Ухвала
від 21.06.2023 по справі 530/324/22
ЗІНЬКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 530/324/22

Номер провадження 2/530/22/23

У Х В А Л А

іменем України

"21" червня 2023 р. Зіньківський районний суд Полтавської області в складі: головуючого - судді Должко С.Р., секретаря Тараненко Т.І., розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в м. Зіньків в цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 , адреса проживання: с. Пірки, Зіньківського району, Полтавської області до Фермерського господарства "Комишанське плюс", юридична адреса: с. Комиші, вул. Жовтнева, 87, Охтирського району, Сумської області, Мартинівської сільської ради Гадяцького району Полтавської області, місце знаходження: с. Мартинівка, Гадяцького району, Полтавської області про скасування запису про державну реєстрацію договору оренди землі та повернення земельної ділянки, -

ВСТАНОВИВ:

В Зіньківськомурайонному судіПолтавської області перебуваєцивільна справаза позовом ОСОБА_1 , адреса проживання: с. Пірки, Зіньківського району, Полтавської області до Фермерського господарства "Комишанське плюс", юридична адреса: с. Комиші, вул. Жовтнева, 87, Охтирського району, Сумської області, Мартинівської сільської ради Гадяцького району Полтавської області, місце знаходження: с. Мартинівка, Гадяцького району, Полтавської області про скасування запису про державну реєстрацію договору оренди землі та повернення земельної ділянки.

У підготовче судове засідання учасники справи: позивач ОСОБА_1 та її представник адвокат Бибик В.А. не з`явилися, представник відповідача Фермерського господарства "Комишанське плюс" адвокат Мальченко Д.В. не з`явився в режимі відеоконференції, представник відповідача Мартинівської сільської ради Гадяцького району Полтавської області не з`явився, належним чином повідомлений.

20.06.2023року від представника позивача ОСОБА_1 адвоката Бибик В.А. до суду надійшла заява про залишення позовної заяви без розгляду.

Мотиви, з яких суд дійшов висновків, і закону, яким керувався суд.

24 лютого 2022 року указом Президента України № 64/2022, у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації, в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року ,який діє по даний час.

Відповідно до рішення Ради Суддів України від 24 лютого 2022 року № 9 щодо вжиття невідкладних заходів для забезпечення сталого функціонування судової влади в Україні Верховна Рада України 24 лютого 2022 року на позачерговому засіданні запровадила воєнний стан через вторгнення Росії в Україну.

Відповідно до статті 26 Закону України "Про правовий режим воєнного стану", правосуддя на території, на якій введено воєнний стан, здійснюється лише судами. На цій території діють суди, створені відповідно до Конституції України. Скорочення чи прискорення будь-яких форм судочинства забороняється. У разі неможливості здійснювати правосуддя судами, які діють на території, на якій введено воєнний стан, законами України може бути змінено територіальна підсудність судових справ, що розглядаються в цих судах, або в установленому законом порядку змінено місце знаходження судів.

Рада суддівУкраїнивирішила звернути увагу усіх судів України, що навіть в умовах воєнного або надзвичайного стану робота судів не може бути припинена, тобто не може бути обмежено конституційне право людини на судовий захист.

З урахуванням положень статті 3 Конституції України про те, що людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю рекомендувати зборам суддів, головам судів, суддям судів України у випадку загрози життю, здоров`ю та безпеці відвідувачів суду, працівників апарату суду, суддів оперативно приймати рішення про тимчасове зупинення здійснення судочинства певним судом до усунення обставин, які зумовили припинення розгляду справ.

Суд, зачитавши заяву представника позивача про залишення позовної заяви без розгляду та дослідивши наявні матеріали справи приходить до висновку, що підстав для неприйняття заяви - не встановлено.

У відповідності до пункту 5 частини 1 ст. 257 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позовної заяви без розгляду.

Окрім цього, у відповідності до ст. 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини, частини 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд зазначає, що права особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується обов`язок добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження.

Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (§ 66 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 р. у справі "Смірнова проти України").

У своєму рішенні у справі Пономарьов проти України суд вказав, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

З аналізу зазначених норм Конвенції та практики Європейського суду вбачається, що питання про порушення статті 17 Конвенції, яка закріплює один із основоположних принципів Конвенції - принцип неприпустимості зловживання правами, може поставати лише у сукупності з іншою статтею Конвенції, положення якої у конкретному випадку дають підстави для висновку про зловживання особою наданим їй правом.

Увідповідності до положень ч. 2ст. 257 ЦПК Україниособа, заяву якої залишено без розгляду, післяусунення умов, що були підставою для залишення заяв без розгляду, має право звернутися до суду повторно.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 257, 258, 260,261,353 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 , адреса проживання: с. Пірки, Зіньківського району, Полтавської області до Фермерського господарства "Комишанське плюс", юридична адреса: с. Комиші, вул. Жовтнева, 87, Охтирського району, Сумської області, Мартинівської сільської ради Гадяцького району Полтавської області, місце знаходження: с. Мартинівка, Гадяцького району, Полтавської області про скасування запису про державну реєстрацію договору оренди землі та повернення земельної ділянки - залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена на протязі п"ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя Зіньківського районного суду

Полтавської області С.Р.Должко

СудЗіньківський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення21.06.2023
Оприлюднено23.06.2023
Номер документу111700315
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них:

Судовий реєстр по справі —530/324/22

Ухвала від 21.06.2023

Цивільне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Должко С. Р.

Ухвала від 19.06.2023

Цивільне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Должко С. Р.

Ухвала від 04.05.2023

Цивільне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Должко С. Р.

Ухвала від 31.03.2023

Цивільне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Должко С. Р.

Ухвала від 08.03.2023

Цивільне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Должко С. Р.

Ухвала від 28.12.2022

Цивільне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Должко С. Р.

Ухвала від 11.11.2022

Цивільне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Должко С. Р.

Ухвала від 07.11.2022

Цивільне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Должко С. Р.

Ухвала від 01.11.2022

Цивільне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Должко С. Р.

Ухвала від 19.10.2022

Цивільне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Должко С. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні