Справа № 639/631/23
Провадження №1-кс/639/1062/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 червня 2023 року м. Харків
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Харкова клопотання прокурора Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,-
ВСТАНОВИВ:
До Жовтневого районного суду м. Харкова надійшло клопотання прокурора Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю по кримінальному провадженню №42022222030000118 від 06.12.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 191 КК України.
Клопотання обґрунтовано тим, що СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022222030000118 від 06.12.2022 року з визначенням правової кваліфікації за ч.4 ст. 191 КК України.
Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у вказаному кримінальному провадженні здійснює Новобаварська окружна прокуратура міста Харкова.
В ході досудового розслідування встановлено ознаки протиправної діяльності ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), внаслідок якої ХОВА зазнає шкоди (збитків) під час освоєння бюджетних коштів, виділених Розпорядженням КМУ №340-р від 26.03.2022 «Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для ліквідації наслідків бойових дій в Харківській області» та Розпорядженням КМУ №809-р від 13.09.2022 «Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для ліквідації наслідків бойових дій в Харківській області», за рахунок завищення вартості та обсягів виконаних робіт, вартості використаних матеріалів, залучення некваліфікованих низькооплачуваних працівників.
Зокрема, ІНФОРМАЦІЯ_2 12.12.2022 укладено договір № 72-22 з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 ,) щодо проведення аварійно-відновлювальних робіт (капітальний ремонт) багатоквартирного житлового будинку за адресою: АДРЕСА_2 , на загальну суму 3714958 (зареєстровано в системі Prozzoro під номером UA-2023-01-11-001293-а).
Згідно актів виконаних робіт форми КБ-2в роботи виконані в повному обсязі та, згідно загальнодоступних даних ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » здійснено перерахування грошових коштів по вищевказаному договору.
При цьому, згідно наявних даних під час освоєння зазначених бюджетних коштів за рахунок завищення вартості та обсягів виконаних робіт, вартості використаних матеріалів, залучення некваліфікованих низькооплачуваних працівників заволодіння бюджетними коштами може сягати від 20 до 40% від суми укладеного договору. Крім цього, у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » власні основні фонди відсутні.
Крім того, при виконанні господарських операцій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » з метою подальшої конвертації безготівкових коштів у готівку та мінімізації податкових зобов`язань здійснює «ризикові операції», а саме: придбання робіт та послуг у контрагентів, які мають ознаки «фіктивності» (невідповідність номенклатури товару, відсутні основні засоби та трудові ресурси тощо), з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , зареєстровано за адресою: АДРЕСА_3 ).
Таким чином, вбачається умисна розтрата службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 бюджетних коштів під час укладення з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » договору.
Аналізом загальнодоступних відомостей інтернет ресурсу ІНФОРМАЦІЯ_6 встановлено, що за пошуковими даними платник: НОМЕР_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), одержувач: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) здійснено відповідне перерахування за договорами.
Таким чином, невстановленим особами з числа працівників ІНФОРМАЦІЯ_1 внаслідок закупівлі товарів, робіт та послуг за завищеними цінами в період дії воєнного стану на території України, допущено завдання шкоди (збитків) при використанні бюджетних коштів, тобто вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 191 КК України.
В ході здійснення досудового розслідування процесуальним керівником 09.03.2023 в порядку ст. 93 КПК направлено запит №52-103-1500-вих.23 до ІНФОРМАЦІЯ_7 на отримання податкової документації по ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Відповідно до наданих ІНФОРМАЦІЯ_7 документів у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ) відкрито наступні рахунки в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , юридична адреса: АДРЕСА_4 ): р/р НОМЕР_5 , (валюта українська гривня).
Прокурор зазначає, що з метою всебічного, повного дослідження обставин вчинення вказаного кримінального правопорушення та встановлення учасників кримінального правопорушення на даний час в органів досудового розслідування виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до речей і документів, що містять банківську таємницю, а саме до документації щодо руху грошових коштів по рахункам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ: НОМЕР_2 , зареєстровано за адресою: АДРЕСА_5 ) р/р НОМЕР_5 в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , юридична адреса: АДРЕСА_4 ) з метою встановлення даних щодо фактичного перерахування грошових коштів, а також їх використання, з метою усунення протиріч під час досудового розслідування та перевірки дійсності встановлених обставин, використання як допустимих доказів, які самостійно або в сукупності з іншими доказами мають суттєве значення, для більш повного всебічного та об`єктивного з`ясування обставин кримінального провадження, у з зв`язку з чим без наявності вказаних документів неможливо іншим способом встановити обставини, які передбачається довести.
Окрім цього, без тимчасового доступу та дослідження даних документів надати правову оцінку та прийняти обґрунтоване і законне рішення у кримінальному провадженні неможливо.
В матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи являються джерелом доказів, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному проваджені, які неможливо встановити іншим способом, а їх вилучення можливе лише на підставі ухвали суду.
Беручи до уваги, те що у сторони обвинувачення є достатні підстави вважати, що вказані документи знаходяться АТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , юридична адреса: АДРЕСА_4 ), з метою всебічного, повного та неупередженого розслідування обставин у даному кримінальному провадженні, отримання інформації про подальший рух грошових коштів, мають доказове значення по встановленню істини в кримінальному провадженні.
В судове засідання прокурор ОСОБА_3 не з`явилася, до суду подала заяву про розгляд справи за її відсутності, в якому вказала, що клопотання підтримує у повному обсязі та просить його задовольнити.
Представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » в судове засідання також не з`явився, про причини неявки не повідомив, що відповідно до ч.4 ст.163 КПК України, не є перешкодою для розгляду цього клопотання.
Дослідивши додані до клопотання матеріали та матеріали кримінального провадження, перевіривши доводи клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Згідно з вимогами статті 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Як вбачається з приписів, ч. 1, ч. 4 ст. 132 КПК України,заходи забезпеченнякримінального провадженнязастосовуються напідставі ухвалислідчого суддіабо суду,за виняткомвипадків,передбачених цимКодексом. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Вимогами ч. 1 ст. 162 КПК України визначено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: 5) відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Згідно ст. 60 ЗУ «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею.
Відповідно до п. 18 інформаційного листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №223-558/0/4-13 від 05.04.2013, застосування стороною кримінального провадження такого способу збирання доказів як вилучення речей чи документів під час отримання доступу до речей і документів може здійснюватися у випадках, якщо речі та документи згідно зі ст.162 КПК України містять охоронювану законом таємницю і таке вилучення необхідне для досягнення мети застосування цього заходу забезпечення.
За змістом ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Стороною обвинувачення доведено, що існує підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться у клопотанні прокурора тимчасовий доступ до документів.
Обставини, на які посилається прокурор підтверджуються витягом з ЄРДР за №42022222030000118 та копіями матеріалів досудового розслідування, доданих до клопотання.
Сторона обвинувачення також довела наявність достатніх підстав вважати, що документи, зазначені в клопотання, самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; ці відомості можуть бути використані як докази.
З наданих суду матеріалів вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи та інформація, доступ до яких просить надати прокурор, знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , юридична адреса: АДРЕСА_4 ).
При цьому, слідчий суддя надає дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів лише тим слідчим та прокурорам, які мають повноваження у кримінальному провадженні № 42022222030000118 від 06.12.2022, згідно Витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання прокурора про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, є законним, обґрунтованим та таким, що підлягає частковому задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 132, 160, 162, 163 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю задовольнити частково.
Надати групі прокурорів Новобаварської окружної прокуратури міста Харкова ОСОБА_3 та ОСОБА_4 тимчасовий доступ до речей і документів, які містять інформацію, що містить банківську таємницю в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , юридична адреса: АДРЕСА_4 ), а саме до документів, які містять наступну інформацію:
- про рух щодо перерахування та одержання грошових коштів по рахункам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ: НОМЕР_2 , зареєстровано за адресою: АДРЕСА_5 ) р/р НОМЕР_5 з можливістю вилучення в завірених належним чином копій: касових документів, грошових чеків (прибуткових та видаткових касових ордерів, квитанцій), платіжних доручень, меморіальних ордерів довіреностей, виданих на право користування та розпорядження іншими особами даними банківського рахунку;
-інформацію прорух коштівпо рахункамТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »(ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ,зареєстровано заадресою: АДРЕСА_5 )р/р НОМЕР_5 із зазначеннямдат,сум,номерів платіжнихдоручень,рахунків тареквізитів контрагентів,розшифруванням призначенняплатежу тазалишків коштівна рахункуна кінецьдня, відкритому вустанові банку у паперовому та електронному вигляді за період часу з 01.01.2022 року по дату винесення ухвали у вигляді регістрів аналітичного обліку особових рахунків та виписки з них (із зазначенням реквізитів контрагентів, розшифрування призначення, дати та часу здійснення платежів на паперовому носії та в електронному форматі), документів банківської юридичної справи вказаного клієнта, у т.ч. документів на відкриття/закриття рахунків (заяв, анкет, договорів, у т.ч. на використання системи «Клієнт-Банк» та ін.), а також карток зі зразками підписів та відбитку печатки юридичної особи;
-інформацію по рахункам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ: НОМЕР_2 , зареєстровано за адресою: АДРЕСА_5 ) р/р НОМЕР_5 за операціями, проведеними за період з дати відкриття рахунків по дату винесення ухвали, які знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , юридична адреса: АДРЕСА_4 ), з можливістю вилучення у будь-якому відділенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », який розташований на території міста Харкова.
Зобов`язати АТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , юридична адреса: АДРЕСА_4 ), виготовити завірені належним чином копії вказаної документації для її вилучення в ході здійснення тимчасового доступу.
Строк дії ухвали - 14 днів.
Попередити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2023 |
Оприлюднено | 07.05.2024 |
Номер документу | 111639220 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Харкова
Васильєва Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні