Комінтернівський районний суд м.Харкова
Провадження № 3/641/1983/2023Справа №: 641/3464/23
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Харків
16 червня 2023 рокуСуддя Комінтернівського районного суду м. Харкова Богдан М.В., розглянувши матеріал, який надійшов зГоловного управління ДПС у Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , директора ТОВ «ТД Астра»,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1ст. 163-1 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
До Комінтернівського районного суду м. Харкова з Головного управління ДПС у Харківській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1ст.163-1КУпАП(протокол № 704 від 09.06.2023р.).
Відповідно до ст. 278 КУпАПорган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Суддя, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про те, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам статті 256 КУпАП.
Так, за змістом ст.245КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Положеннями ст.280КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістомст.256 КУпАПу протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності(у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Разом з тим, у протоколі № 704 від 09.06.2023р., що надійшов до суду відносно ОСОБА_1 не зазначено дату та час вчинення адміністративного правопорушення.
В матеріалах відсутній протокол перевірки, на який є посилання в протоколі про адміністративне правопорушення.
Крім того, суть адміністративного правопорушення у протоколі викладена неповно, що унеможливлює встановити його зміст.
Разом з тим, в протоколі не зазначено місце проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Ці дані необхідні для подальшого можливого виконання постанови суду, так як відповідно до вимогст. 4 Закону України «Про виконавче провадження»у виконавчому документі зазначаються .. прізвище, ім`я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, … адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи. В разі якщо виконавчий документ не відповідає вимогам, передбаченим цією статтею він повертається стягувачу органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем без прийняття до виконання протягом трьох робочих днів з дня його пред`явлення.
На підставі викладеного, суддя приходить до висновку, що вказаний адміністративний матеріал підлягає поверненню до Головного управління ДПС у Харківській області, для його належного оформлення.
Керуючись статтями 163-1,245,256,278,280,294 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ч.1ст. 163-1 КУпАП- повернути до Головного управління ДПС у Харківській області для належного оформлення.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя - М. В. Богдан
Суд | Комінтернівський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 16.06.2023 |
Оприлюднено | 19.06.2023 |
Номер документу | 111582310 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Адміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій діяльності Порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків |
Адмінправопорушення
Комінтернівський районний суд м.Харкова
Богдан М. В.