Ухвала
від 09.06.2023 по справі 916/2368/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


У Х В А Л А

про відмову у видачі судового наказу

"09" червня 2023 р. Справа № 916/2368/23

Господарський суд Одеської області у складі судді Сулімовської М.Б., розглянувши

заяву: Товариства з обмеженою відповідальністю "КОМПАНІЯ СКАЙ СЕРВІС" (65054, м. Одеса, вул. Центральний Аеропорт, буд. 2)

до боржника: Публічне акціонерне товариство "МОТОР СІЧ" (69068, м. Запоріжжя, просп. Моторобудівників, буд. 15)

про видачу судового наказу про стягнення 166261,12 грн.

в с т а н о в и в:

До Господарського суду Одеської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "КОМПАНІЯ СКАЙ СЕРВІС" з вимогою про видачу судового наказу про стягнення з Публічного акціонерного товариства "МОТОР СІЧ" 166261,12 грн. заборгованості за стандартною угодою ІАТА про наземне обслуговування (спрощена процедура) №81/09-2017 від 01.10.2017.

Як на підставу своїх вимог заявник посилається на неналежне виконання боржником умов стандартної угоди ІАТА про наземне обслуговування (спрощена процедура) №81/09-2017 від 01.10.2017, в результаті чого утворилась заборгованість в загальній сумі 166261,12 грн.

Враховуючи вище викладене та у зв`язку із порушенням боржником умов угоди, заявник просить видати судовий наказ про стягнення з боржника грошової заборгованості в загальній сумі 166261,12 грн.

Дослідивши матеріали заяви та додані до неї докази, суд зауважує наступне.

Згідно ст.147 Господарського процесуального кодексу України, судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги. Заявником та боржником в наказному провадженні можуть бути юридичні особи та фізичні особи - підприємці. Судовий наказ підлягає виконанню за правилами, встановленими законом для виконання судових рішень.

За приписами ч.1 ст.150 ГПК України, заява про видачу судового наказу подається до суду у письмовій формі та підписується заявником.

Відповідно до п.2 ч.2 ст.150 ГПК України, у заяві повинно бути зазначено повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), а також офіційні електронні адреси та інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника.

Як вбачається зі змісту заяви, звертаючись до Господарського суду Одеської області з заявою про видачу судового наказу, заявником відображено наступний код ЄДРПОУ боржника - 25221972.

Водночас, відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, за кодом ЄДРПОУ 25221972 записів щодо юридичної особи не знайдено.

Разом з цим, як встановлено судом, вірним кодом ЄДРПОУ ПАТ "МОТОР СІЧ", який визначений як боржник у даній заяві про видачу судового наказу, є - 14307794.

Таким чином, заява про видачу судового наказу не відповідає приписам п.2 ч.2 ст.150 ГПК України, оскільки містить невірний код ЄДРПОУ боржника.

Між цим, як вбачається з наданої заявником стандартної угоди ІАТА про наземне обслуговування (спрощена процедура) №81/09-2017 від 01.10.2017, остання була укладена між Товариством з обмеженою відповідальністю "КОМПАНІЯ СКАЙ СЕРВІС" та Відокремленим підрозділом "Авіакомпанія" Публічного акціонерного товариства "МОТОР СІЧ", а не з юридичною особою Публічним акціонерним товариством "МОТОР СІЧ", іншого матеріали справи не містять.

Окремо суд зазначає, що з витягу щодо юридичної особи ПАТ "МОТОР СІЧ" вбачається наявність такого Відокремленого підрозділу "Авіакомпанія" Публічного акціонерного товариства "МОТОР СІЧ" (з кодом ЄДРПОУ ВП 25221972).

Згідно зі ст.95 Цивільного кодексу України, філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Філії не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.

Положеннями п. 1.7. постанови Пленуму ВГСУ від 26.12.2011 № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" передбачено, що коло повноважень відокремленого підрозділу юридичної особи стосовно здійснення у господарському суді повноваження сторони у справі від імені цієї особи визначається установчими документами останньої, положенням про відокремлений підрозділ, яке затверджено юридичною особою, або довіреністю, виданою нею ж у встановленому порядку керівникові цього підрозділу. При цьому, слід мати на увазі, що стороною у справі є юридична особа, від імені якої діє відокремлений підрозділ, і рішення приймається саме стосовно підприємства чи організації - юридичної особи, але в особі її відокремленого підрозділу, наприклад: "Стягнути з підприємства "А" в особі його відокремленого підрозділу - філії № 1 на користь організації "Б" в особі її Н-ської філії таку-то суму".

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 152 ГПК України, суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заяву подано з порушеннями вимог статті 150 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене, суд відмовляє у задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "КОМПАНІЯ СКАЙ СЕРВІС" про видачу судового наказу на підставі п. 1 ч. 1 ст. 152 ГПК України, оскільки останнім невірно зазначено код ЄДРПОУ боржника.

Згідно ч.1 ст. 153 ГПК України, відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першої статті 152 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.

Між цим суд наголошує , що згідно з ч. 1 ст. 125 Конституції України, судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом.

Порядок визначення територіальної підсудності господарських справ закріплений в статтях 27 - 30 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до яких підсудність визначається за предметними і територіальними ознаками.

Статтею 149 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для подання позовної заяви.

Відповідно до статті 27 Господарського процесуального кодексу України, позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (ч. 2 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України).

Частиною 4 статті 152 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суддя з метою визначення підсудності, крім випадків подання заяви про видачу судового наказу в електронній формі до боржника, який має офіційну електронну адресу, не пізніше наступного дня з дня отримання заяви про видачу судового наказу перевіряє зазначене у заяві місцезнаходження боржника за відомостями, внесеними до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Додатково суд звертає увагу заявника, що в поданій заяві не обґрунтовано наявність підстав для звернення з даною заявою до Господарського суду Одеської області за умови, що місцезнаходженням боржника є м.Запоріжжя.

Керуючись п.1 ч.1 ст.152, ст.234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

у х в а л и в:

1. Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю "КОМПАНІЯ СКАЙ СЕРВІС" у видачі судового наказу про стягнення з Публічного акціонерного товариства "МОТОР СІЧ" 166261,12 грн. заборгованості.

Суддя М.Б. Сулімовська

Ухвала набирає законної сили 09.06.2023 та може бути оскаржена в апеляційному порядку у строки, встановлені ст.256 Господарського процесуального кодексу України.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення09.06.2023
Оприлюднено12.06.2023
Номер документу111443214
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи наказного провадження

Судовий реєстр по справі —916/2368/23

Ухвала від 09.06.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Сулімовська М.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні