Ухвала
від 19.06.2023 по справі 522/11208/23
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 522/11208/23

Провадження №2/522/5079/23

УХВАЛА

про передачу справи за підсудністю

19 червня 2023 року м. Одеса

Суддя Приморського районного суду м. Одеси Суворова О.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «КРЕДИТ ПЛЮС» про визнання договору позики недійсним,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 через свого представника адв. ОСОБА_2 звернувся до Приморського районного суду м. Одеси з позовом до ТОВ «КРЕДИТ ПЛЮС» про визнання договору позики недійсним, який головуючий суддя отримала 15.06.2023 року.

Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження у справі, суд приходить до наступного висновку.

Стаття 187 ЦПК України регламентує дії судді перед вирішенням питання про відкриття провадження у справі, в тому числі суддя має перевірити належність справи до юрисдикції та підсудності суду.

Як вбачається з позовної заяви позивачем не обґрунтовано підсудність справи Приморському районному суду м. Одеси.

Визначити підсудність суду - означає з`ясувати коло цивільних справ, які компетентний вирішувати по суті даний суд.

Перевіривши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про передачу справи за підсудністю, виходячи з наступного.

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року (далі - Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Поняття «суд, встановлений законом» включає в себе, зокрема, таку складову, як дотримання усіх правил юрисдикції та підсудності.

Підсудністю у цивільному судочинстві розуміється розмежування компетенції між окремими ланками судової системи і між судами однієї ланки щодо розгляду і вирішення підвідомчих їм цивільних справ.

Територіальна підсудність - це підсудність цивільної справи загальному суду в залежності від території, на яку поширюється юрисдикція даного суду. За її допомогою вирішується питання, яким з однорідних судів підсудна для розгляду відповідна справа.

За загальним правилом, позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. (ч.2 ст. 27 ЦПК України).

Як вбачається з позовної заяви, позивач звернувся з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «КРЕДИТ ПЛЮС», яке згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань зареєстроване за адресою: Волинська область, м. Луцьк, просп.Грушевського,30.

Місцем реєстрації позивача згідно відповіді №113909 від 15.06.2023 року з Єдиного державного демографічного реєстру є Одеська область, Роздільнянський район, смт. Захарівка, вул.Європейська,16.

Отже, виходячи з наведеного, суд вважає, що позивачем підсудність даної справи саме Приморському районному суду м. Одеси не доведена, а тому позовна заява підлягає передачі для розгляду за підсудністю за місцезнаходженням юридичної особи ТОВ «КРЕДИТ ПЛЮС» (Волинська область, м. Луцьк, просп.Грушевського,30), тобто до Луцького міськрайонного суду Волинської області.

Статтею 376 ЦПК України передбачені підстави для скасування судового рішення повністю або часткова, п. 1 ч.3 даної статті передбачено, що порушення норм процесуального права є обов`язковою підставою для скасування судового рішення суду першої інстанції та ухвалення нового судового рішення, якщо справу розглянуто неповноважним складом суду.

Згідно до п.1 ч.1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до ст.32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Перевіривши матеріали справи, суд вважає за необхідне направити вказану позовну заяву за підсудністю до Луцького міськрайонного суду Волинської області.

Керуючись ст. ст. 27, 31, 32, 187, 260, 353 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «КРЕДИТ ПЛЮС» про визнання договору позики недійсним - передати запідсудністю доЛуцького міськрайонногосуду Волинськоїобласті (43016, м. Луцьк, вул. Лесі Українки, 24,E-mail: inbox@lc.vl.court.gov.ua).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Одеського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.

Суддя О.В. Суворова

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення19.06.2023
Оприлюднено20.06.2023
Номер документу111601806
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них інших видів кредиту

Судовий реєстр по справі —522/11208/23

Ухвала від 27.11.2023

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Олексюк А. В.

Ухвала від 21.07.2023

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Олексюк А. В.

Ухвала від 19.06.2023

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Суворова О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні