Ухвала
від 08.06.2023 по справі 380/5168/22
КАСАЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

УХВАЛА

08 червня 2023 року

м. Київ

справа №380/5168/22

адміністративне провадження № К/990/19339/23

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача Усенко Є.А.,

суддів: Васильєвої І.А., Гімона М.М.,

розглянувши матеріали касаційної скарги Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області (далі - ГУ ДКСУ у Львівській області) на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 31.10.2022 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 13.04.2023 у справі № 380/5168/22 за адміністративним позовом Державного підприємства (ДП) «Стрийський комбінат хлібопродуктів №1» Державного агентства резерву України до Головного управління ДПС у Львівській області, Стрийського управління Державної казначейської служби України Львівської області, третя особа Головне управління Державної казначейської служби України у Львівській області про визнання дій протиправними та стягнення коштів,

УСТАНОВИВ:

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 31.10.2022 позов ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів №1» Державного агентства резерву України задоволено:

визнано протиправними дії Головного управління ДПС у Львівській області, які пов`язані із стягненням з ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів №1» Державного агентства резерву України грошових коштів за інкасовими дорученнями №183 від 10.08.2021, №324 від 16.12.2021 та №1 від 12.01.2022;

стягнуто з Держави Україна в особі Стрийського управління Державної казначейської служби України у Львівській області за рахунок Державного бюджету України на користь ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів №1» Державного агентства резерву України грошові кошти в сумі 137 571,70 грн;

стягнуто з Головного управління ДПС у Львівській області на користь ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів №1» Державного агентства резерву України сплачений судовий збір в сумі 4 962,00 грн.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 13.04.2023 рішення Львівського окружного адміністративного суду від 31.10.2022 змінено; виключено з третього абзацу резолютивної частини слова «в особі Стрийського управління Державної казначейської служби України у Львівській області (82400, Львівська область, м. Стрий, вул. Героїв Небесної Сотні, 1; ЄДРПОУ: 37969195)»; у решті рішення суду залишено без змін.

26.05.2023 ГУ ДКСУ у Львівській області подало до Верховного Суду касаційну скаргу на зазначені вище судові рішення.

Однією з основних засад (принципів) адміністративного судочинства є забезпечення права на касаційне оскарження судового рішення у випадках, визначених законом (частина третя статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, далі - КАС).

Частиною першою статті 13 КАС визначено, що учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.

Відповідно до частини першої статті 328 КАС учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених цим Кодексом.

Пунктом 2 частини п`ятої статті 328 КАС передбачено, що не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності та інших справах, розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження (крім справ, які відповідно до цього Кодексу розглядаються за правилами загального провадження), крім випадків, якщо: а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики; б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до цього Кодексу позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи; в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу; г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.

Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру судових рішень адміністративну справу № 380/5168/22 розглянуто судом першої інстанції в порядку загального позовного провадження.

За визначенням пункту 20 частини першої статті 4 КАС адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.

Згідно з пунктом 10 частини шостої статті 12 КАС для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.

Враховуючи характер правовідносин, з приводу прав і обов`язків сторін в яких виник спір, щодо якого ухвалені оскаржувані ГУ ДКСУ у Львівській області судові рішення в адміністративній справі № 380/5168/22, предмет доказування, обставини, встановлені судами першої та апеляційної інстанцій, а також доводи, викладені в касаційній скарзі, ця адміністративна справа підпадає під критерії визначення справи незначної складності відповідно до пункту 20 частини першої статті 4 та пункту 10 частини шостої статті 12 КАС, хоча і розглянута судом першої інстанції за правилами загального позовного провадження.

Доводів про наявність виключних обставин, передбачених пунктом 2 частини п`ятої статті 328 КАС, ГУ ДКСУ у Львівській області не наведено, судовою колегією такі обставини також не встановлені.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 333 КАС суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.

Керуючись статтями 248, 328, пунктом 1 частини першої статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України, Верховний Суд

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 31.10.2022 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 13.04.2023.

Копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження направити скаржнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.

СуддіЄ.А. Усенко І.А. Васильєва М.М. Гімон

Дата ухвалення рішення08.06.2023
Оприлюднено12.06.2023
Номер документу111443281
СудочинствоАдміністративне
Сутьвизнання дій протиправними та стягнення коштів