Ухвала
від 15.05.2023 по справі 757/19479/23-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/19479/23-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 травня 2023 року

слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва: ОСОБА_1 ,

при секретарі: ОСОБА_2 ,

за участю:

прокурора: не з`явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві провадження за клопотанням Прокурора Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 42022000000000441 від 13.04.2022 року,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Печерського районного суду м. Києва з клопотанням про накладення арешту на грошові кошти, що знаходяться на банківському рахунку ТОВ «Кохан Транс Буд» (код ЄДРПОУ 34478978) № НОМЕР_1 , відкритому у АТ КБ «ПРИВАТБАНК» (МФО 305299), юридична адреса: м. Київ, вул. Грушевського, 1д, та арешт на видаткові операції по рахунках за виключенням операцій зі сплати податків, зборів (обов`язкових платежів) та виплат заробітної плати працівникам.

В обґрунтування клопотання прокурор зазначає, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке 13.04.2022 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022000000000441 відомості за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 364-1, ч. 2 ст. 366 КК України.

Під час розслідування у кримінальному провадженні досліджуються обставини за яких службовими особами юридичних осіб приватного права вчиняються дії, спрямовані на привласнення чужого майна, вчинені в особливо великому розмірі, а також здійснюються фінансові операції з майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, та вчиняються дії, спрямовані на приховування, маскування походження такого майна, вчинені в особливо великому розмірі.

Також у матеріалах кримінального провадження містяться відомості про те, що службові особи юридичних осіб приватного права, у тому числі банківських установ, використовують свої повноваження всупереч інтересам юридичної особи з метою одержання неправомірної вигоди для себе та інших осіб, що спричинило тяжкі наслідки.

07.06.2022 року ТОВ «Кохан Транс Буд» (код ЄДРПОУ 34478978,юридична адреса: м. Київ, вул. Хрещатик, буд. 15/4 А) здійснило спробу перерахування коштів з свого рахунку № НОМЕР_1 , відкритого в АТ КБ «Приватбанк» у розмірі 10,2 млн. грн. на рахунок № НОМЕР_2 , який відкритий у АТ КБ «Приватбанк» та належить ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Києва, ІПН НОМЕР_3 ). Вказані грошові кошти було заблоковано підрозділом внутрішнього фінансового моніторингу АТ КБ «Приватбанк» та на вказані грошові кошти накладено арешт.

Встановлено, що директором ТОВ «Кохан Транс Буд» є ОСОБА_4 , засновниками компанії є громадяни РФ ОСОБА_5 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та ОСОБА_6 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 . Основним видом діяльності ТОВ «Кохан Транс Буд» є надання в оренду і експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Крім того, за наявною інформацією ОСОБА_5 є керівником в компаніях-резидентах РФ, а саме ТОВ «РТ-Развітіе бізнеса» (засновник державна корпорація по сприянню та розробці, виробництві та експорту високотехнологічної промислової продукції як цивільного так і військового призначення «Ростех») ЗАТ «Сидиком», ТОВ «Максимедиа»; засновник ТОВ «Лукоморье», ТОВ «Сидиком Навигация», ТОВ «Сидиком Паблишн», ТОВ «Єкспимедиа», ТОВ «Клиника Версаж» а також ПП « ОСОБА_5 » (надання послуг при купівлі-продажу нерухомого майна за винагороду або на договірній основі); ОСОБА_6 є керівником в компаніях-резидентах РФ: ТОВ «Р-Телематика», ТОВ «РТ Старт», ТОВ «Прогород Навигация» та засновником ТОВ «Р-Телематика», ТОВ «Лукоморье», ТОВ «РТ Старт», ТОВ «Нанобиолайф», ТОВ «Прогород Навигация», а також ПП «Бакутін Дмитро Вадимович» (консультування з питань комерційної діяльності та управління).

Із матеріалів кримінального провадження вбачається, що в січні 2022 року ТОВ «Кохан Транс Буд» продало нежитлове приміщення, яке було у його власності, а саме № 192б літ. А приміщення з №1 по АДРЕСА_3 .

Крім того, вивченням руху коштів по банківським рахунками ТОВ «Кохан Транс Буд» встановлено, що 21.01.2022 року на рахунок ТОВ «Кохан Транс Буд» в АТ КБ «ПРИВАТБАНК» надійшли грошові кошти з призначення платежу «згідно договору купівлі нежитлового приміщення № 103» від ОСОБА_7 (ІПН НОМЕР_4 ) та ОСОБА_8 (ІПН НОМЕР_5 ) по 2 832 360 грн. від кожного.

24.02.2022 року на рахунок ТОВ «Кохан Транс Буд» в АТ КБ «ПРИВАТБАНК» з призначенням платежу «згідно договору купівлі нежитлового приміщення № 103» від громадянина РФ (а також Ізраїлю» ОСОБА_9 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_6 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 ) надійшли грошові кошти у розмірі 5 664 720 грн.

24.02.2022 року на рахунок ТОВ «Кохан Транс Буд» в КТ КБ «ПРИВАТБАНК» з призначенням платежу «згідно договору купівлі нежитлового приміщення № 103» від громадянина РФ (а також Ізраїлю) ОСОБА_10 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН НОМЕР_7 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_5 ) надійшли грошові кошти у розмірі 9,3 млн. грн.

31.01.2022 року на підставі договору банківського вкладу № 23/01 від 31.01.2022 ТОВ «Кохан Транс Буд» вказані грошові кошти на загальну суму 22,3 млн грн., розміщені на рахунку в АТ «Укрексімбанк». 26.05.2022 вказані грошові кошти було повернуто на рахунок ТОВ «Кохан Транс Буд» відкритий в АТ КБ «ПРИВАТБАНК».

Ураховуючи викладене є обґрунтована необхідність застосування на даній стадії досудового розслідування, такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна.

Вищевказана діяльність супроводжується використанням банківського рахунку ТОВ «Кохан Транс Буд» (код ЄДРПОУ 34478978) № НОМЕР_1 , відкритому у АТ КБ «ПРИВАТБАНК» (МФО 305299), юридична адреса: м. Київ, вул. Грушевського, 1д.

Таким чином, існують підстави вважати, що грошові кошти, які знаходься на банківському рахунку ТОВ «Кохан Транс Буд» (код ЄДРПОУ 34478978), набуті кримінально протиправним шляхом та використовуватимуться для вчинення інших кримінальних правопорушень.

Грошові кошти, які знаходься на банківському рахунку ТОВ «Кохан Транс Буд» (код ЄДРПОУ 34478978), постановою Старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_11 від 23.06.2022 року визнані речовими доказами у кримінальному провадженні.

З урахуванням вказаних обставин та з метою попередження незаконного відчуження майна чи інших негативних наслідків, які можуть перешкодити проведенню всебічного та повного досудового розслідування, зважаючи на те, що в даному випадку обмеження права власності є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження, прокурор просить клопотання задовольнити.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 172 КПК України, клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання. Клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

Отже, оскільки, майно на яке просить накласти арешт прокурор, не є тимчасово вилученим, слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження.

В судове засідання прокурор не з`явився, про день, час, місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, в якій підтримав вимоги клопотання з викладених у ньому підстав, просив їх задовольнити.

Згідно із ч. 4 ст. 107 КПК України, під час розгляду клопотання фіксування судового процесу технічними засобами не здійснювалось.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню, зважаючи на наступне.

Слідчим суддею встановлено, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке 13.04.2022 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022000000000441 відомості за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 364-1, ч. 2 ст. 366 КК України.

Під час розслідування у кримінальному провадженні досліджуються обставини за яких службовими особами юридичних осіб приватного права вчиняються дії, спрямовані на привласнення чужого майна, вчинені в особливо великому розмірі, а також здійснюються фінансові операції з майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, та вчиняються дії, спрямовані на приховування, маскування походження такого майна, вчинені в особливо великому розмірі.

Із матеріалів кримінального провадження вбачається, що в січні 2022 року ТОВ «Кохан Транс Буд» продало нежитлове приміщення, яке було у його власності, а саме № 192б літ. А приміщення з №1 по АДРЕСА_3 .

Крім того, вивченням руху коштів по банківським рахунками ТОВ «Кохан Транс Буд» встановлено, що 21.01.2022 року на рахунок ТОВ «Кохан Транс Буд» в АТ КБ «ПРИВАТБАНК» надійшли грошові кошти з призначення платежу «згідно договору купівлі нежитлового приміщення № 103» від ОСОБА_7 (ІПН НОМЕР_4 ) та ОСОБА_8 (ІПН НОМЕР_5 ) по 2 832 360 грн. від кожного.

24.02.2022 року на рахунок ТОВ «Кохан Транс Буд» в АТ КБ «ПРИВАТБАНК» з призначенням платежу «згідно договору купівлі нежитлового приміщення № 103» від громадянина РФ (а також Ізраїлю» ОСОБА_9 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_6 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 ) надійшли грошові кошти у розмірі 5 664 720 грн.

24.02.2022 року на рахунок ТОВ «Кохан Транс Буд» в КТ КБ «ПРИВАТБАНК» з призначенням платежу «згідно договору купівлі нежитлового приміщення № 103» від громадянина РФ (а також Ізраїлю) ОСОБА_10 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН НОМЕР_7 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_5 ) надійшли грошові кошти у розмірі 9,3 млн. грн.

31.01.2022 року на підставі договору банківського вкладу № 23/01 від 31.01.2022 ТОВ «Кохан Транс Буд» вказані грошові кошти на загальну суму 22,3 млн грн., розміщені на рахунку в АТ «Укрексімбанк». 26.05.2022 вказані грошові кошти було повернуто на рахунок ТОВ «Кохан Транс Буд» відкритий в АТ КБ «ПРИВАТБАНК».

Грошові кошти, які знаходься на банківському рахунку ТОВ «Кохан Транс Буд» (код ЄДРПОУ 34478978), постановою Старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_11 від 23.06.2022 року визнані речовими доказами у кримінальному провадженні.

Як визначено у ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Згідно п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення, зокрема, збереження речових доказів.

Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Як визначено у ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Оскільки, грошові кошти в безготівковій формі, які знаходяться на рахунках, на які просить накласти арешт прокурор, визнані речовими доказами у кримінальному провадженні та зважаючи на те, що незастосування накладення арешту може призвести до настання наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, беручи до уваги наслідки арешту майна для інших осіб, розумність та співмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, доведеність необхідності такого заходу забезпечення кримінального провадження, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню в частині накладення арешту на грошові рахунки.

Щодо вимог клопотання надати старшим слідчим в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України довідку про залишок коштів на рахунку при накладенні арешту на кошти та в подальшому надавати дану інформацію про залишок коштів на зазначеному рахунку за запитом старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_11 , то вони є необґрунтованими, оскільки, відповідно до ст. 170 КПК України, не входять до компетенції слідчого судді при розгляді клопотання про накладення арешту, а тому клопотання в цій частині задоволенню не підлягає.

При цьому, слідчий суддя роз`яснює, що згідно ст. 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 107, 170, 172, 173, 174, 309, 372, 392, 532 Кримінального процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання Прокурора Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 42022000000000441 від 13.04.2022 року, задовольнити частково.

Накласти арешт на грошові кошти, що знаходяться на банківському рахунку ТОВ «Кохан Транс Буд» (код ЄДРПОУ 34478978) № НОМЕР_1 , відкритому у АТ КБ «ПРИВАТБАНК» (МФО 305299), юридична адреса: м. Київ, вул. Грушевського, 1д, та арешт на видаткові операції по рахунках за виключенням операцій зі сплати податків, зборів (обов`язкових платежів) та виплат заробітної плати працівникам.

В іншій частині вимог клопотання відмовити.

Роз`яснити підозрюваному, обвинуваченому, їх захисникам, законним представникам, іншим власникам або володільцям майна, представнику юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково до слідчого судді Печерського районного суду м. Києва.

Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором у кримінальному провадженні № 42022000000000441 від 13.04.2022 року.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення15.05.2023
Оприлюднено07.05.2024
Номер документу111512080
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —757/19479/23-к

Ухвала від 15.05.2023

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Григоренко І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні