ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 380/12639/23
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
07 червня 2023 року
м. Львів, вул. Чоловського, буд. 2
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Лунь З.І. перевірив матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Миріван» до Головного управління ДПС у Львівській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії.
в с т а н о в и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Миріван»(місцезнаходження: 79020, м. Львів, пр. Чорновола, 63, офіс 716; код ЄДРПОУ 22337776) звернулося до суду з позовом до Головного управління ДПС у Львівській області (місцезнаходження: 79026, м.Львів, вул.Стрийська, 35, код ЄДРПОУ 43968090), Державної податкової служби України (місцезнаходження: 04053, м.Київ, Львівська пл., 8, код ЄДРПОУ 43005393), в якому просить суд:
-визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Львівській області, яка приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 25.10.2022 №7506596/22337776 про відмову в реєстрації податкової накладної від 30.06.2022 №9 в Єдиному реєстрі податкових накладних;
-зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 30.06.2022 №9, складену Товариством з обмеженою відповідальністю «Миріван» , датою її подання на реєстрацію.
-визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС у Львівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 07.12.2022 №38190 про відповідність платника податку Товариства з обмеженою відповідальністю «Миріван» критеріям ризиковості платника податку.
-зобов`язати Головне управління Державної податкової служби у Львівській області виключити Товариство з обмеженою відповідальністю «Миріван» з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку на додану вартість.
Кодексом адміністративного судочинства України встановлені вимоги щодо форми, змісту позовної заяви, порядку її подання.
Згідно із п.1 та п.2 ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником).
Згідно з ч. 1 ст.57 КАС України, представником у суді може бути адвокат або законний представник.
У рішенні Конституційного Суду України від 08.04.1999 № 3-рп/99 зроблено висновок, що за правовою природою представництво в суді є правовідносинами, в яких одна особа (представник) на підставі певних повноважень виступає від імені іншої особи (довірителя) і виконує процесуальні дії в суді в її інтересах, набуваючи (змінюючи, припиняючи) для неї права та обов`язки.
Як видно з матеріалів позовної заяви, позовна заява від імені позивача, Товариства з обмеженою відповідальністю «Миріван», підписана адвокатом Гірник О.О., що діє на підставі договору від 24.07.2019 №27, посвідченого директором Товариства з обмеженою відповідальністю «Миріван» без надання документів, які підтверджують займану ним посаду та його повноваження на звернення в інтересах зазначеного вище товариства з позовною заявою до адміністративного суду.
Відповідно до вимог п. 8 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначається зокрема наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Порушуючи вимоги зазначеної статті, у позовній заяві не було зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Частиною 3 ст.161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.1 ст.3 закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (далі Закон № 3674-VI).
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023рік» від 03.11.2022 №2710-IX встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2023 становить 2684,00гривні.
Як передбачено пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
В позовній заяві позивач зазначив двох відповідачів Головне управління ДПС у Львівській області та Державну податкову служби України.
Відповідно до прохальної частини позовної заяви позивач оскаржує рішення комісії Головного управління ДПС у Львівській області, яка приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 25.10.2022 №7506596/22337776 про відмову в реєстрації податкової накладної від 30.06.2022 №9 в Єдиному реєстрі податкових накладних та від 07.12.2022 №38190 про відповідність платника податку Товариства з обмеженою відповідальністю «Миріван» критеріям ризиковості платника податку. Отже, заявлено дві вимоги немайнового характеру, за яку позивачу належить сплатити 5368,00грн. (2684,00грн.*2) судового збору.
При цьому позивач заявив вимогу про зобов`язання/спонукання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 30.06.2022 №9, складену Товариством з обмеженою відповідальністю «Миріван» , датою її подання на реєстрацію,. Отже, заявлено також вимогу немайнового характеру до Державної податкової служби України, за яку позивачу належить сплатити 2684,00грн. судового збору.
Також позивач заявив вимогу про зобов`язання/спонукання Головного управління Державної податкової служби у Львівській області виключити Товариство з обмеженою відповідальністю «Миріван» з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку на додану вартість. Отже, заявлено також вимогу немайнового характеру до Головного управління Державної податкової служби у Львівській області, за яку позивачу належить сплатити 2684,00грн. судового збору.
Тобто, позовна заява містить чотири вимоги немайнового характеру про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії.
Суд зазначає, що за звернення до адміністративного суду Товариством з обмеженою відповідальністю «Миріван» із заявленими чотирма позовними вимогами передбачає сплату судового збору у розмірі 10736,00грн. (2684,00грн.х4 вимоги немайнового характеру).
Згідно із квитанції від 25.04.2023 позивач сплатив судовий збір в сумі 5368,00грн.
Водночас, позивачем на підтвердження сплати судового збору до позовної заяви долучено копію квитанції від 25.04.2023.
Однак, як зазначалося вище, приписами ч.3 ст.161 КАС України передбачено необхідність подання разом із позовною заявою саме оригіналу документа про сплату судового збору, а не його копії.
Копія вищевказаної квитанції не може бути прийнята судом як належний доказ сплати позивачем судового збору за подання до суду цієї позовної заяви.
Тому, позивачеві необхідно надати оригінал цієї квитанції.
Також, статтею 9 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відтак, позивач повинен надати суду належний доказ сплати (перерахування) судового збору у розмірі 10736,00грн.
Крім того, при перевірці зарахування судового збору до державного бюджету, згідно з автоматизованою системою АС «Діловодство спеціалізованого суду», судом встановлено, що вказаний судовий збір не зарахований до бюджету.
Слід зазначити, що відомості про платіжні реквізити для перерахування судового збору за подання адміністративного позову до Львівського окружного адміністративного суду можна довідатися, зокрема, на офіційному сайті суду (http://adm.lv.court.gov.ua) в розділі Судовий збір, а також автоматично розрахувати та сформувати квитанцію для сплати судового збору.
Належним документом про сплату судового збору в розумінні вищевказаного Закону, є квитанція установи банку або відділення зв`язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення (оригінал).
Суддя зазначає, що подання позовної заяви без додержання вимог, передбачених ст.160 КАС України є підставою для залишення її без руху.
Відповідно до ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 вказаного Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу необхідно надати певний строк для приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст. 160 КАС України для усунення вказаних недоліків, а саме: зазначити щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; надати документи на підтвердження повноважень директора діяти від імені Товариства з обмеженою відповідальністю «Миріван» станом на момент подання позову; надати докази сплати судового збору у відповідності до положень Закону України «Про судовий збір» або документи.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
У Х В А Л И В :
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Миріван» до Головного управління ДПС у Львівській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії- залишити без руху.
Позивачу встановити п`ятиденний строк для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали, з дати отримання копії ухвали, шляхом представлення позовної заяви, оформленої у відповідності до вимог ст. 160 КАС України.
Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Копію ухвали невідкладно направити позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Оскарження ухвали суду окремо від рішення суду не допускається.
Заперечення на ухвалу суду включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяЛунь З.І.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2023 |
Оприлюднено | 09.06.2023 |
Номер документу | 111379248 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо реалізації податкового контролю |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Лунь Зоряна Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні