.15 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 за №312 (далі ПРРЕЕ), укладення, внесення змін, продовження строку дії чи розірвання будь-якого із договорів, передбаченого цими Правилами, здійснюється відповідно до вимог законодавства та цих Правил. Для договорів, які укладаються шляхом приєднання до умов договору, укладення договору можливе шляхом підписання заяв-приєднань, оплати виставленого рахунку, споживання будь-якого обсягу електричної енергії (за умови відсутності направлених заперечень щодо договірних умов в цілому чи частково) через особистий кабінет в електронній формі (в установленому законодавством порядку). На роздрібному ринку не допускається споживання (використання) електричної енергії споживачем без укладення відповідно до цих Правил договору з електропостачальником та інших договорів, передбачених цими Правилами. Електропостачальники зобов`язані повідомляти оператора системи розподілу (передачі) про укладення та припинення договору із споживачем в установленому цими Правилами порядку. При переході права власності (користування) на об`єкт до нового власника (користувача) переходять права та обов`язки за договорами, укладеними відповідно до цих Правил.
Відповідно до п.1.2.8. ПРРЕЕ постачальник універсальних послуг здійснює постачання електричної енергії на підставі договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, який є публічним договором приєднання та зміст якого визначається постачальником універсальних послуг на основі Типового договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (додаток 6 до цих Правил), та укладається в установленому цими Правилами порядку. Постачальник універсальної послуги не може відмовити побутовому споживачу, малому непобутовому споживачу або іншому споживачу, який відповідно до законодавства має право на отримання універсальних послуг, електроустановки якого розташовані на території діяльності постачальника універсальної послуги, в укладенні такого договору за умови наявності у споживача чинного договору про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії.
Пунктами 3.1.7., 3.1.8. ПРРЕЕ встановлено, що договір між електропостачальником та споживачем укладається, як правило, шляхом приєднання споживача до розробленого електропостачальником договору на умовах комерційної пропозиції, опублікованої електропостачальником. У разі офіційного оприлюднення комерційної пропозиції електропостачальник не має права відмовити споживачу у приєднанні до договору на умовах цієї комерційної пропозиції, якщо технічні засоби вимірювання та обліку електричної енергії забезпечують виконання сторонами умов комерційної пропозиції. На вимогу споживача електропостачальник має надати письмовий примірник договору, підписаний з його боку. Якщо сторони досягли згоди щодо укладення договору на інших умовах, відмінних від тих, які містяться у комерційних пропозиціях, розміщених на офіційному сайті електропостачальника, договір укладається у паперовій формі. При цьому сторони можуть за взаємною згодою оформлювати додатки до договору, в яких узгоджуються організаційні особливості постачання електричної енергії. Такі додатки оформлюються у паперовій формі та підписуються обома сторонами. Договір постачання електричної енергії споживачу укладається між електропостачальником та споживачем та передбачає постачання споживачу всього обсягу фактичного споживання електричної енергії за певним об`єктом у певний період часу одним електропостачальником відповідно до обраної споживачем комерційної пропозиції.
За умовами п. 4 ПРРЕЕ, оператори систем розподілу зобов`язані укласти договори про надання послуг з розподілу електричної енергії, які укладаються зі споживачем, з усіма споживачами, електроустановки яких приєднані на території діяльності ОСР.
Відповідно до вимог п. 4.3 ПРРЕЕ, дані, необхідні для формування платіжних документів, у тому числі щодо обсягів електричної енергії, надаються учасникам роздрібного ринку адміністратором комерційного обліку в порядку, встановленому Кодексом комерційного обліку.
У пункті 4.12. ПРРЕЕ зазначено, що розрахунки між споживачем та електропостачальником (іншими учасниками роздрібного ринку, якщо вони беруть участь у розрахунках) здійснюються згідно з даними, отриманими від адміністратора комерційного обліку в порядку, передбаченому Кодексом комерційного обліку, про обсяги поставленої, розподіленої (переданої) та купленої електричної енергії.
Згідно з положеннями п. 10 ПРРЕЕ, до запуску електронної платформи DataHub (Датахаб) адміністратора комерційного обліку функції адміністратора комерційного обліку на роздрібному ринку електричної енергії, у тому числі адміністрування процедури зміни постачальника електричної енергії у межах території ліцензованої діяльності, виконує відповідний оператор системи розподілу.
Так, на даний час саме оператори системи розподілу забезпечують комерційний облік електроенергії, тобто визначають обсяги відпущеної електричної енергії за розрахунковий період для кожного споживача.
Таким чином, оператор системи розподілу (далі-ОСР) надає Товариству, як електропостачальнику, дані щодо обсягів споживання електричної енергії споживачами Товариства, а Товариство, у свою чергу, на підставі отриманих від ОСР даних щодо обсягів споживання електричної енергії здійснює нарахування грошових коштів до сплати за спожиту електричну енергію.
Оскільки електроустановки відповідача приєднані до мереж Акціонерного товариства «ДТЕК Донецькі електромережі», це свідчить про те, що АТ «ДТЕК Донецькі електромережі» одночасно виконує функції оператора системи розподілу та адміністратора комерційного обліку для вказаного споживача.
Відтак, на підставі отриманих даних від оператора системи розподілу про спожиті відповідачем обсяги електроенергії, позивачем було сформовано Акт приймання-передавання товарної продукції (електроенергії) за грудень 2021 року та рахунок № 2131 за грудень 2021 року на суму 535 871,16 гривень.
Частиною 1 статті 193 ГК України визначено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до статті 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Як зазначає позивач, керуючись п. 3.2. Комерційної пропозиції, грошові кошти із суми перерахованого платежу 199 999,92 гривень від 30.12.2021 у сумі 135 574,49 гривень були зараховані за розрахунковий період «грудень 2021 рік», а залишок із суми платежу було зараховано за минулі періоди заборгованості.
Позивачем направлялась вимога з Актом приймання-передачі та рахунком за грудень 2021 року на електронну адресу відповідача 15.02.2023, яка останнім залишена без відповіді.
З урахуванням викладеного, позивач вважає наявною за відповідачем заборгованість за спожиту електричну енергію за договором №2131 від 13.12.2021 в розмірі 400 296,67 гривень, що відображено у позові та розрахунку ціни позову, та просить її стягнути.
Статтею 73 ГПК України передбачено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно з ч.1 ст.74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
За змістом ст. 79 ГПК України, наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів (ч.1 ст.86 ГПК України).
Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку про наступне.
Позивачем на виконання умов договору №2131 від 13.12.2021 позивачем поставлено, а відповідачем спожито у грудні 2021 року 93399 кВт електричної енергії на загальну суму 535 871,16 гривень.
Наведене підтверджується Актом приймання-передавання товарної продукції (електроенергії) за грудень 2021 року.
Акт приймання-передавання був сформований в програмному комплексі позивача та доступний для перегляду в сервісі «Особистий кабінет».
Відповідач своїм правом, передбаченим п.5.2. Комерційної пропозиції, на подання заперечень проти Акту приймання-передавання товарної продукції (електроенергії) за грудень 2021 року не скористався, а тому вважається підписаним та узгодженим сторонами.
Погодження відповідача з визначеними в Акті обсягами підтверджується його конклюдентними діями, а саме проведенням часткової оплати з посиланням на акт б/н від 30.12.2021.
Так, Державною установою «Маріупольський виправний центр (№138)» згідно платіжного документа №553 від 30.12.2021 здійснено оплату на суму 199 999,92 гривень з призначенням платежу: «за акт.елект. за 12.2021р.; акт б/н від 30.12.2021р. і уг.№2131 від 30.12.2021р.; ПДВ 33333,32».
Пунктом 3.2. Комерційної пропозиції визначено, що її прийняттям Споживач надає згоду та доручає Постачальнику здійснення зарахування грошових коштів, що надійшли в рахунок оплати електричної енергії (аванси, переплати тощо), між відповідними рахунками (розрахунковий та поточний із спеціальним режимом використання) таким чином, щоб забезпечити їх коректне відображення, в тому числі у випадку помилкового перерахування Споживачем, зарахування переплат в рахунок погашення заборгованості чи споживання майбутніх періодів, у випадку коригування обсягів оператором системи, та в Інших випадках, в тому числі при зміні чинного законодавства.
Суд дійшов висновку про помилковість переконання позивача щодо можливості вільно на власний розсуд проводити зарахування отриманих від Споживача коштів, за умови наявності чіткого призначення платежу.
Крім того, за твердженням позивача, різниця між суми перерахованим платежем та зарахованими коштами за розрахунковий період грудень 2021 року (199 999,92 - 135 574,49) у розмірі 64 425,43 гривень були спрямовані на погашення заборгованості за попередні періоди.
Проте, відповідно до п.12.1. договору він набирає чинності з дати його підписання Сторонами та діє до « 31 »грудня 2021, якщо інше не встановлено комерційною пропозицією, а в частині проведення розрахунків- до повного виконання Сторонами своїх зобов`язань за Договором. Відповідно до ч. 3 ст. 631 Цивільного кодексу України, умови даного Договору поширюють свою дію на відносини, які склались між сторонами з 01.12.2021.
Пунктом 10.1. Комерційної пропозиції визначено, що Договір набирає чинності з дати його підписання та укладається на строк до 31.12.2021, а в частині проведення розрахунків - до повного виконання Сторонами своїх зобов`язань за Договором.
Отже, договір №2131 від 13.12.2021 та Комерційна пропозиція регулюють правовідносини, що виникли з 01.12.2021 по 31.12.2021.
Існування договірних відносин чи наявності заборгованості ДУ «Маріупольський виправний центр (№138)» перед АТ «ДТЕК Донецькі електромережі» матеріали справи не містять.
За таких обставин позивачем помилково здійснену відповідачем оплату на суму 199 999,92 гривень згідно платіжного документа №553 від 30.12.2021 лише частково прийнято в рахунок погашення заборгованості за спожиту у грудні 2021 року електричну енергію.
Відтак, розмір неоплаченої відповідачем електричної енергії за договором №2131 від 13.12.2021 у грудні 2021 року становить 335 871,24 гривень, а тому вказана сума є його боргом та підлягає стягненню.
У зв`язку з порушенням відповідачем строків проведення оплати позивачем заявлені до стягнення 3 % річних в сумі 14 608,05 гривень за період з 18.01.2022 по 06.04.2023, а також інфляційні втрати в сумі 107 714,87 гривень.
Відповідно до частини 2 статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Перевіривши здійснений позивачем розрахунок 3% річних та інфляційних втрат за допомогою програми інформаційно-пошукової системи «ЛІГА Закон», суд дійшов висновку, що він є арифметично не вірним, оскільки позивачем неправильно визначено розмір заборгованості відповідача.
Так, за перерахунком суду розмір 3% річних за період з 18.01.2022 по 06.04.2023 на суму боргу 335 871,24 гривень становить 12 257,00 гривень, розмір інфляційних втрат 96 606,99 гривень.
Згідно статті 129 Господарського процесуального кодексу України, витрати по сплаті судового збору покладаються на сторін пропорційно розміру задоволених вимог.
Керуючись статтями 12, 13, 73, 74, 76, 77, 79, 86, 91, 129, 236-238, 241, 247-252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
В И Р І Ш И В
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Донецькі енергетичні послуги» до Державної установи «Маріупольський виправний центр (№138)» про стягнення 522 619,59 гривень, з яких: 400 296,67 гривень заборгованість, 14 608,05 гривень 3% річних, 107 714,87 гривень інфляційні втрати задовольнити частково.
Стягнути з Державної установи «Маріупольський виправний центр (№138)» (87257, Донецька область, місто Маріуполь, вулиця Каменська, будинок №71; код ЄДРПОУ 08563197) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Донецькі енергетичні послуги» (49044, місто Дніпро, вулиця Моссаковського Володимира, будинок №7; код ЄДРПОУ 42086719) 335 871,24 гривень заборгованості, 12 257,00 гривень 3% річних, 96 606,99 гривень інфляційних втрат, а також 5 336,82 гривень судового збору.
В іншій частині позову - відмовити.
Після набрання рішенням законної сили видати накази в установленому порядку.
Згідно із ст.241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга відповідно до ст.256 Господарського процесуального кодексу України на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У судовому засіданні 25.05.2023 проголошено та підписано вступну та резолютивну частини рішення.
Повний текст рішення складено та підписано 30.05.2023.
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Донецькі енергетичні послуги» (49044, місто Дніпро, вулиця Моссаковського Володимира, будинок №7; код ЄДРПОУ 42086719)
Відповідач: Державна установа «Маріупольський виправний центр (№138)» (87257, Донецька область, місто Маріуполь, вулиця Каменська, будинок №71; код ЄДРПОУ 08563197)
Суддя С.М. Фурсова
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2023 |
Оприлюднено | 07.06.2023 |
Номер документу | 111336740 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Фурсова Світлана Миколаївна
Господарське
Господарський суд Донецької області
Фурсова Світлана Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні