Справа № 454/924/23
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 травня 2023 року Сокальський районний суд Львівської області у складі:
головуючого - судді Веремчук О. А. ,
за участю секретаря Баран О.Я.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Сокаль цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Соснівської міської ради про визнання права власності на житловий будинок,,
в с т а н о в и в:
в суд надійшов позов ОСОБА_1 до Соснівської міської ради про визнання права власності на житловий будинок з наступних підстав : відповідно до рішення Соснівської міської ради від 12.11.1992р. за №161 надано позивачу ОСОБА_1 у безстрокове користуванняземельну ділянку з земель міської забудови АДРЕСА_1 , площею 600м.кв. для будівництва індивідуального житлового будинку по типовому проекту ОБ-М-4/79.
Позивачкою було розроблено та виготовлено проект забудови земельної ділянки № НОМЕР_1 та погоджено начальником управління містобудування та архітектури м.ЧервоноградЮ.Фігар. Також позивачкою розроблено та виготовлено проект реконструкції розпочатої будівництвом господарської будівлі під житловий будинок.
Відповідно до виданої довідки Червоноградського МБТІ за №216 від 23.01.2023р. станом на 31.12.2012р. житловийбудинок АДРЕСА_1 , на праві власності не зареєстрований.Згідно нового адміністративно-територіального устрою Украйни місто Соснівка належить до Червоноградськоі? територіальної громади Червоноградського району Львівської області.
Відповідно до виготовленого будівельного паспорту позивач побудувала житловий будинок на наданій їй в користування земельній ділянці.
Згідно з виготовленим Технічним паспортом на будинок садибного типу з господаськими будівлями та спорудами Комунальним підприємством Львівської обласної ради Червоноградське міжміське бюро технічної інвентаризації домогосподарство за адресою АДРЕСА_1 складається з: А1-1 житлового будинку, а2 прибудови, а3 Ганку, Б1 сараю, В1 гаражу, №1 воріт, №2,3 огорожи.
Житловий будинок А1-2 по першому поверху складається з: 1 коридору 5,8м.кв., 2 житлової кімнати 18,2м.кв., 3. кухні 18,0м.кв., 4. санвузла 4,5м.кв., 5. коридору 8,3м.кв., 6. житлової кімнати 19,6м.кв., всього по будинку 74,4 м.кв. в т.ч. житлова площа 37,8 м.кв.
Житловий будинок не є самочинним та відповідає всім будівельним нормам і не є небезпечним для проживання.
Рік завершення будівництва житлового будинку становить1997р..
Відповідно до довідки про оціночну вартість об`єкта нерухомості Фонду державного майна України від 12.02.2022р. оціночна вартість об`єкта становить 253975.19 грн.
З метою забезпечення нормальних умов проживання та приведення у відповідність своєї документації та встановлення факту користування позивачем будинком та прибудинковою територією, як власником позивач змушений звернутися до суду за захистом своїх прав, як власника будинковолодіння.
Позивач в судове засідання не прибув , подав заяву про слухання справи у його відсутності, просить позов задоволити.
Представник відповідача в судове засідання не прибув.
Дослідивши письмові докази суд приходить до висновку, що позов слід задоволити з наступних підстав:
Відповідно до витягу з реєстру Будівельної діяльності щодо інформації про технічне обстеження Єдиної державної елекиронної системи у сфері будівництва можлива безпечна експлуатація житлового будинку за адресою: Червоноградський район,м.Сосонівка,вул.Козацька, 36.
Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо), відповідно до ч. 2 ст. 331 ЦК України виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).
Відповідно до ч.1 ст.376 ЦК України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.
Право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво, лише у випадках, передбачених ст.76 ЦК України, якщо це не порушує права інших осіб (ч. 5 ст. 376 ЦК України).
Відповідно до статті 5 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» право власності на житлові будинки підлягає реєстрації у Державному реєстрі.
Відповідно до п.5 ст.19. Підстави для державної реєстрації прав та їх обтяжень є - рішення судів, що набрали законної сили.
Відповідно до ст.391 Цивільного кодексу України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Статтею 41 Конституції України передбачено право кожного володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю; право власності набувається у порядку, визначеному законом; право приватної власності є непорушним.
Відповідно до вимог ст.380 ЦК України, житловим будинком є будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання.
Згідно з вимогами ч.ч.1,2,6 ст.6 ст.319 ЦК України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд, має право вчиняти щодо свого майна будь - які дії, які не суперечать закону, а держава не втручається у здійснення власником права власності.
Відповідно до ст.19 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» однією із підстав для реєстрації права власності на нерухоме майно, тобто правовстановлюючим документом, може бути рішення суду. Рішення органу місцевого самоврядування, яке я отримав у встановленому законом порядку не є підставою для реєстрації такого права.
За викладених обставин позивач змушений звернутися до суду за для визнання права на житловий будинок і такий позов підлягає до задоволення.
Пунктом 1 ч. 2 ст. 16 ЦК України визначено, що одним із способів захисту цивільних прав та інтересів є визнання права.
Викладені обставини підтверджуються доказами, які долучені до позовної заяви.
Позивач зазначає, що наявності у нього є всі оригінали письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви (ч.5 ст.95, п.8 ч.3 ст.175 ЦПК України).
Керуючись ст.ст. ст.ст.5, 10, 12,13,76,81,141,259,263,264, 265 ЦПК , суд,-
в и р і ш и в:
позов задоволити. Визнати право власності за ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_2 ) на побудований житловий з господарськими спорудами та будівлями за адресою: АДРЕСА_1 , що складається з: житлового будинку А1-2 по першому поверху складається з: 1 коридору 5,8м.кв., 2 житлової кімнати 18,2м.кв., 3. кухні 18,0м.кв., 4. санвузла 4,5м.кв., 5. коридору 8,3м.кв., 6. житлової кімнати 19,6м.кв., всього по будинку 74,4 м.кв. в т.ч. житлова площа 37,8 м.кв., та Б1 сараю, В1 гаражу, №1 воріт, №2,3 огорожи.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Львівського апеляційного суду протягом 30 днів з дня проголошення рішення.
Головуючий: О. А. Веремчук
Суд | Сокальський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 02.05.2023 |
Оприлюднено | 15.06.2023 |
Номер документу | 111513017 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Сокальський районний суд Львівської області
Веремчук О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні