печерський районний суд міста києва
Справа № 757/24352/23-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 червня 2023 року м. Київ
Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
підозрюваного ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого Третього слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві майора Державного бюро розслідувань ОСОБА_6 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно
підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Київ, громадянина України, неодруженого, військовослужбовця в/ч НОМЕР_1 АДРЕСА_1 , проживаючого: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 410 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий Третього слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві майора Державного бюро розслідувань ОСОБА_6 , за погодженням прокурора Дарницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_7 звернувся до слідчого судді з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Обґрунтовуючи клопотання слідчий посилається на те, що у провадженні слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві перебувають матеріали кримінального провадження № 62023100130000248 від 22.02.2023 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 410 КК України. Зокрема, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 410 КК України, та які згідно ст. 12 КК України, відносяться до категорії особливо тяжких злочинів та за вчинення яких, передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років, а тому перебуваючи на волі може переховуватися від органів досудового розслідування та суду; знищити, сховати документи, речі які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, експерта, спеціаліста, у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, вчинити інше кримінальне правопорушення, у зв`язку з чим у органу досудового розслідування виникла необхідність у застосуванні до ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Прокурор у судовому засіданні підтримав клопотання.
Захисник та підозрюваний заперечили щодо задоволення клопотання вважаючи його необґрунтованим, у зв`язку з чим, просили застосувати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту..
Заслухавши думку прокурора, підозрюваного та його захисника, дослідивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя дійшов такого висновку.
Під час судового розгляду встановлено, що Досудовим розслідуванням установлено, що Указом Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» на території України ведено воєнний стан із 05 год. 30 хв. 24.02.2022, який неодноразово продовжувався та діє і на теперішній час.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
24.02.2022 відповідно до наказу командира військової частини НОМЕР_2 (по стройовій частині) №7 старшого лейтенанта ОСОБА_5 , призначено на посаду командира розвідувального взводу військової частини НОМЕР_2 , зараховано до списків особового складу військової частини та поставлено на всі види забезпечення.
Згідно ч. 1 ст. 24 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» №2232-XII від 25 березня 1992 року, ОСОБА_5 набув статусу військовослужбовця і під час проходження військової служби повинен, окрім іншого, дотримуватися вимог ст. 17, 65 Конституції України, ст.ст. 6, 11, 16, 49, 119, 120 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, затвердженого Законом України №548-XIV від 24 березня 1999 року, ст. ст. 1, 3, 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, затвердженого Законом України №551-XIV від 24 березня 1999 року, Військової Присяги, які вимагають від нього свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України, сумлінно і чесно виконувати військовий обов`язок, бути хоробрим, ініціативним і дисциплінованим, постійно бути зразком високої культури, скромності і витримки, берегти військову честь, захищати свою і поважати гідність інших людей, бути ввічливим і дотримуватись військового етикету, поводитися з гідністю і честю, не допускати самому і стримувати інших від негідних вчинків.
Згідно п. 12 ст. 6 Закону України «Про військовий обов`язок та військову службу» військові посадові особи - це військовослужбовці, які обіймають штатні посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов`язків, або які спеціально уповноважені на виконання таких обов`язків згідно із законодавством.
Відповідно до ст. 58 Закону України «Про статут внутрішньої служби Збройних Сил України» командир (начальник) є єдиноначальником і особисто відповідає перед державою за бойову та мобілізаційну готовність довіреної йому військової частини, корабля (підрозділу) за забезпечення охорони державної таємниці; за бойову підготовку, виховання, військову дисципліну, морально-психологічний стан, збереження життя і зміцнення здоров`я особового складу; за внутрішній порядок, стан і збереження озброєння, боєприпасів, бойової та іншої техніки, пального і матеріальних засобів; за всебічне забезпечення військової частини, корабля (підрозділу); за додержання принципів соціальної справедливості.
Згідно ст. 119 Закону України «Про статут внутрішньої служби Збройних Сил України» командир взводу (групи, башти) в мирний і воєнний час відповідає за бойову готовність взводу (групи, башти) та успішне виконання ним бойових завдань, за бойову підготовку, виховання, військову дисципліну, морально-психологічний стан особового складу, за збереження і стан озброєння, боєприпасів, техніки та майна взводу (групи, башти), за підтримання внутрішнього порядку у взводі (групі, башті).
Згідно із статтями 3, 22 Закону України «Про запобігання корупції», військовим посадовим особам Збройних Сил України забороняється використовувати свої службові повноваження або своє службове становище та пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах.
Згідно із приміткою 1 до ст. 425 КК України, під військовими службовими особами розуміються військові начальники, а також інші військовослужбовці, які обіймають постійно чи тимчасово посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських обов`язків, або виконують такі обов`язки за спеціальним дорученням повноважного командування.
Відповідно до вказаної примітки, ОСОБА_5 є військовою службовою особою.
Проходячи військову службу на посаді командира розвідувального взводу військової частини НОМЕР_2 та званні старший лейтенант ОСОБА_5 , відповідно до вимог ч. 9 ст. 1 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», являвся військовослужбовцем, до обов`язків якого (як командира взводу), відповідно до вимог ст.16, 119, 120 Закону України «Про статут внутрішньої служби Збройних Сил України» входили обов`язки, пов`язані з тим, що він у мирний і воєнний час відповідає за бойову готовність взводу та успішне виконання ним бойових завдань, зберігає і контролює стан озброєння, боєприпасів, техніки, іншого майна, тощо. Виконання службових обов`язків, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою. Ці обов`язки визначаються статутами Збройних Сил України, а також відповідними посібниками, порадниками, положеннями, інструкціями. Відповідно до вимог ст.ст. 1, 3 Закону України «Про правовий режим майна у Збройних Силах України» військове майно визначено як державне майно, закріплене за військовими частинами, закладами, установами та організаціями Збройних Сил України. До військового майна належать будинки, споруди, передавальні пристрої, всі види озброєння, бойова та інша техніка, боєприпаси, пально-мастильні матеріали, продовольство, технічне, аеродромне, шкіперське, речове, культурно-просвітницьке, медичне, ветеринарне, побутове, хімічне, інженерне майно, майно зв`язку тощо. Військове майно закріплюється за військовими частинами Збройних Сил України на праві оперативного управління. З моменту надходження майна до Збройних Сил України і закріплення його за військовою частиною Збройних Сил України воно набуває статусу військового майна.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про правовий режим майна в Збройних Сил України», затвердженого Законом України №1075-XIV від 21 вересня 1999 року, особи, винні у порушенні вимог цього Закону, притягаються до відповідальності згідно із законом
Поряд з цим, під час здійснення досудового розслідування встановлено, що у військовій частині НОМЕР_3 з 23.05.2022 перебувають на військовому обліку квадрокоптер DJI MAVIC MINI FLY MORE COMBO для відеозйомки, серійний номер: НОМЕР_4 та з 26.05.2022 квадрокоптер DJI MAVIC 3 FLY MORE COMBO для відеозйомки, серійний номер НОМЕР_5 які згідно вищевказаних положень нормативно-правових актів підпадають під категорію військове майно.
Згідно зі ст.ст. 1, 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України військова дисципліна це бездоганне і неухильне додержання всіма військовослужбовцями порядку і правил, встановлених військовими статутами та іншим законодавством України. Військова дисципліна зобов`язує кожного військовослужбовця додержуватися Конституції та законів України, Військової присяги, неухильно виконувати вимоги військових статутів, наказів командирів, поводитися з гідністю й честю, не допускати негідних вчинків.
Однак, діючи в порушення наведених вимог законів, старший лейтенант ОСОБА_5 , будучи військовою службовою особою із зловживанням службовим становищем, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, діючи умисно, протиправно, з корисливих мотивів, з метою особистого незаконного збагачення, вчинив особливо тяжке кримінальне правопорушення проти встановленого порядку несення військової служби (військові кримінальні правопорушення) за наступних обставин.
Так, з метою виконання завдань за призначенням, командир розвідувального взводу військової частини НОМЕР_2 старший лейтенант ОСОБА_5 перебуваючи на території військової частини НОМЕР_3 за адресою: АДРЕСА_2 отримав 13.06.2022 для використання військовою частиною НОМЕР_2 військове майно служби зв`язку, а саме: новий квадрокоптер DJI MAVIC MINI FLY MORE COMBO, серійний номер: НОМЕР_4, чохол для транспортування, захист пропелерів, 3 акумулятори, хаб для зберігання і зарядки відразу 3-х акумуляторів, пропелери, пульт дистанційного управління (ДУ), викрутку для обслуговування і набір кабелів.
Факт отримання старшим лейтенантом ОСОБА_8 вищевказаного військового майна служби зв`язку з військової частини НОМЕР_3 підтверджується накладною № 01/22/55 від 13.06.2022, а також актом приймання-передачі основних засобів від 13.06.2022.
Таким чином, досудовим розслідуванням встановлено, що старший лейтенант ОСОБА_5 13.06.2022 отримав з військової частини НОМЕР_3 через її представника, а саме техніка інформаційно-телекомунікаційного вузла ОСОБА_9 майно служби зв`язку, яке відповідно до вимог Закону України «Про правовий режим майна в Збройних Силах України», затвердженого Законом України №1075-XIV від 21 вересня 1999 року, відноситься до категорії військове майно.
У подальшому, ігноруючи вимоги нормативно-правових актів щодо порядку використання військового майна, старший лейтенант ОСОБА_5 з метою власного незаконного збагачення за рахунок держави в особі військової частини НОМЕР_2 , розуміючи, що отримане ним у військовій частині НОМЕР_3 майно підпадає під категорію військового майна, шляхом зловживання службовим становищем, вирішив привласнити ввірене йому для використання розвідувальним взводом військове майно, а саме: квадрокоптер DJI MAVIC MINI FLY MORE COMBO, серійний номер: НОМЕР_4 , чохол для транспортування, захист пропелерів, 3 акумулятори, хаб для зберігання і зарядки відразу 3-х акумуляторів, пропелери, пульт дистанційного управління (ДУ), викрутку для обслуговування і набір кабелів.
Реалізуючи свій злочинний умисел, 17.06.2022 старший лейтенант ОСОБА_5 , будучи військовою службовою особою із зловживанням службовим становищем, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, з корисливих мотивів, з метою власного незаконного збагачення за рахунок держави в особі Міністерства оборони України - військової частини НОМЕР_2 , в порушення вищевказаних вимог законодавства, вирішив розпорядитись ввіреним йому для службового користування підрозділом військовим майном.
17.06.2022 о 10 год. 19 хв. продовжуючи свої злочинні дії, спрямовані на привласнення військового майна, старший лейтенант ОСОБА_5 , всупереч вимогам ст. ст. 3, 6, 11, 16, 26, 28 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст. ст. 2, 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, ст. ст. 5, 24 Закону України «Про військовий обов`язок та військову службу», ст. ст. 1, 3 Закону України «Про правовий режим майна у Збройних Силах України», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, діючи з прямим умислом та з корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення за рахунок військового майна, через привласнення військового майна, будучи військовою службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем перебуваючи в приміщенні ломбарду, який розташований за адресою: м. Київ, вул. Закревського, 27/2, уклав з повним товариством «Ай Ті Ломбард», (код 40104950) договір про надання ломбардом фінансового кредиту та закладу майна №855-22007725 від 17.06.2022 року, строком на 14 діб, а саме: до 01.07.2022, відповідно до якого надав в заставу повного товариства «Ай Ті Ломбард» ввірене йому для службового користування військове майно, а саме: квадрокоптер DJI MAVIC MINI FLY MORE COMBO, серійний номер: НОМЕР_4, чохол для транспортування, захист пропелерів, 3 акумулятори, хаб для зберігання і зарядки відразу 3-х акумуляторів, пропелери, пульт дистанційного управління (ДУ), викрутку для обслуговування і набір кабелів та отримав від кредитодавця (заставодержателя) суму кредиту в розмірі 7 999 грн. 50 коп.
30.08.2022 року повним товариством «Ай Ті Ломбард», (код 40104950) квадрокоптер DJI MAVIC MINI FLY MORE COMBO, серійний номер: НОМЕР_4 реалізовано невстановленій в ході досудового розслідування особі.
Таким чином, старший лейтенант ОСОБА_5 своїми діями спричинив матеріальну шкоду державі в особі військової частини НОМЕР_2 в розмірі 23 553 грн. 00 коп.
Крім того, командир розвідувального взводу військової частини НОМЕР_2 старший лейтенант ОСОБА_5 перебуваючи на території військової частини НОМЕР_3 за адресою: АДРЕСА_2 отримав 05.09.2022 для використання взводом розвідки військової частини НОМЕР_2 військове майно служби зв`язку, а саме: новий квадрокоптер DJI MAVIC 3 FLY MORE COMBO для відеозйомки, серійний номер НОМЕР_5, чохол для транспортування, захист пропелерів, 3 акумулятори, хаб для зберігання і зарядки відразу 3-х акумуляторів, пропелери, пульт дистанційного управління (ДУ), викрутку для обслуговування і набір кабелів.
Факт отримання старшим лейтенантом ОСОБА_8 вищевказаного військового майна служби зв`язку з військової частини НОМЕР_3 підтверджується накладною № 01/22/114 від 05.09.2022, а також актом приймання-передачі основних засобів від 05.09.2022.
Таким чином, досудовим розслідуванням встановлено, що старший лейтенант ОСОБА_5 05.09.2022 отримав з військової частини НОМЕР_3 через її представника - техніка інформаційно-телекомунікаційного вузла ОСОБА_9 майно служби зв`язку, яке відповідно до вимог Закону України «Про правовий режим майна в Збройних Сил України», затвердженого Законом України №1075-XIV від 21 вересня 1999 року, відноситься до категорії військове майно.
У подальшому, ігноруючи вимоги нормативно-правових актів щодо порядку використання військового майна, старший лейтенант ОСОБА_5 , діючи повторно з метою власного незаконного збагачення за рахунок держави в особі військової частини НОМЕР_2 , розуміючи, що отримане ним у військовій частині НОМЕР_3 майно підпадає під категорію військового майна, шляхом зловживання службовим становищем, вирішив повторно привласнити ввірене йому для використання розвідувальним взводом військове майно, а саме: квадрокоптер DJI MAVIC 3 FLY MORE COMBO для відеозйомки, серійний номер НОМЕР_5, чохол для транспортування, захист пропелерів, 3 акумулятори, хаб для зберігання і зарядки відразу 3-х акумуляторів, пропелери, пульт дистанційного управління (ДУ), викрутку для обслуговування і набір кабелів.
Реалізуючи свій злочинний умисел, 05.09.2022 старший лейтенант ОСОБА_5 будучи військовою службовою особою із зловживанням службовим становищем, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, з корисливих мотивів, з метою власного незаконного збагачення за рахунок держави в особі Міністерства оборони України в особі військової частини НОМЕР_2 , в порушення вищевказаних вимог законодавства, вирішив розпорядитись на власний розсуд ввіреним йому для службового користування підрозділом військовим майном.
Того ж дня, тобто 05.09.2022 о 17 год. 59 хв. продовжуючи свої злочинні дії, спрямовані на повторне привласнення військового майна, старший лейтенант ОСОБА_5 , всупереч вимогам ст. ст. 3, 6, 11, 16, 26, 28 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст. ст. 2, 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, ст. ст. 5, 24 Закону України «Про військовий обов`язок та військову службу», ст. ст. 1, 3 Закону України «Про правовий режим майна у Збройних Силах України», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, діючи з прямим умислом та з корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення за рахунок військового майна, через привласнення військового майна, будучи військовою службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем перебуваючи в приміщенні ломбарду, який розташований за адресою: м. Київ, вул. Закревського, 26, уклав з повним товариством «Ай Ті Ломбард», (код 40104950) договір про надання ломбардом фінансового кредиту та закладу майна №888-22003768 від 05.09.2022, строком на 14 діб, а саме до 19.09.2022, відповідно до якого надав в заставу повного товариства «Ай Ті Ломбард» ввірене йому для службового користування військове майно, а саме: квадрокоптер DJI MAVIC 3 FLY MORE COMBO для відеозйомки, серійний номер НОМЕР_5, чохол для транспортування, захист пропелерів, 3 акумулятори, хаб для зберігання і зарядки відразу 3-х акумуляторів, пропелери, пульт дистанційного управління (ДУ), викрутку для обслуговування і набір кабелів та отримав від кредитодавця (заставодержателя) суму кредиту в розмірі 30 000 грн.
20.10.2022 повним товариством «Ай Ті Ломбард», (код 40104950) квадрокоптер DJI MAVIC 3 FLY MORE COMBO для відеозйомки, серійний номер НОМЕР_5 реалізовано невстановленій в ході досудового розслідування особі.
Таким чином, старший лейтенант ОСОБА_5 своїми повторними умисними діями спричинив матеріальну шкоду державі в особі військової частини НОМЕР_2 в розмірі 120 679 грн. 00 коп.
09.06.2023 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 410 КК України.
12.06.2023 о 15 год. 20 хв. ОСОБА_5 вручені копія клопотання та матеріалів на його обґрунтування відповідно до ч. 2 ст. 184 КПК України.
Вирішуючи питання про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно підозрюваного, слідчий суддя враховує вимоги п.п. 3 і 4 ст. 5 Конвенції про захист прав людини та практику Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою. При цьому, ризик переховування обвинуваченого від правосуддя не може оцінюватися виключно на підставі суворості можливого судового рішення, а це слід робити з урахуванням низки відповідних фактів, які можуть підтверджувати існування такого ризику, або свідчити про такий його незначний ступінь, який не може служити підставою для запобіжного ув`язнення.
Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Виходячи з наявних в матеріалах даних, а саме із: повідомлення військової частини НОМЕР_2 про злочин, вчинений ОСОБА_5 ; акту службового розслідування, проведеного військовою частиною НОМЕР_2 за фактом виявлення відсутності військового майна - двох квадрокоптерів; відповіді ПТ «АЙ ТІ ЛОМБАРД» від 27.02.2023 № 117/02, згідно якої встановлено, що ОСОБА_5 неодноразово звертався протягом 2022 року за послугами до ломбардних відділень ПТ «Ай Ті Ломбард» з привод отримання фінансового кредиту під заклад цінного майна - квадрокоптерів; документів отриманих з військової частини НОМЕР_3 , які підтверджують факт отримання ОСОБА_5 двох квадрокоптерів, а саме: оригіналом накладної № 01/22/55 від 13.06.2022, а також акто приймання-передачі основних засобів від 13.06.2022 по квадрокоптеру DJI MAVIC MINI FLY MORE COMBO, серійний номер: НОМЕР_4 , оригіналу накладної № 01/22/114 від 05.09.2022, а також акту приймання-передачі основних засобів від 05.09.2022 по квадрокоптеру DJI MAVIC 3 FLY MORE COMBO, серійний номер НОМЕР_5; проведеним тимчасовим доступом до речей та документів ломбарду ПТ «Ай Ті Ломбард» в ході якого вилучено оригінали договорів про надання ломбардом фінансового кредиту та закладу майна та згідно яких ОСОБА_5 здав квадрокоптери; протоколу допиту свідка ОСОБА_10 , який підтвердив факт отримання ОСОБА_5 військового майна - двох квадрокоптерів; протоколу допиту свідка ОСОБА_11 який в ході допиту підтвердив факт привласнення ОСОБА_5 військового майна; протоколу допиту свідка ОСОБА_12 який повідомив обставини проведення річної інвентаризації військового майна у ВЧ НОМЕР_2 та виявлення факту нестачі двох квадрокоптерів; протоколу допиту свідка ОСОБА_9 який повідомив обставини передачі ОСОБА_5 двох квадрокоптерів; протоколу допиту свідка ОСОБА_13 яка підтвердила факт здачі квадрокоптера до ломбарду ОСОБА_5 , протоколу пред`явлення особи для впізнання за фотознімками за участю ОСОБА_13 , висновку проведеної товарознавчої експертизи, згідно якої встановлено вартість привласнених ОСОБА_5 квадрокоптерів, а саме: 144 тис. 232 грн., висновку судово-почеркознавчої експертизи, згідно якої підтверджено факт особистого отримання квадрокоптерів та їх здачу до ломбарду ОСОБА_5 ; протоколу допиту підозрюваного ОСОБА_5 який повідомив обставини привласнення та подальшу реалізацію через відділення ломбарду двох квадрокоптерів, отриманих у військовій частині НОМЕР_3 , інших матеріалів кримінального провадження в своїй сукупності, слідчий суддя дійшов висновку про обґрунтованість підозри ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 410 КК України.
Вирішуючи клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, слідчий суддя враховує тяжкість покарання за ч. 4 ст. 410 КК України, особу підозрюваного, його вік, сімейний стан, стан здоров`я, матеріальне становище та доходить висновку, що докази та обставини, на які посилається слідчий у клопотанні, дають достатні підстави слідчому судді вважати, що підозрюваний ОСОБА_5 перебуваючи на волі, може переховуватись від органів досудового розслідування та суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на свідка, потерпілого, експерта,спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, вчинити інші кримінальні правопорушення, у зв`язку з чим виникла необхідність у застосуванні до останнього запобіжного заходу.
Між тим, відповідно до ч. 4 ст. 194 КПК України якщо при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор доведе обставини, передбачені пунктами 1 та 2 частини першої цієї статті, але не доведе обставини, передбачені пунктом 3 частини першої цієї статті, слідчий суддя, суд має право застосувати більш м`який запобіжний захід, ніж той, який зазначений у клопотанні, а також покласти на підозрюваного, обвинуваченого обов`язки, передбачені частиною п`ятою цієї статті, необхідність покладення яких встановлена з наведеного прокурором обґрунтування клопотання.
Оскільки прокурор не довів обставини, передбачені пунктом 3 частини першої цієї статті, а саме недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні, слідчий суддя дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання слідчого та застосування більш м`якого запобіжного заходу підозрюваному, ніж той, який зазначений у клопотанні.
Виходячи з конкретних обставин справи, даних про особу підозрюваного, який має постійне місце проживання, його вік, стан здоров`я, характер вчинення кримінального правопорушення, бажання співпрацювати з органом досудового розслідування, вважаю наявними підстави для застосування до ОСОБА_5 більш м`якого запобіжного заходу, ніж той, який зазначений у клопотанні, а саме домашнього арешту на певний період доби, заборонивши йому залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 з 23 год. до 6 год. на два місяці, тобто до 9.08.2023 року включно та покласти процесуальні обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, до 9.08.2023 року, а саме:
- прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді або суду за першою вимогою;
- не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- утримуватися від спілкування із свідками та іншими особами з приводу обставин вчинення інкримінованих йому злочинів;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Керуючись ст. 177-179, 183, 193, 194, 309 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання старшого слідчого Третього слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві майора Державного бюро розслідувань ОСОБА_6 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_5 - відмовити.
Застосувати до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на певний період доби, заборонивши йому залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 з 23 год. до 6 год. на два місяці, тобто до 9.08.2023 року включно, та покласти процесуальні обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, до 9.08.2023 року, а саме:
- прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді або суду за першою вимогою;
- не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- утримуватися від спілкування із свідками та іншими особами з приводу обставин вчинення інкримінованих йому злочинів;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Роз`яснити підозрюваному, що відповідно до ч. 5 ст. 181 КПК України працівники Національної поліції з метою контролю за його поведінкою, мають право з`являтися в житло, під арештом в якому він перебуває, вимагати надання усних чи письмових пояснень з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього зобов`язань, використовувати електронні засоби контролю.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого у кримінальному провадженні.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2023 |
Оприлюднено | 22.06.2023 |
Номер документу | 111652881 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Батрин О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні