Ухвала
від 12.06.2023 по справі 639/2833/23
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 639/2833/23

Провадження№1-кс/639/989/23

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 червня 2023 року м. Харків

Слідчий суддя Жовтневого райсуду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю: секретаря судових засідань ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові клопотання слідчого СВ ВП №1 Харківського РУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів,-

в с т а н о в и в :

До Жовтневого районного суду м. Харкова надійшло клопотання слідчого СВ ВП №1 Харківського РУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , яке погоджено з прокурором Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей та документів по кримінальному провадженню, внесеному 22.11.2022 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022221210000893 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.

Клопотання обґрунтоване тим, що 21.11.2022, невстановлена особа, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, заволоділа грошовими коштами ОСОБА_5 , який на той час перебував за адресою: АДРЕСА_1 .

Під час проведення досудового розслідування, в якості потерпілого було допитано ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який пояснив, що 21.11.2022, виставив на продаж на сайті «OLX» мотор для човна, вказавши вартість за нього 28000,00 гривень. Об 11:16 цього ж дня, на його мобільний номер НОМЕР_1 , у мессенджері «Viber», надійшло повідомлення віж користувача на ім`я ОСОБА_6 з номеру телефону НОМЕР_2 , яка запропонувала купити мотор, перерахувавши всю суму грошових коштів на банківську картку ОСОБА_5 , після чого останній повинен буде відправити мотор « ІНФОРМАЦІЯ_2 », на що потерпілий дав згоду. Далі Sophie надіслала ОСОБА_5 скрін-шоти, що зарахування на його банківську картку грошових коштів у сумі 28000,00 гривень здійснено успішно, проте номер картки та П.І.Б. зазначено у скрін-шоті не було. У подальшому Sophie написала ОСОБА_5 , що він повинен перейти за посиланням, яке вона надійшле у смс повідомленні, для того, щоб мати змогу отримати грошові кошти на картку, які Sophie нібито перерахувала . Надалі ОСОБА_5 перейшов за посиланням, проте заповнити анкету повністю останньому не вдалось, про що він повідомив Sophie. Остання відповіла, що зараз із потерпілим зв`яжиться співробітник « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та допоможе з реєстрацією, а також з отриманням грошового переказу.

О 16:26 цього ж дня, ОСОБА_5 зателефонував невідомий чоловік з номеру телефону НОМЕР_3 , який представився співробітником « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та пояснив, що на його банківській картці встановлений ліміт на отримання грошових переказів у розмірі 10000,00 гривень, тому грошові кошти будуть надходити окремими транзакціями. Після чого, з номеру 729, ОСОБА_5 почали надходити смс-повідомлення з кодами, які останній називав невідомому чоловіку, та останній запевнив потерпілого, що найближчим часом відбудеться зарахування грошових коштів на банківську картку ОСОБА_5 у розмірі 28000,00 гривень. Зачекавши пів години, ОСОБА_5 зайшов у свій мобільний додаток ІНФОРМАЦІЯ_4 , де виявив, що невідомі особи здійснили переказ з належної йому банківської картки « ІНФОРМАЦІЯ_3 » єПідтримка у сумі 4930,00 гривень та 70,00 гривень на його картку для виплат « ІНФОРМАЦІЯ_5 » № НОМЕР_4 , на якій також знаходились особисті грошові кошти ОСОБА_5 у сумі 25000,00 гривень, після чого всю суму грошових коштів, які знаходились на банківській картці потерпілого, було переведено на картку НОМЕР_5 , власник якої ОСОБА_5 невідомий. Таким чином, невідомі особи шахрайським шляхом здійснили зняття грошових коштів з банківської картки ОСОБА_5 , на загальну суму приблизно 30000,00 гривень,

Через деякий час, ОСОБА_5 отримав смс-повідомлення від « ІНФОРМАЦІЯ_3 » про те, що його мобільний номер телефону НОМЕР_6 більше не використовується для роботи в ІНФОРМАЦІЯ_4 , а також про те, що вхід у його мобільний додаток « ІНФОРМАЦІЯ_4 », було здійснено з іншого пристрою 21.11.2022 16:29 ІPhone 12 Pro Max IOS 16.0.2.217.12.223.23.

У подальшому, ОСОБА_5 надав роздруківки у вигляді скрін-шотів зі свого мобільного телефону, роздруківки UKRSIBBANK, в яких зазначено рух грошових коштів по його банківській картці, а також надав згоду на виготовлення скан-копії своєї банківської картки.

Відомості, які містяться у документах, що становлять банківську таємницю про відкриття, використання та рух грошових коштів по рахунках, відкритих на ім`я зазначеної особи, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та будуть використані слідством у якості доказів.

Враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, з метою їх огляду та опрацювання, необхідно отримати тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю вилучення їх копій, які перебувають у володінні Акціонерного Товариства « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ: НОМЕР_7 , юридична адреса: АДРЕСА_2 , або банківської установи, яка є його представником, філією, підрозділом у м. Харков

В судове засідання прокурор не з`явилась, надала клопотання про розгляд справи за її відсутності, клопотання просила задовольнити.

Інші учасники процесу у судове засідання не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином.

Дослідивши додані до клопотання матеріали, перевіривши доводи клопотання, приходжу до такого.

Згідно вимог п.1 ч.1 ст. 91 КПК України, у кримінальному провадженні підлягають доказуванню подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення). За загальним правилом, визначеним в ч.1 ст. 92 КПК України, обов`язок доказування обставин, передбачених ст. 91 КПК України, покладається на слідчого, прокурора.

Згідно з вимогами ч.1 ст.92 КПК України обов`язок доказування обставин, що досліджуються у кримінальному провадженні покладено на слідчого та прокурора.

Відповідно до ч.2 ст.93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 162 КПК України, ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність», зазначені документи містять охоронювану законом таємницю і є банківською таємницею, що передбачає особливий порядок тимчасового доступу і вилучення.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно п.18 Листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 05.04.2013 № 223-558/0/4-13, беручи до уваги зміст положень ч.1 ст.86, частин 2 та 3 ст. 93 КПК, застосування стороною кримінального провадження такого способу збирання доказів, як вилучення речей чи документів (ч.1 ст.163 КПК) під час отримання доступу до речей і документів може здійснюватися у випадках, якщо:

1.) особа, у володінні якої знаходяться речі або документи, не бажає добровільно передати їх стороні кримінального провадження або є підстави вважати, що вона не здійснить таку передачу добровільно після отримання відповідного запиту чи намагатиметься змінити або знищити відповідні речі або документи;

2.) речі та документи згідно зі ст.162 КПК містять охоронювану законом таємницю і таке вилучення необхідне для досягнення мети застосування цього заходу забезпечення. В інших випадках сторона кримінального провадження може витребувати та отримати речі або документи за умови їх добровільного надання володільцем без застосування процедури, передбаченої главою 15 КПК.

Органом досудового розслідування доведено наявність достатніх підстав вважати, що інформація, зазначена в мотивувальній частині клопотання, сама по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у звязку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; ці відомості можуть бути використані як докази.

Таким чином, слідчий суддя вважає, що наявні підстави, передбачені ст.132, ч. ч. 5, 6 ст.163 КПК України, вважати, що вказана інформація, доступ до якої просить надати слідчий, може знаходитись у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

З огляду на викладене, клопотання слідчого підлягає задоволенню.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст.132,160,162,163, 166 КПК України, слідчий суддя, -

п о с т а н о в и в :

Клопотання слідчого СВ ВП №1 Харківського РУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів -задовольнити.

Надати старшому слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_7 , старшому слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області майору поліції ОСОБА_8 , слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ст. лейтенанту поліції ОСОБА_9 , старшому слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_10 , слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ст. лейтенанту поліції ОСОБА_11 , старшому слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_12 , старшому слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_13 , старшому слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_14 , слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_15 , слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_16 , старшому слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_17 , слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_18 , слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 , слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_19 , слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_20 , та іншим працівникам поліції у порядку ст. 40 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю вилучення копій документів та інших носіїв інформації (у тому числі електронних), що становлять банківську таємницю, та перебувають у володінні: Акціонерного Товариства « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ: НОМЕР_7 , юридична адреса: АДРЕСА_2 , або банківської установи, яка є його представником, філією, підрозділом у м. Харкові, щодо банківської картки НОМЕР_4 , а саме:

-документи реєстраційних (юридичних справ), документів про відкриття (закриття), обслуговування рахунків, свідоцтва, доручень, довідок, довіреностей, копій паспортів тощо;

-банківських карток зі зразками підписів осіб, які уповноважені розпоряджатися рахунками;

- платіжних доручень, котрі надавалися в банк клієнтом;

-інформацію щодо руху грошових коштів по картці/рахунку НОМЕР_4 за період з 09:00 годин 20.11.2022 по 09:00 годин 22.11.2022, із зазначенням контрагентів та номерів рахунків, з яких й на які здійснювались перекази грошових коштів, також інформацію про осіб на чиї ім`я зареєстровані номери карток/рахунків з яких та на які здійснювався переказ грошових коштів, з наданням документів які стали підставою для відкриття вказаних рахунків, в тому числі ідентифікаційного коду і паспорту власників банківських карток;

-відомості щодо «ip»-адрес, з яких проводилося з`єднання з банківською установою при доступі до системи інтернет-банкінгу при користуванні рахунками, закріпленими за вищевказаною банківською карткою за період з 09:00 годин 20.11.2022 по 09:00 годин 22.11.2022.

-інформацію щодо використання електронного пристрою під час проведення операцій з банківською карткою/рахунком НОМЕР_4 з зазначенням ip-адреси, пристроїв та місця де здійснювались різноманітні операції в період з 09:00 годин 20.11.2022 по 09:00 годин 22.11.2022.

Строк дії ухвали 1 місяць.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЖовтневий районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення12.06.2023
Оприлюднено07.05.2024
Номер документу111458150
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —639/2833/23

Ухвала від 07.10.2024

Кримінальне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Васильєва Н. М.

Ухвала від 07.10.2024

Кримінальне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Васильєва Н. М.

Ухвала від 12.06.2023

Кримінальне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Чижиченко Д. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні