06.06.2023 Справа № 756/14517/21
Унікальний № 756/14517/21
Провадження № 2/756/524/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 червня 2023 року Оболонський районний суд міста Києва в складі:
головуючого судді Яценко Н.О.,
за участі секретаря Волошиної А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Києві за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Служба у справах дітей та сім`ї Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, Служба у справах дітей Великобагачанської районної державної адміністрації, про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -
в с т а н о в и в:
Позивач у вересні 2021 року звернувся до Оболонського районного суду м.Києва з позовом в порядку цивільного судочинства до відповідача та просить суд визнати ОСОБА_2 такою, що втратила право користування житловим приміщенням, а саме, квартирою АДРЕСА_1 .
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи від 22.09.2021 року головуючим у справі визначено суддю Яценко Н.О.
Ухвалою Оболонського районного суду м.Києва від 23.09.2021 р. по справі відкрито загальне позовне провадження.
30.03.2023 року на електронну адресу суду надійшла заява ОСОБА_1 про закриття провадження у справі, яке мотивоване тим, що 28.03.2023 року ОСОБА_2 була знята з реєстрації місця проживання за його заявою, поданою до Центру надання адміністративних послуг Оболонського району м.Києва. Вказав, що наслідки відмови від позову йому відомі.
Сторони в судове засіданні не з`явились, про розгляд справи повідомлялись належним чином, причину своєї неявки суду не повідомили. Суд вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності сторін.
Стаття 255 ЦПК України визначає підстави закриття провадження у справі.
Зокрема, за приписами п. 2 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.
Поняття "юридичного спору" має тлумачитися широко, виходячи з підходу Європейського суду з прав людини до тлумачення поняття "спір про право" (пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод). Зокрема, Європейський суд з прав людини зазначає, що відповідно до духу Конвенції поняття "спору про право" має розглядатися не суто технічно, йому слід надавати сутнісного, а не формального значення.
Предмет спору - це об`єкт спірного правовідношення, з приводу якого виник спір. Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення.
Підстави позову - це обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.
Тобто, правові підстави позову - це зазначена в позовній заяві нормативно-правова кваліфікація обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
З урахуванням викладеного, відсутність предмета спору унеможливлює вирішення справи по суті незалежно від обґрунтованості позову, а відповідно і здійснення ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів осіб.
Прикладами відсутності предмета спору можуть бути дії сторін, чи настання обставин, якщо між сторонами у зв`язку з цим не залишилося неврегульованих питань або самими сторонами врегульовано спірні питання.
Суд закриває провадження у справі у зв`язку з відсутністю предмета спору, якщо предмет спору був відсутній як на час пред`явлення позову, так і на час ухвалення судом першої інстанції судового рішення за умови, якщо між сторонами у зв`язку з цим не залишилося неврегульованих питань.
Аналогічний висновок викладено в постанові Верховного Суду у складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду від 20.09.2021 року у справі №638/3792/20, провадження N 61-3438сво21.
Суд, дослідивши клопотання позивача та матеріали справи, зважаючи на те, що 28.03.2023 р. ОСОБА_2 була знята з реєстрації місця проживання за заявою позивача, на думку суду, предмет спору за позовом відсутній, у зв`язку з цим між сторонами не залишилося неврегульованих питань, тому суд дійшов висновку, що клопотання позивача підлягає задоволенню, а провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Служба у справах дітей та сім`ї Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, Служба у справах дітей Великобагачанської районної державної адміністрації, про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням підлягає закриттю.
На підставі викладеного та керуючись п. 2 ч. 1 ст. 255 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
Провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Служба у справах дітей та сім`ї Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, Служба у справах дітей Великобагачанської районної державної адміністрації, про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням - закрити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд м. Києва протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на її апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу було подано протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повний текст ухвали складено 06 червня 2023 року.
Суддя Н.О. Яценко
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2023 |
Оприлюднено | 22.06.2023 |
Номер документу | 111671464 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Яценко Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні