Справа № 296/5619/23
1-кс/296/2203/23
УХВАЛА
Іменем України
14 червня 2023 року м.Житомир
Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі клопотання слідчого відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого відділу Житомирського районного управління Національної поліції в Житомирській області ст. лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_4 , поданого в межах кримінального провадження №42021062350000088 від 22.10.2021 арешт майна
В С Т А Н О В И В :
Слідчий звернувся до суду із вказаним клопотанням в обґрунтування якого зазначив, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за №42021062350000088 від 22.10.2021, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, за фактом зловживання службовими особами Олевської районної спілки споживчих товариств (далі по тексту Олевська РССТ) (код у ЄДРПОУ: 01750306) та Олевського міського споживчого товариства (далі по тексту Олевське МСТ) (код у ЄДРПОУ: 05291968), своїм службовим становищем, всупереч інтересам служби, протягом 2012-2018 років та на даний час продовжують вчиняти дії направлені на привласнення та розтрату нерухомого майна, яке на підставі колективної власності належить членам Олевської РССТ та Олевського МСТ, на загальну суму, що встановлюється.
04.11.2010, 30.01.2011 та 08.11.2012 між Олевською РССТ, в особі голови правління та ТОВ «Два ЕС» (код у ЄДРПОУ: 37176145) укладено ряд договорів про надання Олевській РССТ безвідсоткової поворотної фінансової допомоги на загальну суму 240 тис. грн., згідно умов договору останнім терміном повернення позики являлося 04.04.2013. За умовами вказаних договорів ТОВ «Два ЕС» надало таку допомогу.
09.11.2012 між Олевською РССТ, в особі голови правління та ТОВ «Два ЕС» укладено договір іпотеки, згідно якого Олевська РССТ передала ТОВ «Два ЕС» в заставу частину приміщення торгового центру «Уборть», площею 486,4 м.кв.
Оскільки, Олевська РССТ отриману фінансову допомогу в обумовлений строк не повернула, то ТОВ «Два ЕС» згідно укладеного договору іпотеки звернуло на свою користь частину приміщення торгового центру «Уборть», площею 486,4 м.кв., яке розміщується за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н., м. Олевськ, вул. Богдана Хмельницького, буд. 1.
26.12.2014 ТОВ «Два ЕС» оформило свідоцтво про право власності на вказане приміщення.
До того ж встановлено, що ТОВ «Два ЕС» засновано та зареєстровано у вересні 2010 році, незадовго до аукціону з продажу приміщення ТЦ «Уборть». Засновниками вказаного товариства є ОСОБА_5 та ОСОБА_6 .
ОСОБА_5 (дівоче прізвище ОСОБА_7 ) - донька члена правління Олевської РССТ і Олевського МСТ ОСОБА_8 .
ОСОБА_6 - син голови правління Олевської РССТ і Олевського МСТ ОСОБА_9 .
Реалізуючи свій по суті злочинний намір ОСОБА_9 як голова правління Олевської РССТ умисно не повертала ТОВ «Два ЕС» отримані кошти, хоча Олевська РССТ мала для цього фінансову можливість, що підтверджується постановою Споживспілки Житомирської області від №02 від 21.01.2020. До того ж ОСОБА_9 як голова правління Олевської РССТ відверто ігнорувала вимоги і рекомендації постанов правління Облспоживспілки №04 від 19.02.2013, якими вимагалося негайно вжити заходів з метою погашення отриманої від ТОВ «Два ЕС» позики. Тобто, ОСОБА_9 штучно створила умови, які стали підставами для ТОВ «Два ЕС» відчужити в Олевської РССТ згідно договору - іпотеки частину приміщення ТЦ «Уборть». Внаслідок таких умисних незаконних дій ОСОБА_9 зазначене приміщення перейшло у власність сина ОСОБА_9 - ОСОБА_6 та доньки ще одного члена правління Олевської РССТ ОСОБА_10 . Варто зауважити, що загальна сума наданої ТОВ «Два ЕС» позики Олевській РССТ і стартова ціна, за якою частина приміщення ТЦ «Уборть» виставлялася у 2010 році на аукціон при Житомирській облспоживспілці, є однаковими 240 тис. грн., що говорить про штучне створення відповідних обставин, тобто сума позики «підганялася» під стартову ціну об`єкта.
Окрім цього, встановлено, що в порушення вищевказаних норм ЗУ «Про споживчу кооперацію» службові особи (деякі члени правління) Олевської РССТ на чолі з головою правління ОСОБА_9 . Постановою №30 від 03.12.2018 затвердили рішення щодо продажу приміщення магазину, який розміщується за адресою: АДРЕСА_1 . Того ж дня (03.12.2018) комісією, яку очолювала голова правління Олевської РССТ ОСОБА_9 , визначено і затверджено стартову ціну вказаного нерухомого об`єкту продажу, а саме: 350 тис. грн.
У подальшому приміщення вказаного магазину, було реалізоване без фактичного проведення аукціону, у результаті чого власником приміщення магазину стала сестра голови правління Олевської РССТ ОСОБА_11
22.12.2018 між головою правління Олевського РССТ ОСОБА_9 та ОСОБА_11 було укладено договір купівлі-продажу нежитлового приміщення, яке розміщується за адресою: АДРЕСА_1 та за актом приймання- передачі основних засобів Олевського РССТ в особі голови правління передано приміщення магазину у власність ОСОБА_11 , яка, у свою чергу, склала заповіт у випадок своєї смерті на вказане приміщення на голову правління Олевської РССТ ОСОБА_9 .
Через певний період часу ОСОБА_11 померла, в результаті чого, за заповітом власницею нежитлового приміщення, яке розміщується за адресою: АДРЕСА_1 стала ОСОБА_9 .
Варто зазначити, що до складу членів правління Олевського МСТ та Олевського РССТ входять одні й ті самі члени правління, також обидва правління очолює одна й та сама голова правління ОСОБА_9 .
Відповідно до відомостей наявних у матеріалах кримінального провадження встановлено, що до вчинення вказаного кримінального правопорушення причетні ОСОБА_9 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_8 , ОСОБА_14 , ОСОБА_6 та ОСОБА_15 які попередньо зорганізувались у стійке об`єднання для вчинення особливо тяжкого кримінального правопорушення, за єдиним планом, з розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого усім учасникам групи. У ході проведення досудового розслідування встановлено, що до злочинної схеми залучена організована група осіб, учасниками якої «втілено в життя» протиправну схему по привласненню та розтраті майна ІНФОРМАЦІЯ_1 та Олевської МСТ.
А тому, 9 червня 2023 року о 07 год. 29 хв. на підставі ухвали слідчого судді Корольовського районного суду м. Житомира №296/5019/23 від 31.05.2023, за місцем фактичного проживання сина голови правління ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 , що за адресою: АДРЕСА_2 , за участю користувача приміщення ОСОБА_6 , було проведено обшук, у ході якого виявлено та вилучено до кімнати зберігання речових доказів, Головного управління Національної поліції в Житомирській області, що розміщується за адресою: м. Житомир, вул. Старий Бульвар 5/37, наступне майно:- страховий договір за 2008 рік на 1 арк. (у якому містяться вільні зразки почерку та підпису ОСОБА_6 ); - банківські чеки АТ КБ «ПриватБанк», за 2008 рік, у кількості 4 шт. (у якому містяться вільні зразки почерку та підпису ОСОБА_6 ).
10.06.2023 постановою слідчого відділення Житомирського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Житомирський області ст. лейтенанта поліції ОСОБА_3 вказане майно визнано речовим доказом у кримінальному провадженні №42021062350000088.
На цей час виникла необхідність у збереженні вказаних речових доказів.
З метою всебічного, повного й неупередженого розслідування, встановлення всіх обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, а також з метою проведення судової почеркознавчої експертизи, орган досудового розслідування вважає за необхідне накласти арешт на вищевказане майно, вилучене у ході проведення обшуку від 09.06.2023 за місцем фактичного проживання сина голови правління ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 , що за адресою: АДРЕСА_2 .
Слідчий клопотання підтримав та просив задовольнити з підстав викладених в ньому.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до вимог ч.1 ст.172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності-також захисника, законного представника. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Згідно п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна. Відповідно до ч.5 ст.132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1). збереження речових доказів; 2). спеціальної конфіскації; 3). конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди (ч. 2 ст. 170 КПК України).
Згідно положенням до ч. 5 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
За таких обставин, з урахуванням доведеності слідчим правової підстави арешту майна, розумності та співрозмірності обмеження права власності завданням кримінального провадження, слідчий суддя дійшов висновку про те, що слід накласти арешт на майно так як слідчим доведено, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи власників майна.
Беручи до уваги викладене, обставини кримінального провадження, мету, підстави застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна, а також з метою встановлення істини у кримінальному провадженні та збереження вище вказаних речей, слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити клопотання.
Керуючись статтями 98, 170-172, 369-372 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на майно вилучене у ході проведення обшуку від 09.06.2023 за місцем фактичного проживання сина голови правління ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 , що за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: страховий договір за 2008 рік на 1 арк. (у якому містяться вільні зразки почерку та підпису ОСОБА_6 ); банківські чеки АТ КБ «ПриватБанк», за 2008 рік, у кількості 4 шт. (у якому містяться вільні зразки почерку та підпису ОСОБА_6 ), з метою подальшого використання вказаних документів під час призначення та проведення судової почеркознавчої експертизи.
Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді може бути подана до Житомирського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання, про скасування арешту повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядатиметься слідчим суддею, а під час судового провадження судом.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2023 |
Оприлюднено | 07.05.2024 |
Номер документу | 111649260 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Корольовський районний суд м. Житомира
Драч Ю. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні