Справа № 496/4206/23
Провадження № 1-кп/496/547/23
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 червня 2023 року Біляївський районний суд Одеської області у складі: головуючого судді ОСОБА_1 за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в спрощеномупровадженні завідсутності учасниківсудового провадженняв залі суду міста Біляївка Одеської області кримінальне провадження за обвинуваченням: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця села Мирне Біляївського району Одеської області, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінальних проступків, передбачених ч.5 ст. 27, ч.1 ст.358, ч. 4 ст. 358 Кримінального Кодексу України, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_3 у листопаді 2022 року, більш точну дату та час не встановлено, достовірно розуміючи, що видане йому, в передбаченому законом порядку, посвідчення водія Серії НОМЕР_1 , на право керування транспортними засобами категорії «В,С», вилучено 08.12.2021 працівниками Управління патрульної поліції в Одеській області відповідно до адміністративного протоколу Серії ААД 221150 у зв`язку із скоєнням адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, а також, що постановою Суворівського районного суду міста Одеса від 18.01.2022 його позбавлено права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік, придбав посвідчення водія на своє ім`я всупереч порядку, установленому «Положенням про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами», затвердженому Постановою Кабінету міністрів України № 340 від 08.05.1993 «Порядку тимчасового вилучення посвідчення водія на транспортний засіб та його повернення», затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 17.12.2008 № 1086 з метою його подальшого використання. Так, на одному з каналів мобільного додатку «Telegram», ОСОБА_3 знайшов відповідне оголошення про виготовлення та продаж офіційних документів, в тому числі посвідчень водія, всупереч установленому законом порядку. Надалі, ОСОБА_3 написав на номер телефону, вказаний у оголошенні та повідомив, невстановлену досудовим розслідуванням особу, про намір придбати посвідчення водія, з відкритими категоріями «В» та «С» на своє ім`я. Так, у грудні 2022 року, більш точний час та дату не встановлено, перебуваючи за місцем свого проживання, за адресою: АДРЕСА_2 , реалізуючи кримінально-протиправний умисел, направлений на пособництво невстановленій досудовим розслідуванням особі у підробленні офіційного документа, усвідомлюючи значення та суспільно - небезпечний характер власних дій, передбачаючи наслідки та бажаючи їх настання, ОСОБА_3 надіслав вказаній особі свої анкетні дані та фотокартку, через мобільний додаток «Telegram», тобто надав засоби для підроблення офіційного документа. В подальшому, у грудні 2022 року, більш точний час та дату не встановлено, ОСОБА_3 зустрівся за попередньою домовленістю із невстановленою особою, на вулиці Садовій в с. Маяки, Одеського району, Одеської області, де сплатив грошові кошти в сумі 5 000 (п`ять тисяч) доларів США, в якості оплати виготовлення завідомо підроблених документів та отримав завідомо підроблений документ - посвідчення водія серії НОМЕР_2 від 19.10.2022 на право керування транспортними засобами категорії «В,С», виготовлене друкарським шляхом з використанням знакосинтезуючого прострою безконтактної дії (струменевого принтера), яке не відповідає аналогічному зразку бланків посвідчення водія, які видавалися/видаються уповноваженими органами України.
Крім того ОСОБА_3 , 13 лютого 2023, близько 10 годині 24 хвилини, керуючи автомобілем марки «Opel Record», державний номерний знак НОМЕР_3 , здійснюючи рух по автодорозі М-15 Одеса-Рені, на блокпосту № 2, розташованому на 41км вказаної автодороги (на території Одеського району Одеської області), був зупинений інспектором відділу реагування патрульної поліції Одеського районного управління поліції № 2 ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 у зв`язку з порушенням правил дорожнього руху. На вимогу поліцейського пред`явити документи, ОСОБА_3 , діючи умисно, достовірно знаючи, що посвідчення водія серії НОМЕР_2 від 19.10.2022 на право керування транспортними засобами категорії «В,С» на його ім`я є підробленим, оскільки не отримував його в порядку, встановленому «Положенням про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами», затвердженому Постановою Кабінету міністрів України № 340 від 08.05.1993 р., «Порядку тимчасового вилучення посвідчення водія на транспортний засіб та його повернення», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів від 17.12.2008 № 1086, пред`явив співробітнику поліції, завідомо підроблений документ - посвідчення водія серії НОМЕР_2 від 19.10.2022 на право керування транспортними засобами категорії «В,С» на ім`я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке не відповідає аналогічному зразку бланків посвідчення водія, які видавалися/видаються уповноваженими органами України, тобто використав завідомо підроблені документи.
До обвинувального акту додані:
- заява обвинуваченого ОСОБА_3 , складена в присутності захисника ОСОБА_5 , щодо визнання своєї винуватості, згоди із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлення з обмеженням права на апеляційне оскарження та згоди на розгляд обвинувального акту у спрощеному провадженні;
- матеріали досудового розслідування.
Суд, дослідивши обвинувальний акт та додані до нього матеріали кримінального провадження встановив, що обвинувачений ОСОБА_3 , отримавши копії матеріалів дізнання, за участю захисника адвоката ОСОБА_5 , добровільно беззаперечно визнав свою винуватість у вчиненні інкримінованих йому кримінальних проступків, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 358, ч. 4 ст. 358 КК України, не оскаржує встановлені під час дізнання обставини вчинених кримінальних проступків, їх кваліфікацію. Обвинувачений ОСОБА_3 ознайомлений з обмеженням права на апеляційне оскарження, з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, не дослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини і згоден на розгляд обвинувального акту за його відсутності.
Крім цього, відповідно до вимог ч. 1 ст. 302 КПК України прокурором в обвинувальному акті заявлено клопотання про розгляд обвинувального акту у спрощеному порядку без проведення судового розгляду в судовому засіданні.
Суд, перевіривши матеріали кримінального провадження, вважає, що при проведенні досудового розслідування порушень вимог КПК України вчинено не було, право на захист ОСОБА_3 було роз`яснено та дотримано, сумнівів у добровільності відповідної заяви ОСОБА_3 у суду не викликало, у зв`язку з чим, перешкод для здійснення розгляду кримінального провадження у спрощеному провадженні, судом не встановлено.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за можливе розглянути обвинувальний акт без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, що узгоджується з приписами ч. 2 ст. 381 КПК України.
Дії обвинуваченого ОСОБА_3 правильно кваліфіковано за ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 358 КК України як пособництво у підроблені посвідчення, яке видається установою та надає права, з метою його використання та за ч. 4 ст. 358 КК України як використання завідомо підробленого документа.
При призначенні покарання ОСОБА_3 суд бере до уваги ступінь суспільної небезпеки вчинених кримінальних правопорушень, які у відповідності до ст. 12 КК України є кримінальними проступками та враховує відомості про особу обвинуваченого.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 скоїв кримінальні правопорушення, які відповідно до ст.12 КК України належить до категорії кримінальних проступків, раніше не судимий, не працевлаштований, за місцем проживання характеризується позитивно, на обліку в лікарів нарколога та психіатра не перебував та не перебуває.
Обставиною, що пом`якшує покарання обвинуваченому, відповідно до положень ст.66 КК України, суд визнає щире каяття у вчиненому.
Обставин, які обтяжують покарання обвинуваченому, передбачені статтею 67 КК України, судом не встановлено.
Обираючи ОСОБА_3 вид та міру покарання суд виходить із встановленої ст. 50 КК України, його мети кари, виправлення та запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень, заснованої на вимогах виваженості та справедливості, при цьому враховує визначені ст. 65 КК України загальні засади призначення покарання стосовно обставин цієї справи, ступеня тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, особи винуватого, відсутності обставин, що пом`якшують та обтяжують покарання, майнового стану обвинуваченого, який не має офіційного місця роботи та доходу.
Отже, з урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що ОСОБА_3 слід обрати покарання, достатнє і необхідне для його виправлення та попередження скоєння ним нових кримінальних правопорушень, в межах санкцій ч. 1 ст. 358 та ч. 4 ст. 358 КК України, у виді штрафу. Вказане покарання слід призначити за правилами ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень та визначити остаточне покарання шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим.
Призначення ж іншого, більш суворого виду покарання, на думку суду, є недоцільним, зважаючи на дані які характеризують особу обвинуваченого, визнання ним вини та відношення останнього до скоєного. Саме така міра покарання сприятиме вихованню особи в дусі додержання законів України, тобто формування в неї звички законослухняної поведінки й не бажання в майбутньому повторювати дії, які мають наслідком встановлення зазначених обмежень.
Питання про речові докази та процесуальні витрати суд вирішує відповідно до ст. ст. 100, 124 КПК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 174 КПК України суд одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, вирішує питання про скасування арешту майна. Заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту накладеного ухвалами суду - підлягають скасуванню.
Цивільний позов по справі заявлений не був.
Підстави для обрання запобіжного заходу обвинуваченому відсутні.
Керуючись ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 358, ч. 4 ст. 358 КК України, ст. ст. 368, 374, 381, 382, 394, 395, 532 КПК України, суд -
УХВАЛИВ:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень у вигляді кримінальних проступків, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 358, ч. 4 ст. 358 КК України, та призначити йому покарання:
-за ч.5 ст.27, ч.1 ст.358 КК України у виді штрафу у розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.;
-за ч.4 ст.358 КК України у виді штрафу у розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. 00 коп.
На підставі ч.1 ст.70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, визначити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 остаточне покарання у виді штрафу у розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.
Речовий доказ по справі, а саме: посвідчення водія серії НОМЕР_2 , видане 20.12.2022 року Територіальним сервісним центром 0541 на ім`я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,довідку,видану 20.12.2022року Головнимсервісним центромМВС проте,що ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 на підставіпосвідчення водіясерії НОМЕР_2 від 20.12.2022рокудійсне протягом двох років, має право керування транспортними засобами категорії: В, С; свідоцтво про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв серії ДАВ № 6035774, видане автошколою «Драйвер» на ім`я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - залишити в матеріалах кримінального провадження.
Арешт накладений ухвалою слідчого судді Біляївського районного суду Одеської області від 17.02.2023 року по справі № 496/1067/23 (провадження №1-кс/496/353/23) скасувати.
Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , користь держави витрати на залучення експерта у розмірі 2390 (дві тисячі триста дев`яносто ) грн.
Вирок, якщо інше не передбачено КПК України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Вирок суду першої інстанції, ухвалений за результатами спрощеного провадження в порядку, передбаченому ст. ст. 381 та 382 КПК України, не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, не дослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини. Вирок за результатами розгляду обвинувального акта щодо вчинення кримінального проступку може бути оскаржений в апеляційному порядку з урахуванням особливостей, передбачених ст. 394 КПК України.
Вирок може бути оскаржений до Одеського апеляційного суду, через Біляївський районний суд Одеської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо вирок було ухвалено без виклику особи, яка його оскаржує, в порядку спрощеного провадження, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Копію вироку не пізніше дня, наступного за днем його ухвалення, надіслати учасникам судового провадження.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Біляївський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2023 |
Оприлюднено | 27.06.2023 |
Номер документу | 111771726 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та злочини проти журналістів Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, а також збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів |
Кримінальне
Біляївський районний суд Одеської області
Портна О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні