Справа № 444/1898/23
Провадження № 1-кп/444/243/2023
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 червня 2023 року Жовківський районний суд Львівської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
секретар судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жовква кримінального провадження № 12023141360000771, внесеного 23.03.2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань,
про обвинувачення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Нова Скварява, Жовківського району Львівської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України,
у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1, 2 ст. 332 КК України,
за участю прокурора ОСОБА_4
обвинуваченого ОСОБА_3
захисника ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Жовква Львівської області зазначене кримінальне провадження, -
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді логіста у Товаристві з обмеженою відповідальністю «Смарт Вей Логістик» (код ЄДРПОУ 41251432), маючи умисел на незаконне сприяння у переправленні осіб через державний кордон України, усвідомлюючи, що в умовах дії на території України правового режиму «Воєнний стан», введеного Законом України № 2102-IX від 24.02.2022 року «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні»» та у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 року № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України», військовозобов`язаним громадянам України віком від 18 до 60 років виїзд за межі України заборонено, за невстановлених обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 12.04.2022, вирішив сприяти у незаконному переправленні осіб, які є військовозобов`язаними, через державний кордон України, шляхом надання засобів та усунення перешкод за наступних обставин.
Зокрема, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді логіста ТОВ «Смарт Вей Логістик» (код ЄДРПОУ 41251432), що зареєстроване 31.03.2017 за адресою: Львівська область, місто Львів, вул.Карла Мікльоша, будинок 11, квартира 34, яке має ліцензію на здійснення міжнародних перевезень вантажів вантажними автомобілями (крім перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів), будучи уповноваженим керівником вказаного Товариства - ОСОБА_6 на внесення відомостей до системи «Шлях» щодо водіїв ТОВ «Смарт Вей Логістик», які здійснюють міжнародні вантажні перевезення, реалізовуючи свої злочинні наміри, під приводом господарської діяльності ТОВ «Смарт Вей Логістик», здійснив внесення відомостей до системи «Шлях» про сторонніх осіб, які не являються працівниками Товариства та не мали права виїзду за межі території України, що давало право таким особам на виїзд за межі території України
Так, ОСОБА_3 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , достовірно знаючи, що у ОСОБА_7 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах дії правого режиму «Воєнний стан», усвідомлюючи, що наявність відомостей про вказану особу у системі «Шлях», адміністратором якої є Державна служба України з безпеки на транспорті, відповідно до п.2-9 Правил перетинання державного кордону громадянами України, надасть йому право на безперешкодний виїзд за межі території України, авторизувавшись у системі «Шлях», 12.04.2022 незаконно подав заяву на внесення до системи «Шлях» відомостей про ОСОБА_7 , який не являється працівником ТОВ «Смарт Вей Логістик», як водія транспортного засобу марки «RENAULT», д.н.з. НОМЕР_1 , після чого останній безперешкодно перетнув територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець», переправився через державний кордон України в напрямку Республіки Польща та по теперішній час на територію України не повернувся.
Таким чином, ОСОБА_3 вчинив сприяння у незаконному переправленні особи через державний кордон України шляхом усунення перешкод, тобто вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.332 КК України.
Крім цього, ОСОБА_3 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , достовірно знаючи, що у ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах дії правого режиму «Воєнний стан», усвідомлюючи, що наявність відомостей про вказаних осіб у системі «Шлях», адміністратором якої є Державна служба України з безпеки на транспорті, відповідно до п. 2-9 Правил перетинання державного кордону громадянами України, надасть їм право на безперешкодний виїзд за межі території України, діючи повторно, авторизувавшись у системі «Шлях», незаконно подав заяви на внесення до системи «Шлях» відомостей щодо кількох осіб, які не являються працівниками «Смарт Вей Логістик», а саме: 25.06.2022 на внесення ОСОБА_9 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «RENAULT», 27.06.2022 на внесення ОСОБА_8 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «OPEL», д.н.з. НОМЕР_2 , д.н.з. НОМЕР_3 , 28.06.2022 на внесення ОСОБА_10 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «RENAULT», д.н.з. НОМЕР_4 , після чого останні безперешкодно перетнули територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Грушів», «Шегині» та «Рава-Руська», переправились через державний кордон України через в напрямку Республіки Польща та по теперішній час не повернулись на територію України.
Таким чином, ОСОБА_3 вчинив сприяння у незаконному переправленні осіб через державний кордон України шляхом усунення перешкод, вчиненому повторно та щодо кількох осіб, тобто вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.332 КК України.
Крім цього, ОСОБА_3 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , достовірно знаючи, що у ОСОБА_11 , ОСОБА_12 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах дії правого режиму «Воєнний стан», усвідомлюючи що наявність відомостей про вказаних осіб у системі «Шлях», адміністратором якої є Державна служба України з безпеки на транспорті, відповідно до п. 2-9 Правил перетинання державного кордону громадянами України, надасть їм право на безперешкодний виїзд за межі території України, діючи повторно, авторизувавшись у системі «Шлях», незаконно подав заяви на внесення до системи «Шлях» відомостей щодо кількох осіб, які не являються працівниками «Смарт Вей Логістик», а саме: 25.07.2022 на внесення ОСОБА_11 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «TOYOTA», д.н.з. НОМЕР_5 , 26.07.2022 на внесення ОСОБА_12 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «BMW», д.н.з. НОМЕР_6 , після чого останні безперешкодно перетнули територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Рава-Руська» та «Грушів», переправились через державний кордон України в напрямку Республіки Польща та по теперішній час не повернулись на територію України.
Таким чином, ОСОБА_3 вчинив сприяння у незаконному переправленні осіб через державний кордон України шляхом усунення перешкод, вчиненому повторно та щодо кількох осіб, тобто вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.332 КК України.
Крім цього, ОСОБА_3 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , достовірно знаючи, що у ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах дії правого режиму «Воєнний стан», усвідомлюючи що наявність відомостей про вказаних осіб у системі «Шлях», адміністратором якої є Державна служба України з безпеки на транспорті, відповідно до п. 2-9 Правил перетинання державного кордону громадянами України, надасть їм право на безперешкодний виїзд за межі території України, діючи повторно, авторизувавшись у системі «Шлях», незаконно подав заяви на внесення до системи «Шлях» відомостей щодо кількох осіб, які не являються працівниками «Смарт Вей Логістик», а саме: 04.08.2022 на внесення ОСОБА_16 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «VOLVO», д.н.з. НОМЕР_7 , 06.08.2022 на внесення ОСОБА_13 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «VOLKSWAGEN», д.н.з. НОМЕР_8 , 10.08.2022 на внесення ОСОБА_14 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «MERCEDES», д.н.з. НОМЕР_9 , 13.08.2022 на внесення ОСОБА_15 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «MERCEDES», д.н.з. НОМЕР_10 , після чого останні безперешкодно перетнули територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець» та «Шегині», переправились через державний кордон України в напрямку Республіки Польща та по теперішній час не повернулись на територію України.
Таким чином, ОСОБА_3 обвинувачується в сприянні у незаконному переправленні осіб через державний кордон України шляхом усунення перешкод, вчиненому повторно та щодо кількох осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.332 КК України.
Крім цього, ОСОБА_3 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , достовірно знаючи, що у ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах дії правого режиму «Воєнний стан», усвідомлюючи що наявність відомостей про вказаних осіб у системі «Шлях», адміністратором якої є Державна служба України з безпеки на транспорті, відповідно до п. 2-9 Правил перетинання державного кордону громадянами України, надасть їм право на безперешкодний виїзд за межі території України, діючи повторно, авторизувавшись у системі «Шлях», незаконно подав заяви на внесення до системи «Шлях» відомостей щодо кількох осіб, які не являються працівниками «Смарт Вей Логістик», а саме: 18.08.2022 на внесення ОСОБА_20 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «ВАНФООЛ», д.н.з. НОМЕР_11 , 23.08.2022 на внесення ОСОБА_18 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «FIAT», д.н.з. НОМЕР_12 , 26.08.2022 на внесення ОСОБА_17 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «AUDI», д.н.з. НОМЕР_13 , 31.08.2022 на внесення ОСОБА_19 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «JEEP», д.н.з. НОМЕР_14 , після чого останні безперешкодно перетнули територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець» та «Грушів», переправились через державний кордон України в напрямку Республіки Польща та по теперішній час не повернулись на територію України.
Таким чином, ОСОБА_3 вчинив сприяння у незаконному переправленні осіб через державний кордон України шляхом усунення перешкод, вчиненому повторно та щодо кількох осіб, тобто вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.332 КК України.
Крім цього, ОСОБА_3 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , достовірно знаючи, що у ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах дії правого режиму «Воєнний стан», усвідомлюючи що наявність відомостей про вказаних осіб у системі «Шлях», адміністратором якої є Державна служба України з безпеки на транспорті, відповідно до п. 2-9 Правил перетинання державного кордону громадянами України, надасть їм право на безперешкодний виїзд за межі території України, діючи повторно, авторизувавшись у системі «Шлях», незаконно подав заяви на внесення до системи «Шлях» відомостей щодо кількох осіб, які не являються працівниками «Смарт Вей Логістик», а саме: 02.09.2022 на внесення ОСОБА_23 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «HYNDAI», д.н.з. НОМЕР_15 , 03.09.2022 на внесення ОСОБА_25 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «MERCEDES», д.н.з. НОМЕР_16 , 04.09.2022 на внесення ОСОБА_22 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «MERCEDES», д.н.з. НОМЕР_17 , 09.09.2022 на внесення ОСОБА_26 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «FORD», д.н.з. НОМЕР_18 , 13.09.2022 на внесення ОСОБА_24 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «IVECO», д.н.з. НОМЕР_19 , 14.09.2022 на внесення ОСОБА_21 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «BOVA», д.н.з. НОМЕР_20 , після чого останні безперешкодно перетнули територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець», переправились через державний кордон України в напрямку Республіки Польща та по теперішній час не повернулись на територію України.
Таким чином, ОСОБА_3 вчинив сприяння у незаконному переправленні осіб через державний кордон України шляхом усунення перешкод, вчиненому повторно та щодо кількох осіб, тобто вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.332 КК України.
Крім цього, ОСОБА_3 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , достовірно знаючи, що у ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах дії правого режиму «Воєнний стан», усвідомлюючи що наявність відомостей про вказаних осіб у системі «Шлях», адміністратором якої є Державна служба України з безпеки на транспорті, відповідно до п. 2-9 Правил перетинання державного кордону громадянами України, надасть їм право на безперешкодний виїзд за межі території України, діючи повторно, авторизувавшись у системі «Шлях», незаконно подав заяви на внесення до системи «Шлях» відомостей щодо кількох осіб, які не являються працівниками «Смарт Вей Логістик», а саме: 18.09.2022 на внесення ОСОБА_29 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «HYUNDAI», д.н.з. НОМЕР_21 , 19.09.2022 на внесення ОСОБА_32 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «HYUNDAI», д.н.з. НОМЕР_22 , 21.09.2022 на внесення ОСОБА_33 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «SKODA», д.н.з. НОМЕР_23 , 22.09.2022 на внесення ОСОБА_28 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «OPEL», д.н.з. НОМЕР_24 , 24.09.2022 на внесення ОСОБА_31 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «MERCEDES», д.н.з. НОМЕР_25 , 25.09.2022 на внесення ОСОБА_27 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «RENAULT», д.н.з. НОМЕР_26 , 26.09.2022 на внесення ОСОБА_30 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «MERCEDES», д.н.з. НОМЕР_25 , після чого останні безперешкодно перетнули територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець» та «Шегині», переправились через державний кордон України в напрямку Республіки Польща та по теперішній час не повернулись на територію України.
Таким чином, ОСОБА_3 вчинив сприяння у незаконному переправленні осіб через державний кордон України шляхом усунення перешкод, вчиненому повторно та щодо кількох осіб, тобто вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.332 КК України.
Крім цього, ОСОБА_3 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , достовірно знаючи, що у ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах дії правого режиму «Воєнний стан», усвідомлюючи що наявність відомостей про вказаних осіб у системі «Шлях», адміністратором якої є Державна служба України з безпеки на транспорті, відповідно до п. 2-9 Правил перетинання державного кордону громадянами України, надасть їм право на безперешкодний виїзд за межі території України, діючи повторно, авторизувавшись у системі «Шлях», незаконно подав заяви на внесення до системи «Шлях» відомостей щодо кількох осіб, які не являються працівниками «Смарт Вей Логістик», а саме: 03.10.2022 на внесення ОСОБА_39 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «RENAULT», д.н.з. НОМЕР_27 , 15.10.2022 на внесення ОСОБА_41 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «RENAULT», д.н.з. НОМЕР_28 , 16.10.2022 на внесення ОСОБА_40 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «VOLKSWAGEN», д.н.з. НОМЕР_29 , 18.10.2022 на внесення ОСОБА_35 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «VOLKSWAGEN», д.н.з. НОМЕР_29 , 19.10.2022 на внесення ОСОБА_37 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «VOLKSWAGEN», д.н.з. НОМЕР_30 , 27.10.2022 на внесення ОСОБА_34 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «VOLKSWAGEN», д.н.з. НОМЕР_29 , 28.10.2022 на внесення ОСОБА_36 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «VOLKSWAGEN», д.н.з. НОМЕР_29 , 30.10.2022 на внесення ОСОБА_38 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки ««VOLKSWAGEN», д.н.з. НОМЕР_31 , після чого останні безперешкодно перетнули територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець» та «Шегині», переправились через державний кордон України в напрямку Республіки Польща та по теперішній час не повернулись на територію України.
Таким чином, ОСОБА_3 вчинив сприяння у незаконному переправленні осіб через державний кордон України шляхом усунення перешкод, вчиненому повторно та щодо кількох осіб, тобто вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.332 КК України.
Крім цього, ОСОБА_3 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , достовірно знаючи, що у ОСОБА_42 , ОСОБА_43 , ОСОБА_44 , ОСОБА_45 , ОСОБА_46 , ОСОБА_47 , ОСОБА_48 , ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_51 , ОСОБА_52 , ОСОБА_53 , ОСОБА_54 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах дії правого режиму «Воєнний стан», усвідомлюючи що наявність відомостей про вказаних осіб у системі «Шлях», адміністратором якої є Державна служба України з безпеки на транспорті, відповідно до п. 2-9 Правил перетинання державного кордону громадянами України, надасть їм право на безперешкодний виїзд за межі території України, діючи повторно, авторизувавшись у системі «Шлях», незаконно подав заяви на внесення до системи «Шлях» відомостей щодо кількох осіб, які не являються працівниками «Смарт Вей Логістик», а саме: 02.11.2022 на внесення ОСОБА_55 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «VOLKSWAGEN», д.н.з. НОМЕР_31 , 03.11.2022 на внесення ОСОБА_49 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «VOLKSWAGEN», д.н.з. НОМЕР_29 , 04.11.2022 на внесення ОСОБА_43 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «VOLKSWAGEN», д.н.з. НОМЕР_29 , 05.11.2022 на внесення ОСОБА_45 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «VOLKSWAGEN», д.н.з. НОМЕР_29 , 09.11.2022 на внесення ОСОБА_56 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «VOLKSWAGEN», д.н.з. НОМЕР_29 , 15.11.2022 на внесення ОСОБА_50 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «VOLKSWAGEN», д.н.з. НОМЕР_29 , 17.11.2022 на внесення ОСОБА_44 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «CITROEN», д.н.з. НОМЕР_32 , 19.11.2022 на внесення ОСОБА_57 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «CITROEN», д.н.з. НОМЕР_32 , 20.11.2022 на внесення ОСОБА_58 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «CITROEN», д.н.з. НОМЕР_32 , 23.11.2022 на внесення ОСОБА_53 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «RENAULT», д.н.з. НОМЕР_28 , 25.11.2022 на внесення ОСОБА_54 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «CITROEN», д.н.з. НОМЕР_32 , 26.11.2022 на внесення ОСОБА_51 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «VOLKSWAGEN», д.н.з. НОМЕР_29 , 28.11.2022 на внесення ОСОБА_42 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «CITROEN», д.н.з. НОМЕР_32 , після чого останні безперешкодно перетнули територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець» та «Шегині», переправились через державний кордон України в напрямку Республіки Польща та по теперішній час не повернулись на територію України.
Таким чином, ОСОБА_3 вчинив сприяння у незаконному переправленні осіб через державний кордон України шляхом усунення перешкод, вчиненому повторно та щодо кількох осіб, тобто вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.332 КК України.
Крім цього, ОСОБА_3 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , достовірно знаючи, що у ОСОБА_59 , ОСОБА_60 , ОСОБА_61 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах дії правого режиму «Воєнний стан», усвідомлюючи що наявність відомостей про вказаних осіб у системі «Шлях», адміністратором якої є Державна служба України з безпеки на транспорті, відповідно до п. 2-9 Правил перетинання державного кордону громадянами України, надасть їм право на безперешкодний виїзд за межі території України, діючи повторно, авторизувавшись у системі «Шлях», незаконно подав заяви на внесення до системи «Шлях» відомостей щодо кількох осіб, які не являються працівниками «Смарт Вей Логістик», а саме: 12.12.2022 на внесення ОСОБА_61 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «CITROEN», д.н.з. НОМЕР_32 , 14.12.2022 на внесення ОСОБА_59 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «VOLKSWAGEN», д.н.з. НОМЕР_33 , 19.12.2022 на внесення ОСОБА_60 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «VOLKSWAGEN», д.н.з. НОМЕР_33 , після чого останні безперешкодно перетнули територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Шегині», переправились через державний кордон України в напрямку Республіки Польща та по теперішній час не повернулись на територію України.
Таким чином, ОСОБА_3 вчинив сприяння у незаконному переправленні осіб через державний кордон України шляхом усунення перешкод, вчиненому повторно та щодо кількох осіб, тобто вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.332 КК України.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_3 свою вину в інкримінованих йому злочинах, передбачених ч.1 ч.2 ст.286 КК України, визнав повністю та підтвердив обставини вчинення ним злочинів, викладених у обвинувальному акті. У вчиненому щиро розкаявся та просив суворо його не карати, вказавши, що повністю усвідомив протиправність своїх дій.
На підставі ч.3 ст.349 КПК України, з`ясувавши думку учасників судового провадження про те, які докази потрібно дослідити, та порядок їх дослідження, визнавши недоцільним дослідження доказів стосовно усіх фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, враховуючи, що сторонами провадження не оспорюється доведеність вини обвинуваченого та кваліфікація його дій, з`ясувавши правильне розуміння сторонами кримінального провадження змісту цих обставин, за відсутності сумнівів у добровільності та істинності його позиції, роз`яснивши йому, що у такому випадку він буде позбавлений права оскаржити ці обставини справи в апеляційному порядку, суд прийшов до висновку про винуватість ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.332 КК України та ч.2 ст. 332 КК України.
Аналізуючи та оцінюючи усі докази надані стороною обвинувачення, стороною захисту та отриманні судом в ході розгляду справи в їх сукупності та кожен зокрема з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку, суд приходить до висновку, що покази обвинуваченого є належними, допустимими та достовірними і у своїй сукупності усі ці докази перебувають у логічному та послідовному взаємозв`язку, не є взаємосуперечливими та доповнюють і підтверджують ті об`єктивні обставини, які мали місце під час вчинення пред`явленого обвинувачення обвинуваченому ОСОБА_3 .
Дії обвинуваченого ОСОБА_3 вірно кваліфіковано за ч. 1 ст.332 КК України, оскільки він своїми діями сприяв у незаконному переправленні через державний кордон України шляхом усунення перешкод.
Дії обвинуваченого ОСОБА_3 вірно кваліфіковано за ч. 2 ст.332 КК України, оскільки він своїми діями сприяв у незаконному переправленні через державний кордон України шляхом усунення перешкод, вчененому повторно та щодо кількох осіб.
Відповідно до ст.50 КК України покарання є заходом примусу і полягає в передбаченому законом обмеженні прав і свобод засудженого та має на меті не тільки кару, а й виправлення засудженого, а також запобігання вчиненню нових злочинів, як засудженим, так і іншими особами.
Згідно ст.65 КК України суд призначає покарання: у межах, установлених у санкції статті (санкції частини статті) Особливої частини цього Кодексу, що передбачає відповідальність за вчинений злочин, за винятком випадків, передбачених частиною другою статті 53 цього Кодексу; відповідно до положень Загальної частини цього Кодексу; враховуючи ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.
Обставини, які пом"якшують відповідальність обвинуваченого ОСОБА_3 є щире каяття у вчиненому злочині та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення .
Обставин, які обтяжують відповідальність обвинуваченого ОСОБА_62 судом не встановлено.
Санкцією ч. 1 ст. 332 КК України передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до п`яти років.
Санкцією ч. 2 ст. 332 КК України передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п`яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Вирішуючи питання про вид та міру покарання обвинуваченого за вчинення кримінального правопорушення, суд виходить із принципів законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання та відповідно до ст. 65 КК України бере до уваги: ступінь тяжкості вчиненого злочину, що згідно із ст. 12 КК України є нетяжким та тяжким злочинами відповідно, враховує наслідки та обставини вчинених злочинів, особу винного, його вік, сімейний та матеріальний стан, стан здоров`я, характеризуючі дані, відсутність обставин, що обтяжують покарання, а тому, суд приходить до висновку про необхідність обрання обвинуваченому покарання в межах санкції статті 332 ч. 1 КК України та в межах санкції статті 332 ч.2 КК України, у виді позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, що є необхідним та достатнім для виправлення обвинуваченого та для попередження вчинення ним нових злочинів.
Однак, враховуючи те, що обвинувачений ОСОБА_3 особисто зізнався у правопорушенні, за місцем проживання характеризується позитивно, щиро покаявся у вчиненому та активно сприяв розкриттю злочину, одружений, його дружина на даний час є вагітною, раніше не судимий, на обліку у лікаря-нарколога та лікаря-психіатра не перебуває, суд приходить до висновку, що виправлення та перевиховання обвинуваченого можливе без ізоляції від суспільства, і що обвинуваченого слід звільнити від відбуття покарання з іспитовим строком відповідно до ст. 75 КК України, встановивши йому відповідний іспитовий термін та покласти на нього обов`язки, передбачені ст. 76 КК України, так як таке покарання є необхідним й достатнім для його виправлення та попередження нових злочинів.
Долю речових доказів слід вирішити в порядку ст. 100 КПК України.
Керуючись ч.2 ст.286 КК України, ст. 349, 370, 374 КПК України, суд
у х в а л и в:
ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення:
-ч. 1 ст. 332 КК України і призначити йому покарання у виді позбавлення волі строком на 3 (три) роки
- ч. 2 ст. 332 КК України і призначити йому покарання у виді позбавлення волі строком на 5 (п`ять) років з позбавленням права обіймати посади в галузі міжнародних перевезень вантажів вантажними автомобілями строком на 2 (два) роки.
На підставі ч.1 ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити ОСОБА_3 покарання у виді позбавлення волі строком на 5 (п`ять) років з позбавленням права обіймати посади в галузі міжнародних перевезень вантажів вантажними автомобілями строком на 2 (два) роки.
У відповідності до ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_3 від відбування призначеного покарання з випробовуванням строком на 3 (три) роки, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить новий злочин і виконає покладені на нього судом обовязки.
Згідно ст. 76 КК України зобов"язати ОСОБА_3 періодично з"являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Речові докази:
- ноутбук марки «НР», чорного кольору, «Hewlett - packard», 5 аркушів паперу формату А4 з чорновими записами, ноутбук марки «Dell», серійний номер №20027589374, чорного кольору, мобільний телефон марки «Samsung» модель «Galaxy S10», imeil: НОМЕР_34 , imei2: НОМЕР_35 - повернути власнику.
- мобільний телефон марки «Samsung» Duos, імей1: НОМЕР_36 ; імей2: НОМЕР_37 , з вмістом сім-карти мобільного оператора «Київстар», з абонентським номером телефону НОМЕР_38 - після проведення огляду здати в камеру зберігання речових доказів Львівського РУП №1 ГУНП у Львівській області - повернути власнику.
- ноутбук марки «НР», на зворотній стороні корпуса наявна паперова бирка з рукописним надписом « НОМЕР_39»; флешка USB у чохлі у вигляді вантажівки - після проведення оглядів здати в камеру зберігання речових доказів Львівського РУП №1 ГУНП у Львівській областіповернути власнику.
Вирок може бути оскаржений до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області протягом 30 днів з дня його проголошення з урахуванням особливостей, передбачених ст. 394 КПК України. Вирок не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, не дослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення апеляційним судом.
Відповідно до ч. 6 ст. 376 КПК України копію вироку після його проголошення негайно вручити обвинуваченому та прокурору, інші учасники судового провадження копію вироку мають право отримати в суді.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Жовківський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2023 |
Оприлюднено | 27.06.2023 |
Номер документу | 111697294 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації Незаконне переправлення осіб через державний кордон України |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Маринич В`ячеслав Карпович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Маринич В`ячеслав Карпович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Маринич В`ячеслав Карпович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Маринич В`ячеслав Карпович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Маринич В`ячеслав Карпович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні