Рішення
від 21.06.2023 по справі 172/600/23
ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 172/600/23

Провадження № 2/172/154/23

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21.06.2023 року Васильківський районний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого судді Битяка І.Г. за участі секретаря судового засідання Глушко О.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в сел. Васильківка у відсутність сторін, без фіксування судового засідання технічними засобами цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Дубовиківської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області, третя особа: Державний нотаріус Першої Новомосковської державної нотаріальної контори Дніпропетровської області Островерхова О.А. про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -

В С Т А Н О В И В

До суду надійшла вищевказана позовна заява. В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 і після її смерті відкрилася спадщина, на яку остання за життя склала заповіт. Спадщина складається із земельної ділянки розміром 5,9776 га кадастровий номер 1220784400:01:011:0024, що розташована на території Дубовиківської (Добровільської) сільської ради Синельниківського (Васильківського) району Дніпропетровської області. Відповідно до заповіту він є єдиним спадкоємцем вказаної земельної ділянки. Постановою державного нотаріуса Першої Новомосковської державної нотаріальної контори Дніпропетровської області від 28.03.2023 року йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом у зв`язку з пропуском строку для прийняття спадщини. Причиною пропуску вказаного строку стало те, що йому не було відомо про смерть ОСОБА_2 і про складений нею заповіт, до того ж вони проживають у різних районах Дніпропетровської області. Просить суд визначити йому додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 два місяці з моменту набрання рішенням законної сили.

Ухвалою від 18.05.2023 року відкрито провадження у справі та постановлено розглядати за правилами загального позовного провадження.

Позивач надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримує, судові витрати просить залишити за ним.

Відповідач надав суду заяву про розгляд справи у відсутність представника сільської ради, не заперечує проти позовних вимог.

Третя особа у судове засідання не з`явилася, про день та час розгляду справи повідомлена належним чином.

На підставі ч. 3 ст. 211, ч. 2 ст. 247 ЦПК України справа слухається у відсутність сторін без фіксування судового процесу технічними засобами.

Дослідивши матеріали справи суд приходить до такого.

ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_2 , яка за життя склала заповіт і яким заповіла ОСОБА_1 земельну ділянку належну померлій на праві приватної власності відповідно до Державного акту серія ЯГ № 575059, площею 5,9776 га кадастровий номер 1220784400:01:011:0024 та яка розташована на території Дубовиківської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області.

28.03.2023 року державним нотаріусом Першої Новомосковської державної нотаріальної контори Дніпропетровської області відмовлено ОСОБА_3 , який діє в інтересах ОСОБА_1 на підставі довіреності, у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на майно, яке належало померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 у зв`язку зі спливом строку на прийняття спадщини.

Відповідно до ст.ст. 1220, 1221 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою, а місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця або місцезнаходження нерухомого майна чи основної його частини.

Згідно з вимогами ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу (шість місяців), він не заявив про відмову від неї.

За правилами статті 1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Таким чином, закон пов`язує можливість визначення додаткового строку для прийняття спадщини лише у разі пропуску такого строку з поважної причини. При цьому поважною може бути визнана причина, пов`язана з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Суд враховує, що в період необхідності подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , позивач не мав об`єктивної можливості у встановлений законом строк звернутися до нотаріуса, оскільки йому не було відомо про смерть останньої та про наявність заповіту, де він зазначений спадкоємцем. Зазначені обставини об`єктивно створили перешкоди позивачу для своєчасного подання вказаної заяви.

Таким чином суд визнає причину пропуску позивачем строку подання заяви про прийняття спадщини поважною, а позовні вимоги ОСОБА_1 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини вважає обґрунтованими, тому позов слід задовольнити.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1220, 1221, 1268, 1270, 1272 ЦК України, ст.ст. 12, 13, 81, 89, 211, 247, 259, 263-265 ЦПК України, -

П О С Т А Н О В И В

1. Позов ОСОБА_1 до Дубовиківської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області, третя особа: Державний нотаріус Першої Новомосковської державної нотаріальної контори Дніпропетровськох області Островерхова О.А. про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити.

2. Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 додатковий строк два місяці з моменту набрання рішенням законної сили, для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

3. Судові витрати залишити за позивачем.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарганарішеннясуду можебутиподанадо Дніпровськогоапеляційногосудучерез ВасильківськийрайоннийсудДніпропетровської областіпротягомтридцятиднівздняйогопроголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя І.Г. Битяк

СудВасильківський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення21.06.2023
Оприлюднено22.06.2023
Номер документу111664368
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —172/600/23

Рішення від 21.06.2023

Цивільне

Васильківський районний суд Дніпропетровської області

Битяк І. Г.

Ухвала від 18.05.2023

Цивільне

Васильківський районний суд Дніпропетровської області

Битяк І. Г.

Ухвала від 28.04.2023

Цивільне

Васильківський районний суд Дніпропетровської області

Битяк І. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні