Справа № 932/2868/22
Провадження № 2/932/1111/22
Р ІШ ЕН НЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
13жовтня 2022року м.Дніпро
Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська
в складі: головуючого-судді: Цитульського В.І.,
за участю секретаря: Дубовик К.В.
розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судуцивільну справуза позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 прозбільшення розміруаліментів,-
ВСТАНОВИВ:
06 червня 2022 року позивач звернувся до суду із зазначеним позовом.
Стислий виклад позиції позивача зазначеної в позовній заяві.
В обґрунтування якого зазначила, що рішенням Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 20 червня 2013 року по справі 403/15250/12 відповідачу присуджено сплачувати аліменти на утримання доньки у розмірі 500 грн. Аліменти що стягуються з відповідача, в умовах збільшення рівня цін та прожиткового мінімуму на дитину, недостатньо для утримання доньки та її всебічного розвитку. Матеріальне становище відповідача з 2013 року змінилося, він має постійний дохід, що складає 10450 грн. З урахуванням зазначеного, позивач просить змінити спосіб стягнення аліментів на утримання доньки на 1/4 частину доходу відповідача, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Позивач надала заяву про розгляд справи без її участі, проти ухвалення заочного рішення не заперечує.
Відповідач будучи належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи не з`явився, про причину не явки не повідомив, відзиву не надав.
Фактичні обставини встановлені судом.
Позивач та відповідач від шлюбу мають дитину ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Шлюб між сторонами розірвано рішенням Бабушкінського районного суду м.Дніпропетровська від 22 жовтня 2016 року.
Рішенням Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 20 червня 2013 року з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , стягнуто аліменти в розмірі 500 грн. 00 коп. щомісяця на користь ОСОБА_1 на утримання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , до її повноліття, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_4 , починаючи стягнення з 29.11.2012 року.
Норми права, що застосовуються судом.
За змістомст.180 СК Українибатьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким вона проживає. Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів. (ч. 3ст. 181 СК України).
Із приписівст.181, СК Українивбачається, що розмір аліментів, визначений рішенням суду, не вважається незмінним.
Відповідно до положеньст. 182 СК Українипри визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини; 2 ) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3-1) наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; 3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення.
Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
Відповідно до ч. 1ст. 183 СК Україничастка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Положеннямистатті 27 Конвенції «Про права дитини», яку ратифікованоПостановою ВР № 789-XII від 27.02.91 р., передбачено право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Відповідно до ч. 2 ст. 27 Конвенції батько (-ки) або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.
Прожитковий мінімум на дитину віком від 6 до 18 років у 2022 році становить: 2833 грн.
Право вимагати зміни розміру аліментів шляхом зміни способу присудження аліментів не може заперечуватися, адже можливість вибору способу присудження аліментів з огляду на мінливість життєвих обставин, зазначених ст.ст.182-184 СК України, не може обмежуватися разовим її здійсненням.
З огляду на наявність імперативного дозволу змінювати розмір аліментів шляхом зміни способу їх присудження, за положеннями ст. ст.183,192 СК Українизміна розміру аліментів може мати під собою зміну способу їх присудження (зміна розміру аліментів, стягнутих за рішенням суду у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини на розмір аліментів, визначений у певній твердій грошовій сумі та навпаки).
Такий висновок також узгоджується із правовою позицією, висловленою Верховним Судом України у постанові від 5 лютого 2014 року у справі № 6-143цс-13, відповідно до якої вимоги зміни розміру аліментів шляхом зміни способу присудження аліментів не може заперечуватись, адже можливість вибору способу присудження аліментів з огляду на мінливість життєвих обставин, зазначених в ст.ст. 182 - 184 СК України, не може обумовлюватись разовим її здійсненням й відповідно з огляду на відсутність імперативної заборони змінювати розмір аліментів шляхом зміни способу їх присудження, за положеннямист.192 СК Українизміна розміру аліментів може мати під собою й зміну способу їх присудження.
Висновок суду.
Як встановлено судом, розмір аліментів, які стягуються з відповідача на утримання дитини на користь позивача визначено судому твердій грошовій сумі 500,00 грн., тобто з відповідача стягуються аліменти на утримання дитини у меншому за мінімальний розмір відповідно доЗакону України «Про Державний бюджет на 2022 рік»для дітей, встановленийстаттею 182 СК України, що призводить до порушення прав дитини на належне матеріальне забезпечення.
Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність змінити спосіб стягнення аліментів, що стягуються з відповідача та враховуючи положення законодавства щодо права того з батьків, з яким проживає дитина, вирішувати питання щодо способу стягнення аліментів, суд вважає за необхідне стягувати в подальшому з відповідача на користь позивача аліменти на утримання дитини в розмірі 1/4 частки від всіх видів заробітку (доходу) платника аліментів, щомісячно, але не менше, ніж 50 % від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку і до досягнення дитиною повноліття.
Встановивши вказані обставини та врахувавши характер спірних правовідносин, надавши оцінку доказам у їх сукупності та перевіривши їх доказами, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги про зміну способу стягнення аліментів підлягають задоволенню.
У відповідності до п. 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» у новому розмірі аліменти сплачуються з дня набрання рішенням законної сили.
Керуючись ст.ст.4,5,13,76-81,89,137,141,264-265,274-279, 280 ЦПК України,суд, -
В ИР ІШ ИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів задовольнити.
Змінити спосіб присуджених до стягнення аліментів, встановлений рішенням Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 20 червня 2013 року у справі № 403/15250/12, та стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , уродженця с.Іларіонове Синельниківського району Дніпропетровської області, РНОКПП НОМЕР_1 , працюючого слюсарем-ремонтником в ТОВ «Дніпропромліт» (ЄДРПОУ 21866376, 52005, Дніпропетровська область, Дніпровський район, смт. Слобожанське, вул. Виробнича, 13) на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_2 на утримання доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , щомісячно аліменти у розмірі 1/4 частки з усіх видів заробітку (доходу) відповідача, але не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з дня набрання рішенням законної сили, до досягнення дитиною повноліття.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Апеляційна скарганарішеннясудуподаєтьсябезпосередньодосуду апеляційноїінстанціїпротягомтридцятиднівздняйого проголошення.Якщовсудовомузасіданнібулооголошенолише вступнутарезолютивнучастинисудовогорішенняабоу разірозглядусправи(вирішенняпитання)безповідомлення(виклику)учасниківсправи,зазначенийстрокобчислюєтьсяздняскладенняповного судовогорішення.Учасниксправи,якомуповнерішеннясудунебуловручено уденьйого проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених участині другійстатті 358 цього Кодексу.
Рішення суду складено та підписано 13 жовтня 2022 року
Суддя: В.І.Цитульський
Суд | Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2022 |
Оприлюднено | 13.06.2023 |
Номер документу | 111450169 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів |
Цивільне
Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Цитульський В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні