Справа № 296/6167/23
1-кс/296/2390/23
УХВАЛА
Іменем України
про тимчасовий доступ до речей та документів
27 червня 2023 року м.Житомир
Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 погоджене прокурором Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 1202206000000465 від 09.11.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 204 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, -
ВСТАНОВИВ:
27.06.2023до слідчогосудді Корольовськогорайонного судум.Житомира надійшлоклопотання старшогослідчого СУГУНП вЖитомирській області ОСОБА_3 погоджене прокурором Житомирськоїобласної прокуратури ОСОБА_4 укримінальному провадженні№ 1202206000000465від 09.11.2022,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.3ст.204КК України,про тимчасовийдоступ до документівта/абодо електроннихінформаційних системабо їхчастин,які містятьвідомості,що містятьбанківську таємницю, щодо наявності банківських рахунків, прив`язаних до них банківських карток та номерів мобільних телефонів, а також обслуговування (відправлення, отримання, рух коштів) грошових переказів, зокрема, по розрахункових рахунках відкритих в:
- АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ юридична адреса: АДРЕСА_1 ;
- АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_2 ;
-АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична адреса: АДРЕСА_3 ;
-АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ЄДРПОУ НОМЕР_3 , юридична адреса: АДРЕСА_2 ,
-ІНФОРМАЦІЯ_5 » Код ЄДРПОУ НОМЕР_4 юридична адреса: АДРЕСА_4 , , на ім`я осіб можливо причетних до вчинення даного кримінального правопорушення :
- ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ,ІПН НОМЕР_5 ;
- ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ІПН НОМЕР_6 ;
- ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ІПН НОМЕР_7 , із зазначенням дати відправлення та отримання грошових переказів, даних про відправника грошового переказу, призначення платежу та місця отримання грошових переказів, здійснених у період з 09.11.2022 по 26.06.2023.
В обґрунтування клопотання зазначено, що слідчим управлінням ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до ЄРДР за № 1202206000000465 від 09.11.2022, за ч. 3 ст. 204 КК України, за фактом, що фізичні особи, за попередньою змовою, використовуючи власні вантажні транспортні засоби, здійснюють збут, зберігання та транспортування з метою збуту незаконно виготовленого пального, яке є підакцизним товаром, що становлять загрозу для життя і здоров`я людей.
Ймовірно, до вказаного кримінального провадження мають відношення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІПН НОМЕР_5 ; ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ІПН НОМЕР_6 ; ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ІПН НОМЕР_7
Зокрема, в ході проведення слідчих (розшукових) дій заходів встановлено, що фальсифіковані ПММ зберігають у резервуарі невідомого на даний час об`єму, який схований у вантажному причіпі, що розташований на території даного ТІР-паркінгу, що знаходиться на земельній ділянці з кадастровим номером 1822082000:01:000:0269. Крім цього, зафіксовано збут паливних матеріалів на її території, який здійснюється причетною до вчинення даного кримінального правопорушення групою осіб конспіровано, не маючи на це відповідних дозволів.
Відомо, що вказані вище особи, для транспортування фальсифікованих пально-мастильних матеріалів використовують власний та транспорт який перебуває у їх користуванні, зокрема автомобілі: Volkswagen Crafter 2013 р.в., білого кольору НОМЕР_8 (власник ОСОБА_5 ) Opel Vivaro, 2006 р.в., білого кольору, д.н.з НОМЕР_9 (власник ОСОБА_7 ), Ford Transit, 1998 р.в., синього кольору, д.н.з НОМЕР_10 (власник ОСОБА_8 ). З метою прикриття своєї злочинної діяльності у вантажне відділення вказаних транспортних засобів поміщено по дві спеціально обладнані пластикові ємності об`ємом 1000 л. кожна в які завантажуються пально-мастильні матеріали для їх транспортування та подальшого збуту.
Крім того, встановлено, що вказані вище особи фальсифіковані ПММ зберігають у резервуарі невідомого на даний час об`єму, який схований у вантажному причіпі, що розташований на території даного ТІР-паркінгу, що знаходиться на земельній ділянці з кадастровим номером 1822082000:01:000:0269, а саме поблизу кафе « ІНФОРМАЦІЯ_9 », що на території стихійного ринку Вінницької об`їзної дороги, неподалік села Глибочиця Житомирського району, Житомирської області.
Згідно з відомостей з ІНФОРМАЦІЯ_10 , відповідно до чинних нормативно правових актів, суб`єкт господарювання, який здійснює виготовлення, зберігання та реалізацію паливно-мастильних матеріалів, з врахування матеріально-технічного забезпечення, повинен отримати дозвіл на виконання таких видів робіт підвищеної небезпеки, а саме на виробництво (виготовлення), використання, переробка, зберігання, транспортування, застосування утилізація вибухопожежонебезпечних і небезпечних речовин 1 і 2 класу небезпеку, горючих рідин, маса яких дорівнює або перевищує значення нормативів порогових мас, що визначені постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 року № 956 «Про ідентифікацію та декларування безпеки об`єктів підвищеної небезпеки». Окрім цього, з врахуванням конструктивних особливостей устаткування, здійснюється зберігання та застосування пально-мастильних матеріалів, суб`єкт господарювання повинен отримати дозвіл, на експлуатацію таких машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Враховуючи діяльність вказаної групи осіб, яка полягає в експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, на які відсутні дозвільні документи, які не пройшли експертизу стану охорони праці та на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці, на які відсутні декларації, сертифікати та інші документи, які підтверджують їх відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці та промислової безпеки, технічним регламентам, своїми діями вказане угрупування створює реальну загрозу для життя і здоров`ю людей, які здійснюють роботи виготовлення палива, а також відвідувачів, які його купують та як вони не мають будь яких дозвільних документів.
Окрім цього, враховуючи зберігання вказаним угрупуванням, нафтопродуктів у пластиковій тарі є грубим порушенням абзацу 2 пункту 10.12. розділу VI Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС від 30.12.2014 № 1417 та підпункту 16 пункту 6 розділу V наказу Міністерства палива та енергетики України від 24.12.2008 № 658 «Про затвердження Правил пожежної безпеки для об`єктів зберігання, транспортування та реалізації нафтопродуктів» оскільки, зберігати та реалізовувати легкозаймисті нафтопродукти слід тільки у металеву тару, з відповідним маркуванням, що становить загрозу для життя і здоров`ю людей.
З метоюпідтвердження/спростуванняфакту,отримання грошовихкоштів зазбут підакцизноготовару -незаконно виготовленогопального,заплановано отриматитимчасовий доступдо документівта/абодо електроннихінформаційних системабо їхчастин,які містятьвідомості,що містятьбанківську таємницю, щодо наявності банківських рахунків, прив`язаних до них банківських карток та номерів мобільних телефонів, а також обслуговування (відправлення, отримання, рух коштів) грошових переказів, зокрема, по розрахункових рахунках відкритих у вказаних в клопотанні банківських установах
Вказані дані можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні і без їх вилучення, огляду та оцінки неможливо отримати інформацію про наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають встановленню і доказуванню.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 162 КПК України встановлено, що відомості, які можуть становити банківську таємницю належать до охоронюваної законом таємниці, які міститься в речах і документах, а тому отримати до неї доступ можливо лише з дозволу слідчого судді тому слідчий звертається з цим клопотанням.
В судове засідання слідчий не з`явився. Надав суду заяву про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримав у повному обсязі та просив задовольнити.
Також враховуючи доводи сторони кримінального провадження про можливість знищення, пошкодження, передачу іншим особам документів, які мають значення для кримінального правопорушення, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, розгляд клопотання проводиться без повідомлення представників банківських установ.
Дослідивши подані документи та матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується клопотання, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду і вирішення клопотання по суті, суд приходить до наступних висновків.
Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, що передбачений п.5 ч.2 ст.131 КПК України.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Відповідно до ч.5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до п.5 ч.1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, що можуть становити банківську таємницю
Згідно вимогч.6ст.163КПК Українислідчий суддяпостановляє ухвалупро наданнятимчасового доступудо речейі документів,які містятьохоронювану закономтаємницю, якщо сторона кримінального провадження, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчим суддеювстановлено,що слідчимуправлінням ГУНПв Житомирськійобласті здійснюєтьсядосудове розслідуванняу кримінальномупровадженні,відомості прояке внесенідо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань за№ 1202206000000465 від 09.11.2022, за ч. 3 ст. 204 КК України, за фактом, що фізичні особи, за попередньою змовою, використовуючи власні вантажні транспортні засоби, здійснюють збут, зберігання та транспортування з метою збуту незаконно виготовленого пального, яке є підакцизним товаром, що становлять загрозу для життя і здоров`я людей.
Враховуючи стадію кримінального провадження, слідчий суддя, не вирішуючи питання про доведеність будь- чиєї вини, вини під час розгляду даного клопотання, з урахуванням усталеної практики ЄСПЛ (наприклад, пункт 32 рішення у справі Fox, Campbell and Hartley v. the United Kingdom від 30.08.1990 (заяви № 12244/86, 12245/86; 12383/86), згідно якої термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення (пункт 175 рішення ЄСПЛ від 21.04.2011 у справі «Нечипорук і Йонкало проти України» (заява № 42310/04) вважає, що інформація щодо причетності до вказаного кримінального правопорушення за ч.3 ст.204 КК України ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , обгрунтована це підтверджують в своїй совокупності долучені до клопотання докази, а саме :
- протокол допиту свідка ОСОБА_9 від 20.06.2023 ;
- реєстраційнікартки наТЗ Volkswagen Crafter 2013 р.в., білого кольору НОМЕР_8 (власник ОСОБА_5 ) Opel Vivaro, 2006 р.в., білого кольору, д.н.з НОМЕР_9 (власник ОСОБА_7 ), Ford Transit, 1998 р.в., синього кольору, д.н.з НОМЕР_10 (власник ОСОБА_8 );
- копія довіреності від 13.01.2020 видана ОСОБА_8 на ім`я ОСОБА_6 дощо автомобіля Ford Transit, 1998 р.в., синього кольору, д.н.з НОМЕР_10 ;
- протокол НСРД зняття інформації з електронних комунікаційних мереж з мобільного телефону, яким користується ОСОБА_5 від 17.03.2023 де зафіксовано розмови з приводу купівлі-продажу солярки та використання картки для оплати № НОМЕР_11 ;
-протокол НСРД зняття інформації з електронних комунікаційних мереж з мобільного телефону, яким користується ОСОБА_7 від 17.03.2023 де зафіксовано розмови з приводу купівлі-продажу солярки та бензину;
-протокол НСРД зняття інформації з електронних комунікаційних мереж з мобільного телефону, яким користується ОСОБА_6 від 17.03.2023 де зафіксовано розмови з приводу купівлі-продажу солярки та бензину;
Таким чином, слідчому судді доведено, що з метою встановлення всіх обставин вчиненого злочину, а також отримання більш повних даних про обставини скоєння вказаного злочину, розрахунків за придбані ПММ у безготівковій формі, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до інформації, яка містить банківську таємницю та може знаходитися в банківських установах вказаних в клопотанні.
Слідчий суддя також вважає, що слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що відомості про тимчасовий доступ до яких просить слідчий, містять банківську таємницю, та в сукупності з іншими документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні №1202206000000465 від 09.11.2022, за ч. 3 ст. 204 КК України, та можуть бути використані як докази, зокрема, отримання прибутку від злочинної діяльності, а іншими способами довести вказані обставини за відсутності цих документів неможливо.
згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Не підлягає задоволенню вимога надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів особам, що не входять до групи слідчих, оскільки це не відповідає вимогам КПК України.
Керуючись статтями 130, 131, 159-165, 309 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого задовільнити частково.
Надати старшому слідчому СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_10 , слідчому СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_11 , слідчому СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_12 , слідчому СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_13 , старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_14 , заступнику начальника відділу СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_15 , тимчасовий доступ до документів, що містять банківську таємницю (зможливістю їхвилучення) та/або електронних інформаційних систем та їх частин (без їхвилучення) які перебувають у їх володінні:
-АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", код ЄДРПОУ юридична адреса: АДРЕСА_1 ;
- АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_2 ;
-АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична адреса: АДРЕСА_3 ;
-АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ЄДРПОУ НОМЕР_3 , юридична адреса: АДРЕСА_2 ,
-АТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » Код ЄДРПОУ НОМЕР_4 юридична адреса: АДРЕСА_4 ,
щодо наявності банківських рахунків, прив`язаних до них банківських карток та номерів мобільних телефонів, а також обслуговування (відправлення, отримання, рух коштів) грошових переказів, отримувачем яких є користувачі:
-ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІПН НОМЕР_5 ;
-ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ІПН НОМЕР_6 ;
-ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ІПН НОМЕР_7 ,
із зазначенням дати відправлення та отримання грошових переказів, даних про відправника грошового переказу, призначення платежу та місця отримання грошових переказів, здійснених у період з 09.11.2022 по 26.06.2023, які можуть бути використані як докази факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
В задоволенні інших вимог клопотання відмовити.
Строк дії ухвали - 1 місяць з дня її постановлення.
Роз`яснити службовимособам АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », АТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » що відповідно до вимог ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали суду, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на отримання вказаної інформації, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 27.06.2023 |
Оприлюднено | 06.05.2024 |
Номер документу | 111826155 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Корольовський районний суд м. Житомира
Шкиря В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні