Справа № 192/1100/23
Провадження №2/192/326/23
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"12" червня 2023 р. суддя Солонянського районного суду Дніпропетровської області Тітова О.О., розглянувши в смт Солоне Дніпропетровської області позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗЕМЛЕТРЕЙД» про скасування рішення про державну реєстрацію прав земельної ділянки, скасування державної реєстрації кадастрового номеру,
встановив:
Позивач 06 червня 2023 року через представника адвоката Мілька А.В. звернувся з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗЕМЛЕТРЕЙД» в якому просить скасувати рішення про державну реєстрацію прав земельної ділянки площею 1.3561 га, кадастровий номер 1225080500:01:002:0066, номер запису про право власності 37614714 від 04.08.2020 року, яка зареєстрована за Товариством з обмеженою відповідальністю «ЗЕМЛЕТРЕЙД». Скасувати державну реєстрацію кадастрового номеру 1225080500:01:002:0066 земельної ділянки площею 1.3561 га, у Державному земельному кадастрі. Третіми особами зазначено Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 .
Дослідивши позовну заяву, вважаю, що її необхідно залишити без руху з наступних підстав.
Відповідно до ст.175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява повинна містити, зокрема, спосіб (способи)захисту правабо інтересів, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги із зазначенням доказів, що підтверджують такі обставини, зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Згідно ч.3,5ст.177ЦПК Україниу разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача, зокрема про призначення експертизи, витребування доказів тощо. До позовної заяви позивач зобов`язаний додати всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Позовна заява не відповідає вказаним вимогам.
Склад учасників справи визначається позивачем при зверненні до суду.
Одночасно, такі учасники справи, як треті особи, поділяються на тих, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору та тих, які таких вимог не заявляють.
При цьому 3-і особи які не заявляють самостійних вимог на предмет спору можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача, їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи чи за ініціативою суду.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
В позовній заяві представник позивача посилається на те, що рішення суду може вплинути на права та законні інтереси ГУ Держгеокадастру у Дніпропетровській області та інших співвласників земельної ділянки, які прийняли спадщину після смерті ОСОБА_4 , однак, не зазначає на якій стороні необхідно залучити кожну з визначених представником позивача 3-ю особу та на яких підставах.
Не зрозуміло на які права чи обов`язки ГУ Держгеокадастру у Дніпропетровській області та яким чином може вплинути рішення суду у справі, враховуючи, що орган, який здійснив державну реєстрацію земельної ділянки за відповідачем представником позивача не зазначено, а відмова у присвоєнні кадастрового номеру земельної ділянки прийнята ГУ Держгеокадастру у Тернопільській області.
Оскільки заяв відповідно до ст. 53 ЦПК України до суду не надходило, питання про залучення 3-х осіб на даній стадії судом не вирішувалось.
У разі необхідності залучення 3-х осіб за ініціативою позивача, необхідно подати суду заяву, як передбачено ст.53 ЦПК України, в якій зазначити на стороні позивача чи відповідача представник вважає необхідним залучити відповідну 3-ю особу та на які права чи обов`язки кожної із 3-х осіб та яким чином може вплинути рішення суду у даній справі.
Позивач обґрунтовує свої вимоги тим, що є спадкоємцем за заповітом ОСОБА_4 власника земельної ділянки, площею 0.6033 га, яка розташована на території с.Новоандріївка Олександропільської сільської ради та посилається на свідоцтво про право на спадщину за заповітом від 06.07.2016 року, яким визначено, що позивач успадкував 1/3 частину іншої земельної ділянки.
Обставини спадкування земельної ділянки, площею 0.6033 га, яка розташована на території с.Новоандріївка Олександропільської сільської ради та охоплення цієї частини спадщини заповітом ОСОБА_4 в позовній заяві не викладені та доказів на підтвердження цих обставин представником не зазначено, як не зазначено і про неможливість подання таких доказів, навпаки, представник зазначає, що докази, які не можуть бути подані разом з позовною заявою відсутні.
Позивачу необхідно зазначити обставини на підтвердження спадкування земельної ділянки, площею 0.6033 га, яка розташована на території с.Новоандріївка Олександропільської сільської ради.
Позивач просить скасувати рішення про державну реєстрацію прав земельної ділянки відповідача, при цьому не зазначає дату такого рішення, його номер та ким дане рішення прийнято.
Позивачу необхідно конкретизувати зміст заявлених позовних вимог та визначитись з обраним способом захисту.
Так, вказуючи, що державна реєстрація земельної ділянки скасовується у разі ухвалення судом рішення про скасування такої реєстрації, позивач заявляє вимогу про скасувати рішення про державну реєстрацію прав земельної ділянки відповідача.
Позивач зазначає про те, що ним буде заявлено клопотання про проведення експертизи, однак в порушення вимог ч. 3 ст.177 ЦПК таких клопотань разом з позовною заявою не подає.
У разі необхідності проведення експертизи позивачу необхідно подати відповідне клопотання.
Також позивачу необхідно зазначити щодо наявності у нього або іншої особи оригіналів доказів, копії яких додано до позовної заяви.
Відповідно доч.1ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175і177цього Кодексу постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ст.185 ЦПК України позовну заяву необхідно залишити без руху, надати позивачу строк протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали для усунення вищезазначених недоліків.
Роз`яснити, що усунення недоліків відбувається шляхом надання позовної заяви, викладеній в новій редакції, а клопотання, за необхідності їх подання, оформлюються окремим процесуальним документом.
Керуючись ст. ст. 185 ЦПК України, суд
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 доТовариства зобмеженою відповідальністю«ЗЕМЛЕТРЕЙД» проскасування рішенняпро державнуреєстрацію правземельної ділянки,скасування державноїреєстрації кадастровогономерузалишити без руху, надати позивачу строк протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків.
Роз`яснити позивачу що у разі, якщо він не виконає вказані вимоги, заява вважається неподаною і повертається їй, що не перешкоджає повторному зверненню до суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України https://court.gov.ua/sud0438/.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.О. Тітова
Суд | Солонянський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2023 |
Оприлюднено | 13.06.2023 |
Номер документу | 111457684 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Солонянський районний суд Дніпропетровської області
Тітова О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні