ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"13" червня 2023 р. м ХарківСправа № 922/2449/23
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Новікової Н. А.
розглянувши матеріали позовної заяви (вх. № 2449/23 від 09.06.2023) у справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Еталоненергомаш" (61046, місто Харків, вулиця Пожарського, буд. 2/10, ЄДРПОУ 33411949)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Карагандинский турбомеханический завод" (Республіка Казахстан, 100008, місто Караганда, обліковий квартал 108, будівля 31Г)
про стягнення 28 250,00 доларів США (1 033 062,35 грн.), -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Еталоненергомаш" (позивач по справі) звернулось до Господарського суду Харківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Карагандинский турбомеханический завод" (відповідач по справі) про стягнення 28 250,00 доларів США (1 033 062,35 грн.).
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд виходить з наступного.
Згідно з ч. 1 ст. 174 ГПК України суд, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно зі статтею 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Так, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру розмір ставки судового збору складає 1 розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, а за подання позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається з матеріалів позову, позивачем заявлено майнову вимогу про стягнення з відповідача 28 250,00 доларів США (1 033 062,35 грн.). Проте до позовної заяви позивачем не надано належних та допустимих документальних в розумінні процесуального закону доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі, оскільки поданий до позовної заяви через систему «Електронний суд» текст документу (зазначений в додатку до позову як квитанція) через некоректне сканування його позивачем є нерозбірливим та взагалі таким, що не читається.
Враховуючи наведені норми чинного законодавства, способом усунення недоліку позовної заяви визначається сплата та подання до суду оригіналу документа, який підтверджує сплату судового збору у визначеному розмірі та на належні платiжнi реквiзити господарського суду Харківської області.
Водночас, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно зі ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку» від 05.03.2009 № 270 розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку є документ встановленої відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Таким чином, належним доказом відправлення сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.
Проте, як вбачається з матеріалів позову, позивачем не надано доказів надіслання позову разом з додатками на адресу відповідача по справі.
Крім того, частиною другою статті 164 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Зазначені вимоги Господарського процесуального кодексу України позивачем також не виконано, оскільки позивачем не додано до позовної заяви жодних документальних доказів, на які останній посилається в позові, як і не зазначено переліку таких доказів.
Згідно приписів частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 174 ГПК України).
Враховуючи те, що позовну заяву Товариством з обмеженою відповідальністю "Еталоненергомаш" подано без додержання вимог статей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне залишити її без руху та надати позивачу строк на усунення відповідних недоліків.
Враховуючи вищенаведене та керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234, 235 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Залишити без руху позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Еталоненергомаш" (вх. № 2449/23 від 09.06.2023).
2. Надати позивачу строк 5 днів з дня вручення йому цієї ухвали для усунення недоліків, а саме:
- сплати та надання належних документальних доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі (15.495,94 грн.);
- надання доказів на підтвердження відправлення копії позовної заяви та доданих до неї документів учасникам справи;
- надання всіх наявних у позивача доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги;
- зазначення переліку документів та інших доказів, що буде додано до заяви.
Роз`яснити позивачу, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 ГПК України.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/.
Ухвала набирає чинності з моменту її підписання.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвалу складено та підписано 13.06.2023.
СуддяН.А. Новікова
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2023 |
Оприлюднено | 14.06.2023 |
Номер документу | 111484140 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Новікова Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні