Справа № 401/2052/23
Провадження № 2-н/401/377/23
УХВАЛА
про відмову у видачі судового наказу
"16" червня 2023 р. місто Світловодськ
Суддя Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області Гармаш Т.І., розглянувши матеріали заяви, з якою звернулось Товариство зобмеженою відповідальністю"Управляючакомпанія"Господарник" про стягнення заборгованості по сплаті за спожиті послуги з управління багатоквартирним будинком з ОСОБА_1 , -
ВСТАНОВИВ :
Товариство з обмеженою відповідальністю "Управляюча компанія "Господарник" звернулося до суду з заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості посплаті заспожиті послугиз управліннябагатоквартирним будинкомв сумі1702,88грн.
Ознайомившись з заявою про видачу судового наказу та доданими до неї документами, суддя прийшов до такого висновку.
Представник заявника просить стягнути з боржника заборгованість по сплаті за спожиті послуги з управління багатоквартирним будинком.
Закон України «Про житлово-комунальні послуги» від 9 листопада 2017 року № 2189-VIII регулює відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг.
У статті першій Закону України «Про житлово-комунальні послуги» наведені терміни: зокрема: виконавець комунальної послуги - суб`єкт господарювання, що надає комунальну послугу споживачу відповідно до умов договору (п. 2 ч.1 ст.1 Закону); житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг (п.5 ч.1 ст.1 Закону); послуга з управління багатоквартирним будинком - результат господарської діяльності суб`єктів господарювання, спрямованої на забезпечення належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна багатоквартирного будинку та його прибудинкової території відповідно до умов договору (п.12 ч.1 ст.1 Закону); управитель багатоквартирного будинку (далі - управитель) - фізична особа - підприємець або юридична особа - суб`єкт підприємницької діяльності, яка за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб (п.14 ч.1 ст.1 Закону).
Згідно п.2 ч.2 ст.8 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», виконавець комунальної послуги зобов`язаний готувати та укладати із споживачем договори про надання комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов їх виконання згідно з типовим договором.
Статтею 163 ЦПК України передбачені вимоги до форми та змісту заяви про видачу судового наказу, зокрема, п.3 ч.3 ст.163 ЦПК України визначено, що до заяви про видачу судового наказу додається копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості.
Крім того, відповідно до п.4 ч.3 ст.163 ЦПК України, до заяви про видачу судового наказу додаються, інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Судовий наказ може бути видано за наявності відповідних договорів про надання таких послуг, інших письмових доказів, що підтверджують фактичне надання та отримання таких послуг.
Відповідно до роз`яснень п.13 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 23.12.2011 № 14 «Про практику розгляду судами заяв у порядку наказного провадження» у разі заявлення вимоги про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги, судовий наказ може бути видано за наявності відповідних договорів про надання таких послуг, інших письмових доказів, що підтверджують фактичне надання та отримання таких послуг. Крім того, заявник має обґрунтувати свої вимоги та додати документи, що вказують на правильність і безспірність розрахунків, а також застосування тарифів на відповідні послуги.
Аналізуючи зміст поданої заяви та інші документи або їх копії, суд встановив, що у договорі про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, в прикінцевих положеннях (п.38) зазначено, що цей договір має додатки, що є невід`ємною його частиною: а саме: додаток 1 «Список співвласників і площа квартир та приміщень , що перебувають у їх власності».
Проте у додатках до заяви цього списку співвласників не додано.
З огляду на особливості розгляду справ в порядку наказного провадження, суд позбавлений можливості встановити обставини, які підтверджують що боржник є співвласником квартири в якій виникла заборгованість.
Відтак, факт отримання послуг боржником та розмір визначеної заявником заборгованості не є безспірним і має доводитись в порядку позовного провадження.
За вказаних обставин у видачі судового наказу слід відмовити.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.165 ЦПК України, суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заява подана з порушеннями вимог статті 163 цього Кодексу.
Згідно з ч.2 ст.165 ЦПК України, про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.
Відповідно до положень ч. 2 ст.164ЦПК України уразі відмовиу видачісудового наказуабо вразі скасуваннясудового наказувнесена сумасудового зборустягувачу неповертається. У разі пред`явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.163,165,166,260 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ :
Відмовити у видачі судового наказу за заявою Товариство з обмеженою відповідальністю "Управляюча компанія "Господарник" про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості по сплаті за спожиті послуги з управління багатоквартирним будинком.
Роз`яснити заявнику, що відмова у видачі судового наказу унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою, та в цьому випадку заявник має право звернутись з тими самими вимогами в позовному провадженні.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Кропивницького апеляційного суду протягом 15 днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому ухвали.
Суддя Світловодського міськрайонного
суду Кіровоградської області Т. І. Гармаш
Суд | Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 16.06.2023 |
Оприлюднено | 20.06.2023 |
Номер документу | 111598785 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області
Гармаш Т. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні