Ухвала
від 29.05.2023 по справі 915/783/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

======================================================================

УХВАЛА

29 травня 2023 року Справа № 915/783/23

м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Ткаченка О. В.,

розглянувши матеріали

за позовом: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 )

до відповідача -1: Товариства з обмеженою відповідальністю «Факторингова компанія «Фінвест груп» (код ЄДРПОУ 42323667, 49057, м. Дніпро, пр. Богдана Хмельницького, буд. 208Б, офіс 9; e-mail: fkfinvest@gmail.com)

відповідача- 2: Публічного акціонерного товариства «Комерційний Банк «Інвестбанк» (код ЄДРПОУ 20935649, 65125, м. Одеса, вул Велика Арнаутська, 2Б, адреса електронної пошти та інші засоби зв`язку не зазначені)

третя особа, що не заявляє самостійних вимог: Приватне підприємство «Сюіта 2006» (код ЄДРПОУ 33915151, 65068, м. Одеса, вул Армійська, 18, кв. 417, адреса електронної пошти та інші засоби зв`язку не зазначені)

про: визнання іпотечного договору виконаним та зняття іпотечного обтяження,

В С Т А Н О В И В:

22.05.2023 ОСОБА_1 (далі Позивач) звернувся до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою б/н від 15.05.2023 (вх. № 6418/23 від 22.05.2023), в якій просить суд:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити справу за правилами спрощеного позовного провадження.

2. Визнати такими, що виконані кредитний договір від 21.12.2010 № 75/10, укладений між ПАТ КБ «Інвестбанк» та Приватним підприємством «Сюіта 2006» та Іпотечний договір від 25.10.2012, який посвідчено приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу Чередниченко Г. А., зареєстрованого в реєстрі за № 841, в частині сплати вартості квартири, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 .

3. Зняти всі іпотечні обтяження з предмету іпотеки, майна Позивача за адресою АДРЕСА_2 .

4. Судові витрати покласти на відповідача.

Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам Глави 1 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України за такими підставами.

Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до позовної заяви, а саме позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

За змістом статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: 1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; 2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Однак позовна заява від 15.05.2023 (вх. № 6418/23 від 22.05.2023) не відповідає вимогам ст. 162, 164 ГПК України, оскільки до неї не додано документів, передбачених ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, а саме.

І. До позовної заяви не додано документів, передбачених п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, а саме: до позовної заяви не додано документу, який підтверджує сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі.

Так, приписами ч. 2 ст. 123 ГПК України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, коло платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір».

Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Частиною 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до підпункту 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ставку судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру встановлено в 1 розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі.

Згідно з ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб на місяць з 01.01.2023 року встановлено у розмірі 2 684,00 грн.

Позивачем у даній справі заявлено три вимоги немайнового характеру. Разом з тим, до позовної заяви додано копію платіжного документу від 02.05.2023 № 9448-6453-5989-5123 на суму 2 800,00 грн.

Таким чином, всупереч вимог статті 164 ГПК України, Позивачем до позовної заяви не додано доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.

Отже, даний позов має бути оплаченим судовим збором в 1 розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожну позовну вимогу.

ІІ. Позовна заява не містить відомостей, передбачених ч. 3 ст. 162 ГПК України, а саме: в ній вказано невірний реєстраційний номер облікової картки платника податків Позивача.

Крім того, судом встановлено, що адреса проживання, зазначена Позивачем у позовній заяві, не збігається з адресою реєстрації Позивача згідно з даними з Єдиного державного демографічного реєстру.

ІІІ. У відповідності до п.п. 4-5 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Позивач у позовній заяві просить суд про визнання такими, що виконані кредитного договору від 21.12.2010 № 75/10, укладеного між ПАТ КБ «Інвестбанк» та Приватним підприємством «Сюіта 2006» та Іпотечного договору від 25.10.2012, зареєстрованого в реєстрі за № 841, в частині сплати вартості квартири, що розташована за адресою: Миколаївська область, м. Первомайськ, будинок 23-Б, кв. 51, а також зняття всіх іпотечних обтяжень з предмету іпотеки - майна Позивача за адресою Миколаївська область, м. Первомайськ, будинок 23-Б, кв. 51.

При цьому, Позивачем зазначено не повну адресу спірного майна, а саме, не зазначено вулицю, на якій знаходиться будинок.

Крім того, Законом України від 05.06.2003 № 898-IV «Про іпотеку» не передбачено такого поняття, як зняття іпотечного обтяження. Позовна заява також не містить посилань на норму законодавства, згідно з якою можливо здійснити зняття іпотечного обтяження.

Також, Цивільним процесуальним кодексом України (далі ЦПК України) встановлено, що заяви про встановлення фактів, що мають юридичне значення, відносяться до юрисдикції загальних судів.

Перелік юридичних фактів, що можуть бути встановлені судом, визначений частиною першою статті 315 ЦК України.

Відповідно до ч. 2 та 4 ст. 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення. Суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду.

Таким чином, вимога позивача про визнання такими, що виконані, кредитного договору від 21.12.2010 № 75/10 та іпотечного договору від 25.10.2012, є по суті встановленням юридичних фактів.

Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно, по-перше, уточнити адресу, за якою знаходиться спірна квартира. По-друге, позивач повинен обґрунтувати, яке саме право або законне очікування позивача буде відновлено при встановленні факту виконання вищезазначених договорів та зазначити, яка саме норма законодавства передбачає зняття іпотечних обтяжень.

Відповідно до ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позивачем не виконано вимоги ст. 162, ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись статтями 164, 174, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву від 15.05.2023 (вх. № 6418/23 від 22.05.2023) ОСОБА_1 , залишити без руху.

2. ОСОБА_1 усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки в строк, який не перевищує 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Роз`яснити ОСОБА_1 , що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається заявнику.

4. Суд звертає увагу сторін на те, що у зв`язку з критичною ситуацією, що склалась із фінансовим забезпеченням діяльності судів, зокрема, в частині відсутності асигнувань на оплату послуг з відправки поштової кореспонденції, враховуючи рекомендації ДСА України викладені у листі від 19.11.2020 вих.№15-211163/20, суд РЕКОМЕНДУЄ сторонам разом із першою заявою по суті справи подати заяву про надсилання їм процесуальних документів на електронну пошту, для забезпечення належного обміну процесуальними документами, та (або) заяву про повідомлення щодо часу та місця розгляду справи шляхом направлення SMS-повідомлення.

Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 235 ГПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О. В. Ткаченко

Дата ухвалення рішення29.05.2023
Оприлюднено09.06.2023
Номер документу111383903
СудочинствоГосподарське
Суть: визнання іпотечного договору виконаним та зняття іпотечного обтяження

Судовий реєстр по справі —915/783/23

Ухвала від 29.02.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

Ухвала від 08.12.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

Ухвала від 14.11.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

Ухвала від 25.09.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

Ухвала від 26.06.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

Ухвала від 29.05.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні