Справа № 444/252/23
Провадження № 2/444/329/2023
УХВАЛА
підготовчого судового засідання
21 червня 2023 року Жовківський районний суд Львівської області в складі:
головуючого судді Олещук М. М.,
секретар судового засідання Мачіха Г.В.,
з участю позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача - ОСОБА_2 - адвоката Подоляк Б.Р.,
представника третьої особи - Цимбала І.І.,
розглядаючи у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Жовква Львівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Обєднання співвласників багатоквартирного будинку "На Львівській 74", про усунення перешкод в користуванні приміщення загального користування та стягнення моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И В :
У провадженні Жовківського районного суду Львівської області знаходиться дана цивільна справа.
Ухвалою Жовківського районного суду Львівської області від 06 лютого 2023 року відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Обєднання співвласників багатоквартирного будинку "На Львівській 74", про усунення перешкод в користуванні приміщення загального користування та стягнення моральної шкоди.
05.04.2023 року до суду поступив зустрічний позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 про встановлення порядку користування місцями спільного та загального користування житлового будинку. В даному позові відповідач наводить обґрунтування клопотання щодо поновлення та продовження процесуальних строків. В клопотанні ОСОБА_2 посилається на те, що ухвалою суду від 06.02.2023 року встановлено відповідачу п`ятнадцяти денний строк для подання відзиву на позов. Відповідач з дотримання вказаного строку своїм правом на подання відзиву скористалась. Разом з тим, з метою реалізації свого права на правову допомогу у даній справі, 22.03.2023 року вона уклала відповідний договір про надання правової допомоги з адвокатом Подоляком Б.Р. В судовому засіданні 23.03.2023 року судом задоволено клопотання адвоката Подоляка Б.Р. про відкладення розгляду справи у зв`язку з необхідністю ознайомитись з матеріалами справи для сформування правової позиції у справі. За наслідками ознайомлення з матеріалами справи їй було роз`яснено, що для захисту її прав та законних інтересів у даній справі, є підстави та необхідність пред`явити зустрічний позов. ОСОБА_2 просить поновити їй строк на подання заяви про продовження строку на подання зустрічного позову; продовжити строк на подання зустрічного позову; прийняти зустрічний позов про встановлення порядку користування місцями спільного та загального користування житлового будинку до спільного розгляду з позовом ОСОБА_1 про усунення перешкод в користуванні приміщеннями загального користування та стягнення моральної шкоди.
У підготовчому судовому засіданні 21.06.2023 року представник відповідачки за первісним позовом ОСОБА_2 - адвокат Подоляк Б.Р. підтримав подані відповідачкою клопотання про поновлення та продовження процесуальних строків на подання зустрічної позовної заяви та просив прийняти до розгляду зустрічний позов разом із первісним позовом.
В підготовчому судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та представник третьої особи - ОСОБА_3 зазначили що покладаються на думку суду щодо прийняття до розгляду зустрічної позовної заяви.
Оглянувши матеріли поданої позовної заяви та зустрічної позовної заяви, заслухавши думку учасників справи, суд дійшов наступного висновку.
Ухвалою від 06.02.2023 року відкрито провадження у даній цивільній справі за правилами загального позовного провадження (арк.спр. 25-26).
Згідно з ч. 6 ст. 30 ЦПК України, зустрічний позов та позов третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, незалежно від їх підсудності пред`являються в суді за місцем розгляду первісного позову. Це правило не застосовується, коли відповідно до інших визначених у цій статті правил виключної підсудності такий позов має розглядатися іншим судом, ніж тим, що розглядає первісний позов.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 49 ЦПК України, відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до ст.193 ЦПК України, відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об`єднуються в одне провадження з первісним позовом.
Відповідно до ст. 189 ЦПК України, завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно з ст. 197 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд, зокрема, вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об`єднання справ і роз`єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше.
Згідно з ч.1, ч. 2 ст.127 ЦПК України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Статтею 2 ЦПК України встановлено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Європейський суд з прав людини у справі «Bellet v. France» зазначив, що «стаття 6 § 1 Конвенції містить гарантії справедливого судочинства, одним з аспектів яких є доступ до суду. Рівень доступу, наданий національним законодавством, має бути достатнім для забезпечення права особи на суд з огляду на принцип верховенства права в демократичному суспільстві. Для того, щоб доступ був ефективним, особа повинна мати чітку практичну можливість оскаржити дії, які становлять втручання у її права».
Вирішуючи питання про поновлення строку на подання заяви про продовження строку на подання зустрічного позову, продовження строку на подання зустрічного позову та прийняття до розгляду зустрічного позову ОСОБА_2 , суд виходить із завдань цивільного судочинства та засад справедливого судового розгляду і, враховуючи, що вимоги за первісним та зустрічним позовами є взаємопов`язаними, вони виникають із одних і тих же правовідносин, суд вважає, що їх спільний розгляд сприятиме повному, об`єктивному та всебічному вирішенню спору між сторонами, дозволить в рамах однієї цієї справи вирішити спірні питання між сторонами. Суд також виходить з того, що за наведених ОСОБА_2 обставин отримання правничої допомоги лише після укладення 22.03.2023 року договору про надання правничої допомоги, це є поважною підставою для пропуску строку на звернення з зустрічним позовом.
Форма і зміст зустрічної позовної заяви відповідає вимогам ст. 194 ЦПК України.
Беручи до уваги, що вимоги за первісним та зустрічним позовами є взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, форма і зміст зустрічної позовної заяви відповідає вимогам ст.194 ЦПК України, суд вважає за необхідне прийняти зустрічний позов та об`єднати його в одне провадження з первісним позовом.
Керуючись ст. ст. 127, 193, 353 ЦПК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Поновити ОСОБА_2 строк на подання заяви про продовження строку на подання зустрічного позову.
Продовжити ОСОБА_2 пропущений процесуальний строк для подачі зустрічної позовної заяви.
Прийняти зустрічну позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 про встановлення порядку користування місцями спільного та загального користування житлового будинку з первісним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Обєднання співвласників багатоквартирного будинку "На Львівській 74", про усунення перешкод в користуванні приміщення загального користування та стягнення моральної шкоди, та об`єднати їх в одне провадження.
Роз`яснити відповідачу за зустрічним позовом право надати відзив на зустрічний позов відповідно до ст.178 ЦПК України, та додати до відзиву докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтується заперечення відповідача. Також відповідачу за зустрічним позовом необхідно додати до відзиву на зустрічний позов документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи. Відзив на зустрічний позов подається у строк не менше 15 днів з дня вручення ухвали про прийняття зустрічного позову.
Роз`яснити позивачу за зустрічним позовом право подати відповідь на відзив на зустрічний позов протягом 5 днів з дня вручення йому відзиву на зустрічний позов, відповідач за зустрічним позовом має право подати заперечення на відповідь на відзив на зустрічний позов протягом 5 днів з дня вручення йому відповіді на відзив на зустрічний позов.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Повна ухвала складена 21.06.2023 року.
Суддя Олещук М. М.
Суд | Жовківський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 21.06.2023 |
Оприлюднено | 23.06.2023 |
Номер документу | 111693972 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них |
Цивільне
Жовківський районний суд Львівської області
Олещук М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні