Справа № 472/357/23
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"14" червня 2023 р. смт. Веселинове
Веселинівський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючого судді Чаричанського П.О.,
за участю секретаря Фігурської К.М.,
представника позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Веселинове Миколаївської області цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до відповідача ОСОБА_4 , третя особа: Веселинівський відділ державної виконавчої служби у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), про зменшення розміру аліментів,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до відповідача ОСОБА_4 про зменшення розміру аліментів.
В позовній заяві зазначив, що на підставі рішення Веселинівського районного суду Миколаївської області від 22 жовтня 2015 року, яке набрало законної сили 22 грудня 2015 року, з позивача було стягнуто аліменти на утримання сина ОСОБА_5 у розмірі 1/3 частини з усіх видів його доходів щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 22 вересня 2015 року до досягнення сином повноліття.
На теперішній час стягнення з ОСОБА_3 аліментів на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 1/3 частини з його заробітної плати (доходів) (зараз фактично позивач отримує грошове забезпечення військовослужбовця ЗСУ), ставить позивача у несприятливі для нього умови так як він повинен утримувати, ще іншу неповнолітню дитину, яка є дитиною з інвалідністю.
Так, відповідно до рішення Веселинівського районного суду Миколаївської області від 12 жовтня 2011 року з позивача було стягнуто аліменти на утримання сина ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у розмірі 40% від суми всіх видів його заробітку, щомісячно до повноліття сина, починаючи з 19.09.2011 року, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Пізніше, рішенням Веселинівського районного суду Миколаївської області від 12 травня 2016 року, яке набрало законної сили 24 травня 2016 року, було зменшено розмір аліментів, що стягуються з ОСОБА_3 за рішенням Веселинівського районного суду Миколаївської області від 12 жовтня 2011 року. Стягнуто з позивача на користь ОСОБА_8 аліменти на утримання сина ОСОБА_9 в твердій грошовій сумі в розмірі 1000 грн. щомісячно, починаючи з дати набрання рішенням законної сили та до досягнення сином повноліття.
07 лютого 2023 року Веселинівським районним судом Миколаївської області було прийнято рішення в справі №472/725/22 про зміну розміру аліментів на неповнолітню дитину шляхом стягнення у частці від заробітку та позовні вимоги ОСОБА_8 до ОСОБА_3 було задоволено.
Згідно цього судового рішення, яке набрало законної сили 10 березня 2023 року з ОСОБА_3 стягнуто на користь ОСОБА_8 аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/6 частки всіх видів заробітку (доходу), але не менше 50% прожиткового мінімуму на утримання дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з дня набрання судовим рішенням законної сили і до повноліття дитини.
До цього рішення на утримання сина ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 приходилась сума аліментів в 1000 грн., тоді як на іншу дитину сина ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , - сума аліментів виходила в 35000 грн. щомісячно.
При цьому, неповнолітній син позивача ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , хворіє на рідкісне захворювання спадкова гемолітична анемія ОСОБА_10 . Після перенесеного гемолітичного кризу та проведеної 17.10.2013 року спленектомії дитині було встановлено інвалідність на період з 05.11.2013 року до повноліття дитини тобто до ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Виходячи з вище викладеного, позивач, як батько бажає, щоб його діти мали рівні умови у матеріальному забезпеченні. Тому позивач просить зменшити розмір аліментів, що з нього стягуються на користь утримання сина ОСОБА_5 , з 1/3 до 1/6 частини з усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку починаючи з дня набрання рішенням суду законної сили до досягнення дитиною повноліття.
В судове засідання ОСОБА_3 не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Представник позивача ОСОБА_1 підтримала позовну заяву, просила її задовольнити. Надала до суду додаткові пояснення в яких зазначила, що факт отримання двома дітьми різного утримання не є малозначною обставиною. В першу чергу, враховуючи принципи захисту інтересів дитини, слід з`ясувати чому рівні за законом у своїх правах діти, мали та мають досі різну реалізацію цих прав на практиці. ОСОБА_11 на даний час 16 років, і через місяць виповниться 17. Тобто, наразі коли позивач отримує на себе грошове забезпечення у зв`язку з військовою службою (яке в порівняні з попереднім доходом є вищим) і може теоретично в повній мірі допомогти обом дітям рівноцінно, але на практиці, старший син отримував кошти в сумі 1000 грн., в ті місяці коли на іншу дитину стягувалися суми в 30-кратному розмірі більше. В травні 2023 р. відповідачка отримала в якості аліментів суму більшу за 80000 грн. (бо позивачу виплатили кошти за участь в бойових діях за попередній місяць, так як на зараз доплату за участь в зоні бойових дій виплачується після подання відповідного рапорта). В травні 2023 року на сина ОСОБА_9 аліменти утримано в розмірі 1000 грн. Тобто різниця 1:80. Доводи, що позивач в свій час погодився на стягнення аліментів в розмірі 1/3 частки від заробітку і що тоді в нього була дитина з інвалідністю тобто на думку, сторони відповідачки, теж існували ті самі обставини на момент розгляду первісного позову про стягнення аліментів на утримання сина ОСОБА_5 , і вказують, на думку сторони відповідача, на безпідставність підстав позову. Не погоджуюсь з такими доводами, так як це не відповідає дійсності. Саме через те, що змінилися обставини життя сторін, тому і було ініційовано подачу позову в інтересах, в першу чергу, дітей, які для позивача є рівними.
Відповідач ОСОБА_4 не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином.
Представник відповідача ОСОБА_2 просив відмовити у задоволенні позову. В своєму відзиві зазначив, що позивач зазначає, що вказаний розмір аліментів ставить його у несприятливі для нього умови, так як він повинен утримувати ще іншу неповнолітню дитину, яка є дитиною з інвалідністю. Крім того, позивач зазначає, що на даний час він проходить військову службу в ЗСУ та отримує грошове забезпечення військовослужбовця. При цьому, позивач зазначає, що аліменти на сина від 2-го шлюбу ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 складають 35000 грн. щомісячно, що дає підставу вважати, що дохід позивача складає 105000 грн. щомісячно. Але, при цьому позивач чомусь зазначає, що аліменти на сина від 1-го шлюбу ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 складають лише 1000 грн. щомісячно, що суперечить вищезазначеному рішенню Веселинівського районного суду Миколаївської області від 07.02.2023 р., та свідчить про розмір аліментів на цього сина в розмірі 1/6 частки, що складає 17500 грн. Також, у своєму позові позивач ОСОБА_3 як на підставу для зменшення розміру аліментів на сина від 2-го шлюбу ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 посилається на різний розмір для дітей та недостатність аліментів для сина від 1-го шлюбу ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . З цього приводу хочеться зазначити, що чомусь про недостатність коштів для сина ОСОБА_9 заявляє сам позивач, а не отримувач аліментів, до того ж, якщо врахувати який дохід залишається у позивача після сплати аліментів, а це 52500 грн., що майже в 20 разів перевищує прожитковий мінімум для працюючих і більше ніж вдвічі перевищує середній розмір заробітної плати по Вознесенському району Миколаївської області, то це не позбавляє його права в добровільному порядку надавати додаткову матеріальну допомогу на утримання сина ОСОБА_9 . Крім того, посилання позивача, що стягнення аліментів в розмірі частки його доходу погіршує його матеріальне становище і є несправедливим, суперечить положенням ст. 70 ЗУ «Про виконавче провадження» згідно якої розмір відрахувань із заробітної плати для стягнення аліментів на неповнолітніх дітей, не може перевищувати 70%. Наявність на утриманні іншої дитини інваліда, існувала на час розгляду справи про стягнення аліментів на користь ОСОБА_4 на утримання сина ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 у розмірі 1/3 частини, що свідчить про відсутність правових підстав для зменшення розміру аліментів та узгоджується з правовою позицією Верховного Суду в Постанові від 24.01.2018 р. (справа №761/2235/16-ц). Крім того, як зазначає сам позивач на даний час він проходить військову службу в ЗСУ та отримує щомісячне грошове забезпечення військовослужбовця в розмірі 105000 грн. що може свідчити лише про покращення матеріального стану позивача, а не про його погіршення, що знову таки свідчить про відсутність правових підстав для зменшення розміру аліментів та узгоджується з правовими позиціями Верховного Суду в Постановах від 01.08.2019 р. (справа №760/11934/16-ц) від 08.06.2022 р. (справа №565/1059/21).
Представник третьої особи Килевник С. не з`явилася до зали судового засідання, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином. Надала до суду заяву в якій просила розглядати справу у відсутність представника.
Згідно ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідно до ч.3, 4 ст. 12, ч.1, 2 ст.13 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Суд заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, в межах заявлених вимог та наданих доказів, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, на підтвердження своїх вимог щодо зміни розміру аліментів, позивач в позові, посилається на те, що на теперішній час в нього на утриманні окрім старшого сина на утримання якого стягуються аліменти в розмірі 1/6 частки доходу, знаходиться молодший син від іншого шлюбу на утримання якого також стягуються аліменти в розмірі 1/3 частки доходу, що загалом становить половину його заробітку, що перевищує встановлену законом частку відрахувань та є непомірним, та ставить його у скрутне матеріальне становище.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_3 та відповідач ОСОБА_4 є батьками неповнолітньої дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 .
Рішенням Веселинівського районного суду Миколаївської області від 08 лютого 2023 р. шлюб між ОСОБА_4 та ОСОБА_3 було розірвано /а.с.11/.
Рішенням Веселинівського районного суду Миколаївської області від 22 жовтня 2015 року, яке набрало законної сили 22 грудня 2015 р. з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , уродженця смт. Веселинове Миколаївської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , на користь ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , уродженки смт. Веселинове Миколаївської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_3 , аліменти на утримання сина ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , в розмірі 1/3 частини з усіх видів його доходів щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 22 вересня 2015 року до досягнення сином повноліття /а.с.14/.
Згідно результатів пошуку виконавчих проваджень в АСВП від 26.04.2023р. на виконанні Веселинівського ВДВС у Вознесенському районні Миколаївської області ПМУ МЮ (м. Одеса) знаходиться виконавче провадження №55762905: боржник ОСОБА_3 , стягував ОСОБА_4 /а.с.17/.
Згідно виконавчого листа №472/95/16-ц від 12 травня 2016 р. стягнуто з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , уродженця смт. Веселинове Миколаївської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , на користь ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , уродженки смт. Веселинове Миколаївської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_4 , аліменти на утримання сина ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в твердій грошовій сумі в розмірі 1000 (одна тисяча) гривень 00 копійок щомісяця, починаючи з дня набрання рішенням законної сили та до досягнення сином повноліття.
Рішення Веселинівського районного суду Миколаївської області від 07 лютого 2023 р., яке набрало законної сили 10 березня 2023 р. змінено розмір стягуваних аліментів та стягнено із ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП: НОМЕР_2 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 на користь ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , РНОКПП: НОМЕР_4 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_3 , аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в розмірі 1/6 (однієї шостої) частки всіх видів заробітку (доходу) відповідача, але не менше 50 % від прожиткового мінімуму на утримання дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з дня набрання судовим рішенням законної сили і до повноліття дитини.
Згідно медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років №122 від 05 листопада 2013р., вбачається що ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 хворіє на рідкісне захворювання спадкова гемолітична анемія ОСОБА_10 /а.с.18/.
Згідно результатів пошуку виконавчих проваджень в АСВП від 26.04.2023р. на виконанні Веселинівського ВДВС у Вознесенському районні Миколаївської області ПМУ МЮ (м. Одеса) знаходиться виконавче провадження №51447830: боржник ОСОБА_3 , стягував ОСОБА_8 /а.с.25/.
Згідно ст. 180 СК України, батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст. 141 СК України, мати і батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебувають вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками та проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини.
Згідно ч. 1 ст. 192 СК Українирозмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Частиною 3 ст. 181 СК України встановлено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.
Пунктом 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 N 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» встановлено, що відповідно до ст. 192 СК розмір аліментів, визначений судовим рішенням або за домовленістю між батьками, суд може змінити за позовом платника або одержувача аліментів у зв`язку зі зміною матеріального чи сімейного стану, погіршення чи поліпшення здоров`я когось із них. У новому розмірі аліменти сплачуються з дня набрання рішенням законної сили.
Частиною 1 ст. 182 СК України встановлено, при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.
Згідно ст. 27 Конвенції про права дитини від 20.11.1989 року, ратифікованою постановою Верховноїради України№789-ХІІвід 27.02.1991року держави-учасниці визнають право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини.
Батько (-ки) або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
Відповідно до ч. 2 ст. 182 СК України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
З аналізу даних правових норм вбачається, що при вирішенні питання про зменшення розміру аліментів, слід з`ясовувати чи змінилося матеріальне становище, сімейний стан та стан здоров`я сторін, і що ця зміна впливає на змогу сплачувати аліменти у вже визначеному розмірі.
Особа, яка сплачує аліменти - платник аліментів, вправі звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів на дитину у тих випадках, коли погіршилося його матеріальне становище, сімейний стан чи стан його здоров`я або ж покращилося матеріальне становище, сімейний стан чи стан здоров`я одержувача аліментів.
При цьому суд, з урахування встановлених обставин і сукупності належних та допустимих доказів, при наявності підстав щодо неможливості сплачувати аліменти у вже визначеному розмірі, може вирішити питання щодо зменшення розміру аліментів.
Обґрунтовуючи позов в частині зменшення розміру аліментів, ОСОБА_3 посилався на те, що на його утриманні, окрім малолітній сина ОСОБА_5 , перебуває неповнолітній син ОСОБА_9 , та зазначив, що з нього, як боржника по двох виконавчих провадженнях, стягуються аліменти на утримання двох дітей, на користь двох стягувачів, в загальному розмірі, що складає половину всіх його доходів, тобто 50%.
Судом встановлено, що відповідно до відповіді наданої Військовою частиною НОМЕР_5 №20/1801 від 14.04.2023 на запит від 31.03.2023 №17 з якої вбачається, що ОСОБА_3 проходить військову службу у військовій частині НОМЕР_5 .
Згідно довідки Військової частини НОМЕР_5 №20/1793 від 19 квітня 2023 року ОСОБА_3 проходить службу у військовій частині НОМЕР_5 та отримав за період жовтень 2022 березень 2023 р. заробітну плату в розмірі 438708,18 грн. /а.с.53/.
Крім того, згідно довідки військової частини НОМЕР_6 ІІ старший сержант ОСОБА_3 , який проходить військову службу в військовій частині НОМЕР_5 з 01.02.2023 по 28.02.2023 виконував бойові (спеціальні) завдання у складі штабу угрупування військ, який здійснює оперативне (бойове) управління військовими частинами та підрозділами, що ведуть воєнні (бойові) дії на лінії бойового зіткнення на відстані виконання бойових (спеціальних) завдань військовою частиною першого ешелону оборони або наступу (контрнаступу), контратаки) до батальйону включно /а.с.9/.
Статтею 8Закону України"Проохорону дитинства" передбачено, що кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.
За приписамист.183 СК Україничастка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Згідно з ч. 1ст. 180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ч. 3ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.
Згідно ст. 142 СК України діти маютьрівні права та обов`язки щодо батьків, незалежно від того, чи перебували їхні батьки у шлюбі між собою.
Відповідно до ст. 52 Конституції України діти рівні у своїх правах незалежно від походження, а також від того, народжені вони у шлюбі чи поза ним.
Частиною 5 ст. 183 СК України встановлено, що той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину. Аналогічні норми викладені в п. 4 ч. 1 ст. 161 ЦПК України.
Сукупний розмір аліментів, який сплачує ОСОБА_3 на двох дітей складає 1/2 його заробітку (1/3 + 1/6 =1/2), що суперечить ст. 183 СК України та ст. 161 ЦПК України.
Отже, батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, таким чином, враховуючи вимоги діючого законодавства, встановлені по справі обставини, з урахуванням інтересів неповнолітньої дитини, суд доходить висновку, що є всі підстави для задоволення позовних вимог про зміну розміру аліментів, що стягуються з ОСОБА_3 на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , відповідно до рішення Веселинівського районного суду Миколаївської області від 22 жовтня 2015 року з 1/3 до 1/6 частини з усіх видів заробітку (доходів) позивача, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і до досягнення дитиною повноліття.
На переконання суду, такий розмір аліментів відповідатиме майновому становищу позивача та буде достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
Зменшення розміру аліментів з 1/3 частини до 1/6 на утримання неповнолітнього сина, на думку суду, є розумним, не суперечить нормам матеріального права, а також буде справедливим балансом щодо захисту прав неповнолітньої дитини та справедливим по відношенню до іншої дитини, обидві дитини будуть в рівних умовах, та розмір їх аліментів (обох дітей) буде достатнім і не меншим встановленого законодавством мінімуму.
Таким чином, з урахуванням фактичних обставин справи, враховуючи рівність прав та обов`язківбатьків щодо виховання та утримання дитини, виходячи з закріплених ч.9ст.7 СК Українипринципів справедливості, добросовісності та розумності, відповідності моральним засадам суспільства, стягнення аліментів на двох дітей, суд вважає, що вимоги позивача щодо зменшення розміру аліментів є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до п. 13 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір» учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України - у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Керуючись ст.ст. 76-81, 89, 141, 258-259, 263-265, 268, 273 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Позов ОСОБА_3 пропро зменшеннярозміру аліментів - задовольнити.
Зменшити розмір аліментів, що стягуються з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП НОМЕР_2 , за рішенням Веселинівського районного суду Миколаївської області від 22 жовтня 2015 року по справі №472/1232/15-ц на користь ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , РНОКПП НОМЕР_3 , на утримання неповнолітнього сина - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , з 1/3 на 1/6 частини усіх видів заробітку (доходу) платника аліментів щомісячно, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку, та не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягувати з дня набрання рішенням законної сили по даній справі та до досягнення дитиною повноліття.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. Рішення суду може бути оскаржено до Миколаївського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення строк на апеляційне оскарження обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Веселинівського районного суду Миколаївської областіП. О. Чаричанський
Дата складання повного судового рішення 20.06.2023 року.
Суд | Веселинівський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2023 |
Оприлюднено | 21.06.2023 |
Номер документу | 111641906 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Синельников Євген Володимирович
Цивільне
Веселинівський районний суд Миколаївської області
Чаричанський П. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні