Справа № 752/11461/23
Провадження № 1-кс/752/4456/23
У Х В А Л А
Іменем України
12 червня 2023 року м. Київ
Слідчий суддяГолосіївського районногосуду містаКиєва ОСОБА_1 ,за участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду м. Києва клопотання прокурора Голосіївської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №12022105010001786, відомості щодо якого внесені 27.10.2022 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Голосіївської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді із вказаним клопотанням, у якому просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄРДПОУ НОМЕР_1 ), місцезнаходження якої: АДРЕСА_1 , з можливістю ознайомитись з оригіналами документів та вилучення їх належним чином засвідчених копій.
В обґрунтування клопотання зазначає, що СВ Голосіївського УП ГУ НП у м. Києві здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №12022105010001786 від 27.10.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України.
Прокурор вказує, що з метою швидкого, повного, об`єктивного та неупередженого розслідування кримінального провадження й встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення, дослідження документів, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів та вилучення їх належним чином копій.
З посиланням на ч. 2 ст. 163 КПК України прокурор просить розглянути клопотання про тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , без виклику його представників, з огляду на існування реальної загрози зміни або знищення інформації та документів, про тимчасовий доступ до яких заявлене клопотання.
Слідчий суддя визнав за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, враховуючи наявність достатньо обгрунтованих доводів прокурора.
У судове засідання прокурор не з`явилася, подала заяву про розгляд справи без її участі, клопотання підтримала просила задовольнити.
Відповідно до ч. 5 ст. 27 КПК України під час судового розгляду та у випадках,
передбачених цим Кодексом, під час досудового розслідування забезпечується повне фіксування судового засідання та процесуальних дій за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів. Офіційним записом судового засідання є лише технічний запис, здійснений судом у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Згідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Положеннями ч. 1 ст. 107 КПК України визначено, що рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію.
Таким чином, слідчий суддя визнав за можливе розглянути вказане клопотання за відсутності слідчого та без фіксування судового засідання за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів.
Дослідивши вказане клопотання та документи, якими воно обґрунтовується, слідчий суддя зазначає наступне.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Зі змісту ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Абзацом першим ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи наведені положення законодавства та беручи до уваги, що матеріалами клопотання слідчого підтверджено, що документи, дозвіл на тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий, мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, прийшов до висновку про наявність достатніх підстав для можливості надання тимчасового доступу до вказаних документів, з можливістю їх вилучення, у зв`язку із цим клопотання слідчого підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 107, 110, 159-166, 309, 372 КПК України,-
УХВАЛИВ:
1. Клопотання задовольнити.
2. Надати дозвіл прокурору Голосіївської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №12022105010001786 від 27.10.2022 року на проведення тимчасового доступу до документації з можливістю вилучення належним чином завірених копій, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄРДПОУ НОМЕР_1 ), місцезнаходження якої: АДРЕСА_1 , зокрема:
-документів, які стали підставою для підготовки та підписання листа ІНФОРМАЦІЯ_2 № 16/290-н від 21.09.2022;
- документів, які підтверджують право НАНУ на земельні ділянки з кадастровими номерами 8000000000:79:122:0003, 8000000000:79:122:0032; у разі наявності попередніх або підписаних договорів, укладених НАНУ із третіми особами, щодо земельних ділянок з кадастровими номерами 8000000000:79:122:0003, 8000000000:79:122:0032;
- інформації, яка містить дані представників ІНФОРМАЦІЯ_2 , які були присутні 26.10.2022 під час очищення території, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 , на земельній ділянці з кадастровим номером 8000000000:79:122:0032, а саме посаду, ПІБ, контактні номери телефонів.
3. Визначити строк дії ухвали тривалістю два місяці, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
4. Уповноваженим особам ІНФОРМАЦІЯ_1 надати (забезпечити) тимчасовий доступ до вищевказаних документів зазначеним в ухвалі особам, підготувати документи для можливості вилучення належним чином завірених копій документів в електронному та/або друкованому вигляді.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
6. У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
7. Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2023 |
Оприлюднено | 07.05.2024 |
Номер документу | 111671054 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Ольшевська І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні