Справа № 344/10917/23
Провадження № 1-кс/344/4320/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 червня 2023 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддяІвано-Франківськогоміського судуІвано-Франківськоїобласті ОСОБА_1 ,за участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 , розглянувшиу судовомузасіданні взалі судуклопотання старшогослідчого в ОВСслідчого відділуУправління СБУкраїни вІвано-Франківськійобласті підполковникаюстиції ОСОБА_3 пронадання тимчасовогодоступу доречей тадокументів укримінальному провадженні№ 42021090000000053від 11.06.2021,за ознакамивчинення кримінальнихправопорушень,передбачених ч.2ст.15ч.1ст.201-1,ч.2ст.358та ч.4 ст 358 КК України, -
ВСТАНОВИЛА:
16.06.2023 старший слідчий ОСОБА_3 , за погодженням прокурора ОСОБА_4 , звернувся із вказаним клопотанням, в обґрунтування якого посилається на те, що службові особи державних лісогосподарських підприємств ІНФОРМАЦІЯ_1 в порушення ст. ст. 70,71 Лісового кодексу України, «Правил рубок головного користування в лісах», затверджених постановою КМУ від 27.07.1995 № 559, при відведенні ділянок в рубку вносять недостовірні відомості в лісовпорядну документацію.
Сформований службовими особами лісгоспів об`єм деревини незаконного походження реалізовується суб`єктам господарювання за готівку за заниженою вартістю без товарно-супровідних документів.
В подальшому, з метою здійснення експорту пиломатеріалів незаконного походження, в порушення вимог «Тимчасового порядку видачі Сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів», затвердженого постановою Держлісагентства від 21.12.2005 №1260, вказані пиломатеріали легалізовуються експортерами, шляхом отримання сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів в ІНФОРМАЦІЯ_2 , на підставі поданих підроблених ТТН та інших документів про походження лісоматеріалів.
Встановлено, що закупівлю товарно-транспортних накладних на перевезення лісопродукції, без фактичної купівлі деревини, здійснював ФОП ОСОБА_5 .
Так, в ІНФОРМАЦІЯ_2 ФОП ОСОБА_5 отримав сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів № 701527 на підставі товарно-транспортних накладних, виданих у 2019 році ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». При цьому, транспортування лісосировини чи пиломатеріалів із вказаних областей ФОП ОСОБА_5 не здійснювалось.
25.11.2021 року, на території зони митного контролю працівниками ІНФОРМАЦІЯ_5 спільно із співробітниками СБУ оглянуто контейнер із лісоматеріалами, на який подана декларація для експорту продукції в Китай від ФОП ОСОБА_5 . В ході проведеного огляду складено відповідний акт невідповідності продукції поданій документації та складено протокол порушення митних правил, продукцію вилучено.
07.12.2021 року, на підставі відповідної ухвали слідчого судді Івано-Франківського міського суду від 01.12.2021, проведено тимчасовий доступ у ІНФОРМАЦІЯ_6 м/п « ІНФОРМАЦІЯ_7 » ІНФОРМАЦІЯ_5 , в ході якого вилучено речі, зокрема, обрізні пиломатеріали хвойних порід в кількості 42,3941 м.куб.
У зв`язку із викладеним, та з метою встановлення всіх обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, виникла необхідність у вилученні сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій серія ІФ №701527 виданого 29.09.2021 ІНФОРМАЦІЯ_2 та додатків до нього (документів, що стали підставою видачі сертифікату).
У зв`язку із викладеним, виникла необхідність у зверненні до слідчого судді Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області з метою отримання ухвали про надання тимчасового доступу до документів ІНФОРМАЦІЯ_8 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яке є правонаступником ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРОПУ НОМЕР_2 ) у відповідності до постанови КМУ від 07.09.2020 №1003 «Деякі питання реформування управління лісової галузі».
Отримання судового рішення про надання тимчасового доступу до речей і документів мотивовано тим, що органи державної влади, в тому числі і ІНФОРМАЦІЯ_9 , у наданні відповіді на запит в порядку статті 93 КПК України, керуються положеннями Глави 15 Кодексу, тобто процедурою отримання і виконання ухвали слідчого судді про надання тимчасового доступу до речей та документів.
Іншим способом, окрім як отримати тимчасовий доступ до документів ІНФОРМАЦІЯ_8 , дослідити обставини вчинення кримінального правопорушення не представляється можливим.
Слідчий в судове засідання не з`явився, просив клопотання розглядати без його участі. Вимоги клопотання підтримує в повному обсязі.
Представник особи, у володінні якої знаходяться речі та документи про дату та розгляду повідомлявся належним чином, у судове засідання не з`явився.
Таким чином, відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому засіданні, фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Дослідивши надані матеріали справи, слідчий суддя дійшла наступного висновку.
Слідчим відділом Управління СБ України в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42021090000000053 від 11.06.2021 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.15 ч.1 ст.201-1, ч.2 ст. 358 та ч.4 ст. 358 КК України.
З метою встановлення всіх обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, у слідчоговиникла необхідністьу отриманні дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення їх оригіналів, а за відсутності оригіналів вилучення належним чином завірених копій документів, зокрема - сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій серія НОМЕР_3 , виданого ФОП ОСОБА_5 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_4 ) 29.09.2021 ІНФОРМАЦІЯ_2 та додатків до нього (документів, що стали підставою видачі сертифікату).
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Частиною 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Клопотання слідчого відповідає вимогам ч. 2 ст. 160 КПК України.
Статтею 162 КПК України визначено перелік охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.
Відповідно до ч. 5-6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, що є необхідними для з`ясування всіх обставин справи у даному провадженні є потреба у наданні тимчасового доступу до речей та документів.
Отже, враховуючи вищенаведене та те, що інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, з урахуванням можливості використати як доказ відомості, що містяться у такій і відсутність можливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених речей та документів, слідчий суддя дійшла висновку про обґрунтованість клопотання та необхідність його задоволення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.131-132, 159-166, 309, 310, 395 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИЛА:
Клопотання задоволити.
Надати старшому слідчому в ОВС слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , та слідчим із числа групи слідчих у кримінальному провадженні № 42021090000000053 ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, а саме до документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення їх оригіналів, а за відсутності оригіналів вилучення належним чином завірених копій документів, зокрема - сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій серія ІФ №701527, виданого ФОП ОСОБА_5 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_4 ) 29.09.2021 ІНФОРМАЦІЯ_2 та додатків до нього (документів, що стали підставою видачі сертифікату).
Строк дії ухвали, не може перевищувати два місяці з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, однак заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя
Івано-Франківського міського суду ОСОБА_1
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2023 |
Оприлюднено | 07.05.2024 |
Номер документу | 111664826 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Кіндратишин Л. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні