Ухвала
від 10.05.2023 по справі 758/5174/23
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Подільський районний суд міста Києва

Справа № 758/5174/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 травня 2023 року слідчий суддя Подільського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Подільського районного суду м. Києва клопотання прокурора Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_4 про арешт майна, -

В С Т А Н О В И В :

Прокурор Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотанням про арешт майна.

В обгрунтування клопотання зазначив, що Подільською окружною прокуратурою м. Києва здійснюється процесуальне керівництво за досудовим розслідуванням кримінального провадження відомості про яке 27.06.2022 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022102070000234 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 1102 КК України.

В ході проведення досудового розслідування встановлено, на території України здійснює фінансово-господарську діяльність група компаній «Май», які фактично підконтрольні громадянину РФ ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю с. Куйбишеве Шишацького району Полтавської області). Встановлено, що ОСОБА_5 є засновником та генеральним директором групи компаній «Май» (ЗАО «Компанія «Май», ОГРН 1067746975559, юридична адреса: м. Москва, пров. Ухтомський, 4, ООО «Май-Фудс», ОГРН 5147746281579, юридична адреса: РФ, Московська область, м. Фрязіно, вул. Озерна, 1а), які є провідними виробниками чаю та кави на території РФ. Крім того, на території України ОСОБА_5 створив низку комерційних структур, які здійснюють реалізацію продукції під торгівельними марками, які перебувають у власності підконтрольних останньому комерційних структур («Майский», «Лисма», «Curtis», «Richard» та «Coffesso»), а саме:

ТОВ «Компанія Май», ЄДРПОУ 23728833, юридична адреса: м. Київ, вул. Замковецька, 5, директор ОСОБА_6 , засновники ОСОБА_5 та ОСОБА_7 ;

ТОВ «Віп-транс», ЄДРПОУ 32224178, юридична адреса: Київська область, м. Обухів, вул. Трипільська, 46, директор ОСОБА_6 , засновники ОСОБА_5 та ОСОБА_7 ;

ТОВ «Компанія Май Україна», ЄДРПОУ 35442324, юридична адреса: Київська область, м. Обухів, вул. Трипільська, 46, директор ОСОБА_6 , засновники ОСОБА_5 та ОСОБА_7 .

Згідно отриманої інформації, фактичний власник групи компаній Май ОСОБА_5 підтримує сталі зв`язки з політичним керівництвом РФ, входив до складу депутатського корпусу державної думи РФ від політичної партії «Единая Россия», очолював оргкомітет парламентського об`єднання «Деловая Россия». У зв`язку з сталою підтримкою політичного керівництва РФ розглядалось питання щодо застосування санкцій щодо ОСОБА_5 та його дружини ОСОБА_7 . З метою уникнення запровадження санкційних обмежень щодо себе, близьких осіб та афілійованих комерційних структур у 2018 році придбав собі та дружині ОСОБА_7 так звані «Золоті паспорти» Республіки Мальти, отримання яких передбачає їх фактичне придбання за зобов`язання у здійсненні інвестицій в економіку Республіки на загальну суму близько 900 тис. Євро.

В теперішній час на виконання вказівок ОСОБА_5 керівник підконтрольних останньому комерційних структур ОСОБА_6 продовжує виробничу діяльність на території України, у тому числі постачання продукції до роздрібних торгівельних мереж та замовників з числа органів влади і управління. Крім того, у липні 2021 року ТОВ «Компанія Май Україна» здійснила постачання продукції до в/ч НОМЕР_1 (219-й продовольчий склад), яка входить до складу Центрального управління продовольчого забезпечення ЗС України за неконкурентною процедурою. Згідно умов торгів доставка предмета закупівлі передбачалась силами постачальника, внаслідок чого, представники ТОВ «Компанія Май Україна» мали змогу отримати відомості щодо місцезнаходження об`єктів ЗС України, на яких здійснюється зберігання продуктів харчування.

Крім того, істотна частина прибутків отриманих від фінансово-господарської діяльності підприємств з групи компаній «Май Україна» ймовірно скеровується фактичному власнику ОСОБА_5 , який знаходиться на території РФ та сплачує податки, збори та інші загальнообов`язкові платежі до бюджету РФ, з якого фінансуються, у тому числі видатки на оборонну та правоохоронні сфери.

Крім того, з метою уникнення положень санаційного законодавства та приховання відомостей щодо кінцевих бенефіціарів із числа громадян рф фактичний власник компаній ТОВ «Компанія Май», ТОВ «Віп Транс» та ТОВ «Компанія Май Україна» ОСОБА_5 ініціював перереєстрацію підконтрольних комерційних структур на раніше знайому останньому громадянку України ОСОБА_8 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженка смт. Оржиця Полтавської області, РНОКПП НОМЕР_2 ), яка через декілька місяців після входу до складу засновників, з метою приховання фактичних власників перереєструвала вказані підприємства на підконтрольну ОСОБА_5 комерційну структуру ТОВ «Кочарі Інтернейшнл» (Вірменія, реєстраційний номер 264.110.1264516, посадові особи ОСОБА_9 та ОСОБА_10 ). Згідно отриманих відомостей, розрахунок з фактичним власником вищевказаних підприємств ОСОБА_5 за придбання частки у статутному капіталі не проведено, що вказує на окремі ознаки фіктивності вищевказаного правочину. Крім того, доручення на представників, які вчиняли правочини від імені ОСОБА_5 щодо виходу зі складу засновників групи компаній «Май Україна» та введення до складу засновників ТОВ «Кочарі Інтернейшнл» видані нотаріусом, який здійснює діяльність у м. Єреван.

Встановлено, що з метою виведення з вітчизняного ринку торгівельних марок, які є інтелектуальною власністю групи компаній «Май» ОСОБА_5 ініціював створення нової комерційної структури ТОВ «Трипільське Сонце» (код ЄДРПОУ 44760466, юридична адреса: Київська область, м. Обухів, вул. Трипілська, 46, чинний керівник ОСОБА_11 (обіймає посаду директора з виробництва на ТОВ «Компанія Май Україна»), засновник ТОВ «Кочарі Інтернейшнл», одразу після реєстрації посаду керівника займала ОСОБА_6 , посаду головного бухгалтера обіймає ОСОБА_12 ), яке здійснює реалізацію чаю під торгівельними марками «Трипільське сонце», «Sherlock Secrets» та «Tea Moments», що виготовляється на промислових потужностях та співробітниками групи компаній «Май Україна», за адресою Київська область, м. Обухів, вул. Трипілська, 46.

Крім того, за отримано відомості, що після реєстрації ТОВ «Трипільське Сонце» підприємства, які входять до групи компаній «Май Україна» здійснюють фінансово-господарські операції з реалізації товарів та послуг новоствореній комерційній структурі, у тому числі надання у оренду нерухомості та інших основних фондів, що також вказує на афілійованість вищевказаних комерційних структур.

Таким чином, у діях ОСОБА_5 та інших службових осіб із числа керівників підприємств групи компаній «Май Україна» вбачаються окремі ознаки вчинення кримінального правопорушення передбаченого ст. 110-2 КК України.

Додатково встановлено, що під час провадження фінансово-господарської діяльності, у тому числі розрахунків з фактичними власникам групи підприємств «Май», які в подальшому можуть використовуються на фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України використовують банківські рахунки.

Вказав, що постановою прокурора від 08.05.2023, банківські рахунки

ТОВ «Компанія Май», ЄДРПОУ 23728833, ТОВ «Віп-транс», ЄДРПОУ 32224178, ТОВ «Компанія Май Україна» ЄДРПОУ 35442324, ТОВ «Трипільське Сонце» код ЄДРПОУ 44760466 визнано речовим доказом у кримінальному провадженні.

Просить накласти арешт на грошові кошти ТОВ «Компанія Май Україна» ЄДРПОУ 35442324, які у безготівковому вигляді знаходяться на рахунках: НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , які відкриті у АТ «ОТП БАНК» (МФО 300528), заборонити відчуження, розпорядження та користування вказаними рахунками та зупинити видаткові операції з грошовими коштами, що надходять на зазначені рахунки.

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України, клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

Заслухавши прокурора, вивчивши клопотання та документи, додані до клопотання, приходжу до наступного висновку.

Встановлено, що Подільською окружною прокуратурою м. Києва здійснюється процесуальне керівництво за досудовим розслідуванням кримінального провадження відомості про яке 27.06.2022 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022102070000234 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 1102 КК України.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 131 КПК України передбачено, що заходами забезпечення кримінального провадження є арешт майна.

Згідно з ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Частиною 2 ст. 170 КПК України, серед іншого зазначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів, конфіскації майна як виду покарання та відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов).

У ч. 3 ст. 170 КПК України передбачено, що арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям ст. 98 КПК України.

Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

З доданих до клопотання документів вбачається те, що майно на, яке прокурор просить накласти арешт, відповідає критеріям зазначеним у ст. 98 КПК України.

Крім того, постановою прокурора від 08.05.2023, банківські рахунки

ТОВ «Компанія Май», ЄДРПОУ 23728833, ТОВ «Віп-транс», ЄДРПОУ 32224178, ТОВ «Компанія Май Україна» ЄДРПОУ 35442324, ТОВ «Трипільське Сонце» код ЄДРПОУ 44760466 визнано речовим доказом у кримінальному провадженні на які просить накласти арешт.

Оцінюючи в сукупності надані стороною кримінального провадження докази, а також з метою збереження речового доказу, застосування такого виду заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна є можливим.

Зважаючи на те, що до клопотання прокурора надано достатня кількість доказів необхідності накладення арешту, вбачаю достатні обґрунтовані підстави його для задоволення.

З огляду на наведене, клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 98, 131, 170 - 173, 175 КПК України, слідчий суддя,

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання прокурора Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_4 про арешт майна задовольнити.

Накласти арешт на грошові кошти ТОВ «Компанія Май Україна» ЄДРПОУ 35442324, які у безготівковому вигляді знаходяться на рахунках: НОМЕР_3 , НОМЕР_4 та які відкриті у АТ «ОТП БАНК» (МФО 300528), а також заборонити відчуження, розпорядження та користування вказаними рахунками та зупинити видаткові операції з грошовими коштами, що надходять на зазначені рахунки.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Cлідчий суддя

Подільськогорайонного суду м. Києва ОСОБА_1

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення10.05.2023
Оприлюднено07.05.2024
Номер документу111362706
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —758/5174/23

Ухвала від 10.05.2023

Кримінальне

Подільський районний суд міста Києва

Анохін А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні