Справа № 682/646/23
Провадження № 2/682/278/2023
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 червня 2023 року
Славутський міськрайонний суд Хмельницької області в складі:
головуючої - судді Маршал І.М.,
секретаря Захарчук С.П.,
за участі позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача адвоката Мазуркевича О.С.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Славута цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Улашанівської сільської ради про визнання права власності на об`єкт нерухомого майна за набувальною давністю, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася з позовом до Улашанівської сільської ради про визнання права власності на об`єкт нерухомого майна за набувальною давністю. В обгрунтування позову вказувала, що 07.02.2008 року вона на підставі протокольного рішення № 7 від 07.02.2008 року майнової комісії по розпаюванню майна пайщиків ПСП «Миньковецьке» (с. Миньківці Шепетівського району Хмельницької області) придбала половину складу зерносховища з південної сторонни площею 399,5 кв.м., яким вона володіє і користується по сьогоднішній день. ОСОБА_1 вказує, що в зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів вона не може оформити право власності на зазначену будівлю зерносховища, а тому просить суд визнати за нею за набувальною давністю право власності на частину зерносховища площею 399,5 кв.м. по АДРЕСА_1 , що розташоване на земельній ділянці кадастровий номер 6823985300:01:011:0023, яка належить Улашанівській сільській раді.
ОСОБА_1 та її представник адвокат Мазуркевич О.С. в судовому засіданні підтримали позов з викладених у ньому підстав та просили його задоволити.
Від відповідача Улашанівської сільської ради Шепетівського району Хмельницької області до суду надійшов лист про розгляд справи без участі повноважного представника відповідача за наявними в матеріалах справи документами.
Відповідно до положеньст. 81 ЦПК Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи, особами, які беруть участь у справі.
Судом встановлено, що на підставі протокольного рішення № 47 від 07.02.2008 року майнової комісії по розпаюванню майна пайщиків ПСП «Миньковецьке» (с. Миньківці Шепетівського району Хмельницької області) позивачка володіє і користується половиною складу зерносховища з південної сторони, площею 399,5 кв.м., що розташоване по АДРЕСА_1 , та яке розміщене на земельній ділянці з кадастровим номером 6823985300:01:011:0023, яка належить Улашанівській сільській раді.
Сільськогосподарське підприємство (ПСП «Миньковецьке), якому належало вказане майно, - було ліквідовано.
Відповідно до наведеної у висновку ПП «Агенство нерухомого майна «Гудвіл» короткої характеристики майно, щодо якого заявлено позов, є нежитловою будівлею загальною площею 687,6 кв.м. (зерносклад) розташована за адресою: АДРЕСА_1 будівля знаходиться на земельній ділянці площею 1637 кв.м. з кадастровим номером 6823985300:01:011_ (унікальний номер відсутній), яка перебуває у комунальній власності.
Відповідно до Технічного паспорту виготовленого ФОП ОСОБА_2 станом на 25.03.2021 року спірне майно також є нежитловою будівлею зерноскладу загальною площею 399,5 кв.м., розташованою за адресою:
АДРЕСА_1 будівля зерноскладу не перебуває на балансі Улашанівської сільської ради (лист Улашанівської сільської ради № 12-16/31 від 07.05.2021 року).
Відповідно дост. 344 ЦК Україниособа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п`яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Право власності на нерухоме майно, що підлягає державній реєстрації, виникає за набувальною давністю з моменту державної реєстрації.
Право власності за набувальною давністю на нерухоме майно, транспортні засоби, цінні папери набувається за рішенням суду.
Згідно п. 9 Постанови пленуму ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ від 07.02.2014 № 5 «Про судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав» відповідно до частини першоїстатті 344 ЦК Україниособа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п`яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановленоЦК.
При вирішенні спорів, пов`язаних із набуттям права власності за набувальною давністю, суди повинні враховувати, зокрема, таке:
-володіння є добросовісним, якщо особа при заволодінні чужим майном не знала і не могла знати про відсутність у неї підстав для набуття права власності;
-володіння визнається відкритим, якщо особа не приховувала факт знаходження майна в її володінні. Вжиття звичайних заходів щодо забезпечення охорони майна не свідчить про приховування цього майна;
-володіння визнається безперервним, якщо воно не переривалось протягом всього строку набувальної давності. У разі втрати не із своєї волі майна його давнісним володільцем та повернення цього майна протягом одного року або пред`явлення протягом цього строку позову про його витребування набувальна давність не переривається (частина третястатті 344 ЦК). Не переривається набувальна давність, якщо особа, яка заявляє про давність володіння, є сингулярним чи універсальним правонаступником, оскільки в цьому разі вона може приєднати до часу свого володіння увесь час, протягом якого цим майном володіла особа, чиїм спадкоємцем (правонаступником) вона є(частина другастатті 344 ЦК).
Відповідачем за позовом про визнання права власності за набувальною давністю є попередній власник майна або його правонаступник. У разі якщо попередній власник нерухомого майна не був і не міг бути відомим давнісному володільцю, то відповідачем є орган, уповноважений управляти майном відповідної територіальної громади (п. 13 Постанови).
Отже, враховуючи, що позивачка добросовісно заволоділа чужим майном і понад 10 років продовжує відкрито, безперервно володіти нежитловою будівлею зерноскладу загальною площею 399,5 кв.м., розташованою за адресою: АДРЕСА_1 , суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.258,259,263-265,268 ЦПКУкраїни, ст. 344 ЦКУкраїни, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності за набувальною давністю на частину зерносховища площею 399,5 кв.м., по АДРЕСА_1 , що розташоване на земельній ділянці кадастровий номер 6823985300:01:011:0023, яка належить Улашанівській сільській раді.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції.
Суддя Маршал І. М.
Суд | Славутський міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2023 |
Оприлюднено | 26.06.2023 |
Номер документу | 111733898 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Славутський міськрайонний суд Хмельницької області
Маршал І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні