У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
07.06.2023 року м. Кіцмань Чернівецька область
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Мінів О.І., розглянувши матеріали цивільної справи №718/1806/23 за позовною заявою адвоката Гулійчука Сергія Вікторовича до ОСОБА_1 про стягнення боргу, -
В С Т А Н О В И В:
06.06.2023 року до суду надійшла позовна заява адвоката Гулійчука С.В. до ОСОБА_1 про стягнення боргу за договором про надання правової допомоги від 08.08.2022 в сумі 150000 гривень.
Подана позовна заява не відповідає вимогам встановленим ст. 175 ЦПК України.
Так, згідно ч.3ст. 175 ЦПК України, позовна заява, серед іншого, повинна містити: 3). зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
Разом з тим, позовна заява адвоката Галійчука С.В. про стягнення боргу за договором , не містить ціни позову, при тому носить майновий характер, а отже у ньому обов`язковою є вказівка ціни позову.
Крім того у відповідності до ч. 4 ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, судовий збір складає 1 відсоток від ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
В позовній заяві позивач вказує ціну позову в розмірі 150000 гривень. Таким чином, при зверненні в суд з даним позовом, позивач мав сплатити судовий збір в сумі 1500 гривень (1% ціни позову).
Однак, позивачем не додано до позовної заяви докази сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.
Відповідно до п.5 ч.3 ст.175, ч.5 ст.177 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні у нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Крім того, відповідно до ч.6 ст.175 ЦПК України, у позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Зі змісту позовних вимог вбачається, що позивач позивач адвокат Гулійчук С.В. просить стягнути із відповідача понесені витрати на правову допомогу на виконання договору №08/08/2022 від 08.08.2022 в сумі 150000 гривень, які йому не оплачені клієнтом в межах наданих послуг в кримінальному провадженні.
Разом з тим, із копії долученого договору про правову допомогу вбачається, що такий укладено та підписано між адвокатським об`єднанням «Крикун і партнери» в особі керуючого партнера Крикуна В.Б. та Вірстою В.М. та містить виключно загальні відомості та реквізити. При тому, договір не містить жодного посилання стосовно того в межах якої справи надається правова допомога, до договору не долучено Акт виконаних робіт , обсяг, перелік наданих послуг та вартість витрат понесених, затраченого часу на захист клієнта, немає жодної квитанції (касового ордера), не долучено підтвердження участі саме адвоката Гулійчука С.В. в розгляді справи в інтересах ОСОБА_1 . Відсутні відомості про додатковий гонорар та його розмір, немає взагалі інформації про результат розгляду справи в межах якої надавались послуги, не зазначено строки виплати узгодженого гонорару адвоката.
А взагалі позивачем не обґрунтовано суму боргу 150000 гривень, не зрозуміло , що включає в себе така сума коштів.
Практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи частини 1статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободщодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Частинами 1, 2 ст. 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких підстав, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків позовної заяви.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 175, 185 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву адвоката ГулійчукаСергія Вікторовичадо ОСОБА_1 про стягненняборгу залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків не більше десяти днів з дня отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений строк, позовна заява буде визнана неподаною та йому повернена, а також те, що виконання ухвали вчинюється шляхом подання позовної заяви з усуненими недоліками з копіями для учасників.
Роз`яснити, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із позовною заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.І. Мінів
Суд | Кіцманський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2023 |
Оприлюднено | 09.06.2023 |
Номер документу | 111372358 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Кіцманський районний суд Чернівецької області
Мінів О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні