КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 11-cc/824/3976/2023 Доповідач: ОСОБА_1
Категорія: ст. 234 КПК
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 червня 2023 року суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду ОСОБА_1 , переглянувши апеляційну скаргу представника ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 на ухвалу слідчого судді Подільського районного суду міста Києва від 19 травня 2023 року,
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою слідчого судді Подільського районного суду міста Києва від 19 травня 2023 року частково задоволено клопотання прокурора Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку та надано дозвіл у кримінальному провадженні № 42023102070000039 від 28.02.2023 року прокурорам, які входять до групи прокурорів у кримінальному провадженні, слідчим, які входять до групи слідчих у кримінальному провадженні, на проведення обшуку у житлі за місцем проживання ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 ), за адресою: АДРЕСА_1 , що на праві власності належить ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_2 ), з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінальних правопорушень, відшукання і вилучення речей та документів, які мають значення для досудового розслідування, відшукання знаряддя кримінального правопорушення, майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, зокрема: первинні документи фінансово-господарської діяльності ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 ), ОСОБА_6 (РНОКПП НОМЕР_3 ), ТОВ «Лентіс Девілс» (код ЄДРПОУ 43204833), ТОВ «Транс-Лізинг 24» (код ЄДРПОУ 44298190) та іншими суб`єктами господарської діяльності, упродовж 2019-2023 років, а саме: договори із додатками, податкові накладні, видаткові накладні, рахунки-фактури, акти прийому-передачі товарів наданих послуг, акти виконаних робіт з додатками та специфікаціями, товарно-транспортні накладні, платіжні доручення, банківські документи щодо проведення проведених розрахунків; документи, що свідчать про фактичні обставини «проконвертованих» грошових коштів та валютно-обмінних операцій, які не відповідають задекларованим показникам у бухгалтерській та податковій звітності та мають доказове значення щодо розміру фактично отриманих доходів, засоби доступу до банківських рахунків, які використовуються у противоправній діяльності; документи з переведення грошових коштів за межі чи до України; чорнові записи, зашити, блокноти із відомостями щодо здійснення протиправної діяльності; незаповнені документи із відтисками печаток та штампів, крім статутних та реєстраційних документів, кадрових документів суб`єктів господарської діяльності, реквізити яких використовуються для надання фінансово-господарських операцій вигляду реальних, наказів про призначення керівників, працівників, трудових контрактів, відомостей нарахування заробітної плати; електронні інформаційні системи, що використовуються для проведення фінансово-господарської документації під час здійснення протиправної діяльності, тобто є засобом або знаряддям вчинення кримінального правопорушення; печаток і штампів суб`єктів господарювання з ознаками «фіктивності», реквізити яких використовуються під час здійснення протиправної діяльності, тобто речей і документів, які можуть бути використанні для доказування обставин, що мають значення у кримінальному провадженні, а в іншій частинні клопотання відмовлено.
Не погоджуючись з таким рішенням слідчого судді, адвокат ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_2 подала апеляційну скаргу, в якій ставить питання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Подільського районного суду міста Києва від 19.05.2023 року, просить її скасувати та поставити нову ухвалу, якою відмовити у задоволенні клопотання прокурора.
Перевіривши зміст апеляційної скарги вважаю, що у відкритті провадження за апеляційною скаргою адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_2 слід відмовити, виходячи з наступного.
Згідно ст. 392 КПК України в апеляційному порядку можуть бути оскаржені ухвали слідчого судді у випадках, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 309 КПК України визначено перелік ухвал слідчого судді, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування. Інші ухвали слідчого судді оскарженню не підлягають і заперечення проти них можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.
Оскільки ст. 309 КПК України не передбачена можливість апеляційного оскарження ухвали слідчого судді про надання дозволу на проведення обшуку, як не передбачена така можливість і ст. 234 КПК України, яка регулює порядок розгляду такого клопотання, то зазначення в резолютивній частині ухвали слідчого судді, що вона оскарженню не підлягає, є правильним.
Верховний Суд неодноразово наголошував на тому, що ст. 129 Конституції Українигарантує право на апеляційний перегляд справи, а не кожного окремого судового рішення в межах кримінального провадження, відповідно до чого КПК України визначає, у яких випадках і які рішення слідчих суддів підлягають перегляду в апеляційному порядку (постанова Верховного Суду від 4 квітня 2019 року у справі №494/6/18).
Порядок та перелік судових рішень, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку, чітко визначено та регламентовано Главою 31 Кримінального процесуального кодексу України. Також, згідно ч. 3 ст. 392 КПК України, в апеляційному порядку можуть бути оскаржені ухвали слідчого судді у випадках, передбачених цим Кодексом.
Вимоги ст. 309 КПК України, якою закріплено перелік ухвал слідчого судді, які підлягають оскарженню в апеляційному порядку під час досудового розслідування, надає підстави стверджувати, що законодавцем віднесені до предмету оскарження рішення слідчого судді, які або вирішують питання щодо обмеження конституційних прав особи (застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою; застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту; застосування запобіжного заходу у вигляді застави; відсторонення від посади і т.д.), або якими вирішується питання, які мають істотне значення для здійснення ефективного досудового розслідування (відмова у наданні дозволу на затримання; відмову у здійсненні спеціального досудового розслідування; відмова у застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, домашнього арешту та застави), або якими вирішується доля досудового розслідування чи кримінального провадження в цілому (закриття кримінального провадження на підставі ч. 9 ст. 284 КПК України і т.д.).
Згідно з висновком щодо застосовування норм процесуального права, викладеним у постанові Об`єднаної палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду від 31 травня 2021 року у справі № 646/3986/19, перевірці в апеляційній інстанції підлягають лише ухвали слідчого судді, які пов`язані з можливістю істотного обмеження прав, свобод та інтересів особи або мають вирішальне значення для руху досудового розслідування чи кримінального провадження в цілому.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 399 КПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження, якщо апеляційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.
Таким чином, ухвала слідчого судді Подільського районного суду м. Києва від 19 травня 2023 року оскарженню не підлягає, а тому відповідно до ч. 4 ст. 399 КПК України у відкритті провадження за апеляційною скаргою представника ОСОБА_3 , яка діє в інтересах ОСОБА_2 на зазначену ухвалу слід відмовити, повернувши апеляційну скаргу особі, яка її подала.
Керуючись ст.ст. 309, 392, 399 КПК України, -
ПОСТАНОВИЛА:
Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою представника ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 на ухвалу слідчого судді Подільського районного суду міста Києва від 19 травня 2023 року, якою частково задоволено клопотання прокурора Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку та надано дозвіл у кримінальному провадженні № 42023102070000039 від 28.02.2023 року прокурорам, які входять до групи прокурорів у кримінальному провадженні, на проведення обшуку у житлі за місцем проживання ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 ), за адресою: АДРЕСА_1 , що на праві власності належить ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_2 ), з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінальних правопорушень, відшукання і вилучення речей та документів, які мають значення для досудового розслідування, відшукання знаряддя кримінального правопорушення, майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, зокрема: первинні документи фінансово-господарської діяльності ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 ), ОСОБА_6 (РНОКПП НОМЕР_3 ), ТОВ «Лентіс Девілс» (код ЄДРПОУ 43204833), ТОВ «Транс-Лізинг 24» (код ЄДРПОУ 44298190) та іншими суб`єктами господарської діяльності, упродовж 2019-2023 років, а саме: договори із додатками, податкові накладні, видаткові накладні, рахунки-фактури, акти прийому-передачі товарів наданих послуг, акти виконаних робіт з додатками та специфікаціями, товарно-транспортні накладні, платіжні доручення, банківські документи щодо проведення проведених розрахунків; документи, що свідчать про фактичні обставини «проконвертованих» грошових коштів та валютно-обмінних операцій, які не відповідають задекларованим показникам у бухгалтерській та податковій звітності та мають доказове значення щодо розміру фактично отриманих доходів, засоби доступу до банківських рахунків, які використовуються у противоправній діяльності; документи з переведення грошових коштів за межі чи до України; чорнові записи, зашити, блокноти із відомостями щодо здійснення протиправної діяльності; незаповнені документи із відтисками печаток та штампів, крім статутних та реєстраційних документів, кадрових документів суб`єктів господарської діяльності, реквізити яких використовуються для надання фінансово-господарських операцій вигляду реальних, наказів про призначення керівників, працівників, трудових контрактів, відомостей нарахування заробітної плати; електронні інформаційні системи, що використовуються для проведення фінансово-господарської документації під час здійснення протиправної діяльності, тобто є засобом або знаряддям вчинення кримінального правопорушення; печаток і штампів суб`єктів господарювання з ознаками «фіктивності», реквізити яких використовуються під час здійснення протиправної діяльності, тобто речей і документів, які можуть бути використанні для доказування обставин, що мають значення у кримінальному провадженні, а в іншій частинні клопотання відмовлено.
Апеляційну скаргу з усіма доданими до неї матеріалами повернути особі, яка її подала.
На ухвалу Київського апеляційного суду може бути подано касаційну скаргу протягом трьох місяців з дня отримання копії ухвали до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.
Суддя
Київського апеляційного суду ОСОБА_1
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.06.2023 |
Оприлюднено | 27.06.2023 |
Номер документу | 111751949 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Київський апеляційний суд
Кагановська Тетяна Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні