Справа № 136/930/21
провадження № 2/136/212/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.04.2023 м. Липовець
Липовецький районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді Шпортун С.В.,
за участі секретаря судового засідання Белінської С.І.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду міста Липовець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Берестівка» про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою шляхом її повернення та скасування державної реєстрації прав,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні суду перебуває вищевказана цивільна справа.
У підготовче судове засідання сторони та їх представники не з`явились, будучи належним чином повідомленими про день та час розгляду справи..
Представник позивача надав до суду клопотання про витребування доказів, мотивуючи тим, що на виконання клопотання експерта надати додаткові документи необхідні для проведення призначеної у даній справі судово почеркознавчої експертизи у вигляді вільних чи умовно-вільних зразків підписів позивача не представляється за можливе, оскільки останній такими документами не володіє, однак вони є у розпорядженні Товариства з обмеженою відповідальністю «Берестівка», оскільки позивач перебував із ним в трудових відносинах, однак такі документи є документами суворої звітності, конфіденційною інформацією, отож сторона позивача має складнощі у поданні доказів, у зв`язку із чим просять суд посприяти в їх отриманні.
З огляду на те, що сторони та їх представники були належним чином повідомлені, суд не вбачає підстав для відкладення розгляду справи.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали цивільної справи встановив, що ухвалою Липовецького районного суду Вінницької області від 06.03.2023 було призначено судово почеркознавчу експертизу, проведення якої доручено експертам Вінницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.
03.04.2023 на адресу суду надійшли матеріали цивільної справи із клопотанням експерта про надання додаткових матеріалів необхідних для проведення експертизи, зокрема: вільних, умовно-вільних та експериментальних зразків підпису та почерку ОСОБА_1 .
03.04.2023 ухвалою суду поновлено провадження у справі для вирішення клопотання експерта.
Положеннями ч. 1-3 ст. 107 ЦПК України передбачено, що матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи. Експерт не має права з власної ініціативи збирати матеріали для проведення експертизи, розголошувати відомості, що стали йому відомі у зв`язку з проведенням експертизи, або повідомляти будь-кому, крім суду таучасника справи, на замовлення якого проводилася експертиза, про її результати. Призначений судом експерт не має права спілкуватися з учасниками судового процесу поза межами судового засідання, крім випадків вчинення інших дій, безпосередньо пов`язаних із проведенням експертизи. При визначенні матеріалів, що надаються експерту чи експертній установі, суд у необхідних випадках вирішує питання про витребування відповідних матеріалів за правилами, передбаченими цим Кодексом для витребування доказів.
Відповідно до п.2.1Інструкції пропризначення тапроведення судовихекспертиз таекспертних досліджень та п. 1.1 Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, експерт має право відповідно до процесуального законодавства заявляти клопотання про надання додаткових матеріалів і зразків та вчинення інших дій, пов`язаних із проведенням експертизи.
Вирішення питання щодо витребування доказів заявлених представником позивача, передбачено приписами ст.84 ЦПК України.
Суд приймає до уваги, що докази у вигляді оригіналів відомостей про отримання заробітної плати, наказів по кадрових питаннях (про прийняття та звільнення з роботи, надання відпустки), написані позивачем заяви за період з 2012 року по 2018 рік, можуть містити підписи позивача, відтак є необхідними для проведення призначеної судом у справі експертизи, оскільки можуть містити вільні та умовно вільні підписи позивача, утім їх надання не залежать від волевиявлення сторони позивача, вони перебувають поза межами їх контролю чи правомірного впливу, що вказує на складнощі в їх поданні, тому суд вважає, що клопотання ґрунтується на нормах діючого законодавства, а відтак суд його задовольняє, а розгляд справи відкладає до отримання додаткових доказів.
Керуючись ст. 84, 197, 260 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Задовольнити клопотання представника позивача про витребування доказів.
Витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю «Берестівка», (22534, Вінницька область, Вінницький район, с. Берестівка, вул. Л. Українки, буд.10) оригінали документів, які містять відомості про отримання заробітної плати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , накази по кадрових питаннях, зокрема про прийняття та звільнення його з роботи, надання відпусток, заяви про надання відпусток, прийняття на роботу, звільнення з роботи, за період з 2012 по 2018 роки.
Відкласти підготовче судове засідання на 29.05.2023 о 12:00 годині.
Роз`яснити, що докази, які вимагає суд, слід направити безпосередньо до Липовецького районного суду Вінницької області, місцезнаходження: м. Липовець, вул. Шевченка 1, Вінницької області, у строк не пізнішеп`яти днівз моменту отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Світлана ШПОРТУН
Суд | Липовецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2023 |
Оприлюднено | 19.06.2023 |
Номер документу | 111571414 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Липовецький районний суд Вінницької області
Шпортун С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні