Подільський районний суд міста києва
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 758/7914/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про передачу справи за підсудністю
05 червня 2023 року суддя Подільського районного суду м. Києва, розглянувши питання про відкриття провадження у цивільній справі за позовом Приватного акціонерного товариства «Страхова група «УНІКА» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, -
ВСТАНОВИВ:
12 вересня 2022 року до Подільського районного суду м. Києва надійшла позовна заява ПрАТ «Страхова група «УНІКА» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.
13 вересня 2022 року зроблено запит до електронного реєстру територіальної громади м. Києва «ГІОЦ/КМДА» щодо реєстрації місця проживання відповідача.
Відповідно до відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру №99108 від 05.06.2023 року зареєстрованим місцем проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є: АДРЕСА_1 .
Ч. 1 ст. 27 Цивільного процесуального кодексу України, якою встановлені правила загальної територіальної підсудності, передбачено, що позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Згідно з ч.6 ст. 28 ЦІПК України позови про відшкодування шкоди, заподіяної майну фізичних або юридичних осіб, можуть пред`являтися також за місцем заподіяння шкоди.
При цьому позивач, на власний розсуд розпорядившись своїми процесуальними правами, звертаючись до Подільського районного суду міста Києва з позовом, своїм правом пред`явити позов за правилами підсудності справ за вибором позивача, а саме за місцем заподіяння шкоди майну фізичної або юридичнох особи до святошинського районного суду міста Києва, не скористався.
Відтак, вищевказаний позов не є підсудним Подільському районному суду м.Києва як суду за зареєстрованим місцем проживання відповідача. Вищевказаний позов є підсудним Ленінському районному суду м. Кіровограда, оскільки місце проживання відповідача зареєстроване за адресою, яка відноситься до території Подільського району (колишній - Ленінський) м. Кропивницького.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 р., Закону України «Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини», інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п.1 ст.6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
Крім того, недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (ст.378 ч.1 ЦПК України).
Виходячи з наведеного вище, враховуючи те, що Подільським районним судом м.Києва, розгляд даної справи по суті не розпочинався, суд дійшов висновку, що вищевказану справу слід передати на розгляд Ленінському районному суду м. Кіровограда, до територіальної юрисдикції якого за зареєстрованим у встановленому порядку місцем проживання відповідача відноситься дана справа, у зв`язку з непідсудністю даного позову Подільському районному суду м.Києва.
На підставі наведеного вище, керуючись ст.ст.27 ч.1, 31 ч.1 п.1, 258, 261, 353 ч. 1 п.9, 354 ЦПК України, -
П О С Т А Н О В И В :
Цивільну справу за позовом Приватного акціонерного товариства «Страхова група «УНІКА» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди - передати на розгляд за підсудністю до Ленінського районного суду м. Кіровограда (25006, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 40).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду протягом 15 днів з дня проголошення ухвали.
Учасник справи, якому копія ухвали не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
СуддяО. В. Лещенко
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2023 |
Оприлюднено | 21.06.2023 |
Номер документу | 111640596 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Лещенко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні