Рішення
від 08.06.2023 по справі 757/1035/21-ц
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/1035/21-ц

Категорія 75

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 червня 2023 року Печерський районний суд міста Києва в складі:

головуючого судді: Соколова О.М.,

при секретарі судових засідань - Матвійчуку В.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «РОСТ ЕКСПРЕС», Компанії «Рідлінгтон Комершиал Лімітед» про визнання припиненими трудових відносин-,

В С Т А Н О В И В :

У січні 2021 року адвокат Сітарчук Олена Олегівна в інтересах ОСОБА_1 (далі - Позивач, ОСОБА_1 ) звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «РОСТ ЕКСПРЕС» (далі- Відповідач 1, ТОВ «РОСТ ЕКСПРЕС»), Компанії «Рідлінгтон Комершиал Лімітед» (далі - Відповідач 2), згідно вимог якого позивач просить суд припинити трудові відносини ОСОБА_1 з Товариством з обмеженою відповідальністю «РОСТ ЕКСПРЕС»,, у зв`язку із звільненням ОСОБА_1 з посади директора Товариства з обмеженою відповідальністю «РОСТ ЕКСПРЕС» за власним бажанням на підставі ст. 38 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП Україн).

Мотивуючи свої вимоги позивач вказує, що 03.12.2008 року ОСОБА_1 було призначено директором ТОВ «Рост Експрес». На підставі наказу № 1-к від 04.12.2008 року «Про призначення на посаду директора» ОСОБА_1 приступила до виконання обов`язків директора ТОВ «Рост Експрес», про що до трудової книжки було внесено запис № 18.

Відповідно до ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» відомості про ОСОБА_1 , як керівника ТОВ «Рост Експрес» було внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Відповідно до статуту ТОВ «Рост Експрес» у редакції від 04.12.2008 року єдиним учасником ТОВ «Рост Експрес» є Компанія «Рідлінгтон Комершиал Лімітед».

Реалізуючи своє право на розірвання трудового договору, ОСОБА_1 адресувала єдиному учаснику ТОВ «Рост Експрес» заяву про звільнення за власним бажанням від 01.07.2020 року, у якій просила її звільнити з 16.11.2020 року. Разом із заявою про звільнення директор ТОВ «Рост Експрес» передала єдиному учаснику за актом приймання-передачі всі наявні в неї документи ТОВ «Рост Експрес».

Вимога про скликання загальних зборів учасників була адресована Компанії «Рідлінгтон Комершиал Лімітед» 02.07.2020 року.

Так, учасник ТОВ «Рост Експрес» проігнорував звернення ОСОБА_1 про звільнення за власним бажанням та скликання позачергових загальних зборів учасників.

З метою реалізації права на звільнення, ОСОБА_1 видала наказ № 2-К від 16.11.2020 року звільнення директора ТОВ «Рост Експрес» за власним бажанням.

Натомість, у рамках спірних правовідносин, єдиний учасник ТОВ «Рост Експрес» - Компанії «Рідлінгтон Комершиал Лімітед», проігнорував звернення директора ТОВ «Рост Експрес» із заявою про звільнення за власним бажанням, не виконав покладені на нього чинним законодавством України і Статутом ТОВ «Рост Експрес» обов`язок щодо призначення нового виконавчого органу та внесення змін про новий виконавчий орган до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

З огляду на те, що єдиний учасник ТОВ «Рост Експрес» ухиляється від прийняття рішення про припинення трудових відносин з директором товариства, що є єдиною можливою підставою виключення запису про директора із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, ОСОБА_1 позбавлена юридичної можливості звернутися до державного реєстратора для реєстрації змін про керівника ТОВ «Рост Експрес».

Отже, оскільки у Позивача відсутні будь-які інші можливі варіанти виключення запису з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про неї як директора ТОВ «Рост Експрес», то єдиним органом, який може вирішити це питання є суд.

За наведених обставин, ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 14.01.2021 року у справі відкрито провадження для розгляду у порядку спрощеного позовного провадження.

Представник позивача в судове засідання не з`явилася, про час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином, проте подала заяву про розгляд справи у її відсутності та вказала на те, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить задовольнити.

Відповідач 1 у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, шляхом направлення судових повісток та розміщення оголошення на сайті Печерського районного суду м.Києва, а тому, в силу положень ст. 131 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), відповідач вважається повідомленим про розгляд справи належним чином.

Відповідач 2 у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, шляхом направлення судових повісток та розміщення оголошення на сайті Печерського районного суду м.Києва, а тому, в силу положень ст. 131 ЦПК України, відповідач вважається повідомленим про розгляд справи належним чином.

Згідно з ч. 1 ст. 174 ЦПК України при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом, що є правом учасників справи. Як встановлено, ч. 4 вказаної статті Кодексу, у разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

У встановлений судом строк відповідач відзив на позовну заяву не подав.

У відповідності до п.2 ч.1 ст. 280 ЦПК України, суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних в ній даних та доказів в порядку заочного розгляду.

Суд, дослідивши та оцінивши письмові докази по справі у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

У статті 15 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, а також на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу (частина перша статті 16 ЦК України).

За змістом статті 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб. Використання примусової праці забороняється.

Так, матеріалами справи встановлено, що 03.12.2008 року ОСОБА_1 було призначено директором ТОВ «Рост Експрес», що підтверджується протоколом № 3 Загальних Зборів Учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Рост Експрес».

На підставі наказу № 1-к від 04.12.2008 року «Про призначення на посаду директора» ОСОБА_1 приступила до виконання обов`язків директора ТОВ «Рост Експрес», про що до трудової книжки було внесено запис № 18.

Відповідно до ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» відомості про ОСОБА_1 , як керівника ТОВ «Рост Експрес» було внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, що підтверджується копією Витягу з до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Відповідно до ч. 1 ст. 29 ЗУ «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» загальні збори учасників є вищим органом товариства.

Відповідно до ст. 30 ЗУ «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» загальні збори учасників можуть вирішувати будь-які питання діяльності товариства, крім питань, віднесених до виключної компетенції інших органів товариства законом або статутом товариства.

До компетенції загальних зборів учасників належать: 1) визначення основних напрямів діяльності товариства; 2) внесення змін до статуту товариства, прийняття рішення про здійснення діяльності товариством на підставі модельного статуту; 3) зміна розміру статутного капіталу товариства; 4) затвердження грошової оцінки негрошового вкладу учасника; 5) перерозподіл часток між учасниками товариства у випадках, передбачених цим Законом; 6) обрання та припинення повноважень наглядової ради товариства або окремих членів наглядової ради, встановлення розміру винагороди членам наглядової ради товариства; 7) обрання одноосібного виконавчого органу товариства або членів колегіального виконавчого органу (всіх чи окремо одного або декількох з них), встановлення розміру винагороди членам виконавчого органу товариства; 8) визначення форм контролю та нагляду за діяльністю виконавчого органу товариства; 9) створення інших органів товариства, визначення порядку їх діяльності; 10) прийняття рішення про придбання товариством частки (частини частки) учасника; 11) затвердження результатів діяльності товариства за рік або інший період; 12) розподіл чистого прибутку товариства, прийняття рішення про виплату дивідендів; 13) прийняття рішень про виділ, злиття, поділ, приєднання, ліквідацію та перетворення товариства, обрання комісії з припинення (ліквідаційної комісії), затвердження порядку припинення товариства, порядку розподілу між учасниками товариства у разі його ліквідації майна, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, затвердження ліквідаційного балансу товариства; 14) прийняття рішення щодо обліку або припинення обліку часток товариства в обліковій системі часток; 15) прийняття інших рішень, віднесених законом до компетенції загальних зборів учасників. Питання, передбачені частиною другою цієї статті, та інші питання, віднесені законом до компетенції вищого органу товариства, не можуть бути віднесені до компетенції інших органів товариства, якщо інше не випливає з цього Закону. До виключної компетенції загальних зборів учасників статутом товариства також може бути віднесено вирішення інших питань.

Згідно з пп. 10.4.3 п. 10.4 Статуту ТОВ «Рост Експрес» у редакції від 04.12.2008 року до виключної компетенції Загальних Зборів Учасників належить створення та відкликання виконавчого органу, обрання та відкликання, призначення на посаду та звільнення з посади Голови Товариства, Директора, Голови та членів Ревізійної комісії.

З вищевикладеного вбачається, що виключно загальні збори учасників ТОВ «Рост Експрес» уповноважені на відкликання і звільнення з посади виконавчого органу товариства - директора.

Так, єдиним учасником ТОВ «Рост Експрес» є Компанія «Рідлінгтон Комершиал Лімітед», що, підтверджується Статутом ТОВ «Рост Експрес» у редакції від 04.12.2008 року та роздруківкою з інтернет-порталу Міністерства юстиції України «Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань», який знаходиться за адресою в мережі інтернет: https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch.

Відповідно до матеріалів справи, з огляду на те, що одноособовий засновник ТОВ «Рост Експрес» фактично не бере ніякої участі у діяльності свого товариства, не опікується ним, не має жодних найманих працівників (окрім єдиного директора ОСОБА_1 ), не виконує економічні завдання, які розкривають сутність підприємництва, не виплачує заробітну плату директору тощо, то позивач втратив будь-яку економічну, фінансову та іншу зацікавленість у перебуванні на посаді директора ТОВ «Рост Експрес».

До того ж, відповідно до матеріалів справи зайняття посади директора ТОВ «Рост Експрес» є формальним та не приносить Позивачу жодної фінансової мотивації.

У зв`язку з цим, позивач має намір та бажання змінити сферу діяльності та місце роботи

Так, відповідно до ст. 38 Кодексу законів про працю України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про право, умови колективного чи трудового договору.

Реалізуючи своє право на розірвання трудового договору, ОСОБА_1 адресувала єдиному учаснику ТОВ «Рост Експрес» заяву про звільнення за власним бажанням від 01.07.2020 року, у якій просила її звільнити з 16.11.2020 року. Зазначена заява була надіслала Компанії «Рідлінгтон Комершиал Лімітед» 02.07.2020 року, що підтверджується фіскальним чеком від 02.07 2020 та описом вкладення у цінний лист.

Разом із заявою про звільнення директор ТОВ «Рост Експрес» Позивач передала єдиному учаснику за актом приймання-передачі всі наявні в неї документи ТОВ «Рост Експрес».

Відповідно до ч. 1 ст. 31 ЗУ «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» Загальні збори учасників скликаються у випадках, передбачених цим Законом або статутом товариства, а також: 1) з ініціативи виконавчого органу товариства; 2) на вимогу наглядової ради товариства; 3) на вимогу учасника або учасників товариства, які на день подання вимоги в сукупності володіють 10 або більше відсотками статутного капіталу товариства.

В силу приписів ч. 1 ст. 32 ЗУ «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» Загальні збори учасників скликаються виконавчим органом товариства. Статутом товариства може бути визначений інший орган, уповноважений на скликання загальних зборів учасників.

Відповідно до п. 10.7 Статуту «Рост Експрес» у редакції від 04.12.2008 року Загальні Збори Учасників скликаються Головою Товариства.

Відповідно до п. 10.8 Статуту позачергові збори скликаються Головою Товариства з власної ініціативи, а також на вимогу Директора або будь-кого з Учасників Товариства, що володіють у сукупності більш як 20 відсотками голосів. Позачергові збори скликаються протягом 25 днів після вимоги.

Відповідно до п. 10.2 Статуту Загальні Збори Учасників обирають Голову товариства з числа Учасників або їх представників строком на два роки з можливістю повторного обрання.

Як вбачається із Статуту, Компанія «Рідлінгтон Комершиал Лімітед» є єдиним учасником Товариства з обмеженою відповідальністю «Рост Експрес». Отже, в силу приписів п. 10.2 Статуту, Голова Товариства має бути обраний Компанією «Рідлінгтон Комершиал Лімітед» з числа своїх представників.

Відповідно до матеріалів справи Позивачу, не відомо про обраного Голову Товариства, тому звернення з вимогою про скликання загальних зборів учасників відбулося до єдиного засновника ТОВ «Рост Експрес» Компанії «Рідлінгтон Комершиал Лімітед».

У вказаній вимозі ОСОБА_1 вимагала скликати позачергові загальні збори учасників задля вирішення питання щодо її звільнення із займаної посади за власним бажанням. Питання, які підлягають включенню до порядку денного позачергових загальних зборів учасників: 1) звільнення з посади директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Рост Експрес» ОСОБА_1 ; 2) призначення на посаду директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Рост Експрес» іншої особи; 3) надання повноважень новому директору Товариства з обмеженою відповідальністю «Рост Експрес» на внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов`язані з внесенням змін до установчих документів.

Зазначена вище вимога про скликання загальних зборів учасників була адресована Компанії «Рідлінгтон Комершиал Лімітед» 02.07.2020 року, що підтверджується фіскальним чеком від 02.07.2020 року та описом вкладення у цінний лист.

Так, судом встановлено, що учасник ТОВ «Рост Експрес» проігнорував звернення ОСОБА_1 про звільнення за власним бажанням та скликання позачергових загальних зборів учасників.

З метою реалізації права на звільнення, ОСОБА_1 видала наказ № 2-К від 16.11.2020 року про звільнення директора ТОВ «Рост Експрес» за власним бажанням, про що у відповідності до п. 41 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 № 58, внесла відповідний запис № 30 від 16.11.2020 року до трудової книжки.

Відповідно до ст. 28 ЗУ «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» органами товариства є загальні збори учасників, наглядова рада (у разі утворення) та виконавчий орган.

У частині першій статті 99 ЦК України встановлено, що загальні збори товариства своїм рішенням створюють виконавчий орган та встановлюють його компетенцію і склад.

Відповідно до ст. 22 КЗпП України будь-яке пряме або непряме обмеження трудових прав при укладенні, зміні та припиненні трудового договору не допускається.

Право працівника розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за 2 тижні, передбачено ч. 1 ст. 38 КЗпП України.

Відповідно до ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Використання примусової праці забороняється. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

Конституційний Суд України, розглядаючи питання застосування статті 43 Конституції України, у своєму рішенні № 14-рп/2004 від 07.07.2004 року зазначив, що свобода праці передбачає можливість особи займатися чи не займатися працею, а якщо займатися, то вільно її обирати, забезпечення кожному без дискримінації вступати у трудові відносини для реалізації своїх здібностей. За своєю природою право на працю є невідчужуваним і по суті означає забезпечення саме рівних можливостей кожному для його реалізації. Натомість, у рамках спірних правовідносин, єдиний учасник ТОВ «Рост Експрес» Компанія «Рідлінгтон Комершиал Лімітед», проігнорував звернення директора ТОВ «Рост Експрес» із заявою про звільнення за власним бажанням, не виконав покладені на нього чинним законодавством України і Статутом ТОВ «Рост Експрес» обов`язок щодо призначення нового виконавчого органу та внесення змін про новий виконавчий орган до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань.

З огляду на викладене, своєю бездіяльністю Компанія «Рідлінгтон Комершиал Лімітед» грубо порушила права ОСОБА_1 на звільнення із займаної посади у строки, передбачені законодавством про працю України, та право на вільне обрання виконуваної роботи та місця роботи. Окрім вказаного, невнесення змін про новий виконавчий орган ТОВ «Рост Експрес» до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань свідчить про те, що відповідачі не визнають припинення трудових відносин з позивачем та продовжує вважати його керівником товариства.

Відповідно до ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Позивачем було здійснено всі необхідні дії, з метою звільнення її з займаної посади директора ТОВ «Рост Експрес», за ст. 38 КЗпП України, за власним бажанням.

Доказів визнання факту припинення трудових відносин з стороною Відповідача до суду не подавалось.

Аналізуючи вищевикладені обставини в їх сукупності, оцінивши зібрані у справі докази, беручи до уваги всі встановлені судом факти і відповідні їм правовідносин, належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок у їх сукупності, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та їх задоволення.

Відповідно до ст. 141 Цивільного процесуального України, з відповідачів підлягає солідарному стягненню на користь позивача документально підтверджена сплачена сума судового збору у розмірі 908, 00 грн.

Керуючись ст. ст. 3, 8, 21, 43, 55, 129 Конституції України, ст. ст. 5-1, 22, 38 Кодексу законів про працю України, ст. ст. 1-23, 76-81, 89, 95, 131, 141, 258-259, 263-265, 267, 280, 352, 354, 355 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «РОСТ ЕКСПРЕС», Компанії «Рідлінгтон Комершиал Лімітед» про визнання припиненими трудових відносин - задовольнити.

Визнати припиненими трудові відносини між ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю «Рост Експрес» з 16.11.2020 року у зв`язку із звільненням ОСОБА_1 з посади директора Товариства з обмеженою відповідальністю «РОСТ ЕКСПРЕС» за власним бажанням на підставі ст. 38 Кодексу законів про працю України.

Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю «РОСТ ЕКСПРЕС» та Компанії «Рідлінгтон Комершиал Лімітед» на користь ОСОБА_1 суму сплаченого судового збору у розмірі 908, 00 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. В такому випадку рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не були вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повторне заочне рішення позивач та відповідач можуть оскаржити в загальному порядку, встановленому цим Кодексом.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Апеляційні скарги подаються учасниками справи до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва або безпосередньо до Київського апеляційного суду.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: ОСОБА_1 , адреса реєстрації місця проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 .

Відповідач 1: Товариство з обмеженою відповідальністю «Рост Експрес», адреса місцезнаходження: 01133, м. Київ, бул. Лесі Українки, буд. 5а, ЄДРПОУ 35371725.

Відповідач 2: Компанія «Рідлінгтон Комершиал Лімітед», адреса місцезнаходження: 35 Баррак Роуд, третій поверх, м. Беліз, реєстраційний номер 73,286.

Повний текст рішення складено 08.06.2023.

Суддя О.М.Соколов

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення08.06.2023
Оприлюднено15.06.2023
Номер документу111512250
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —757/1035/21-ц

Рішення від 08.06.2023

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Соколов О. М.

Ухвала від 10.02.2023

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Соколов О. М.

Ухвала від 14.01.2021

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Соколов О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні