ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"19" червня 2023 р. м. УжгородСправа № 907/265/23
Господарський суд Закарпатської області у складі судді Пригуза П.Д., розглянувши справу у спрощеному позовному провадженні,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАЙМ ДЖЕТ", код ЄДРПОУ - 42159231, 88017, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Докучаєва, буд. 1,
про стягнення коштів
в с т а н о в и в:
АТ "АКЦЕНТ-БАНК" звернулась до суду з позовною заявою до ТОВ "ЛАЙМ ДЖЕТ" з позовною вимогою стягнути на його користь заборгованість за кредитним договором у розмірі 509 912,99 грн. та сплачений судовий збір у розмірі 6513,32 грн.
Описова частина рішення.
Ухвалою суду від 18.04.2023 прийнято позовну заяву до розгляду і відкрито провадження у справі. Постановлено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Суд розглянув справу за наявними матеріалами, підписано повний текст рішення.
І. Суть спору за позицією Позивача.
18.02.2020 між позивачем та ТОВ "ЛАЙМ ДЖЕТ" був укладений кредитний договір, щодо надання останній кредиту (встановлення кредитного ліміту) в розмірі 500 000,00 грн. строком на 26 місяців (тобто до 17.04.2022) зі сплатою процентів у розмірі 23.88% щорічно.
Згідно до п. А6, п. А9, п. А10, п. А11 кредитного договору, за користування кредитом Позичальник сплачує фіксовані проценти у розмірі 23.88 % річних. Також Позичальник сплачує Банку винагороду за відкриття позичкового рахунку у розмірі 0 гривень, щомісячну винагороду за кредитне обслуговування у розмірі 0.990000% від суми зазначеного в п. А2 цього договору ліміту у поточну дату сплати процентів та винагороду за управління фінансовим інструментом у розмірі 4,990000% від суми зазначеного у п. А2 договору ліміту у поточну дату сплати процентів. У випадку невиконання та/або неналежного виконання позичальником зобов`язань, передбачених п. 2.2.13 договору, банк збільшує проценту ставку на 2% річних за кожен випадок невиконання та/або неналежного виконання.
Банк виконав свій обов`язок повністю, надав позичальнику кредит згідно до умов кредитного договору.
За твердженням позивача, відповідач неналежно виконав свій обов`язок за договором і не повернув вчасно йому кошти за вказаним вище кредитним договором.
Позивач зазначає, що станом на 14.03.2023 заборгованість відповідача за кредитним договором складає суму в розмірі 509 912,99 грн., яка складається з : 1) 366 965,93 грн. - загальний залишок заборгованості за наданим кредитом (тілом кредиту); 67 255,55 грн. - загальний залишок заборгованості за процентами; 75 691,51 грн. - загальний залишок заборгованості за винагородою; 0,00 грн. - пеня; 0,00 грн. - штраф.
На підставі вищевикладеного, позивач просить стягнути з відповідача зазначені кошти за укладеним кредитним договором.
ІІ. Позиція Відповідача у справі.
Відповідно до даних Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, юридичною адресою відповідача значиться 88017, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Докучаєва, буд. 1.
Згідно приписів ст. 7 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб.
Суд враховує, що згідно норми ч. 1 ст. 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" визначено статус документів та відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру. Так, якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
На вказану в Єдиному державному реєстрі адресу Відповідача судом була направлена ухвала від 18.04.2023 про відкриття провадження у справі з приписами до відповідача вчинити певні процесуальні дії для розгляду цієї справи. Дане поштове відправлення було повернуто на адресу суду 29.05.2023 з відміткою Укрпошти "за закінченням терміну зберігання".
Отже, оскільки вказана у позовній заяві та використана судом для повідомлення відповідача адреса є дійсною, то відповідач вважається належно повідомленим про відкриття провадження та про необхідність подачі заяв по суті справи.
Однак, станом на дату ухвалення судом рішення, заяв по суті справи від Відповідача не надійшло.
Згідно з ч. 1 ст. 251 ГПК України, відзив подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 9 ст. 165 ГПК України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
При цьому, за правилами, визначеними нормою статті 165 ГПК України, у відзиві відповідач викладає заперечення проти позову. Але, якщо відзив не містить вказівки на незгоду відповідача з будь-якою із обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, відповідач позбавляється права заперечувати проти такої обставини під час розгляду справи по суті.
Отже, з досліджених судом відносин суд виходить з того, що належно повідомлений про справу відповідач не заперечує проти дійсності обставин, що викладені у позовній заяві та підтверджені відповідними доказами.
Суд керується приписами статті 2 ГПК України, згідно яких завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Отже, відповідач повідомлений про строк подання відзиву належним чином, не скористався своїм правом на подання відзиву на позовну заяву у встановлений судом строк, відтак суд, керуючись нормами-принципами та завданнями ГПК України, виходить з того, що здійснюючи правосуддя, господарський суд захищає права та інтереси фізичних і юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором, тому суд вирішує справу за наявними матеріалами.
У випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного права чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону.
Суд вирішує спір відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання господарського судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову тощо.
Також, згідно ч. 10 ст. 81 ГПК України, у разі неподання учасником справи витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання та яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами.
ІІІ. Мотивувальна частина.
Фактичні обставини, встановлені судом та зміст спірних правовідносин.
Дослідивши матеріали справи та давши їм правову оцінку, судом встановлено таке:
3.1. 18.02.2020 між сторонами був підписаний кредитний договір №20.97.0000000047 (далі - договір) (а. с. 9 - 15).
Пунктом А1 договору передбачено, що вид кредиту - строковий кредит.
Ліміт договору - 500 000,00 грн. в тому числі на наступні цілі: у розмірі 475 050.00 грн. - на поповнення обігових коштів; у розмірі 24 950.00 грн. - на сплату комісії за видачу кредитних коштів (п. А2).
Термін повернення кредиту - 17.02.2022 року. Позичальник здійснює погашення кредиту та процентів щомісячно ануїтетними (однаковими платежами в розмірі та в строки згідно з Графіком платежів. Ануїтетний платіж включає в себе погашення частини основної суми кредиту та процентів за його користування (п. А3 договору).
Відповідно до п. А6 договору, за користування кредитом позичальник сплачує фіксовані проценти у розмірі 23.88 % річних. У випадку невиконання та/або неналежного виконання позичальником зобов`язань, банк збільшує процентну ставку на 2% річних за кожен випадок невиконання або неналежного виконання.
У випадку порушення позичальником будь-якого із грошових зобов`язань та при реалізації права банку, передбаченого п. А3 договору, позичальник сплачує банку пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми залишку непогашеної заборгованості за кожен день прострочки. Сплата пені здійснюється з дня, наступного за датою, передбаченою повідомленням (п. А7 договору).
Нарахування процентів за користування кредитом здійснюється щоденно (п. А8 договору).
Позичальник щомісячно сплачує банку винагороду за кредитне обслуговування у розмірі 0,99 % від суми зазначеного у п. А2 договору ліміту у поточну дату сплати процентів. Сплата винагороди здійснюється в гривні. Розрахунок здійснюється щоденно. Нарахування винагороди здійснюється у дату сплати (п. А10 договору).
Позичальник сплачує Банку винагороду за управління фінансовим інструментом у розмірі 4,99% процентів річних від суми встановленого у п. А2 договору. У випадку збільшення розміру ліміту по договору, позичальник додатково сплачує винагороду у розмірі 4,99 % від суми збільшення ліміту. Сплата винагороди здійснюється у гривні (п. А11 договору).
Пунктом 1.1. договору передбачено, що банк за наявності вільних грошових коштів має надати позичальнику кредит у вигляді з п. А1 договору з лімітом та на цілі, зазначені у п. А2 договору, не пізніше 5 днів з моменту зазначеного у 3 абзаці п. 2.1.2 договору, в обмін на зобов`язання позичальникові щодо повернення кредиту, сплати процентів, винагороди, в обумовлені строки.
Строковий кредит надається банком у безготівковій формі шляхом перерахування кредитних коштів на поточний рахунок Позичальника з подальшим перерахуванням за цільовим призначенням.
Додатком №1 до договору передбачений до договору передбачений графік погашення відповідачем платежів за кредитним договором (а. с. 15).
Додатковою угодою №1 до кредитного договору від 03.06.2020 (а. с. 8) сторони виклали в новій редакції пункти кредитного договору, а саме зазначили, що термін повернення кредиту - "17" квітня 2022 року. Сторони зазначили, що позичальник здійснює погашення кредиту та процентів щомісячно. Графік погашення викладено в новій редакції, який був долучений до даної додаткової угоди.
3.2. Розрахунком заборгованості за кредитним договором, складеним представником АТ "АКЦЕНТ - БАНК" станом на 14.03.2023 підтверджується заборгованість відповідача у вигляді основного боргу в розмірі - 366 965.93 грн. - загальний залишок заборгованості за наданим кредитом (тілом кредиту); 67 255.55 грн. - загальний залишок заборгованості за процентами; 75 691.51 грн. - загальний залишок заборгованості за винагородою; 0,00 грн. - пеня; 0,00 грн. - штраф.
Випискою з особового рахунку відповідача підтверджується зарахування грошових коштів у вигляді кредиту на такий особовий рахунок та часткове погашення відповідачем заборгованості (а. с. 17 - 19).
Додатково видача кредиту позивачем відповідачу підтверджується меморіальним ордером від 18.02.2020 (а. с. 20) на загальну суму 475 050.00 грн.
3.3. Вивчивши матеріали справи, повно та всебічно оцінивши докази, які в ній містяться, суд дійшов висновку що позов належить задовольнити у повному обсязі.
3.4. Норми законодавства, які регулюють спірні правовідносини.
Цивільний кодекс України.
Стаття 11. Підстави виникнення цивільних прав та обов`язків.
1. Цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.
2. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є:
1) договори та інші правочини.
Стаття 1054. Кредитний договір
1. За кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.
Стаття 509. Поняття зобов`язання та підстави його виникнення.
1. Зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Стаття 526. Загальні умови виконання зобов`язання.
1. Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Стаття 530. Строк (термін) виконання зобов`язання.
1. Якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Стаття 546. Види забезпечення виконання зобов`язання
1. Виконання зобов`язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком, правом довірчої власності.
Стаття 599. Припинення зобов`язання виконанням.
1. Зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Стаття 626. Поняття та види договору.
1. Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Стаття 629. Обов`язковість договору.
1. Договір є обов`язковим до виконання сторонами.
Стаття 631. Строк договору.
1. Строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов`язки відповідно до договору.
2. Договір набирає чинності з моменту його укладення.
3. Сторони можуть встановити, що умови договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення.
4. Закінчення строку договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії договору.
Господарський кодекс України.
Стаття 174. Підстави виникнення господарських зобов`язань.
Однією з підстав виникнення господарського зобов`язання є господарський договір та інші угоди, передбачені законом, а також угоди не передбачені законом, але які йому не суперечать.
Стаття 193. Загальні умови виконання господарських зобов`язань.
1. Суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
2. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
3.5. Висновки суду та норми права, що підлягають застосуванню.
Як було встановлено судом, 18.02.2020 між сторонами був підписаний кредитний договір №20.97.0000000047 (далі - договір) (а. с. 9 - 15).
Ліміт договору - 500 000,00 грн. в тому числі на наступні цілі: у розмірі 475 050.00 грн. - на поповнення обігових коштів; у розмірі 24 950.00 грн. - на сплату комісії за видачу кредитних коштів (п. А2).
Термін повернення кредиту - 17.02.2022 року. Позичальник здійснює погашення кредиту та процентів щомісячно ануїтетними (однаковими платежами в розмірі та в строки згідно з Графіком платежів. Ануїтетний платіж включає в себе погашення частини основної суми кредиту та процентів за його користування (п. А3 договору).
Відповідно до п. А6 договору, за користування кредитом позичальник сплачує фіксовані проценти у розмірі 23.88 % річних. У випадку невиконання та/або неналежного виконання позичальником зобов`язань, банк збільшує процентну ставку на 2% річних за кожен випадок невиконання або неналежного виконання.
У випадку порушення позичальником будь-якого із грошових зобов`язань та при реалізації права банку, передбаченого п. А3 договору, позичальник сплачує банку пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми залишку непогашеної заборгованості за кожен день прострочки. Сплата пені здійснюється з дня, наступного за датою, передбаченою повідомленням (п. А7 договору).
Нарахування процентів за користування кредитом здійснюється щоденно (п. А8 договору).
Позичальник щомісячно сплачує банку винагороду за кредитне обслуговування у розмірі 0,99 % від суми зазначеного у п. А2 договору ліміту у поточну дату сплати процентів. Сплата винагороди здійснюється в гривні. Розрахунок здійснюється щоденно. Нарахування винагороди здійснюється у дату сплати (п. А10 договору).
Позичальник сплачує Банку винагороду за управління фінансовим інструментом у розмірі 4,99% процентів річних від суми встановленого у п. А2 договору. У випадку збільшення розміру ліміту по договору, позичальник додатково сплачує винагороду у розмірі 4,99 % від суми збільшення ліміту. Сплата винагороди здійснюється у гривні (п. А11 договору).
Видача кредиту позивачем відповідачу підтверджується меморіальним ордером від 18.02.2020 (а. с. 20) на загальну суму 475 050.00 грн.
Додатковою угодою №1 до кредитного договору від 03.06.2020 (а. с. 8) сторони виклали в новій редакції пункти кредитного договору, а саме зазначили, що термін повернення кредиту - "17" квітня 2022 року. Сторони зазначили, що позичальник здійснює погашення кредиту та процентів щомісячно. Графік погашення викладено в новій редакції, який був долучений до даної додаткової угоди.
Випискою з особового рахунку відповідача підтверджується зарахування грошових коштів у вигляді кредиту на такий особовий рахунок та часткове погашення відповідачем заборгованості (а. с. 17 - 19).
Розрахунком заборгованості за кредитним договором, складеним представником АТ "АКЦЕНТ - БАНК" станом на 14.03.2023 підтверджується заборгованість відповідача у вигляді основного боргу в розмірі - 366 965.93 грн. - загальний залишок заборгованості за наданим кредитом (тілом кредиту); 67 255.55 грн. - загальний залишок заборгованості за процентами; 75 691.51 грн. - загальний залишок заборгованості за винагородою; 0,00 грн. - пеня; 0,00 грн. - штраф.
Таким чином, суд робить висновок, що наданими позивачем доказами підтверджується існуюча заборгованість відповідача перед ним у розмірі 509 912.99 грн.
Зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Відповідно до вимог ст. 526 ЦКУ, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦКУ, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Договір є обов`язковим до виконання.
Відповідачем у заявах по суті справи погашення такої заборгованості не спростовано. Відповідно позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Щодо обґрунтованості рішення.
Статтею 13 ГПК України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до ст. 76-79 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи. Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
За приписами ч. 1 ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Стаття 74 ГПК України передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Європейський суд з прав людини у рішенні в справі "Серявін та інші проти України" вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях, зокрема, судів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення.
У цій справі суд вважає достатніми обґрунтування свого рішення про задоволення позовних вимог у повному обсязі.
ІV. Розподіл судових витрат.
Згідно платіжного доручення №6005315375523 від 14.03.2023 (а. с. 27) позивачем при поданні позовної заяви сплачено судовий збір у розмірі 6513.00 грн.
Судові витрати слід покласти на відповідача згідно п. 1 ч. 4 ст. 129 ГПК України.
Керуючись статтями 2, 13, 73, 74, 86, 129, 236, 238, 241 ГПК України, суд -
у х в а л и в:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАЙМ ДЖЕТ", код ЄДРПОУ - 42159231, 88017, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Докучаєва, буд. 1, на користь Акціонерного товариства "АКЦЕНТ-БАНК", код ЄДРПОУ - 14360080, 49074, м. Дніпро, вул. Батумська, буд. 11, суму заборгованості у розмірі 509 912,99 грн. (п`ятсот дев`ять тисяч дев`ятсот дванадцять гривень 99 копійок) за кредитним договором від 18.02.2020 станом на 14.03.2023, яка складається з: 366 965,93 грн. (триста шістдесят шість тисяч дев`ятсот шістдесят п`ять гривень 93 копійок) - загальний залишок заборгованості за наданим кредитом (тілом кредиту); 67 255,55 грн. (шістдесят сім тисяч двісті п`ятдесят п`ять гривень 55 копійок) - загальний залишок заборгованості за процентами; 75 691,51 грн. (сімдесят п`ять тисяч шістсот дев`яносто одна гривень 51 копійок) - загальний залишок заборгованості за винагородою.
3. Судові витрати покласти на відповідача.
4. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАЙМ ДЖЕТ", код ЄДРПОУ - 42159231, 88017, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Докучаєва, буд. 1, на користь Акціонерного товариства "АКЦЕНТ-БАНК", код ЄДРПОУ - 14360080, 49074, м. Дніпро, вул. Батумська, буд. 11, відшкодування витрат зі сплати судового збору у розмірі 6513,32 грн. (шість тисяч п`ятсот тринадцять гривень 32 копійок).
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Копію рішення направити сторонам по справі.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене протягом двадцяти днів з дня складання повного тексту рішення у порядку, передбаченому ст. 257 ГПК України.
Суддя П.Д. Пригуза
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2023 |
Оприлюднено | 20.06.2023 |
Номер документу | 111609483 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань інші договори |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Пригуза П.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні