СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2-др/759/88/23
ун. № 759/17413/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 червня 2023 року суддя Святошинського районного суду міста Києва Петренко Н.О., розглянувши заяву представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про ухвалення додаткового рішення у справі №759/17413/22 за позовом ОСОБА_1 до Приватної науково-виробничої компанії «Інтербізнес» в особі філії «Баришівська» приватної науково-виробничої компанії «Інтербізнес» про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
02.06.2023р. представник позивача подав заяву про ухвалення додаткового рішення у вказаній справі, яким стягнути з Приватної науково-виробничої компанії «Інтербізнес» на користь ОСОБА_1 судові витрати на правову допомогу під час розгляду справи у розмірі 7 300,00 грн.
Згідно ч. 4 ст. 270 ЦПК України у разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Дослідивши матеріали заяви, встановив наступне.
Рішенням Святошинського районного суду м. Києва від 24.02.2023 року стягнуто із Приватної науково-виробничої компанії «ІНТЕРБІЗНЕС» (код ЄДРПОУ: 01200244) в особі філії «Баришівська» Приватної науково-виробничої компанії «ІНТЕРБІЗНЕС» (код ЄДРПОУ: 42771820) на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 заборгованість у розмірі 42 000 грн. та судовий збір у розмірі 992 грн. 40 коп., а всього підлягає стягненню 42 992 грн. 40 коп.
Частиною першою статті 15 ЦПК України встановлено, що учасники справи мають право користуватися правничою допомогою.
Відповідно до п.3 ч.1ст.270 ЦПК України, суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Порядок розподілу судових витрат по справі визначений ст.141 ЦПК України, відповідно до якого та з врахуванням положень ст.265 ЦПК України, яка визначає зміст рішення суду, за загальним правилом, судові витрати розподіляються під час ухвалення рішення суду, за умови надання стороною до ухвалення такого рішення доказів понесення відповідних витрат.
Виключення з цього правила міститься в ч.8 ст.141 ЦПК України, відповідно до якої розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
Аналогічно, відповідно до п.5 ч.7 ст.265 ЦПК України саме в резолютивній частині рішення вказується про призначення судового засідання для вирішення питання про судові витрати, дату, час і місце його проведення; строк для подання стороною, за клопотанням якої таке судове засідання проводиться, доказів щодо розміру понесених нею судових витрат, але виключно за умови визначеної ч.8 ст.141ЦПК України (завчасного до закінчення судових дебатів подання заяви про розподіл судових витрат).
Суд враховує, що вимога частини восьмої статті 141 ЦПК України щодо строку та порядку подання доказів про розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, має застосовуватися і до справ, що розглядаються в спрощеному провадженні, де судові дебати відсутні. Така практика запроваджена у Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду, зокрема у постанові від 16 квітня 2019 року у справі № 817/1889/17.
Відповідно до ч.1 ст.246 ЦПК України якщо сторона з поважних причин не може подати докази, що підтверджують розмір понесенних нею судових витрат до закінчення судових дебатів у справі, суд за заявою такою сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог.
При цьому,ст.141 ЦПК України не передбачає можливості поновлення строку для подання заяви про розподіл судових витрат, оскільки визначає такий строк подією, яка неминуче має настати (закінчення судових дебатів).
Як вбачається з матеріалів справи представник позивача вказав орієнтовний розмір витрат на правничу допомогу на виконання вимог п. 9 ст. 175 ЦПК України, тобто вимоги до позовної заяви.
Тобто представником позивача не було заявлено про те, що ним будуть подані у строки, передбачені частиною восьмою статті 141 ЦПК України, додаткові докази про понесені судові витрати.
Представник позивача вказує, що дізнався про ухвалення рішення суду 25.05.2023р. , однак належних та допустимих доказів суду не надає.
Відповідно до ст.126 ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Враховуючи, що докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву, а оскільки заяву про ухвалення додаткового рішення подано з пропуском строку та представником позивача не заявлено такого клопотання, визначеного ч. 8 ст. 141 ЦПК України, а тому заява підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись ст. ст. 15, 133, 137, 141, 270 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про ухвалення додаткового рішення у справі №759/17413/22 за позовом ОСОБА_1 до Приватної науково-виробничої компанії «Інтербізнес» в особі філії «Баришівська» приватної науково-виробничої компанії «Інтербізнес» про стягнення заборгованості- залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала суду може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складання має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційні скарги подаються учасниками справи до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд м. Києва.
Суддя Н.О. Петренко
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2023 |
Оприлюднено | 12.06.2023 |
Номер документу | 111407654 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про ухвалення додаткового рішення |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Петренко Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні