Рішення
від 06.06.2023 по справі 369/2545/23
КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 369/2545/23

Провадження № 2/369/3169/23

РІШЕННЯ

Іменем України

06.06.2023 року м. Київ

Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі головуючого судді Янченка А.В., при секретарі судового засідання Безкоровайній М.Л. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «БАРСЕЛОНА Ю ЕЙ» про зобов`язання вчинити дії

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (надалі Позивач) звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «БАРСЕЛОНА Ю ЕЙ» (надалі Відповідач) про зобов`язання вчинити дії.

Свої позовні вимоги мотивує тим, що «24» листопада 2020 року між громадянином України ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю «БАРСЕЛОНА Ю ЕЙ» укладено Договір купівлі продажу Майнових прав № 5/43 - 26 (надалі Договір).

За вказаним договором Продавець (Товариство з обмеженою відповідальністю «БАРСЕЛОНА Ю ЕЙ») продає, а Покупець ( ОСОБА_1 ) купує Майнові права на Об`єкт нерухомості у порядку та на умовах, передбачених цим Договором, та у відповідності до норм Цивільного кодексу України, що визначають загальні положення про купівлю-продаж (п. 2.1. Договору).

«02» грудня 2020 року на вимогу Позивача йому було видано довідку № 171, підписану уповноваженою особою, якою засвідчено, що він, ОСОБА_1 , в повному обсязі сплатив грошові кошти згідно Договору купівлі-продажу Майнових прав від 24 листопада 2020 року № 5/43 26 у розмірі 989 750,00 грн. (дев`ятсот вісімдесят дев`ять тисяч сімсот п`ятдесят грн. 00 коп.), в т. ч. ПДВ 20% за квартиру АДРЕСА_1 .

На підставі акту готовності об`єкта до експлуатації від 01 жовтня 2020 року Державною архітектурно-будівельною інспекцією України виданий Відповідачусертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів № ІУ122201103914 від 16.11.2020 щодо об`єкта будівництва «Багатоповерховий житловий будинок з вбудованими приміщеннями» за адресою: Київська обл., Бучанський район, Борщагівська територіальна громада, с. Софіївська Борщагівка (станом на 01.01.2021), вулиця Петрівська, 7.

«26» січня 2023 року Позивач звернувся до Відповідача з Листом-вимогою, у якому наголосив, що після отримання Відповідачем на Об`єкт капітального будівництва документа, що підтверджує його готовність до експлуатації, Відповідач як продавець не повідомив Позивача, про підписання Акта приймання-передачі Об`єкта нерухомості і договору на його утримання та обслуговування. Така бездіяльність Відповідача є порушенням вимог пункту 3.3. Договору. Крім того, Відповідач не передав Позивачу документи, визначені підпунктом 5.2.6. пункту 5.2. Договору. Через вказані обставини Позивач позбавлений можливості здійснити Державну реєстрацію права власності на Об`єкт нерухомості у порядку, встановленому чинним законодавством України.

У зв`язку з вищевикладеним Позивач просить суд зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю «БАРСЕЛОНА Ю ЕЙ» (ідентифікаційний код юридичної особи: 39296673) передати ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) належним чином оформлені документи, які підтверджують майнове право на отримання у власність квартири АДРЕСА_2 та визначені підпунктом 5.2.6. пункту 5.2. Договору купівлі продажу Майнових прав від 24.11.2020 р. № 5/43 - 26, а саме: 1) підписаний Акт приймання-передачі Об`єкта нерухомості; 2) довідку прооплату вповному обсязівартості майновихправ наквартиру;3) довідку (виписку)із перелікуосіб,які бралиучасть уінвестуванні Об`єктукапітального будівництва;4) технічний паспортна квартиру;5) витяг (відомості)з державногореєстру речовихправ нанерухоме майно земельнуділянку;6) витяг здержавного земельногокадастру проземельну ділянку;7) завірену ТОВ«БАРСЕЛОНА ЮЕЙ» копіюдокументу,що посвідчуєприйняття вексплуатацію закінченогобудівництвом Об`єктукапітального будівництва;8) завірену ТОВ «БАРСЕЛОНА Ю ЕЙ» копію документа, що посвідчує присвоєння Об`єкту капітального будівництва поштової адреси, а також вирішити питання судових витрат.

Ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 23 лютого 2023 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито загальне позовне провадження у цій справі, призначено підготовче судове засідання у справі.

Ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 20 квітня 2023 року закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду справи по суті 06 червня 2023 року.

06.06.2023року до суду надійшла заява представника Позивача адвоката Острика С.О. про проведення судового засідання у відсутності Позивача та його представників та без фіксування технічними засобами. Позов підтримав.

Відповідач у судове засідання 06.06.2023 року не з`явився, причини неявки суду не повідомив, про дату та час судового розгляду повідомлявся належним чином. Відзив на позов не подав.

У зв`язку з неявкою сторін в силу ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею (ч. 1ст. 223 Цивільного процесуального кодексу України).

Згідно ч. 2ст. 247 ЦПК Україниу разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

У разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи, або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення. Датою ухвалення рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення (ч. ч. 4, 5ст. 268 Цивільного процесуального кодексу України).

Суд, перевіривши матеріали справи та зібрані в ній докази, знаходить що позов підлягає до задоволення виходячи з наступного.

Між сторонами виникли правовідносини щодо укладення Договору купівлі продажу Майнових прав № 5/43 26, які регулюються приписами договору та нормами Цивільного Кодексу України.

Судом встановлено, що «24» листопада 2020 року між ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю «БАРСЕЛОНА Ю ЕЙ» укладено Договір купівлі продажу Майнових прав № 5/43 26 згідно з яким Продавець зобов`язаний передати Покупцю Об`єкт нерухомості, а Покупець прийняти їх. Передача та приймання здійснюється Сторонами за Актом приймання-передачі після введення Об`єкта капітального будівництва в експлуатацію та проведення кінцевих розрахунків за фактично збудовану площу відповідно до технічного паспорту на квартиру, виданого БТІ (пункт 3.1. Договору).

Акт підписується Сторонами не пізніше 60 календарних днів з дати настання останньої з таких подій: здійснення Покупцем оплати 100% вартості майнових прав, що визначена в пункті 4.2. цього договору (в тому числі із врахуванням платежів згідно пункту 4.7. цього Договору), видачі державною архітектурно-будівельною інспекцією сертифіката, що засвідчує відповідність закінченого будівництва Об`єкту капітального будівництва проектній документації, та підтверджує його готовність до експлуатації, присвоєння поштової адреси Об`єкту капітального будівництва.

Пунктом 3.2. Договору передбачено, що Продавець після сплати 100% вартості Майнових прав не пізніше 3 (трьох) робочих днів з дати зарахування коштів на поточний рахунок, надає Покупцеві Довідку про повну оплату вартості Майнових прав, що визначена у пункті 4.2. цього Договору.

Згідно з пунктом 3.3. Договору протягом 30 (тридцяти) календарних днів після отримання Продавцем на Об`єкт капітального будівництва документа, що підтверджує його готовність до експлуатації, Продавець повідомляє Покупця про підписання Акта приймання-передачі Об`єкта нерухомості та договору на його утримання та обслуговування.

Пунктом 5.2. Договору визначено обов`язки Продавця. Так, згідно з підпунктом 5.2.6. пункту 5.2. Договору Сторони домовляються, що одночасно з підписанням Акту, Продавець надає Покупцю всі необхідні документи згідно чинного законодавством для оформлення самостійно Покупцем права власності на Об`єкт нерухомості. Продавець зобов`язаний надати Покупцю всі копії документів, завірених печаткою Продавця, а саме: довідку про оплату в повному обсязі вартості майнових прав на квартиру; довідку (виписку) із переліку осіб, які брали участь у інвестуванні Об`єкту капітального будівництва; технічний паспорт на квартиру; витяг (відомості) з державного реєстру речових прав на нерухоме майно земельну ділянку, витяг з державного земельного про земельну ділянку, завірену Продавцем копію документу, що посвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом Об`єкту капітального будівництва, завірену Продавцем копію документа, що посвідчує присвоєння Об`єкту капітального будівництва поштової адреси. Зазначені в цьому пункті документи видаються Покупцю одночасно з підписанням Акту.

Згідно із довідкою № 171 від «02» грудня 2020 року ОСОБА_1 , в повному обсязі сплатив грошові кошти згідно Договору купівлі-продажу Майнових прав від 24 листопада 2020 року № 5/43 26 у розмірі 989 750,00 грн. (дев`ятсот вісімдесят дев`ять тисяч сімсот п`ятдесят грн. 00 коп.), в т. ч. ПДВ 20% за квартиру АДРЕСА_1 .

Відповідно до сертифікату № ІУ122201103914 від 16.11.2020 Державна архітектурно-будівельна інспекція України засвідчила відповідність закінченого будівництвом об`єкта проектній документації та підтвердила його готовність до експлуатації:

найменування об`єкта згідно з проектом: Багатоповерховий житловий будинок з вбудованими приміщеннями;

характер будівництва: нове будівництво;

місце розташування об`єкта згідно з документом, що дає право на виконання будівельних робіт: АДРЕСА_3 ;

основні показники об`єкта: Багатоповерховий житловий будинок з вбудованими приміщеннями: Загальна площа квартир: 4444,0, Кількість квартир, шт. 90, Поверховість, поверх 10, Житлова площа квартир, м2 2139,0;

замовник об`єкта: ТОВ «БАРСЕЛОНА Ю ЕЙ» (39296673), Україна, Київська обл., Києво-Святошинський р., с. Софіївська Борщагівка, вул. Петрівська, б. 1;

Генеральний проектувальник (проектувальник): Товариство з обмеженою відповідальністю «ФУНДАМЕНТ БУД СЕРВІС» (40784005);

Генеральний підрядник (підрядник): Товариство з обмеженою відповідальністю «ФУНДАМЕНТ БУД СЕРВІС» (40784005);

Клас енергетичної ефективності об`єкта: С.

Сертифікат виданий на підставі акта готовності об`єкта до експлуатації від 01 жовтня 2020 року.

З листа Позивача до Відповідача від «26» січня 2023 року слідує вимога виконати положення пункту 3.1. та підпункту 5.2.6. пункту 5.2. Договору купівлі продажу Майнових прав від 24.11.2020 р. № 5/43 - 26, а саме: 1. передати Позивачу за Актом приймання-передачі Об`єкт нерухомості квартиру (будівельний номер 26), розташовану на третьому поверсі багатоквартирного житлового будинку з вбудованими нежитловими приміщеннями за адресою: АДРЕСА_3 . 2. Одночасно з підписанням Акту передати Позивачу всі необхідні документи для оформлення ним права власності на Об`єкт нерухомості (у тому числі копії документів, завірених печаткою ТОВ «БАРСЕЛОНА Ю ЕЙ»), а саме:

довідку про оплату в повному обсязі вартості майнових прав на квартиру;

довідку (виписку) із переліку осіб, які брали участь у інвестуванні Об`єкту капітального будівництва;

технічний паспорт на квартиру;

витяг (відомості) з державного реєстру речових прав на нерухоме майно земельну ділянку;

витяг з державного земельного кадастру про земельну ділянку;

завірену ТОВ «БАРСЕЛОНА Ю ЕЙ» копію документу, що посвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом Об`єкту капітального будівництва;

завірену ТОВ «БАРСЕЛОНА Ю ЕЙ» копію документа, що посвідчує присвоєння Об`єкту капітального будівництва поштової адреси.

Лист вручено Відповідачу 31.01.2023 р., що підтверджується скріншотом від 21.02.2023 р. з офіційного веб-сайту АТ «УКРПОШТА» щодо відстеження поштового відправлення № 0504532470534.

Відповіді на вказаний лист на час звернення до суду Позивачем не отримано і правом на пояснення та заперечення даної обставини в ході розгляду справи Відповідач не скористувався.

Відповідно до частини першоїстатті 15 Цивільного кодексу України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу (частина першастатті 16 ЦК України). Пунктом 5 частини другої статті 16 ЦК України передбачено такий спосіб захисту цивільних прав та інтересів як примусове виконання обов`язку в натурі.

Стаття 177 ЦК України серед об`єктів цивільних прав називає майнові права. Вони ж визначаються речовими правами згідно з частиною другою статті 190 ЦК України. Відповідно до частини першої статті 182 ЦК України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.

Відповідно до статі 392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Частиною 2 статті 331 ЦК України встановлено, що право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.

Згідно з положеннями статті 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами. Відповідно до статті 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму. У розумінні частини першої статті 190 ЦК України майном як особливим об`єктом вважаються, зокрема, майнові права.

Відповідно до абзацу першого частини другої статті 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, здійснюється на підставі акта готовності об`єкта до експлуатації шляхом видачі органами державного архітектурно-будівельного контролю сертифіката у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 11 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 р. № 461 встановлено, що датою прийняття в експлуатацію об`єкта є дата реєстрації декларації або видачі сертифіката.

Частиною другою статті 18 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» визначено, що Перелік документів, необхідних для державної реєстрації прав, та порядок державної реєстрації прав визначаються Кабінетом Міністрів України у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Стаття 27 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» визначає підстави ля державної реєстрації прав. Відповідно до пункту 14 частини першої цієї статті державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться на підставі, зокрема, «інших документів, що відповідно до законодавства підтверджують набуття, зміну або припинення прав на нерухоме майно».

Постановою КМУ від 25.12.2015 № 1127 затверджено Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (надалі Порядок № 1127). Пунктами 6 та 7 Порядку № 1127 передбачено, що Державна реєстрація прав проводиться за заявою заявника шляхом звернення до суб`єкта державної реєстрації прав або нотаріуса. Для державної реєстрації прав заявник подає оригінали документів, необхідних для відповідної реєстрації, передбачені Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», іншими законами України та цим Порядком.

Пунктом 57 Порядку № 1127 встановлено, що для державної реєстрації прав, що набуваються, змінюються або припиняються у зв`язку з виконанням умов правочину, з якими закон та/або відповідний правочин пов`язує можливість набуття, зміни чи припинення таких прав, також подається документ, що підтверджує наявність факту виконання відповідних умов правочину.

Норми пункту 77 Порядку № 1127 передбачають, що Державна реєстрація права власності на закінчений будівництвом об`єкт проводиться відповідно до статті 331 Цивільного кодексу України щодо особи, яка здійснювала будівництво такого об`єкта (замовник будівництва), чи у випадку, передбаченому статтею 332 Цивільного кодексу України, щодо особи, яка є власником закінченого будівництвом об`єкта, реконструкція якого проводилася, якщо інше не встановлено договором або законом.

Державна реєстрація права власності на закінчений будівництвом об`єкт проводиться за наявності відомостей про його технічну інвентаризацію, про прийняття його в експлуатацію та про присвоєння такому об`єкту адреси (крім випадку проведення реконструкції об`єкта, що не має наслідком його поділ, виділ частки або об`єднання), отриманих державним реєстратором з Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

У разі коли закінчений будівництвом об`єкт у результаті нового будівництва є складовою частиною будинку, будівлі, споруди (квартира, гаражний бокс, машиномісце, інше житлове та нежитлове приміщення), яка після прийняття об`єкта в експлуатацію є самостійним об`єктом нерухомого майна, відомості про прийняття в експлуатації та про присвоєння адреси отримуються щодо будинку, будівлі або споруди, складовою частиною яких є такий об`єкт, а щодо відповідної складової частини будинку, будівлі, споруди відомості про присвоєння адреси такій частині.

Абзацом першим пункту 81 Порядку № 1127 встановлено: у разі коли право власності на закінчений будівництвом об`єкт відповідно до договору або закону набувається іншими особами, відмінними від замовника будівництва, або відповідно до договору набувається у спільну власність замовником будівництва та іншими особами, державному реєстратору подається відповідний договір, що передбачає набуття права власності на закінчений будівництвом об`єкт іншою особою, відмінною від замовника будівництва, або набуття права спільної власності замовника будівництва та іншої особи, чи у випадках, передбачених законом, інший документ, що підтверджує факт набуття права власності іншою особою, відмінною від замовника будівництва.

Підпунктами 1 та 2 пункту 7 статті 21 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про гарантування речових прав на об`єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому» від 15.08.2022 № 2518-IX установлено, що:

1) правочини щодо інвестування та фінансування будівництва об`єктів житлового будівництва з використанням коштів, залучених від фізичних та юридичних осіб, у тому числі в управління, що здійснювалися способами інвестування та фінансування будівництва таких об`єктів відповідно до законодавства, яке діяло до набрання чинності цим Законом, зберігають чинність до повного виконання сторонами своїх зобов`язань за такими правочинами;

2) інвестування та фінансування будівництва об`єктів, право на виконання будівельних робіт щодо яких отримано до набрання чинності цим Законом, з використанням коштів, залучених від фізичних та юридичних осіб, у тому числі в управління, здійснюється відповідно до законодавства, яке діяло до набрання чинності цим Законом.

Згідно з позицією Верхового Суду України, що викладена у постанові Пленуму «Про судове рішення у цивільній справі» № 14 від 18.12.2003 р. вбачається, що оскільки правом на звернення до суду за захистом наділена особа в разі порушення, невизнання або оспорювання саме її прав, свобод чи інтересів, а також у разі звернення до суду органів та осіб, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб або державні та суспільні інтереси, то суд повинен встановити, чи були порушені, невизнані або оспорені права, свободи та інтереси цих осіб, а якщо були, то вказати, чи є залучений у справі відповідач відповідальним за це.

У пункті 146 постанови від 14.09.2021 у справі № 359/5719/17 Велика Палата Верховного Суду сформулювала такий правовий висновок: інвестор після виконання ним фінансових зобов`язань за укладеними договорами купівлі-продажу цінних паперів та резервування об`єкта нерухомості (чи аналогічними правочинами, що підтверджують здійснення інвестування) отримує документи, які підтверджують реальність такого правочину та встановлюють для нього його особисті майнові права на конкретний об`єкт нерухомого майна. Для отримання права власності на такий об`єкт нерухомості інвестор має трансформувати свої майнові права у власність шляхом державної реєстрації речових прав на цей об`єкт нерухомості, але виконати це можна лише за умов завершення будівництва новоствореного об`єкта нерухомості відповідно вимог чинного законодавства та прийняття такого нерухомого майна до експлуатації.

У постанові від 14.12.2022 по справі № 607/8551/21 Касаційний цивільний суд Верховного Суду наголосив, що після завершення будівництва та здачі будинку в експлуатацію квартира як окремий об`єкт цивільних правовідносин ще не існує і набуває юридично статусу об`єкта цивільних правовідносин лише після державної реєстрації, здійсненої відповідно до чинного законодавства.

Касаційний цивільний суд Верховного Суду у постанові від 07.11.2018 по справі № 760/7354/16-ц зазначив, що відповідач (продавець майнових прав на нерухоме майно) не виконав свої зобов`язання за договорами про передачу машиномісць та не передав позивачу визначених у договорах документи, що позбавляє позивача можливості оформити своє право власності на придбані об`єкти нерухомого майна. За таких обставин КЦС ВС зазначив, що суди попередніх інстанцій дійшли правильного висновку про наявність передбачених законом підстав для задоволення позову та зобов`язання відповідача передати Позивачеві оформленні належним чином документи, що підтверджують майнове право.

У постанові від 14.12.2021 у справі № 344/16879/15-ц Велика Палата Верховного Суду наголосила, що суб`єктом вимог про визнання права власності може бути будь-яка особа, яка вважає себе власником певного майна, однак не може належним чином реалізувати свої правомочності у зв`язку з наявністю щодо цього права сумнівів у третіх осіб або претензіями третіх осіб чи необхідністю отримати правовстановлюючі документи. Отже, у випадку оспорювання чи невизнання за інвестором, який виконав умови договору інвестування, первісного права власності на новостворений об`єкт інвестування, введений в експлуатацію, ефективним способом захисту такого права є визнання права власності на підставі статті 392 ЦК України. У тих випадках, коли об`єкт нерухомості вже збудований та прийнятий в експлуатацію, проте покупцем не отримані правовстановлюючі документи у зв`язку із порушенням продавцем за договором купівлі-продажу майнових прав на нерухоме майно, взятих на себе договірних зобов`язань щодо передання всіх необхідних документів для оформлення права власності на квартиру, вартість якої сплачена покупцем в повному обсязі, та у разі невизнання продавцем права покупця на цю збудовану квартиру може мати місце звернення до суду з вимогою про визнання за покупцем права власності на проінвестоване (оплачене) ним майно відповідно до положень статті 392 ЦК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України (надалі ЦПК України) кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав свобод чи законних інтересів.

Згідно з ч. 1 ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Разом з тим, передбачені ст. ст. 12 і 13 ЦПК України засади змагальності та диспозитивності цивільного судочинства визначають основні правила, в межах яких мають діяти особи, що беруть участь у справі, та суд при вирішенні справи.

Згідно ч. 3 ст. 12 ЦПК України кожна сторона у цивільному судочинстві повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Статтями 78, 81 ЦПК України визначено, що обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Дослідивши письмові докази у справі, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, з огляду на таке.

Судом встановлено, що між Позивачем та Відповідачем «24» листопада 2020 року укладено Договір купівлі продажу Майнових прав № 5/43 26 зобов`язання за яким Позивачем виконані. В свою чергу Відповідачем отримано документ, що підтверджує готовність Об`єкта нерухомості до експлуатації, і у Відповідача виник обов`язок відповідно до пункту 3.1. та підпункту 5.2.6. пункту 5.2. Договору передати Позивачу необхідні документи згідно чинного законодавством для оформлення права власності на Об`єкт нерухомості.

Даного обов`язку Відповідачем не виконано, що позбавляє Позивача можливості оформити своє право власності на придбаний Об`єкт нерухомості.

За таких обставин, у суду наявні передбачені законом підстави для задоволення позову та зобов`язання Відповідача виконати приписи пункту 3.1. та підпункту 5.2.6. пункту 5.2. Договору купівлі продажу Майнових прав № 5/43 26, що укладений що «24» листопада 2020 року між Позивачем громадянином України ОСОБА_1 та Відповідачем Товариством з обмеженою відповідальністю «БАРСЕЛОНА Ю ЕЙ».

Відповідно до ч. 1ст. 133 ЦПК Українисудові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України з Відповідача на користь Позивача підлягає стягненню сплачений ним судовий збір у сумі 1073,60 грн.

Керуючись ст. ст.19,76,81,247,259,263 265, 354 ЦПК України, ст.15, 16, 190, 629, 655 ЦК України, суд,

ухвалив:

Позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «БАРСЕЛОНА Ю ЕЙ», про зобов`язання вчинити дії задовольнити повністю.

Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю «БАРСЕЛОНА Ю ЕЙ» (ідентифікаційний код юридичної особи: 39296673) передати ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) належним чином оформлені документи, які підтверджують майнове право на отримання у власність квартири АДРЕСА_2 та визначені підпунктом 5.2.6. пункту 5.2. Договору купівлі продажу Майнових прав від 24.11.2020 р. № 5/43 - 26, а саме: 1) підписаний Акт приймання-передачі Об`єкта нерухомості; 2) довідку прооплату вповному обсязівартості майновихправ наквартиру;3) довідку (виписку)із перелікуосіб,які бралиучасть уінвестуванні Об`єктукапітального будівництва;4) технічний паспортна квартиру;5) витяг (відомості)з державногореєстру речовихправ нанерухоме майно земельнуділянку;6) витяг здержавного земельногокадастру проземельну ділянку;7) завірену ТОВ«БАРСЕЛОНА ЮЕЙ» копіюдокументу,що посвідчуєприйняття вексплуатацію закінченогобудівництвом Об`єктукапітального будівництва;8) завірену ТОВ «БАРСЕЛОНА Ю ЕЙ» копію документа, що посвідчує присвоєння Об`єкту капітального будівництва поштової адреси.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «БАРСЕЛОНА Ю ЕЙ» (ідентифікаційний код юридичної особи: 39296673) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) сплачений ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) за подання даної позовної заяви судовий збір у розмірі 1073,60 грн (одна тисяча сімдесят три гривні 60 коп.).

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду через суд першої інстанції.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

Позивач ОСОБА_1 , місце проживання АДРЕСА_4 , РНОКПП: НОМЕР_1 .

Відповідач Товариство зобмеженою відповідальністю«БАРСЕЛОНА ЮЕЙ», місцезнаходження: 08147, Київська область, Києво-Святошинський район, село Софіївська Борщагівка, вулиця Петрівська, будинок № 1, ідентифікаційний код юридичної особи: 39296673.

Повне рішення складено: 12.06.2023 року.

Суддя А.В. Янченко

СудКиєво-Святошинський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення06.06.2023
Оприлюднено13.06.2023
Номер документу111448892
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу

Судовий реєстр по справі —369/2545/23

Ухвала від 17.07.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Головачов Ярослав Вячеславович

Рішення від 04.08.2023

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Янченко А. В.

Рішення від 06.06.2023

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Янченко А. В.

Ухвала від 20.04.2023

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Янченко А. В.

Ухвала від 23.02.2023

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Янченко А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні