Ухвала
від 07.06.2023 по справі 757/20243/23-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/20243/23-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 червня 2023 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , представника заявника ОСОБА_3 , дізнавача ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Києві клопотання адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах ОСОБА_5 про арешт майна,

В С Т А Н О В И В :

17.05.2023 у провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання сторони кримінального провадження - адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах ОСОБА_5 про арешт майна у кримінальному провадженні № 12023105060000212.

У судовому засіданні представник заявника клопотання підтримав, просив задовольнити.

У судовому засіданні дізнавач підтримала клопотання про арешт майна, просила задовольнити.

В обґрунтування клопотання, заявник зазначив наступне.

Печерським УП ГУНП у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12023105060000212 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

01 травня 2023 року, постановою слідчого Печерського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_6 , ОСОБА_5 був визнаний потерпілим в рамках кримінального провадження, внесеного за його заявою Печерським УП ГУНП у м. Києві до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 12023105060000212, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України.

Ухвалою Черкаського апеляційного суду по справі № 4821/3/23 від 28.03.2023 року було задоволено заяву ОСОБА_5 про видачу виконавчого листа на примумове виконання рішення третейського судді ОСОБА_7 від 27 лютого 2023 року у справі за позовом ОСОБА_5 до ТОВ «ЮРИДИЧНА ФІРМА «ЕТАЛОН» про стягнення заборгованості за договором позики. Так, було ухвалено видати виконавчий лист на примусове стягнення з ТОВ «ЮРИДИЧНА ФІРМА «ЕТАЛОН» на користь ОСОБА_5 заборгованості за Договором позики № 22/04-19/П від 22 квітня 2019 року у розмірі 12 000 000, 00 (дванадцять мільйонів) гривень та виконавчий лист на примусове стягнення з ТОВ «ЮРИДИЧНА ФІРМА «ЕТАЛОН» на користь ОСОБА_5 витрат на сплату винагороду третейського судді у розмірі 37 500, 00 (тридцять сім тисяч п`ятсот) гривень.

Проте, 11 травня 2023 року, ухвалою Черкаського апеляційного суду по справі № 4821/3/23 було зупинено виконання ухвали Черкаського апеляційного суду від 28 березня 2023 року про видачу виконавчих листів на примусове виконання рішення третейського суду для вирішення конкретного спору (суду ad hoc) у складі третейського судді ОСОБА_7 від 27 лютого 2023 року у справі за позовом ОСОБА_5 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮРИДИЧНА ФІРМА «ЕТАЛОН» про стягнення заборгованості за договором позики до вступу в законну силу ухвалу суду по суті у даній справі.

Згадана вище ухвала була винесена Черкаським апеляційним судом за заявою представника ТОВ «ЮРИДИЧНА ФІРМА «ЕТАЛОН», який обгрунтовував свої вимоги тим, що договір позики від 22.04.2019 року № 22/04-19П нібито не укладався, стороною відповідача у даній справі нібито не підписувався. Звертаю увагу суду на те, що вищевказаний договір позики, за яким ОСОБА_5 передав грошові кошти ТОВ «ЮРИДИЧНА ФІРМА «ЕТАЛОН», був підписаний від імені цієї юридичної особи її представником за довіреністю б/н від 18.04.2013р.: ОСОБА_8 (паспорт серії НОМЕР_1 , виданий ТУМ Солом`янського РУ ГУМВС України у м. Києві 13 вересня 2007 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) та особисто він прийняв вищевказані грошові кошти від ОСОБА_5 .

Таким чином, сукупність вищевказаних діянь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮРИДИЧНА ФІРМА «ЕТАЛОН» та ОСОБА_8 завдають матеріальної шкоди ОСОБА_5 , потерпілому від шахрайських дій.

Адвокатом ОСОБА_3 був поданий адвокатський запит до КП КМР «Київське міське бюро технічної інвентаризації» щодо наявності у власності ТОВ «ЮРИДИЧНА ФІРМА «ЕТАЛОН» об`єктів нерухомості. 15 травня 2023 року під № 062/14-6385 (И-2023) я отримав відповідь БТІ, згідно з якою, за ТОВ «ЮРИДИЧНА ФІРМА «ЕТАЛОН» зарєстрований на праві приватної власності об`єкт нерухомого майна за адресою: м.Київ, вул. Мечникова, буд. 6 , нежитлове приміщення № 42 загальною площею 102,4 кв.м.

Крім того, згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, у приватній власності громадянина ОСОБА_8 знаходяться такі об`єкти нерухомого майна: - машиномісце № НОМЕР_3 , відсік 4 , рівень 2 (-3, 750) загальною площею 17,8 кв.м., розташоване за адресою: АДРЕСА_2 ; - квартира, що розташована за адресою: АДРЕСА_3 .

Відповідно до ч.1 ст.55 КПК України потерпілим у кримінальному провадженні може бути фізична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, юридична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди, а також адміністратор за випуском облігацій, який відповідно до положень Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" діє в інтересах власників облігацій, яким кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди.

Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно до частини 2 статті 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.

У випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 КПК України, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.

Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 КПК України); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Слідчий суддя, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, оскільки накладення арешту на майно сприятиме меті кримінального провадження, а не накладення може призвести до незворотніх наслідків.

На підставі викладеного і керуючись ст. 107, 131, 132, 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В :

Клопотання - задовольнити.

Накласти арешт (заборону відчуження) на належне на праві приватної власності Товариству з обмеженою відповідальністю «ЮРИДИЧНА ФІРМА «ЕТАЛОН», Україна, 01133, вул. Мечникова, буд. 6, код ЄДРПОУ 32070566 нежитлове приміщення № 42 загальною площею 102,4 кв.м., що розташоване за адресою: місто Київ, вулиця Мечникова, будинок 6 .

Накласти арешт (заборону відчуження) на належні на праві приватної власності ОСОБА_8 , АДРЕСА_4 , реєстраційний код облікової картки платника податків НОМЕР_2 об`єкти нерухомого майна, а саме: - машиномісце № НОМЕР_3 , відсік 4 , рівень 2 (-3, 750) загальною площею 17,8 кв.м., розташоване за адресою: АДРЕСА_2 ; - квартира, що розташована за адресою: АДРЕСА_3 .

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення07.06.2023
Оприлюднено19.06.2023
Номер документу111528031
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна

Судовий реєстр по справі —757/20243/23-к

Ухвала від 07.06.2023

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Білоцерківець О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні