Рішення
від 28.06.2023 по справі 947/23476/22
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ

Справа № 947/23476/22

Провадження № 2/947/640/23

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.06.2023 року м. Одеса

Київський районний суд м. Одеси у складі:

головуючого суддіЛітвінової І.А.

секретар суду Молодов В.С.,

розглянувши впорядку спрощеногопозовного провадженняза відсутностіучасників справицивільну справу№ 947/23476/22за позовом ОСОБА_1 доДержавного підприємства«Одеський спеціальнийнауково-досліднийі проектно-конструкторськийінститут» (ЄДРПОУ:00237630)про стягненнякомпенсації втратидоходів узв`язку зпорушенням строківїх виплати,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просить стягнути з Державного підприємства «Одеський спеціальний науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут» (далі - ДП «СНД і ПКІ») заборгованість по заробітній платі у розмірі 89 800 гривень, посилаючись на те, що період з 01.08.1977 року по цей час ОСОБА_1 знаходиться у трудових відносинах з ДП «СНД і ПКІ» та займає посаду директора ВСП «Випробувальний центр». Під час знаходження у трудових відносинах, була нарахована, але не виплачена, заробітна плата за період з січня 2013 - грудень 2013., грудень 2019., січень 2020 - березень 2020р., квітень 2021- червень 2021р. Оскільки на даний час заробітна плата відповідачем не виплачується у добровільному порядку, позивачка вимушена звернутись до суду з даним позовом.

Ухвалою Київського районного суду м. Одеси від 23.05.2023 року відкрито провадження у справі та справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та без виклику учасників справи.

Відповідач Державне підприємство «Одеській Спеціальний науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут (ДП «СНД і ПКІ») правом на надання відзиву на позовну заяву не скористався, будь-яких письмових заяв та клопотань до суду з приводу розгляду справи не надав.

Згідно з ч. 2ст. 281 ЦПК Українирозгляд справи і ухвалення заочного рішення проводяться за правилами загального чи спрощеного позовного провадження з особливостями, встановленими цією главою.

З урахуванням вказаного суд приходить до висновку про наявність підстав у розумінні ч. 1ст. 280 ЦПК Українидля ухвалення заочного рішення на підставі наявних у справі доказів.

В ході розгляду справи судом встановлено, що з 01.08.1977 року по цей час ОСОБА_1 знаходиться у трудових відносинах з ДП «СНД і ПКІ» та займає посаду директора ВСП «Випробувальний центр». Під час знаходження у трудових відносинах, була нарахована, але не виплачена заробітна плата у розмірі 89800, 91 гривень, за період з січня 2013 - грудень 2013., грудень 2019., січень 2020 - березень 2020 р., квітень 2021 червень 2021 р., що підтверджується довідкою від 30.12.2021 року.

Відповідно до частини першої статті 94КЗпП України заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Частиною третьою вказаної статті передбачено, що питання державного і договірного регулювання оплати праці, прав працівників на оплату праці та їх захисту визначається цим Кодексом,Законом України«Про оплатупраці» та іншими нормативно-правовими актами. За положеннями статті 2Закону України«Про оплатупраці» заробітна плата це - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов`язані з виконанням виробничих завдань і функцій.

Згідно із частиною першою статті 21Закону України«Про оплатупраці» працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору.

У відповідності до ст.115КЗпП України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів.

Згідно з ст.34Закону України«Про оплатупраці» компенсація працівникам втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням строків її виплати проводиться відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари і тарифів на послуги у порядку, встановленому чинним законодавством. Порядок компенсації втрати доходів внаслідок порушення встановлених строків їх виплати передбачено Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати».

Згідно із статями 2, 3Закону України«Про компенсаціюгромадянам втратичастини доходіву зв`язкуз порушеннямстроків їхвиплати» компенсація громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати (далі - компенсація) провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом. Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру: пенсії; соціальні виплати; стипендії; заробітна плата (грошове забезпечення) та інші. Сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов`язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться).

Основною умовою для виплати громадянам компенсації є порушення власником встановлених строків виплати нарахованих доходів, зокрема, заробітної плати. При цьому, компенсація за порушення строків виплати нарахованого доходу проводиться незалежно від вини органу, що здійснює відповідні виплати та незалежно від порядку і підстав нарахування цього доходу чи його частини: самим підприємством добровільно чи на виконання судового рішення.

Аналогічний правовий висновок міститься у постанові Верховного Суду України від 07 листопада 2012 року справа №6-131цс12.

Відповідно до статті 4Закону України«Про компенсаціюгромадянам втратичастини доходіву зв`язкуз порушеннямстроків їхвиплати» виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць. Відповідно до п. 4 Порядку сума компенсації обчислюється як добуток нарахованого, але невиплаченого грошового доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов`язкових платежів) і приросту індексу споживчих цін (індексу інфляції) у відсотках для визначення суми компенсації, поділений на 100. Індекс споживчих цін для визначення суми компенсації обчислюється шляхом множення місячних індексів споживчих цін за період невиплати грошового доходу. При цьому індекс споживчих цін у місяці, за який виплачується дохід, до розрахунку не включається.

При таких обставинах, суд вважає вимоги ОСОБА_1 доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 18, 19, 81, 141, 187, 211, 247, 258, 259, 273, 274 - 279, 280-282, 354 - 355 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) до Державного підприємства «Одеський спеціальний науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут» (ЄДРПОУ: 00237630, адреса місця знаходження: 65049, м. Одеса, вул. Івана Франко, 55) про стягнення компенсації втрати доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати - задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства «Одеській Спеціальний науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут (ДП «СНДіПКІ») (65049, м. Одеса, вул. Івана Франка, буд. 55, код ЄДРПОУ: 00237630) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) компенсацію втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати у розмірі 89 800 (вісімдесят дев`ять тисяч вісімсот) гривень 91 копійок.

Стягнути з Державного підприємства «Одеській Спеціальний науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут (ДП «СНДіПКІ») (65049, м. Одеса, вул. Івана Франка, буд. 55, код ЄДРПОУ: 00237630) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) витрати по сплаті судового збору в розмірі 992 (дев`ятсот дев`яносто дві) гривні 40 копійок.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його складення.

Днем складення заочного рішення є 28 червня 2023 року.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд, якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Заява про перегляд заочного рішення повинна бути подана у письмовій формі та відповідати вимогам, встановленим статтею 285 ЦПК України.

Суддя Літвінова І. А.

СудКиївський районний суд м. Одеси
Дата ухвалення рішення28.06.2023
Оприлюднено29.06.2023
Номер документу111837093
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати

Судовий реєстр по справі —947/23476/22

Рішення від 28.06.2023

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Літвінова І. А.

Ухвала від 28.06.2023

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Літвінова І. А.

Ухвала від 23.05.2023

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Літвінова І. А.

Ухвала від 27.10.2022

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Літвінова І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні