Справа № 314/683/22
Провадження № 2/314/593/2022
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.11.2022 року м.Вільнянськ
Вільнянський районний суд Запорізької області в складі судді Мануйлової Н.Ю., секретар судового засідання Рясна А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку загального позовного провадження матеріали цивільної справи №314/683/22 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Зоря» про визнання прав власності на нерухомемайно,
ВСТАНОВИВ:
У квітні 2022 року до Вільнянського районного суду Запорізької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Зоря» про визнання права власності на нерухоме майно.
Як зазначила позивачка, відповідно до рішень зборів засновників, накладних та актів приймання-передачі (внутрішнього переміщення), основних засобів з 90-х років відбувалося розпаювання майна та передача об`єктів нерухомості ТОВ«Зоря».
Згідно з Витягом з протоколу № 2 зборів засновників Товариства з обмеженою відповідальністю «Зоря» Вільнянського району Запорізької області від 20.09.2021 було вирішено продати нерухоме майно, яке знаходиться в с. Миролюбівка Вільнянського району Запорізької області гр. ОСОБА_1 .
У подальшому відповідно до накладної № 465 (внутрішньогосподарського призначення) від 20.09.2021 Товариства з обмеженою відповідальністю «Зоря» позивачем було внесено через касу Товариства грошові кошти в сумі 5000,00 грн. за громадський будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами (колишню будівлю їдальні КСП «Зоря») яка розташована в с. Миролюбівка Вільнянського району Запорізької області.
На підтвердження угоди 20.09.2021 було укладено договір купівлі-продажу майна та складено акт прийому-передачі, яким засвідчується факт передачі покупцю: ОСОБА_1 вищезазначеного нерухомого майна та отримання грошових коштів, ТОВ «Зоря».
До матеріалів справи були долучені вищезазначені документи, а також Довідка ТОВ «Зоря» від 11.01.2022 року про перебування на балансі Товариства колишньої будівлі їдальні залишкова балансова вартість якої становить 5000,00 грн.
Представник позивача в судове засідання не з`явився, надіслав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, на позовних вимогах наполягає у повномуобсязі.
Відповідач в судовезасідання не з`явився, повідомлявся належним чином, надіслав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, протии позовних вимог не заперечував.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого висновку.
Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, а також підтверджується Витягом з протоколу № 2 зборів засновників Товариства з обмеженою відповідальністю «Зоря» Вільнянського району Запорізької області від 20.09.2021, накладною № 465 (внутрішньогосподарського призначення) від 20.09.2021 ТОВ «Зоря», укладеним між сторонами ОСОБА_1 та ТОВ «Зоря» 20.09.2021 Договором купівлі-продажу майна та актом прийому-передачі від цього ж числа, позивач ОСОБА_1 придбала у приватну власність громадський будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами колишню (будівлю їдальні КСП «Зоря»), яка розташована в с. Миролюбівка Вільнянського району Запорізької області.
Відповідно до ст. 41 Конституції Українивизначено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право власност і набувається у порядку, визначеному законом.
На підставі ч. 3 ст.9ЗУ «Проколективне сільськогосподарськепідприємство» позивач має право на пай натурою грішми або цінними паперами, тобто на виділення майна в натурі.
Відповідно до п. 8 Порядку розподілу та використання майна реорганізованих колективних сільськогосподарських підприємств, затвердженого Наказом МАП України 14.03.2001 кожен із співвласників має право отримати свій пай у натурі індивідуально.
Згідно з п. 9 даного Порядку виділення із складу пайового фонду майна в натурі окремим співвласникам здійснюється за їх бажанням у процесі вирішення майнових питань на підставі рішення загальних зборів.
Відповідно до ст. 316 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Згідно з ст.392ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчуєйого право власності.
Із наявного у справі акту прийому-передачі вбачається, що сторони домовилися щодо істотних умов договору купівлі-продажу та відбулося їх повне виконання. Позивач (покупець) сплатив продавцю (відповідачу) кошти в повному обсязі, а відповідач (продавець) передав йому предмет договору купівлі-продажу.
Указом ПрезидентаУкраїнивід 29.01.2001№ 62 «Про заходи щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектора економіки", Постановою КМУ «Про врегулювання питань щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектору економіки" від 28.02.2001 № 177 передбачена можливість виділення групі осіб (окремим особам), які є власниками паїв, індивідуально визначених об`єктів зі складу майна реорганізованих колективних сільськогосподарських підприємств.
Відповідно до ст.19ЗУ «Продержавну реєстраціюречових правна нерухомемайно таїх обтяжень» державна реєстрація прав проводиться на підставі: рішень судів, що набрали законної сили; інших документів, що підтверджують виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно, поданих органу державної реєстрації прав разом із заявою.
Згідно з п.26, 27 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою КМУ від 22.06.2011 р. №703, для проведення державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно необхідними документами є документи, що підтверджують виникнення, перехід або припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно та інші документи, визначені цим Порядком. Документами, що підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно, є: 10) рішення суду, що набрало законної сили щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно.
Згідно з ст.638ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієїі з сторін має бути досягнуто згоди.
Відповідно до ст.655ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Рішенням виконавчого комітету Михайло-Лукашівської сільської ради Запорізького району Запорізької області від 27.10.2022 об`єкту нерухомості, який придбала позивач ОСОБА_1 , а саме на громадську (господарчу) будівлю із допоміжними будівлями і спорудами, було присвоєно поштову адресу: АДРЕСА_1 .
Таким чином, розглянувши спір всебічно, повно та об`єктивно на підставі наданих доказів, враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що право власності позивача на нерухоме майно є обґрунтованим, відповідає принципам справедливості, добропорядності та розумності, підтверджується вищевказаними доказами які досліджені судом, узгоджуються між собою, а також іншими матеріалами справи і підлягають задоволенню.
Відповідач позов визнав, тому обставини, визнані ним, не підлягають доказуванню у відповідності до ст.82 ЦПК України. Судом не встановлено обставин, що суперечать закону або порушують права, свободи чи інтереси третіх осіб.
Враховуючи, що позивач не наполягав на стягненні з відповідача судових витрат, суд залишає за ним суму сплаченого судового збору.
Таким чином, керуючись ст.41,55 Конституції України, ст.ст.1-13,15,16,317-319, 321, 328, 358, 367, 392 ЦК України, ст.ст.2 13, 13, 76, 81, 95, 247, 258, 259, 263-265, 273, 352, 354 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Зоря» про визнання прав власності на нерухоме майно задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 ,) право власності на об`єкт нерухомого майна: громадську (господарчу) будівлю із допоміжними будівлями і спорудами за адресою: АДРЕСА_1 .
Рішення може бути оскаржене до Запорізького апеляційного суду. Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Повний текст рішення складено 01.12.2022.
Суддя Наталія Юріївна Мануйлова
01.12.2022
Суд | Вільнянський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2022 |
Оприлюднено | 22.06.2023 |
Номер документу | 111651214 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Вільнянський районний суд Запорізької області
Мануйлова Н. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні