1/269-06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
ОКРЕМА У Х В А Л А
"05" вересня 2006 р. Справа № 1/269-06
Господарський суд Херсонської області у складі судді Губіної І.В. розглянувши справу
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармацевтична фірма "У Фарматрейд", м.Запоріжжя
до: Державного комунального підприємства "Чаплинська центральна районна аптека №26", смт.Чаплинка
про стягнення 9 670грн. 96 коп.
Господарським судом Херсонської області під головуванням судді Губіної І.В. розглянуто справу № 1/ 269-06 за позовом ТОВ "Фармацевтична фірма "У Фарма Трейд" про стягнення з Державного комунального підприємства "Чаплинська центральна районна аптека №26", смт.Чаплинка, заборгованості за отримані у травні 2006 року медикаменти на загальну суму 9224 грн.
Розглядом справи встановлено, що відповідно до умов договору купівлі-продажу лікарських засобів від 29.06.2005 року Державне комунальне підприємство "Чаплинська центральна районна аптека №26" зобов'язалося проводити розрахунки з ТОВ "Фармацевтична фірма "У Фарма Трейд" за отримані лікарські засобі в строки, що визначаються продавцем у накладних-рахунках.
Аптекою в травні 2006р. отримано товар по накладних № 663805 від 11.05.06р. на суму 4026,96 грн., від 17.05.06 р. №664807 на суму 5258,76 грн., від 24.05.06 р. №666107 на суму 25,51грн. В цих накладних постачальником визначено строк оплати отриманих товарів відповідно 11, 16 та 07 червня 2006 року. Зазначені у накладних суми аптекою сплачені частково на суму 87,23 грн. Залишився борг 9224грн., який до теперішнього часу не сплачений.
Статтею 193 Господарського кодексу України, встановлено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином і в установлений строк відповідно до закону, інших правових актів та договору. Одностороння відмова від виконання зобов'язань не допускається.
Державне комунальне підприємство "Чаплинська центральна районна аптека №26" фактично відхилилося від повного виконання покладених на нього договором грошових зобов'язань, так як до теперішнього часу в установлений договором строк не перерахувало покупцю всю суму вартості отриманих лікарських засобів. За підприємством рахується борг в сумі 9224грн.
Чинним законодавством встановлено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу У разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
За несвоєчасне виконання грошового зобов'язання на суму боргу позивачем нарахований індекс інфляції –3,96 грн. на підставі ст.625 ЦК України, річні - 255,70 грн. та пеня –187,30грн. у відповідності з умовами договору. Ці суми судом також стягнуті з аптеки з підстав, викладених у судовому рішенні. Тобто, аптекою понесені додаткові витрати за вказані вище порушення на загальну суму 446,96 грн. Крім того, судом на аптеку віднесені судові витрати позивача по сплаті державного мита –102грн. та вартості інформаційно-технічних послуг судового процесу-118 грн. Тобто, загальна сума понесених комунальним підприємством збитків, заподіяних неналежним виконанням посадовими особами підприємства обов'язків по оплаті ТОВ "Фармацевтична фірма "У Фарма -Трейд" грошових коштів за отримані лікарські товари, складає 666,96грн.
Невиконання грошових зобов'язань є грубим порушенням фінансово-бухгалтерської дисципліни.
Тому суд вважає, що збитки, заподіяні несвоєчасним проведенням розрахунків з позивачем по справі, належить відшкодувати за рахунок винних посадових осіб комунального підприємства повністю або частково відповідно до умов законодавства.
Суд звертає також увагу на те, що ухвалою про порушення справи суд зобов'язав аптеку надати відзив на позовну заяву з документальним підтвердженням викладених в ньому обставин, засвідчені копії свідоцтва про держреєстрацію та довідки про включення до ЄДРПОУ. Явка представника аптеки на судове засідання була визнана обов'язковою. Ця ухвала отримана аптекою 10.08.2006 року. Але жодна вимога суду не виконана.
Роз'яснюємо, що згідно до п.5 ст.83 ГПК України господарський суд має право, приймаючи рішення, стягувати в доход Державного бюджету штраф у розмірі до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на цю сторону. Це свідчить про обов'язковість виконання будь-якою стороною по справі вимог суду. В даному випадку, враховуючи, що відповідач є комунальним підприємством, судом штрафні заходи не застосовані. Але невиконання аптекою вимог суду є порушенням вимог Господарського процесуального кодексу України та свідчить про відсутність належної юридичної служби.
На підставі викладеного, керуючись ст. 90 ГПК України, суд
У Х В А Л И В :
1.Винести окрему ухвалу по фактам недбалого відношення посадових осіб Державного комунального підприємства "Чаплинська центральна районна аптека №26", смт.Чаплинка, до виконання підприємством грошових зобов'язань за отримані від ТОВ "Фармацевтична фірма "У Фарма Трейд" товари по договору купівлі-продажу лікарських засобів від 29.06.2005 року.
2. Державному комунальному підприємству "Чаплинська центральна районна аптека №26" прийняти заходи щодо запобігання порушень вимог Господарського процесуального кодексу України і створення на підприємстві належної юридичної служби.
3. Про вжитті заходи належить повідомити господарський суд області в місячний строк з дня одержання цієї окремої ухвали.
Суддя І.В. Губіна
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2006 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 111759 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Губіна І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні