Справа № 948/17/23
Номер провадження 2/948/2/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.06.2023 Машівський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді Косик С.М.,
за участю секретаря Ткач Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Машівка цивільну справу в порядку спрощеного позовного провадження за позовом Полтавського обласного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів, -
в с т а н о в и в :
у січні 2023 року Полтавський обласний центр зайнятості звернувся до суду зі вказаною позовною заявою, у якій просить стягнути з ОСОБА_1 на його користь заборгованість у сумі 63 500,00 грн, а також судовий збір у розмірі 2481,00 грн, посилаючись на те, що відповідачка отримала фінансову допомогу в межах пілотного проєкту «Рука допомоги» на поворотній основі, яка підлягала поверненню до 01.01.2021, але не повернула її.
Ухвалою від 11.01.2023 суд відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін (а.с.60).
У судове засідання сторони не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином та завчасно, зокрема відповідачка за зареєстрованим місцем проживання, про що свідчить рекомендоване повідомлення про відсутність адресата та повідомлення про вручення судової повістки (а.с.69.84-88.91), представник позивача ОСОБА_2 подала заяву про розгляд справи за її відсутності, просила позовні вимоги задовольнити в повному обсязі (а.с.78,79), відповідачка причини неявки не повідомила, відзив не подала.
Суд уважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін, дослідивши письмові докази.
Судом установлено, що Розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації № 393 від 26.06.2017 року «Про забезпечення реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей внутрішньо переміщених осіб» відповідно до Порядку реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб, з метою реалізації у Полтавській області вищезазначеного пілотного проекту, керуючись статтями 6, 39 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", утворено Комісію для вирішення питань реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб та затверджено її персональний склад (а.с.8-12).
Згідно з розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації від 10.07.2017 року за № 424 затверджено Положення про Комісію для вирішення питань реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб і Перелік пріоритетних видів економічної діяльності у Полтавській області для залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб (а.с.13-19).
Комісією розглядаються списки можливих учасників пілотного проекту, які подаються на розгляд Комісії обласним центром зайнятості.
За результатами опрацювання матеріалів верифікації та моніторингу достовірної інформації Комісія шляхом розгляду бізнес - планів учасників і рекомендацій базових центрів зайнятості, поданих після професійного консультування, приймає рішення про відбір учасників пілотного проекту для надання фінансової допомоги або послуг із сприяння працевлаштування, в тому числі на нові робочі місця, та участі в громадських роботах. Рішення комісії про надання учасникам пілотного проекту фінансової допомоги оформляється протоколом Комісії.
Відповідно до п. 71 Порядку для забезпечення роботою учасників пілотного проекту, зокрема шляхом створення для них нових робочих місць, фінансова допомога може надаватися суб`єктам господарювання, які працевлаштують не менше як двох із числа осіб, зазначених у пункті 2 Порядку, або осіб, звільнених з військової служби після участі в антитерористичній операції, строком не менше ніж на два роки за направленням базових центрів зайнятості.
Як убачається з Протоколу засідання Комісії №7 від 24.11.2017 було прийнято рішення про надання відповідачу ОСОБА_1 фінансової допомоги в розмірі 63500,00 грн на забезпечення її бізнес-плану (а.с.17-27).
П. 7 -1 Порядку реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб передбачено, що з кожним учасником пілотного проекту, щодо якого комісією прийнято рішення про надання йому фінансової допомоги обласними і відповідними базовими центрами зайнятості та органами соціального захисту населення, укладається чотиристоронній договір, примірна форма якого затверджується Мінсоцполітики. У договорі із суб`єктом господарювання обов`язково зазначаються умови, зокрема щодо працевлаштування учасників пілотного проекту, невиконання або неналежне виконання яких може призвести до розірвання його сторонами та повернення суб`єктом господарювання отриманих ним коштів фінансової допомоги.
Обласний центр зайнятості надає фінансову допомогу учасникам пілотного проекту для організації ними підприємницької діяльності шляхом перерахування бюджетних коштів постачальникам (продавцям) обладнання та матеріалів на підставі документів, зазначених у Порядку реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1154 від 02.12.2015.
Відповідно до вимог вказаного Порядку фінансова допомога надається одноразово шляхом оплати обласним центром зайнятості витрат учасника пілотного проекту на закупівлю обладнання та матеріалів для організації підприємницької діяльності, передбачених бізнес-планом учасника пілотного проекту.
04.12.2017 між Полтавським обласним центром зайнятості, Машівською районною філією Полтавського обласного центру зайнятості, Управлінням соціального захисту населення Машівської районної державної адміністрації та ОСОБА_1 був укладений договір № 12/14 про надання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі в розмірі 63500,00 грн, яка підлягала поверненню в строк до 01.01.2021 року (а.с.28-32).
На підстав рішення Комісії від 24.11.2021 року позивач надав відповідачу фінансову допомогу в розмірі 67500,00 грн шляхом оплати товару для організації підприємницької діяльності згідно з умовами договорів №№2,8 від 19.12.2017 року (а.с.33-40).
14.04.2021 року листом від №16/04/1069-21 позивачем було повідомлено відповідачку про повернення фінансової допомоги у десятиденний строк (а.с.46,47).
При вирішенні даного спору суд виходить з того, що між сторонами існували договірні правовідносини, що виникли на підставі договору позики на спеціальних умовах.
Згідно p ч.1 ст.527 ЦК України боржник зобов`язаний виконати свій обов`язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов`язання чи звичаїв ділового обороту. Однак відповідач даного обов`язку не виконав.
Відповідно до ст.610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Як убачається з ч. 1 ст. 628 ЦК України, зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Отже, приймаючи до уваги викладене, оскільки позивач на виконання умов договору надав відповідачці одноразово фінансову допомогу шляхом оплати витрат на закупівлю товару для організації підприємницької діяльності на загальну суму 63 500 грн, відповідач не виконала зобов`язання по поверненню коштів у визначений договором строк, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача є законними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України судові витрати підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1-18, 81, 141, 209-245, 259, 264, 265, 268, 273, 354, 355 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в :
позов Полтавського обласногоцентру зайнятостідо ОСОБА_1 про стягненнякоштів задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Полтавського обласного центру зайнятості заборгованість в розмірі 63500,00 грн та судовий збір у розмірі 2481,00 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Полтавського апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Позивач Полтавський обласний центр зайнятості, місцезнаходження: вул. Сінна, 45, м. Полтава Полтавської області, код ЄДРПОУ 41464267.
ВідповідачОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,зареєстроване місцепроживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Суддя С.М.Косик
Суд | Машівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2023 |
Оприлюднено | 15.06.2023 |
Номер документу | 111515998 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про повернення безпідставно набутого майна (коштів) |
Цивільне
Машівський районний суд Полтавської області
Косик С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні