Справа № 296/5120/23
1-кс/296/1996/23
УХВАЛА
Іменем України
01 червня 2023 року м.Житомир
Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши у судовому засіданні клопотання прокурора відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю, Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_3 про проведення обшуку,-
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Корольовського районного суду м. Житомира із клопотанням, відповідно до змісту якого просить надати дозвіл на проведення обшуку за адресою: Житомирська область, Коростенський район, м. Овруч, вул. Івана Богуна (Репкіна Н.), 10 .
В обґрунтування поданого клопотання зазначає, що у провадженні слідчого управління Головного управління Національної поліції в Житомирській області в складі слідчої групи здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні зареєстрованому у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №12023060000000197 від 13.04.2023 за фактом привласнення чужого майна службовими особами філії АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» «Черняхівський елеватор» (надалі - Філія) шляхом зловживання своїм службовим становищем, вчинене в умовах воєнного стану, за ознаками злочину, передбаченого ч.4 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що в результаті здійснення господарської діяльності підприємства у приміщеннях Філії утворились лишки борошна та висівок, які утворились під час переробки зернових культур, наданих приватними підприємствами після початку збройної агресії російської федерації, як благодійна допомога для забезпечення продовольчого резерву Житомирської, Чернігівської та Сумської областей. Зазначені лишки не були відображені в бухгалтерському обліку підприємства.
У подальшому з території Філії борошно реалізовувалось на ПрАТ «Коростенський хлібозавод» (Житомирська область, м. Коростень, вул. Шолом-Алейхема,62), ПрАТ «Овруцький хлібозавод» (Житомирська область, Коростенський район, м. Овруч, вул. Івана Богуна,10), ФОП ОСОБА_4 ( АДРЕСА_2 ), за що службові особи Філії отримували грошові кошти, які не були відображені в бухгалтерському обліку.
Підставою для проведення обшуку є наявність достатніх відомостей, що містяться в протоколах про проведення слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій, яка свідчить, що на підприємстві зберігається необлікована продукція, а її реалізація здійснюється поза бухгалтерським обліком.
Територія та приміщення ПрАТ «Овруцький хлібозавод» (код ЄДРПОУ 00377727), знаходяться за адресою: Житомирська область, Коростенський район, м.Овруч, вул. Івана Богуна (Репкіна Н.), 10, та відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №332474633 від 16.05.2023 належить ПрАТ «Овруцький хлібозавод».
Необхідність проведення обшуку території та приміщення ПрАТ «Овруцький хлібозавод» (код ЄДРПОУ 00377727), за адресою: Житомирська область, Коростенський район, м.Овруч, вул. Івана Богуна (Репкіна Н.), 10, прокурор обгрунтовує потребами досудового розслідування відшукати наступні речі і документи: необліковану борошномельну продукцію, журнали в`їзду-виїзду транспорту, складську документацію, фінансово-господарську та бухгалтерську документацію, чорнові записи, комп`ютерну техніку, електронні носії інформації, засоби зв`язку, фото-, відеоматеріали камер відеоспостереження, банківські картки, готівкові кошти, отримані від реалізації необлікованої продукції, які нададуть можливість встановити факт надходження зернової продукції, її зберігання, переробки та реалізації, отримання грошових коштів поза бухгалтерським обліком підприємства, і таким чином можуть бути доказом вчинення злочину.
Прокурор стверджує, що з метою попередження знищення та зміни фактичних даних, які можуть міститися у речах і документах, які планується відшукати, їх неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей і документів, відомостей відповідно до ч.2 ст. 93 КПК України, або шляхом проведення інших слідчих дій, оскільки вони можуть бути спотворені, знищені, приховані в іншому місці службовими особами підприємства або іншими особами за їх вказівкою чи проханням.
Крім того, у разі звернення із запитом слідчого (прокурора) в порядку ст.93 КПК України, ухвалою слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, службові особи підприємства матимуть достатньо часу для приховання речей і документів, які заплановано відшукати, з метою приховання обставин вчинення злочину та уникнення відповідальності.
Прокурор в судовому засіданні клопотання про проведення обшуку підтримав у повному обсязі з підстав, викладених у клопотанні.
Дослідивши матеріали клопотання, заслухавши думку прокурора, який підтримав клопотання, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає частковому задоволенню.
Згідно з ч.1 ст.234 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України), обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Положеннями частини другої та третьої статті 234 КПК України закріплено, що обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування. У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості, зокрема, про особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться.
Частиною п`ятою статті 234 КПК України встановлено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Прокурором доведено, що існують достатні відомості, які вказують на можливість досягнення мети обшуку, враховуючи, що за адресою: Житомирська область, Коростенський район, м. Овруч, вул. Івана Богуна (Репкіна Н.), 10 , можуть заходитись речі та документи, які мають значення для досудового розслідування.
Аналіз матеріалів клопотання переконливо свідчить, що відшукувані речі та документи можуть бути доказами під час судового розгляду; за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування.
Разом з тим, враховуючи відсутність в матеріалах клопотання інформації, підтвердженої доказами, щодо права власності на земельну ділянку (території) за адресою: Коростенський район, м. Овруч, вул. Івана Богуна (Репкіна Н.), 10 , слідчий суддя дійшов висновку про необхідність надання дозволу на проведення обшуку виключно в приміщеннях ПрАТ «Овруцький хлібозавод».
Керуючись статтями 234, 235 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_3 про проведення обшуку - задовольнити частково.
Надати дозвіл на проведення обшуку в приміщеннях ПрАТ «Овруцький хлібозавод» (код ЄДРПОУ 00377727), за адресою: Житомирська область, Коростенський район, м. Овруч, вул. Івана Богуна (Репкіна Н.), 10, з метою відшукання та вилучення необлікованої борошномельної продукції, журналів в`їзду-виїзду транспорту, складської документації, фінансово-господарської та бухгалтерської документації, чорнових записів, комп`ютерної техніки, електронних носіїв інформації, засобів зв`язку, фото-, відеоматеріалів камер відеоспостереження, банківських карток, готівкових коштів, отримані від реалізації необлікованої продукції, які нададуть можливість встановити факт надходження зернової продукції, її зберігання, переробки та реалізації, отримання грошових коштів поза бухгалтерським обліком підприємства.
Встановити строк дії ухвали протягом одного місяця з дати її постановлення - до 01.07.2023 року включно.
Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 01.06.2023 |
Оприлюднено | 18.06.2024 |
Номер документу | 111586569 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Корольовський районний суд м. Житомира
Маслак В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні