Ухвала
від 07.06.2023 по справі 149/1800/23
ХМІЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 149/1800/23

Провадження №2-о/149/102/23

Номер рядка звіту 17

УХ ВА ЛА

"07" червня 2023 р. м. Хмільник

Суддя Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області Робак М.В., розглянувши матеріали цивільної справи за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Любарський відділ ДРАЦС у Житомирському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління МЮ (м. Київ), про встановлення факту визнання батьківства

В С Т А Н О В И В :

В провадженні Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області перебуває вказана цивільна справа.

Зі змісту поданої заяви вбачається, що заявниця просить зобов`язати орган ДРАЦС внести зміни до її Актового запису про народження щодо відомостей про батька, тобто заява містить вимогу зобов`язального характеру, яка з огляду на визначений в ст. 16 ЦК України спосіб захисту застосовується у спірних правовідносинах шляхом примусу до особи, яка порушила суб`єктивне право особи. Водночас, позовні вимоги в порядку окремого провадження розгляду не підлягають. Слід звернути увагу, що в порядку окремого провадження розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав. В разі наявності спору про право такі факти можуть розглядатися лише в порядку позовного провадження.

Отже, заявниці слід визначитись зі змістом заявлених вимог та з правовими підставами звернення до суду (за якими правилами цивільного судочинства вона звертається до суду).

Відповідно до п. 1.4 ч. 2 ст. 4, ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за подання до суду фізичною особою заяви в справі окремого провадження становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб . В разі звернення до суду з немайновими вимогами в порядку позовного провадження ставка судового збору за подання до суду фізичною особою заяви становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. У разі коли в заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Враховуючи, що заявницею подана заява, яка містить одночасно дві вимоги: про встановлення факту, що має юридичне значення (факт батьківства) та зобов`язального характеру (виключення та включення відомостей в актовий записах про народження заявниці на підставі рішення суду), сплата судового збору в розмірі 536,80 є не повною, а тому заявниці слід, визначившись з відповідними вимогами, сплатити розмір судового збору відповідно до вищезазначених вимог законодавства.

Згідно ст. 318 ЦПК України у заяві про встановлення факту зазначається факт який заявник просить встановити; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази, що підтверджують факт.

З матеріалів справи убачається, що в свідоцтві про народження заявниці батьком вказано особу, факт батьківства якого вона просить встановити, доказів, що пошкоджене свідоцтво про народження перешкоджає реалізовувати їй свої права не надано; доказів існування іншого свідоцтва матеріали справи не містять, також не зазначено мету встановлення вказаного факту.

Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, а відповідно до ч. 1,2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що заяву слід залишити без руху, а заявниці надати строк для усунення недоліків.

На підставі викладеного та керуючись ст. 177, 185, 318 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В :

Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту батьківства, зобов`язання вчинити дії - залишити без руху, надавши заявниці строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків не більше десяти днів з дня отримання ухвали.

У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк заяву вважати неподаною та повернути заявниці зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Марина РОБАК

СудХмільницький міськрайонний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення07.06.2023
Оприлюднено09.06.2023
Номер документу111396954
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —149/1800/23

Рішення від 01.08.2023

Цивільне

Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області

Робак М. В.

Ухвала від 09.06.2023

Цивільне

Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області

Робак М. В.

Ухвала від 07.06.2023

Цивільне

Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області

Робак М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні