ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, буд. 44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaУХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
м. Київ
29.05.2023Справа № 910/6472/23
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Оператор газотранспортної системи України» (03065, м. Київ, пр. Любомира Гузара, 44; ідентифікаційний код: 42795490)
До Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕНЕРГОПРОМ АЛЬЯНС» (03067, м. Київ, пр-т Перемоги, 51 А; ідентифікаційний код: 37441736)
Про стягнення 19 906 489, 76 грн
Суддя Бондаренко-Легких Г.П.
Без виклику представників сторін.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Оператор газотранспортної системи України» звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕНЕРГОПРОМ АЛЬЯНС» про стягнення 19906489, 76 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 25.10.2019 між сторонами укладено договір транспортування природного газу № 1907000335, складовою якого є вчинення дій з врегулювання добового небалансу.
У грудні 2022, січні 2023 у ТОВ «ЕНЕРГОПРОМ АЛЬЯНС» виник небаланс природного газу, у зв`язку із чим у останнього виник обов`язок сплатити заявнику кошти відповідно до розміру добового небалансу.
Однак, ТОВ «ЕНЕРГОПРОМ АЛЬЯНС» не здійснило плату за добовий небаланс у строки, передбачені договором, у зв`язку з чим у ТОВ «ЕНЕРГОПРОМ АЛЬЯНС» утворилася заборгованість перед заявником у розмірі 17 315 464, 23 грн.
У зв`язку з викладеним заявник просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕНЕРГОПРОМ АЛЬЯНС» 19 906 489, 76 грн, з яких: 17 315 464, 23 грн - основний борг; 2 086 957, 92 грн - пеня; 378 851, 10 грн - інфляційних втрат; 125 217, 42 грн - 3% річних.
Також заявник просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕНЕРГОПРОМ АЛЬЯНС» понесені судові витрати.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, про що постановив ухвалу від 04.05.2023 року, якою встановив заявнику строк на усунення недоліків позовної заяви - п`ять днів з дня вручення цієї ухвали, а шляхом:
(1) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із зазначенням підстав залучення третьої особи, яка не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача, конкретизувати на які права та обов`язки вплине рішення у даній справі;
(2) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із зазначенням про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
(3) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із доданням до неї належних доказів повноважень засвідчувати копії документів заступником директора комерційного - начальник управління інформаційної підтримки ТОВ «Оператор ГТС України» В.П.Грищенко.
(4) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із доданням до неї доказів перебування Станчака П.Ю. на посаді тимчасово виконуючого обов`язки директора на момент видачі довіреності адвокату Панченку Ю.В. (до 28.02.2023).
23.05.2023 від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви, якою позивач частково усунув недоліки встановлені ухвалою суду від 04.05.2023.
Так, в ухвалі від 04.05.2023 суд пропонував позивачу подати до суду письмову заяву на виконання ухвали із доданням до неї належних доказів повноважень засвідчувати копії документів заступником директора комерційного - начальник управління інформаційної підтримки ТОВ «Оператор ГТС України» В.П.Грищенко.
Позивач обґрунтовуючи дану вимогу зазначив, що на його думку довіреність № 178 від 02.03.2023 є належним та допустимим доказом щодо повноважень Грищенка В.П. засвідчувати копії документів. Також позивач долучив довідку в якій зазначено, що Грищенко В.П. є заступником директора комерційного - начальник управління інформаційної підтримки ТОВ «Оператор ГТС України».
Суд констатує , що по - перше, довіреність № 178 від 02.03.2023 не є належним доказом (в даній ситуації) щодо повноважень Грищенка В.П. засвідчувати копії документів з підстав, які суд виклав в ухвалі від 04.05.2023. По - друге, в наданій довідці також не вбачається повноважень Грищенка В.П. засвідчувати копії документів.
З огляду на зазначене, суд повторно зобов`язує позивача надати належним чином засвідчені копії документів у відповідності до статті 91 Господарського процесуального кодексу України, засвідчені особою, яка має повноваження на вчинення таких дій (з наданням доказів щодо повноважень такої особи).
(1) Щодо відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини 1 статті 176 Господарського процесуального кодексу України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Абзацом 2 частини 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що загальне провадження призначене для розгляду справ, які через складність та інші обставини недоцільно розглядати за правилами спрощеного позовного провадження.
Пунктом 8 частини 4 статті 247 Господарського процесуального кодексу Українивнормовано, що у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
В силу приписів частини 7 статті 12 Господарського процесуального кодексу України для цілей цього Кодексу розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.
Згідно з статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2023 рік» з 01 січня 2023 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить - 2 684, 00 грн.
З огляду на те, що ціна позову в даній справі перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, суд дійшов висновку, що вказану справу слід розглядати за правилами загального позовного провадження, оскільки справа є складною з огляду на характер спірних правовідносин та обраний позивачем спосіб захисту.
Згідно приписів статті 181 Господарського процесуального кодексу України, для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
На виконання наведених приписів Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне призначити підготовче засідання у справі та встановити сторонам строки для подання ними документів на підтвердження своєї правової позиції в даному спорі.
(2) Щодо залучення третьої особи.
Відповідно до частини 1, 3 статті 50 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Позивач просить залучити в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
В обґрунтуванні необхідності залучення Національної комісії позивач зазначає, що оскільки Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг є регулятором ринку природного газу, який покликаний забезпечувати ефективну реалізацію державної політики на ринку природного газу, тому з огляду на зазначене рішення у господарський справи вплине на права та інтереси Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, оскільки прийняте рішення за результатами розгляду даної справи, впливає на обов`язок Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг на не включення відповідача до реєстру для участі у процедурі реструктуризації заборгованості.
Однак, суд не погоджується з доводами позивача щодо необхідності залучення третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, оскільки з даних тверджень не вбачається, що рішення в даній справі безпосередньо вплине на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, і такі зобов`язання у вказаного органу існують в силу положень Закону України "Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу" від 14.07.2021, а отже рішення у справі не може вплинути на компетенцію регуляторного органу.
З огляду на зазначене, суд доходить до висновку відмовити в задоволенні клопотання позивача, щодо залучення до справи третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача.
Керуючись статтями 12, 13, 121, 176, 177, 178, 181, 182, 226, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №910/6472/23.
2. Розгляд справи здійснювати у порядку загального позовного провадження.
3. Зобов`язати повторно позивача надати належним чином засвідчені копії документів у відповідності до статті 91 Господарського процесуального кодексу України, засвідчені особою, яка має повноваження на вчинення таких дій (з наданням доказів щодо повноважень такої особи).
4. Підготовче засідання у справі призначити на 25.07.23 о 14:30 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 19 .
5. Відмовити в задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Оператор газотранспортної системи України» про залучення до участі у справі третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
6. Встановити відповідачу строк подання відзиву на позов із урахуванням вимог статті 165 Господарського процесуального кодексу України - 15 днів з дня вручення ухвали та не пізніше закінчення строку підготовчого провадження, у випадку продовження процесуального строку судом, та 10 днів на подання заперечень на відповідь на відзив з моменту отримання відповіді на відзив.
7. Запропонувати позивачу у строк 15 днів з моменту отримання відзивів, але в будь-якому разі до закінчення підготовчого провадження, у випадку продовження процесуального строку судом надати суду відповіді на відзиви.
8. Звернути увагу учасників справи, що подання доказів у справі здійснюється учасниками справи на стадії підготовчого провадження з урахуванням процесуальних норм щодо строків вчинення процесуальних дій. Заяви учасників справи про поновлення пропущеного процесуального строку, який встановлений законом для вчинення відповідних процесуальних дій повинні бути подані до закінчення підготовчого провадження.
9. Повідомити, що явка сторін або їх уповноважених представників НЕ є обов`язковою протягом підготовчого провадження у справі та є ОБОВ`ЯЗКОВОЮ під час розгляду справи по суті, та про обов`язок сторін повідомляти суд про причини неявки. З урахуванням військової та епідеміологічної ситуації в України, сторони можуть подати до суду заяви про розгляд справи за їхньої відсутності.
10. Роз`яснити учасникам справи наслідки неявки в судове засідання на виклик суду, що передбачені статтею 202 Господарського процесуального кодексу України, а саме:
10.1. Неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
10.2. Якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі: неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки; повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника) незалежно від причин неявки; неявки представника в судове засідання, якщо в судове засідання з`явилася особа, яку він представляє, або інший її представник.
11. Повідомити учасників справи, що всі письмові пояснення та інші документи по справі сторони можуть бути подані засобами поштового зв`язку та через підсистему "Електронний суд", а також у виключних випадказ неможливості скористатися вказаними засобами - подані на електронну адресу суду inbox@ki.arbitr.gov.ua з зазначенням номеру справи та прізвища судді у справі та скріплення їх Електронним цифровим підписом.
12. РЕКОМЕНДУВАТИ сторонам та їх представникам утриматись від участі в судовому засіданні особисто в приміщенні суду та брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою модулю відеоконференцзв`язку (підсистеми "Електроннрий суд") (https://vkz.court.gov.ua) у порядку статті 197 Господарського процесуального кодексу України та відповідно до рішення ВРП від 17.08.2021 року за № 1845/0/15-21.
12.1. Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції сторона справи повинна попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в системі відеоконференцзв`язку та перевірити наявні у нього технічні засоби на відповідність технічним вимогам для участь в режимі відеоконференції.
12.2. Сторона справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції з використанням програмного забезпечення відеоконференцзв`язку, не пізніше ніж за п`ять днів до кожного судового засідання із зазначенням облікового запису (логіну) та контактного телефону для зв`язку. Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи.
За відсутності в матеріалах справи належних доказів підтвердження повноважень особи на представництво інтересів учасника справи, подати відповідні докази разом із заявою про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
12.3. Сторона повинна зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до початку судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи; очікувати запрошення головуючого/секретаря судового засідання для приєднання до відеоконференції.
Система не дає можливості участі в судовому засіданні у режимі відеоконференції неавторизованим учасникам!
13. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя Г.П. Бондаренко - Легких
ІНФОРМАТИВНО ВАЖЛИВО!!!
Під час воєнного стану отримання учасниками справи інформації про рух процесуальних документів та дій суду під час воєнного стану можливий у такий спосіб:
1) участь уповноважених представників сторін в судових засіданнях;
2) звернення сторін до спеціально створеного інформаційно-довідкового центру Господарського суду міста Києва та/або телефоном 044-278-86-92;
3) ознайомленням із наявною інформацією на офіційній веб-сторінці Господарського суду міста Києва в розділі "Новини" за посиланням: https://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/pres-centr/novyny/;
4) за запитом з Єдиного державного реєстру судових рішень.
ДОДАТКОВО!!!
Учасник справи має можливість отримувати документи:
1) у власному Електронному кабінеті підсистеми "Електронний суд" (ЕКЕС);
2) через поштову скриньку в системі обміну електронними документами (учасник судового процесу має створити поштову скриньку на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua та подати до суду, у тому числі, засобами електронного або поштового зв`язку, заявку за зразком, розміщеним за посиланням: https://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/300/222/9);
3) через інші електронні поштові скриньки, вказані у відповідних заявах учасниками судового процесу та за умови надання письмової згоди таких учасників надсилати суду підтвердження про отримання документів;
РЕКОМЕНДУЄМО учасникам судового процесу:
1) подавати документи до суду засобами поштового зв`язку та через систему "Електронний суд" та електронну адресу inbox@ki.arbitr.gov.ua;
2) вказувати в поданих документах актуальні телефонні номери засобів зв`язку та електронних адрес.
ПРИМІТКА: ОЗНАЙОМЛЕННЯ з матеріалами справи здійснюється ЩОП`ЯТНИЦІ за домовленістю із секретарем судового засідання - (044-278-86-92), у приміщенні Господарського суду міста Києва за наявності ЗАВЧАСНО поданого клопотання. Коли представник з`явиться до суду для ознайомлення з матеріалами справи, він повинен при собі мати документ, що посвідчує особу, оригінал документу, що підтверджує його повноваження (для огляду) та належним чином засвідчену копію для долучення до матеріалів справи.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2023 |
Оприлюднено | 27.06.2023 |
Номер документу | 111754469 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бондаренко-Легких Г.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні