Ухвала
від 13.06.2023 по справі 759/10615/23
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 2-н/759/195/23

ун. № 759/10615/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 червня 2023 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Єросова І.Ю., розглянувши матеріали заяви Кооперативу по будівництву та експлуатації індивідуальних гаражів «Пролісок» (03170, м.Київ, вул. Велика Кільцева, 12-А) про видачу судового наказу про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ),

ВСТАНОВИВ:

09.06.2023 р. адвокат Корнієнко А.А., який представляє інтереси заявника звернувся до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за експлуатацію індивідуального гаражу. В обґрунтування заяви зазначає, що боржник є членом кооперативу, користується його послугами, але вчасно не вносить членські внески своєчасно і в повному обсязі, внаслідок чого виникла заборгованість перед ОК КБЕІГ «Пролісок», яка утворилась за період часу з 01.01.2018 р. по 31.12.2022 р. та загалом становить 8040,00 грн.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 165 ЦПК України, суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заявлено вимогу, яка не відповідає вимогам статті 161 цього Кодексу.

Як вбачається із заяви про видачу судового наказу, заявник просить суд видати судовий наказ, відповідно до якого стягнути грошові кошти за несплату до кооперативу членських внесків.

Ст. 161 ЦПК України не передбачено видачі судового наказу за вимогою про стягнення боргу за невнесені членські внески до гаражного будівельного кооперативу, оскільки вони по своїй суті не являються житлово-комунальними послугами.

Окрім того, пунктом 5 частини 1 статті 165 ЦПК України передбачено, що суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо з моменту виникнення права вимоги пройшов строк, який перевищує позовну давність, встановлену законом для такої вимоги, або пройшов строк, встановлений законом для пред`явлення позову в суд з такою вимогою.

Згідно з приписами статті 256 ЦК України позовна давність це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.

Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки (стаття 257 ЦК України).

Заявник заявляє вимогу про стягнення заборгованості за період часу з 01.01.2018 р. по 31.12.2022 р., що порушує вимоги п. 5 ч. 1 ст. 165 ЦПК України. Відтак, суд відмовляє у видачі судового наказу.

Суд вважає за можливе роз`яснити стягувачу, що відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених п. 3 ч. 1 ст. 165 ЦПК України, унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Стягувач у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами у позовному провадженні.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 163, 165, 166, 258, 260, 261 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити у видачі судового наказу за заявою Кооперативу по будівництву та експлуатації індивідуальних гаражів «Пролісок» (03170, м.Київ, вул. Велика Кільцева, 12-А) про видачу судового наказу про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ).

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Ухвала суду може бути оскаржена протягом п"ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи (вирішення питання ) без повідомлення сторін зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п"ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Київського апеляційного суду, при цьому відповідно до п. п. 15.5 п. 15Перехідних положень ЦПК України в редакції Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» № 2147-VIII від 03.10.2017 року до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя: І.Ю.Єросова

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.06.2023
Оприлюднено27.06.2023
Номер документу111734564
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості

Судовий реєстр по справі —759/10615/23

Ухвала від 13.06.2023

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Єросова І. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні