Справа № 519/750/23
1-кп/519/57/23
У Х В А Л А
28.06.2023 м. Южне
Южний міський суд Одеської області
у складі: головуючого - ОСОБА_1 , секретаря - ОСОБА_2
за участю: прокурора - ОСОБА_3
захисника - ОСОБА_4
обвинуваченої - ОСОБА_5
розглянувши у підготовчому судовому засіданні у залі суду м. Южне кримінальне провадження №12022162200000181, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.11.2022 за обвинуваченням
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки смт. Довбиш, Баранівського району, Житомирської області, українки, громадянки України, з вищою освітою, заміжньої, працюючої начальником відділу забезпечення діяльності Южненської міської ради Одеського району Одеської області, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , та проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимої,
у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.190 КК України,
У С Т А Н О В И В:
Відповідно до обвинувального акту 03.05.2022, ОСОБА_5 , згідно Постанови КМУ №333 від 19.03.2022 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», звернулась до Відділу надання адміністративних послуг Виконавчого комітету Южненської міської ради Одеської області (далі - ВНАП ВК ЮМР) із заявою, стосовно надання компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб (далі - ВПО), які перемістилися у період воєнного стану (у кількості однієї особи) за адресою: АДРЕСА_1 .
У подальшому, кожного місяця, з червня 2022 року до жовтня 2022 року включно, ОСОБА_5 подавала Заяву особи, що розмістила ВПО, про отримання компенсацій витрат починаючи з травня місяця 2022 року, згідно додатку 1 до порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану (в редакції постанови КМУ від 29.04.2022 року №490 «Порядок компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану»), які оброблялись та разом з іншими заявами надсилались до Департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності Одеської обласної державної адміністрації для подальшого відпрацювання та виділення фінансування за рахунок Державного бюджету України.
Отримуючи вищевказану компенсацію витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, 04.08.2022, у ОСОБА_5 виник кримінально-протиправний намір, направлений на продовжуване незаконне заволодіння грошовими коштами Державного бюджету України з метою особистого збагачення, шляхом обману.
Так, на виконання свого кримінально-протиправного умислу, з метою незаконного збагачення, усвідомлюючи, що 05.07.2022, квартиру, за адресою: АДРЕСА_1 , було відчужено, 04.08.2022, ОСОБА_5 надала ВНП ВК ЮМР заяву за липень 2022 року про отримання компенсації витрат, в якій вказала, що є власником житлового приміщення за вищевказаною адресою, в якому тимчасово проживають внутрішньо переміщені особи. У подальшому, ОСОБА_5 отримала компенсацію витрат за проживання ВПО за липень місяць у розмірі 457 гривень 87 копійок.
У продовження свого кримінально-протиправного наміру, 02.09.2022 та 03.10.2022, ОСОБА_5 зверталась із заявами про отримання компенсації витрат, в якій вказала, що є власником житлового приміщення за вищевказаною адресою, в якому тимчасово проживають внутрішньо переміщені особи та отримала компенсацію витрат за проживання ВПО за серпень місяць у розмірі 457 гривень 87 копійок та за вересень місяць, у розмірі 443 гривні 10 копійок.
Таким чином, у період часу з липня 2022 року до вересня 2022 року, ОСОБА_5 шляхом обману, що виразився у наданні до ВНП ВК ОМР недостовірних відомостей в частині розміщення в своїй квартирі внутрішньо переміщених осіб, незаконно отримувала компенсації витрат особи, яка є власником житлового приміщення, в якому тимчасово проживають ВПО на загальну суму 1358 (одна тисяча триста п`ятдесят вісім) гривень 84 (вісімдесят чотири) копійки, чим спричинила матеріальні збитки державі в особі Департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності Одеської обласної державної адміністрації на вищевказану суму.
В підготовчому судовому засіданні захисник заявив клопотання про звільнення обвинуваченої від кримінальної відповідальності у зв`язку із дійовим каяттям відповідно до положень ст.45 КК України, мотивуючи тим, що вона свою вину у вчиненні цього кримінального правопорушення визнала повністю, щиро розкаялася, раніше не судима, повністю відшкодувала заподіяні збитки, активно сприяла розкриттю кримінального правопорушення.
Обвинувачена ОСОБА_5 у підготовчому судовому засіданні підтримала клопотання, просила суд звільнити її від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям, при цьому повністю визнала свою вину у вчиненні даного кримінального правопорушення, у скоєному щиро розкаялась.
Представник потерпілої юридичної особи в судове засідання не з`явився, надав до суду заява про розгляд справи за його відсутності, претензій матеріального характеру не має, проти закриття кримінального провадження не заперечує.
Прокурор вважав за можливе задовольнити клопотання обвинуваченої та звільнити її від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям, підтвердив її активне сприяння розкриттю цього кримінального проступку та відшкодування шкоди.
Враховуючи думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд вважає, що подане клопотання про звільнення обвинуваченої від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям підлягає задоволенню, а кримінальне провадження підлягає закриттю за наступних підстав.
Відповідно до ч.3 ст.314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8, 10 частини першої або частиною другою статті 284 цього Кодексу.
Згідно з положеннями п.1 ч.2 ст.284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Разом з тим, відповідно до вимог ч.1 ст.285 КПК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом про кримінальну відповідальність.
Крім того, відповідно до вимог ст.45 КК України, особа, яка вперше вчинила кримінальний проступок або необережний нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень або кримінальних правопорушень, пов`язаних з корупцією, порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення кримінального правопорушення щиро покаялася, активно сприяла розкриттю кримінального правопорушення і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.
Згідно із роз`ясненнями, що містяться у п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності» №12 від 23 грудня 2005 року, дійове каяття полягає в тому, що після вчинення злочину особа щиро покаялась, активно сприяла його розкриттю та повністю відшкодувала завдані збитки або усунула заподіяну шкоду. Щире розкаяння характеризує суб`єктивне ставлення винної особи до вчиненого злочину, яке виявляється в тому, що вона визнає свою провину, висловлює жаль з приводу вчиненого та бажання виправити ситуацію, що склалася.
Суд оцінюючи у сукупності наведені докази дійшов висновку, що клопотання захисника обвинуваченої є обґрунтованим і підлягає задоволенню у зв`язку із дійовим каяттям обвинуваченої, оскільки на час розгляду справи в суді вона вперше притягується до кримінальної відповідальності, обвинувачується у вчиненні поступку, раніше не судима, визнала повністю вину у вчиненому кримінальному проступку, щиро розкаялася у вчиненому, відшкодувала збитки у повному обсязі заподіяної нею шкоди, також під час досудового розслідування активно сприяла розкриттю кримінального правопорушення.
Вказані обставини відповідно до вимог ст.45 КК України є підставою для звільнення ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям, а тому суд вважає за можливе кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.190 КК України закрити та звільнити її від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям.
Речові докази та процесуальні витрати по даному кримінальному провадженні відсутні.
Запобіжний захід щодо ОСОБА_5 не обирався.
Цивільний позов не заявлений.
Керуючись ст.45 КК України, ст.284-288, 314, 370-372 КПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити клопотання захисника обвинуваченої адвоката ОСОБА_4 про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_5 у зв`язку з дійовим каяттям
Звільнити ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.190 КК України на підставі ст.45 КК України у зв`язку із дійовим каяттям.
Закрити кримінальне провадження №12022162200000181, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.11.2022, за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.190 КК України.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Южний міський суд Одеської області протягом 7 днів з дня її проголошення.
Головуючий ОСОБА_1
Суд | Южний міський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 28.06.2023 |
Оприлюднено | 29.06.2023 |
Номер документу | 111838133 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Южний міський суд Одеської області
Барановська З. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні